Mistrovství světa do 18 let

Kanada – Švédsko

0:8

konec (0:5, 0:1, 0:2)

20.04.2023, 14:30 • Raiffeisen Arena, Porrentruy • Skupina A • Michal Břuchanský

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:29:35)
Střely na branku: 30 – 24 (9:10, 12:9, 9:5).
Kanadská osmnáctka si na začátek šampionátu uřízla velkou ostudu. Carson Bjarnason v první třetině pustil takřka vše, co na něj šlo, a Švédsko už od čtrnácté minuty vedlo 5:0. S příchodem D´Aiglea Kanaďané získali v brance větší jistotu. Kvůli své nedisciplinovanosti přesto inkasovali ještě třikrát, kdežto sami výborně chytajícího Erlidena ani jednou nepřekonali.
Z výběru Kanady byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen kapitán Cameron Allen. U Švédů to byl obránce Sandin-Pellikka, jenž dostal přednost před Ottou Stenbergem.

59:45

Gustaf Kangas se v oslabení řítil sám na D´Aiglea, který si z forhendového blafáku nenechal proklouznout puk mezi betony.

59:26

Cattonovi zase nevyšla dorážka poté, co k němu Erliden vyrazil štiplavou střelu obránce Yakemchuka.

59:06

Od Colbyho Barlowa se křížná přihrávka Celebriniho odrazila vedle branky. Kanadě jednoduše není přáno.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:45

Andrew Cristall neměl v mezikruží volnou hokejku, aby mohl přetavit souhru na jeden dotek v střelu na Erlidenovu klec.

58:33

Vyloučení v týmu Švédsko:
Elliot Stählberg – 2 min., krosček.

57:35

Zámořské mužstvo se ještě snaží o čestný úspěch a zvýšení sebevědomí před zítřejším zápasem. Švédská obrana však nepolevuje a chce dopomoct Erlidenovi k čistému kontu.

56:53

Kanada v plném počtu.

56:08

56:08 Felix Unger Sörum - 0:8

56:08

Švédsko právě vstřelilo branku!
FELIX UNGER SÖRUM zametl puk do poloprázdné branky a okamžitě šel děkovat Stenbergovi za chirurgicky přesný centr z pravého křídla, kde švédský kapitán pomohl na mantinel natlačenému Wahlbergovi. Asistence: Otto Stenberg, Anton Wahlberg.

55:35

Tým ze severu Evropy zdaleka nehraje přesilovku na plný plyn. Kotouč každou chvílí létá přinejmenším do středního pásma.

54:42

Kangasova teč šla hodně vedle branky. D´Aigle za tři minuty oslabení neřešil ještě nic zapeklitého.

53:51

Tristan Bertucci v individuálním nájezdu neprolomil střeleckou smůlu Kanaďanů. Erliden se dnes zdá být nepřekonatelný.

52:55

Dvakrát za sebou museli Švédové vyjet pryč z útočného pásma. Další útok zakládají až zpoza Noaha Erlidena.

0:8

Branky a nahrávky: 4. Stenberg (Willander, Unger Sörum), 5. Nordh (Sandin-Pellikka), 11. Dower Nilsson (Sandin-Pellikka, Forsfjäll), 13. Sandin-Pellikka (Stenberg, Lindstein), 14. Wahlberg (Forsfjäll), 26. Forsfjäll (Lindstein, Sandin-Pellikka), 42. Stenberg (Wahlberg, Sandin-Pellikka), 57. Unger Sörum (Stenberg, Wahlberg)

Kanada: Bjarnason (14. D'Aigle) – Dragicevic, Bertucci, Price, Allen (C), Gibson, Burns, Yakemchuk – Barlow (A), Cristall (A), Celebrini – Howe, Lardis, Ritchie – Catton, Martone, Wood – Halaburda, MacDonell, Pharand.
Trenér: Jeff Truitt

Švédsko: Erliden (Thelin) – Sandin-Pellikka, Lindstein (A), Willander, Wikman, Landén (A), Hurtig – Edstrom, Unger Sörum, Stenberg (C) – Dower Nilsson, Forsfjäll, Wahlberg – G. Kangas, Zether, Nordh – Pettersson, Stählberg, Johansson.
Trenér: Anders Eriksén

Rozhodčí: Kika (CZE), Kohlmüller (GER) – Rampír (CZE), Schlegel (SUI)

03:33 SWE 0:1 Stenberg (Willander, Unger Sörum)
04:53 SWE 0:2 Nordh (Sandin-Pellikka)
06:48 CAN 2 Celebrini, sekání
10:43 SWE 0:3 Dower Nilsson (Sandin-Pellikka, Forsfjäll)
12:51 SWE 0:4 Sandin-Pellikka (Stenberg, Lindstein)