1:3

konec (1:1, 0:1, 0:1) Stav série: 0:3

20.04.2023, 18:30 • Zimný štadión Zvolen • Finále • Števo Lasab sk

Tipsport: 2.07 4.05 3.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tretí finálový zápas je minulosťou. Košice po druhej zvládli aj tretiu tretinu, Jääskeläinen v dorážke strelil ukľudňujúci tretí gól hostí. Následne Košice umnou hrou, disciplínou a výbornou obranou vedenie ubránili. Košice sa teda ujali vedenia v sérii 3:0 a majú teda k dispozícii tri mečbaly. Príjemný zbytok večera a Ďakujem za pozornosť. Pokračujeme zajtra štvrtým pokračovaním seriálu... (20:58:41)

58:00

Košice sa už nehrnú do útoku a prihrávajú si puk z hokejky na hokejku.

57:15

Southornova strela okamžite po vyhranom buly. Trenčan videl dráhu puku a chytá ho do lapačky.

57:10

Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Hain – 2 min., podrazenie.

57:10

Je prakticky po zápase, nakoľko domáci Hain fauloval v útočnom pásme.

56:42

Domáci kolektív HKM Zvolen v obrovskej šanci. Pezer Zuzin úplne sám na sekundu pred bránou, ale opäť si vylámal zuby na Riečickom. Fantastický hosťujúci gólman Dominik Riečický.

56:16

Zvolen aktuálne neschopný akcie. Nevedia absolútne nič vymyslieť.

54:45

Zvolen musí a to akoby domácim hráčom zväzovalo ruky aj nohy. Potrebujú sa na niečom chytiť, ale Košice už hrajú profesorsky. Hrajú proste iba to, čo potrebujú.

53:40

Zvolen búši, Zvolen tlačí súpera, ale domáci hráči sa proste aktuálne nevedia v útočnej tretine presadiť.

52:07

Zvolen v tlaku, zblokovaná strela Kubku, ale komplexná obrana hostí si opäť poradila, strelu zblokovali.

51:14

Bartánus sa natlačil s pukom z ľavej strany, ale bekhendom neuspel.

50:34

Viedenský sa cez trojicu nepredral a hostia oblúčikom puk vyhadzujú.

49:33

Ďalšia šanca Zvolena, ale Hecl si zas a opäť vylámal zuby na Riečickom, ktorý jeho strelu zblízka pri pravej tyčke chytá.

49:22

Hostia v plnom počte.

49:08

Domácim presilovka nevychádza, opäť stratili puk.

1:3

Branky a nahrávky: 12. Zuzin (Viedenský, Marcinek) – 17. Pollock (Jääskeläinen), 31. Fejes (Bartánus, Breton), 47. Jääskeläinen (Southorn, Leskinen)

HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Hain, Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka (A) – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – R. Bondra, V. Fekiač, Jedlička – Csányi, Šiška, Stupka
Trenér: Peter Oremus

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Southorn, Romančík, Šedivý, Ferenc (A), A. Bartoš – Leskinen, Mich. Chovan (C), Jääskeläinen – Fejes, Pollock, Bartánus (A) – Rogoň, SLovák, Lamper – Havrilla, Hovorka, Jokeľ
Trenér: Dan Ceman

Rozhodčí: Žák, Snášel – Stanzel, Šoltés (video – Beniač)

Diváci: 5020

06:52 KOS 2 Mich. Chovan, hákování
11:51 ZVO 1:0 Zuzin (Viedenský, Marcinek)
12:28 ZVO 2 Mudrák, krosček
14:34 ZVO 2 R. Bondra, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
16:16 KOS 1:1 Pollock (Jääskeläinen)
17:40 ZVO 2 Rauhauser, sekání
27:49 ZVO 2 Trenčan, zdržování hry / brankář – hraní puku mimo lichoběžník
30:06 ZVO 2 Messner, hrubost