04.05.2023, 22:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • 33. kolo • Petr Sumbal

Tipsport: 1.65 3.83 6.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Dobrou noc a ahoj. (00:03:37)
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:8. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:7.

Ve druhém poločase pokračovala herní převaha Athleticu Bilbao, ale stále platilo, že v koncovce se domácím nedaří. Nakonec měli nejblíže k vyrovnání v 69. minutě, kdy střelu Snaceta zastavilo břevno. V závěru zápasu byl ještě vyloučen domácí Daniel Vivian za faul na Iglesiase.
Bilbao na domácím hřišti prohrálo s Betisem 0:1 a komplikuje si tím boj o pohárovou Evropu, protože padá až na osmé místo tabulky. Betis naopak drží šesté místo, které může znamenat Konferenční nebo i Evropskou ligu.
Mužem zápasu se stává stoper Betisu Paul Akouokou.

90+8

90+8

Ke střele se ještě dostal Álex Berenguer, jeho zajímavá rána ale na branku Betisu neprošla.

90+7

Už se hraje přes předem avizovaný čas, rozhodčí ještě dává Bilbau naděj ina vyrovnání.

90+5

Iglesias se znovu tlačil za obranu Bilbaa, tentokrát byl ale od míče odstavec čistě.

90+4

Betis zahrával rohový kop, ale to neznamenalo žádné větší komplikace pro obranu Athleticu.

90+3

Daniel Vivian dostává červenou kartu za faul na Iglesiase, usvědčilo ho až video.

90+2

Ten zákrok na Iglesiase vypadal hodně podezřele a rozhodčí už se jde podívat na video.

90+1

Borja Iglesias se po jednom ze soubojů svalil na trávník. Rozhodčí sice faul nepískal, ale následně přeci jen přerušil hru.

90+1

Nastavuje se šest minut.

89

Jenže kvalitní centr před branku Betisu nepřilétl, takže hosté i dál drží těsné vedení.

88

Bilbao dostává výhodu standardní situace. Je to sice daleko od branky Betisu, ale zajímavý centr by přijít mohl.

86

Bravo opět s rozehrávkou nespěchá a je trochu s podivem, že ještě nedostal žlutou kartu.

84

Jen pár centimetrů teď dělilo domácí od vysněného vyrovnání! Malcom Ares vyslal dobrou křížnou střelu z dálky, branku ale těsně minula.

83

Byla to rychlá kontrola a závěr je takový, že penalta se nepíská.

83

Na celou situaci se al ještě podívají rozhodčí u systému VAR.

82

Luiz Henrique posílal míč před branku Athleticu a reklamoval ruku Berenguera. Ta se ale pískat nebude.

82

Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Abner Vinícius.

81

Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Malcom Ares,
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa.

80

Bilbao má před sebou posledních deset minut plus nastavení na to, aby konečně přetavilo svůj tlak ve vyrovnání.

78

Na centr na zadní tyč si skvěle naběhl Raúl García a zakončoval ve skluzu. Betis ale dalším skvělým zákrokem podržel Claudio Bravo!

75

Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Raúl García, tentokrát to měl ale Bravo jednoduché.

75

ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Luiz Henrique,
ze hřiště odchází Willian José, přichází Borja Iglesias.

74

Utkání nabírá na tempu! Iñaki Williams vypálil razantně z pravé strany vápna a Bravo musel předvést vynikající zákrok, aby míč vytěsnil nad břevno.

73

Před brankou Athleticu došlo k menšímu závaru. Míč měl v jednu chvíli v moci Guido Rodríguez, ale ke střele se nakonec nedostal.

72

Hosté by mohli odskočit na rozdíl dvou branek, budou zahrávat standardní situaci z levé strany.

71

Akci domácích fotbalistů tentokrát zastavil ofsajd, rozehrávat tak bude zkušen brankář Claudio Bravo.

69

Domácí byli teď zatím nejblíže vyrovnání, měli ale smůlu. Povedená střela z dálky v podání Oihana Sanceta totiž trefila břevno!

68

I s další standardní situací si hosté poradili a pak razantně odkopli míč do autu.

67

Po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal obránce Bilbaa Daniel Vivian. Jeho pokus byl ale sražen jen na další rohový kop.

65

ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.

ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Rodrigo Sánchez.

64

Guido Rodríguez se stal ve středu pole obětí nedovoleného zákroku, u míče tak zůstanou hráči sevillského klubu.

62

Už jsme se přehoupli do poslední třetiny zápasu a domácí stále marně dobývají dobře postavenou obranu Betisu.

61

ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Raúl García.

60

Athletic zahrával už sedmý roh tohoto zápasu. Bravo při snaze vyboxovat míč neuspěl, ale nakonec se mu to nevymstilo.

59

ze hřiště odchází Dani García, přichází Ander Herrera.

58

Mikel Vesga posílal z levé strany prudký míč před branku Betisu, žádného ze spoluhráčů tam ale nenašel.

57

Standardní situace domácím nevyšla, ještě budou moci pokračovat v tlaku rohovým kopem.

56

Germán Pezzella dostává žlutou kartu za faul na Sanceta, který se odehrál těsně před pokutovým územím.

56

Claudio Bravo předvedl výborný zákrok, vůbec první v tomto zápase. Vychytal hlavičku Sanceta.

54

Juan Miranda se dostal do hodně ostrého souboje tělo na tělo s brankářem Simónem. Ten měl nakonec navrch.

53

Rozhodčí už domlouvá Bravovi, aby zrychlil svou rozehrávku, jinak mu udělí žlutou kartu.

51

Willian José si věřil na druhý gól v tomto zápase, ale svou prudkou střelou přes zeď branku netrefil.

50

Betis má zajímavou možnost zvýšit své vedení z nebezpečné standardní situace.

49

Teď se ale budou muset domácí fotbalisté bránit, protože těsně před vápnem byl faulovaný Ayoze Pérez. Óscar de Marcos dostává za faul na něj žlutou kartu.

48

Domácí začínají druhý poločas dominancí na míči. Uvidíme, jestli budou úspěšnější než v poločase prvním.

46

Během poločasové přestávky nedošlo k žádným změnám v základních sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 23:03.
První poločas je minulostí, domácí Bilbao po něm prohrává s Betisem Sevilla 0:1. Bilbao mělo většinu prvního poločasu herní převahu, tu ale nedokázalo přetavit ani na větší šance, natož na góly. Betis otevřel skóre zápasu v šesté minutě, kdy se trefil z voleje Willian José. Ve 41. minutě mohli hosté své vedení dokonce ještě navýšit, Paul Akouokou ale po rohovém kopu trefil jen břevno.

45+3

45+2

Ani tentokrát ale Bravo nemusel zasahovat a vypadá to, že to kabin půjdou v lepší náladě hosté.

45+2

Bilbao by samozřejmě rádo ještě do přestávky vyrovnalo. Šanci bude mít z dalšího rohového kopu.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Penalta se ruší, rozhodčí na monitoru zjistil, že míč se odrazil od zad Mirandy a nikoliv od jeho horní končetiny.

44

Rozhodčí se ale jde podívat na monitor, ke kterému ho přivolal VAR. Možná bude všechno jinak.

43

Juan Miranda zahrál podle názoru sudího ve vápně míč rukou.

43

Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík, domácí budou zahrávat penaltu!

42

Betis hrozbu od rohového praporku znovu odvrátil, ale pak se zbavil míče a bude se dál bránit.

42

Hra se zase rychle přesunula na opačnou stranu a dnes zatím velice aktivní Iñaki Williams vybojoval rohový kop.

41

Pokračovalo se rohovým kopem a Betis byl nyní znovu blízko druhého gólu, protože Paul Akouokou trefil břevno!

40

Z ničeho nic to byli hosté, kteří mohli udeřit! William Carvalho posílal míč na zadní tyč a Pérezovi chyběl kousek, aby na něj svou kopačkou dosáhl.

38

Oihan Sancet se dopustil útočného faulu na trávníku skončil Andrés Guardado, který byl zasažen do obličeje.

37

Míč skončil za postranní čarou, vhazování budou mít domácí.

36

Óscar de Marcos se snažil proniknout po pravé straně, tudy mu to ale hosté neumožnili.

35

Betis hraje v posledních minutách opravdu hodně pasivně. Zatím mu tato taktika se soustředěnou obranou vychází, je před ním ale ještě hodně času.

33

Claudio Bravo už po půlhodině hry s rozehrávkou od branky moc nespěchá, což se fanouškům Bilbaa samozřejmě nelíbí.

32

Z rohových kopů zatím Bilbao svému soupeři moc nezatápí, i tento dokázali hosté ubránit.

31

Gorka Guruzeta dostal dobrou přihrávku před branku od Iňakiho Williamse, ale jeho zakončení bylo sražené na rohový kop.

29

Ani závěr další zajímavé akce Bilbaa nepřinesl šťastný konec, Gorka Guruzeta pálil z voleje hodně nepřesně.

28

Iñaki Williams čekal před brankou na přesný centr, toho se ale bohužel pro domácí nedočkal.

27

Betis se nyní osvobodil jen odkopem a bude se muset i nadále bránit.

25

Athletic je v posledních minutách aktivnějším mužstvem, ale zatím si nevytvořilo žádnou opravdu velkou šanci.

24

Domácí zahrávali rohový kop na první tyč, ale hosté se bez větších problémů ubránili.

23

Oihan Sancet si zabíhal za obranu Betisu, míč na něj ale nepustil všudypřítomný Paul Akouokou.

22

Před brankou Betisu to ale opět hořelo, po centru de Marcose si dal Paul Akouokou málem vlastní gól.

21

Na druhé straně si prosto na střelu ve vápně hledal Iñaki Williams, jenomže byl zdvojen a míč mu nakone ukopl Paul Akouokou.

20

Willian José mohl mít kromě gólu i asistenci, když nahrával před branku na Ayozeho Péreze. Tomu ale zakončení nevyšlo podle představ.

18

Rozhodčí píská faul, kterým se ve středu pole provinili Yuri Berchiche.

17

Další akce Bilbaa střelou zakončena nebyla, od své branky bude rozehrávat brankář Betisu Claudio Bravo.

14

Gorka Guruzeta se znovu vůbec nerozpakoval a opět vystřelil. Tentokrát to zkoušel z dálky a o kousek svým přízemním zakončením minul branku.

13

Trenér Bilbaa Ernesto Valverde se pustil do diskuze s rozhodčím, nelíbí se mu, jak je zatím tento zápas veden.

12

Nakonec došlo i na zakončení, ale Gorka Guruzeta si nepohlídal své postavení a byl v ofsajdu.

11

Domácí jsou nastěhovaní na polovině Betisu, zatím ale kombinují docela daleko od jeho branky.

8

Uvidíme, jaká bude reakce od Bilbaa, které si určitě představovalo úplně jiný start do tohoto důležitého utkání v boji o evropské poháry.

6

Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté jdou z první velké šance v utkání do vedení! Betis dostal míč do vápna díky dlouhému autu. Míč sice přistál na kopačkách hráčů Bilbaa, ale ti ho nedokázali odklidit do bezpečí. Dostal se k němu WILLIAN JOSÉ a nekompromisně ho z blízka napálil do sítě. Bez asistence.

4

Na centr z pravé strany si naskakoval Willian José, míč se k němu ale nakonec nedostal.

3

Těžiště hry se přesunulo na opačnou stranu hřiště, Betis bude mít standardní situaci.

2

Domácí začali aktivně a hned se dostali do prvního zakončení. Střílel Gorka Guruzeta, ale podle rozhodčího byl v ofsajdu.

1

Domácí Athletic Bilbao bude hrát ve svých tradičních červeno-bílých dresech, hosté z Betisu dnes budou hrát v modro-bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na trávníku, utkání za malou chvíli začne.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Berchiche – Vesga, D. García – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Balenziaga, Berenguer, Capa, R. García I, U. Gómez, A. Herrera, Lekue, Vencedor, Zarraga.
Trenér: Valverde

Real Betis: Bravo – Sabaly, Pezzella, Akouokou, Miranda – G. Rodríguez, Guardado (C) – Canales, Carvalho, A. Pérez – José.
Náhradníci: D. Martín, R. Silva – J. Cruz II, B. Iglesias, Joaquín, Juanmi, Henrique, Montoya, Rober, Ruibal, Vinícius, Visus Contreras.
Trenér: Pellegrini

Rozhodčí: Ortiz Arias – Villaseñor Julián, Estevez Iglesias.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně skončilo na hřišti Betisu bezbrankovou remízou. Nejednalo se o nikterak záživný zápas, Bilbao dokonce ani jednou nevystřelilo na branku. Betis zaznamenal pět střeleckých pokusů mezi tři tyče.
Real Betis

Betis je španělským klubem sídlícím v Seville a historicky je menším klubem z tohoto města za úhlavním rivalem FC Sevilla. Aktuálně je na tom ale Betis lépe. Zatímco Sevilla více než polovinu sezóny bojovala o záchranu, Betis usiluje o opětovný postup do evropských pohárů. Momentálně má na kontě 49 bodů a nachází se na šestém místě tabulky, které dává jistotu Konferenční ligy a v případě triumfu Realu Madrid ve španělském poháru i Evropské ligy. Na čtvrtou příčku zaručující Ligu mistrů Betis ztrácí už dvanáct bodů. V posledních týdnech nemá Betis vůbec dobrou formu, z posledních šesti utkání vyhrál jediné a naposledy prohrál vysoko 0:4 na hřišti Barcelony. Venku Betis prohrál čtyři z posledních pěti utkání.
Athletic Bilbao

Athletic je tradičním španělským klubem z regionu Baskicko, který má na soupisce pouze právě fotbalisty z Baskicka. I přes tuto "limitaci" se ale jedná o úspěšný klub, který každoročně usiluje o evropské poháry. Aktuálně se Bilbao nachází s 47 body na sedmém místě tabulky a na šesté místo zaručující předkolo Konferenční ligy ztrácí dva body. V případě, že Real Madrid vyhraje finále španělského poháru proti Osasuně, bude pohárovou i sedmá příčka. Z posledních osmi soutěžních zápasů Bilbao prohrálo jediný, naposledy remizovalo 1:1 na hřišti Mallorcy. Doma se Bilbau moc nedaří, z posledních šesti utkání vyhrálo jediný a naposledy prohrálo 0:1 se Sevillou.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 33.. kola LaLigy mezi týmy Athletic Bilbao a Real Betis. Zápas se odehraje na stadionu San Mamés Barria v Bilbau.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.