3:1

konec (2:0)

04.05.2023, 20:45 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • 33. kolo • Vít Káňa

Tipsport: 2.84 3.11 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

První dějství přineslo dvě uznané branky pro domácí tým. Nejprve si ve 39. minutě vstřelil ukázkového vlastence Jhon Lumí. Poté sice hosté srovnali, ale branka kvůli ruce neplatila. To samé platilo i o deset minut později. No a Bologna dokázala z minima vytěžit maximum. V nastaveném čase navýšil její náskok Akpro. Po prvním poločase platil stav 2:0, no a v tom druhém bylo pro Bolognu ještě hůře. V 68. minutě totiž inkasovala potřetí po trefě Cambiaghiho. Čestnou branku hostů zařídil v 86. minutě z penalty, posvěcené VAREM, Orsolini. Empoli doma porazilo Bolognu 3:1. (22:46:47)

90+6

90+5

Riccardo Orsolini (Bologna) dostal balon na zadní tyčku, ale netrefil zařízení.

90+4

Z domácí lavičky byl vykázan po akci Bologny jeden člen realizačního týmu.

90+4

Babis Lykogiannis (Bologna) zavíral akci na pravé tyčce, ale jeho pokus byl zablokován.

90+3

Bologna je na balonu, ale jde do plných.

90+2

Riccardo Orsolini (Bologna) dostal balon od Posche, ale u prvního jmenovaného byl rychle ve vápně obránce Empoli.

90+1

Liam Henderson (Empoli) to ze standartky zakroutil pravačkou pěkně, dokonce se rozvlnila i síť Bologny, ale po odrazu balonu od reklamního poutače.

90+1

Rozhodčí nastavil pět minut.

90

Mattia Destro (Empoli) byl faulován, domácí mají k dispozici nákop do vápna hostů.

89

Střídání v týmu Empoli FC:
ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Mattia Destro,
ze hřiště odchází Nicolò Cambiaghi, přichází Marko Pjaca.

88

88. Riccardo ORSOLINI - 3:1

88

Bologna právě vstřelila branku! Riccardo Orsolini (Bologna) poslal pokutový kop levačkou do levého horního rohu. Brankář neměl nárok zasáhnout.

87

Žlutá karta pro tým Empoli FC (Filippo Bandinelli).

86

Tak pozor, rozhodčí se jde podívat na video. Na a bude to penalta.

85

Jhon Lucumi (Bologna) uzavíral akci Bologny na zadní tyčce, ochotně padl na zem. Jenže rozhodčí jeho prosby nevyslyšel.

84

Nicolás Martín Domínguez (Bologna) byl faulován na polovině Empoli. Hosté mají k dispozici nákop do vápna.

84

Utkání se už jenom dohrává.

83

Nicolás Martín Domínguez (Bologna) odvrátil centr Empoli do vápna Bologny.

3:1

konec (2:0)

Branky: 1. Lucumi (vla.), 45+2. Akpa-Akpro (Marin), 68. Cambiaghi (Marin) – 88. Orsolini (pen.)

Karty:   26. Parisi (EMP), 67. Henderson (EMP), 87. Bandinelli (EMP)

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 13:17. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:16.

Empoli FC: Vicario – Ebuehi, Walukiewicz, Luperto (C), Parisi – Grassi, Marin (78. Bandinelli), Akpa-Akpro (78. Stojanović) – Baldanzi (65. Henderson) – Cambiaghi (89. Pjaca), Caputo (89. Destro).
Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Tonelli, Ismajli, Fazzini, Haas, Satriano, Piccoli, E. Vignato.

Trenér: Paolo Zanetti

Bologna FC: Skorupski – Posch, Lucumi, Soumaoro (38. Bonifazi), Cambiaso (77. Lykogiannis) – N. Moro (55. Ferguson), Schouten, Domínguez (C) – Orsolini, Barrow (55. Zirkzee), Aebischer (77. Pyyhtiä).
Náhradníci: Bardi, F. Ravaglia – Sosa, De Silvestri, Medel.

Trenér: Thiago Motta

Rozhodčí: Federico La Penna