Play-off NHL

Boston Bruins – Florida Panthers

3:6

konec (0:0, 2:2, 1:4) Stav série: 1:1

20.04.2023, 01:30 • TD Garden, Boston • Čtvrtfinále V. konference • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.81 4.31 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a skvělou třetí třetinou jej pro sebe urvala hostující Florida. Té vyšel vstup do třetí části a hned v první minutě dostal dnes potřetí hosty do vedení Brandon Montour. Na něj pak na konci 47. minuty navázal Carter Verhaeghe a když v 53. minutě navýšil na tříbrankový rozdíl opět Brandon Montour, bylo prakticky rozhodnuto. Boston ještě zkusil dlouhou hru bez brankáře, tu však potrestal Eetu Luostarinen a na výhře hostů pak nic nezměnilo ani závěrečné snížení z hole Taylora Halla. Úplný závěr zápasů se nesl v nervózním duchu, rozhodčí rozdali několik vyšších trestů, Florida si už ale radost z výhry vzít nenechala. Zápas skončil výsledkem 3:6 a stav série je srovnán na 1:1.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:15:08)
Utkání sledovalo 17 850 diváků.
Česká a slovenská stopa

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, -2 účast, 5 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:58
David Krejčí (BOS) – 0+0, -3 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:26
David Pastrňák (BOS) – 0+0, -2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:43

59:57

No a domácí Charlie Coyle ještě dvě minuty za hrubost a Tyler Bertuzzi desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:57

Tak ještě další tresty. Za nesportovní chování vyfasovali desetiminutové tresty domácí Trent Frederic a hostující Ryan Lomberg.

59:24

Hosté vyhazují tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

58:50

Po gólu se na ledě strhl pořádný šrumec, desetiminutové tresty za nesportovní chování obdrželi domácí Derek Forbort a Nick Foligno a také hostující Radko Gudas.

58:50

58:50 Taylor HALL - 3:6

58:50

Boston právě vstřelil branku!
Tak je tu ještě korekce skóre. Domácí forčekovali rozehru soupeře, vybojovali si puk, následovala přihrávka před branku na TAYLORA HALLA a ten zblízka pohotově zakončil mezi betony gólmana Lyona – 3:6. Asistence: Nick Foligno, Derek Forbort.

58:16

Výsledkem je ale desetiminutový trest za nesportovní chování pro domácího Garneta Hathawaye.

58:16

Hostům se nelíbil Noskův zákrok v rohu kluziště na Erica Staala a dokonce jej reklamují u sudího. Zatím se ale nevylučuje. Nosek ze své střídačky vydatně diskutuje s hosty a má s z toho i docela legraci.

58:16

Na ledě se nám teď přiostřilo, domácí těžce nesou porážku, vzduchem létají silná slova a na ledě se pošťuchují hráči.

57:35

57:35 Eetu LUOSTARINEN - 2:6

57:35

Florida právě vstřelila branku!
Je definitivně rozhodnuto. Boston sice vyhrál buly, jenže na modré čáře přišla ztráta puku, EETU LUOSTARINEN si zleva najel k červené čáře a hravě trefil prázdnou branku – 2:6. Asistence: Gustav Forsling.

57:24

Pokus hostů trefit prázdnou branku nevyšel, pískalo se další zakázané uvolnění.

3:6

Branky a nahrávky: 33. Marchand (Nosek), 38. Bertuzzi (Zacha, Orlov), 59. Hall (N. Foligno, Forbort) – 22. Bennett (Tkachuk), 35. E. Staal (Cousins), 41. Montour (Reinhart, Barkov), 47. Verhaeghe (Tkachuk), 53. Montour (Cousins, White), 58. Luostarinen (Forsling)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Orlov, Carlo, Lindholm, Clifton, Forbort – DeBrusk, Zacha, Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Bertuzzi – Frederic, Coyle, Hall – Hathaway, Nosek, N. Foligno.
Trenér: Jim Montgomery

Florida Panthers: Lyon (Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Luostarinen – Reinhart, Lundell, Lomberg – White, E. Staal, Cousins.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Dwyer, McIsaac – Kovachik, Flemington

Diváci: 17 850

10:56 FLA 2 Lomberg, krosček
18:53 FLA 2 Forsling, podrážení