Play-off DHL extraligy juniorů

HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec

6:3

konec (3:2, 2:1, 1:0) Stav série: 4:0

20.04.2023, 16:30 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Finále • Lucie Citterbartová, Alžběta Žižková

Tímto se s vámi pro dnešek loučíme a přejeme pěkný večer. (18:42:18)
Sparťané vyhrávají i čtvrté finále! Poráží tak Oceláře jasně 4:0 na zápasy a stávají se mistry letošního ročníku DELH extraligy juniorů! Ocelářům se v dnešním zápase sice podařilo stáhnout tříbrankové manko, ale konec druhé a začátek třetí třetiny byl opět v režii domácích a ti tak zaslouženě mohou slavit!

58:35

Král si minutu a půl před koncem zápasu připisuje další zákrok.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty závěrečné třetiny.

57:34

Haas vystřelil ránu od modré, bohužel pro něj byl ve stejnou chvíli písknutý ofsajd jeho týmu.

57:19

Jeden z hostů se zmocnil puku v rohu útočného pásma, jeho spoluhráč střelou trefil jen Artsatbanova.

56:15

Theimer vypálil velmi prudkou střelu od modré, bohužel pro domácí branku minul.

55:48

Novák zkusil střelu s hokejkou mezi nohama, na Krále si ale nepřišel.

55:09

Oba týmy hrají v plném počtu.

54:51

Na Hausera byla mířena přihrávka před branku, na domácího útočníka ale byla moc rychlá.

53:06

Další konflikt před domácí brankou se už ale bez trestů neobejde.

52:57

Před Artsatbanovou brankou se nyní strhla menší potyčka, rozhodčí vylučovat nebudou.

52:40

Toto oslabení Oceláři ustáli, sparťané už ale nemusejí nikam spěchat.

52:00

Šindelek vypálil těsně za modrou, jeho ránu ale zblokovali hostující.

51:39

Böhm střílel od modré, Král střelu vyrazil betony a Oceláři vyhazují.

51:23

Ducháčovu střelu z levého kruhu chytá Král do lapačky.

50:53

Sparťané vyhráli buly a kombinují.

50:40

Hrůzek – 2 min., podrážení.

50:40

Po nahrávce Hausera se pokusil branku trefit Krupička, při svém pokusu byl podražen a Sparta si zahraje přesilovku.

50:09

Přihrávka na Krupičku sražena do ochranné sítě, hra je vykázána do středního pásma.

48:45

Senčák se pokusil po objetí branky zakončit, jeho pokus Král vyráží pryč od branky.

47:26

47:26 KRUPIČKA - 6:3

47:26

Sparta právě vstřelila branku!
Petr Hauser se na modré čáře vymanil ze sevření protihráče, domácí se tak ocitli v přečíslení dva na jednoho. Hauser následně předal puk před prázdnou branku JANU KRUPIČKOVI, který ho bez problémů poslal za Králova záda a vrací Spartě třígólové vedení! Asistence: Petr Hauser.

46:43

Po dlouhé době se do útočného pásma dostali také Oceláři, záhy ho však opouštějí.

46:20

Po Vitouchově střele si další zákrok připisuje Král.

46:02

Holečkova střela z levého kruhu byla zblokována.

45:43

Ofsajd také na třinecké straně.

45:28

Šindelek po vhazování vypálil už ze středního pásma, rána branku minula.

45:23

Hrabík dostal přihrávku pozdě, píská se tak ofsajd.

45:02

Senčák vypálil od modré, branku ale těsně minul.

44:43

Sparťané uklidňují situaci a začínají akci zpoza Artsatbanovy branky.

44:15

Třinečtí bojují o puk u mantinelu v útočném pásmu Sparty.

43:48

Böhmova další střela byla zblokována.

43:30

Krupička zavezl puk až do útočné třetiny.

42:58

Böhmovu střelu nedůrazně dorážel Hrabík, hrají Oceláři.

41:40

Holeček se prosmýkl kolem hostujícího útočníka a prověřil Krále.

41:17

Několik dorážek po chvíli Král odráží ven.

41:03

Vitouch projíždí útočnou třetinou a snaží se najít spoluhráče pro přihrávku.

40:03

Po vyloučeních na konci třetí části oba týmy zahajují ve čtyřech.

40:01

Hráči už nastupují ke třetí třetině. Bude to poslední třetina letošního play off juniorské extraligy nebo se Třineckým podaří smazat ztrátu dvou gólů a dostat zápas alespoň do prodloužení?
Začátek třetí třetiny přibližně v 18:08.
Druhá třetina nám nabídla tři branky. První branku této třetiny se připsali Oceláři. Oskar Haas skóroval v sedmé minutě a srovnal tím stav zápasu. K závěru třetiny se povedlo vstřelit branky Filipu Šindelkovi a Tomášovi Holečkovi, kteří tak vrátili Spartě vedení.

40:00

40:00

Krupička – 2 min., vysoká hůl.

39:38

Šutý – 2 min., nedovolené bránění.

39:38

Tůma zůstával po nedovoleném ataku ležet před brankou Artsatbanova, rozhodčí přerušili hru.

39:21

39:21 HOLEČEK - 5:3

39:21

TOMÁŠ HOLEČEK právě vstřelil 5. gól pro svůj tým! Po přihrávce Ota Theimera se trefil z pravé strany útočné třetiny nad levé rameno Krále. Asistence: Oto Theimer.

39:14

Stepanchuk zblokoval střelu od modré.

39:00

Ofsajd domácích.

38:52

Sparťané se nepřesnou přihrávkou na modré vyhnali z pásma.

37:10

Ránu Moškoře ihned po vhazování chytá Artsatbanov do lapačky.

37:06

Zakázané uvolnění Sparty.

36:38

Senčákovi se nepovedlo dostat puk přes útočnou modrou, hrají hosté.

36:09

Domácí se ocitli před Králem, několik jejich dorážek ale vyrazil pryč.

35:40

Červenka velmi obětavě zblokoval dvě střely od modré čáry, hra se následně přesouvá do středního pásma.

35:25

34:46

34:00

Po tvrdém zásahu se v útočném pásmu těžce zvedá hostující Gerych, hra je vykázána do středního pásma.

33:52

33:52 ŠINDELEK - 4:3

33:52

FILIP ŠINDELEK právě využil svojí šanci a domácí vedou tak nad Třincem o jednu branku. Po spolupráci s Hauserem a Hrabíkem se mu podařilo propálit Krále střelou z levého kruhu. Asistence: Petr Hauser, Ondřej Hrabík.

33:02

Oceláři mohli také udeřil v oslabení, Artsatbanov ale únik vyčapal!

32:47

Po menším souboji před králem puk vyletěl z hloučku lidí až k Artsatbanovi.

32:29

Tůma pálil od modré, jeho střela ale byla zblokovaná.

32:03

Tůma nezachytil přihrávku na modré čáře a musí tak opustit útočnou třetinu.

31:50

Moškoř – 2 min., sekání.

31:14

31:08

V rohu ledu se u mantinelu odehrál boj o puk.

30:33

Ramik posílal přihrávku do předbrankového prostoru, žádná z třineckých hokejek se tam ale nenacházela.

29:30

Oceláři povzbuzeni vyrovnávací brankou soupeře zamkli v pásmu a snaží se najít pozici pro střelu.

28:50

Hauserova prudká střela z pravého kruhu těsně minula branku Krále.

28:18

Jeden z domácích najížděl do dobré pozice na pravém kruhu, nedostal ale přesnou přihrávku.

27:50

Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

27:50

27:50 HAAS - 3:3

27:50

Třinec právě vstřelil branku!
Na levém kruhu si sebral puk OSKAR HAAS a přesnou střelou překonal brankáře Artsatbanova. Bez asistence.

27:40

Zakázané uvolnění Ocelářů.

27:25

Hostující teď vypálili velmi nebezpečnou ránu od modré, ta ovšem trefila jen horní tyčku.

27:00

Pohludka se snažil prokličkovat až do zakončení, domácí obránce ale jeho snahu zmařil.

26:26

Šindelkovo nahození sbírají Oceláři a vydávají se do protiútoku.

26:10

Střelu Pospíšila z vrcholku levého kruhu vyráží Artsatbanov do ochranné sítě.

25:06

Theimer měl před sebou odkrytou branku, těžkou přihrávku si ale nedokázal zpracovat.

24:30

Střelu z pravého kruhu kryje Artsatbanov.

24:25

Hassova střela z ostrého úhlu Artsatbanova nepřekvapila.

24:03

Spěváček střílel z levého kruhu, Artsatbanov si ale puk přes clonu našel a puk vyrazil do rohu.

22:40

Jeden z domácích teď jel svou vlastní individuální akci, těsně před brankou si ale svůj útok rozmyslel.

22:18

Domácí svého soupeře tlačí a téměř ho nepouští ven ze třetiny.

21:36

21:21

Sparťané se nepřesnou přihrávkou vyhnali z pásma a začínají znovu až zpoza Artsatbanovy branky.

20:40

Pražané rozjíždějí první útok až zpoza své branky.

20:01

Střídání v týmu HC Oceláři Třinec:
ze hřiště odchází Milota, přichází Král.

20:01

Začátek druhé třetiny přibližně v 17:17.
První třetina byla velmi bohatá na góly. Padlo jich celkem pět, tři vstřelila Sparta a dva Třinec. Ve čtvrté minutě otevřel střelecký účet Petr Hauser, další gól přidal v desáté minutě Novák. O pár minut později zvyšoval už na 3:0 v oslabení Vitouch. Třinec se ale nevzdal a po gólech Volase a Ramika vedení v závěru stáhl pouze na jednu branku.

20:00

19:55

Jednomu z domácích v prostoru mezi kruhy podjeli brusle, puk se tak ocitl zcela volný před brankářem Artsatbanovem! Třinečtí se snažili šanci využít, střelu ze slotu i následné dorážky ale fantasticky pokryl Arstatbanov a uhájil tak těsný náskok svého týmu!

19:26

Oba týmy se přetahují o puk u třinecké střídačky.

19:08

Böhmova střela trefila Milotu. Vhazování po jeho pravici.

18:21

Oceláři své první oslabení přestáli.

18:10

Theimerovu střelu z pravého kruhu chytá Milota do lapačky.

17:32

Oceláři vyhazují.

17:18

Šindelek vystřelil z levého kruhu, jeho střelu ale odráží Milota pryč od branky.

17:08

Sparťané se drží v pásmu a snaží se najít dobrou střeleckou pozici.

16:40

Hauser střílel od modré, jeho střelu vyráží Milota do rohu.

16:19

Kozlík – 2 min., podrážení.

15:30

Hauserovi se zlomila hokejka, ale přesto dokázal ochránit puk a ten dojel až před Milotu.

14:54

14:54 RAMIK - 3:2

14:54

Třinečtí snižují už na rozdíl jediné branky! Z nenápadné akce se vyskytl velký problém pro domácí, po přihrávce Haase se před sparťanskou obranu dostal MICHAL RAMIK a tváří tvář Artsatbanovi uspěl. Asistence: Oskar Haas.

14:10

Sparťané teď nedovolili jednomu z hostí zavézt puk do útočného pásma a obrací hru.

13:34

Icing Pražanů.

13:26

13:26 VOLAS - 3:1

13:26

Třinec právě vstřelil branku! PATRIK VOLAS vypálil ránu z prostoru mezi kruhy a snižuje vedení Sparty na 3:1. Asistence: Vojtěch Spěváček.

12:54

12:54 VITOUCH - 3:0

12:54

Domácí se prosazují v oslabení! Ve středním pásmu Třineckým sebrali puk a mohli se tak vydat do úniku dva na nikoho, Petr Hauser poslal přihrávku na MICHALA VITOUCHA, který kličkou překonal Milotu. Asistence: Petr Hauser.

12:18

Hned po buly se sparťané osvobozují.

12:10

Novák – 2 min., podrážení.

11:47

Artsatbanov skryl puk do lapačky od Šutého, který vypálil od modré.

10:50

Holeček projel celé hřiště, po zavezení střelu jeho spoluhráče kryje Milota.

09:38

09:38 NOVÁK - 2:0

09:38

Ducháč na sebe při průjezdu útočnou třetinou navázal dva protihráče, svou přihrávkou tak mohl najít před brankou zcela volného LUKÁŠE NOVÁKA, který poslal puk za Milotova záda! Asistence: Filip Ducháč.

08:38

Do brejku se řítili domácí hokejisté, ale Senčákovu přihrávku vystihli třinečtí.

08:17

Jeden z hostujících prověřil Artsatbanova, ten byl pozorný.

07:36

Šindelek rozjel akci, těsně před brankářem vystřelil, Milota ale puk s přehledem vyrazil.

07:18

Haas střílel od modré, jeho střelu ale zblokobval první blokující hráč.

06:22

Po zblokované střele se opět k puku dostávají sparťané.

06:03

Třinečtí se snaží, sparťané ale dobře brání modrou čáru.

04:52

Senčák individuálně projel celou útočnou třetinu, jeho přihrávka ale nenalezla cíl a domácí se tak vyhánějí z útočného pásma.

04:14

Třinečtí se snaží ihned odpovědět a kombinují v útočném pásmu.

03:29

03:29 HAUSER - 1:0

03:29

Červenkovi se podařilo vystihnout třineckou rozehrávku u mantinelu, objel Milotovu branku a nahrál na pravý kruh PETRU HAUSEROVI, který svou střelou prostřelil Milotu. Asistence: Jakub Červenka.

02:39

Böhmovu střelu od modré vyrazil Milota.

02:10

Oba týmy střídají, z vlastního pásma opět rozjíždí útok sparťané.

01:28

Sparťané uklidnili hru za vlastní brankou a rozjíždí další útočnou akci.

00:52

Do útočné třetiny se dostali Vitouch s Theimerem, Milotovi se střely odrazily od betonů a hraje se dál.

00:13

První buly vybojovali Třinečtí a hned sparťanům zavařili ve svém útočném pásmu.

00:01

HC Sparta Praha: Artsatbanov (Kogler) – Pavlák, Šindlek, Tůma, Červenka "A", Ducháč "C", Böhm, Bartoň – Holeček, Mácha, Hauser, Novák, Hrabík, Senčák "A", Vitouch, Stepanchuk, Krupička, Höll, Theimer, Hamršmíd
Trenér: Richard Žemlička

HC Oceláři Třinec: Milota (Král) – Volat, Kremnický, Andrle, Kareš "C", Buják, Pospíšil, Hrůzek "A" – Gerych, Moškoř, Šutý "A", Pánek, Haas, Spěváček, Bartoš, Pohludka, Sikora, Ramik, Šilař, Kozlík
Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Maštalíř, Bohuněk.
Oceláři mají nůž na krku, a pokud chtějí sérii vrátit do Třince, musejí dnes vyhrát. Slezané se zatím nemohou v sérii spolehnout na výborná oslabení, která je zdobila v sérii s Jihlavou. Nepomáhají si ale ani přesilovými hrami, když v dosavadním průběhu série využili jedinou. Sparťanská obrana si výborně střeží střelce Ocelářů, výrazněji se zatím prosadil pouze Oskar Haas.
Sparťané svého soupeře ve třetím finále deklasovali 9:2 a vytvořili si tak první mečbol. Opřít se mohli zejména o speciální formace, když využili dvě přesilové hry ze čtyř a o svou jistotu v brance – brankáře Gleba Artsatbanova. Oceláři si dnes budou muset dát pozor na produktivní trio Hauser, Krupička a Hamršmíd, všichni tři jmenovaní se totiž ve včerejším zápase prosadili hned dvakrát.
V rámci čtvrtého zápasu finálové série DHL extraligy juniorů přivítá pražská Sparta na domácím ledě třinecké Oceláře. Promění Pražané v domácím prostředí mečbol a stanou se republikovými mistry? Utkání začíná v 16:30.
Sestavy z posledního zápasu:
HC Sparta Praha: Artsatbanov (Vedral) – Šindelek, Böhm, Bartoň, Ducháč ©, Červenka (A), Tůma, Pavlák – Krupička, Stepanchuk, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Hamršmíd, Holeček, Höll, Theimer, Hauser, Mácha, Novák

HC Oceláři Třinec: Milota (Král) – Hrůzek (A), Buják, Zielinski, Kareš (C), Pospíšil, Volas, Andrle – Haas, Sikora, Kubiesa, Kozlík, Šilar, Hlávka, Ramik, Bartoš, Spěváček, Šutý (A), Moškoř, Gerych
Dosavadní utkání v sérii:
1.F HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 0:3
2.F HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 2:4
3.F HC Sparta Praha –
HC Oceláři Třinec 9:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

6:3

Branky a nahrávky: 4. Hauser (Červenka), 10. Novák (Ducháč), 13. Vitouch (Hauser), 34. Šindelek (Hauser, Hrabík), 40. Holeček (Theimer), 48. Krupička (Hauser) – 14. Volas (Spěváček), 15. Ramik (Haas), 28. Haas

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Maštalíř, Bohuněk

03:29 SPA 1:0 Hauser (Červenka)
09:38 SPA 2:0 Novák (Ducháč)
12:10 SPA 2 Novák, podrážení
12:54 SPA 3:0 Vitouch (Hauser)
13:26 TRI 3:1 Volas (Spěváček)
14:54 TRI 3:2 Ramik (Haas)
16:19 TRI 2 Kozlík, podrážení