16.04.2023, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Baráž • Anna Ardonová

Tipsport: 1.72 4.37 4.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Do té doby se mějte hezky a zítra napočtenou. (18:36:51)
Druhé barážové utkání nás čeká zítra od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu.
Nejlepší hráči utkání: Adam Brízgala (KLA) a Daniel Huf (ZLN).
Máme za sebou zápas, ve kterém padl jediný a poslední gól ve 44. minutě. Klepiš z pravého kruhu přihrál Miroslavu Indrákovi, který z předbrankového prostoru obhodil Hufa a připsal si rozhodující branku utkání. I když se hosté ještě v posledních minutách tlačili za srovnáním a pomohli si hrou bez gólmana, na Brízgalu recept nenašli. Ten si tak svoji klec dokázal střežit celých 60 minut a nese si ze zápasu čisté konto.

59:59

Puk je pryč ze třetiny.

59:30

Zlín dál okupuje útočné pásmo a tlačí se, co mu sílí stačí.

59:11

A klec je opět prázdná.

58:58

Huf je zpět v brance.

58:58

Domácí mohli jet sami na prázdnou klec, ale rozhodčí odpískali přihrávku rukou.

58:52

Huf zůstává na střídačce.

58:52

Oddechový čas pro tým PSG Berani Zlín.

58:52

Zlín zůstal v pásmu a Zbořil vyslal nebezpečnou střelu na Brízgalu. Ten puk chytá do náruče.

58:19

Kladnu je odpískáno zakázané uvolnění a vhazování proběhne v obranném pásmu Rytířů.

58:00

Brízgala si chtěl vyzkoušet brankářskou specialitu, připravil si puk vedle branky a vyslal ho na prázdnou klec. Kindl však vyskočil a puk srazil dolu.

57:47

Zlínská branka je prázdná.

56:50

Berani se tlačí za srovnáním a okupují kladenskou třetinu. Navíc je domácím odpískáno pouze zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Brízgalou.
Dnešní utkání sleduje 5200 diváků. Kladenský zimní stadion je vyprodaný a jako obvykle zní stadionem písnička Nejsi sám.

54:21

Michnáč poslal puk přímo do lapačky zlínského gólmana.

53:00

Zlín se teď na delší čas usadil v útočném pásmu, ale jeho střely letěly spíše jen kolem branky.

51:56

Zlínský gólman zůstal ležet delší dobu na ledě, proto je přerušena hra. Huf je však v pořádku a hraje se dál.

51:16

Hra se teď přelévá, protože oba týmy jsou nepřesné a nedokáží se delší dobu udržet na puku.

48:26

Huf však po gólu opět zavřel svůj brankový prostor a nechce dovolit další gól Kladna. I Pytlíkova střela skončila jen v jeho náručí.

47:00

Indrák mohl přidal další gól, když vystihl přihrávku Beranů v obranném pásmu a vydal se sám na Hufa. Jeho kličku ale gólman zastavil.

45:50

Jágr nepřesně přihrál do jízdy před Hufa Kubíkovi, ten ale dostal kotouč jen na brusle a nemohl ho dobře zpracovat.

43:54

43:54 Miroslav INDRÁK - 1:0

43:54

Kladno právě vstřelilo branku! Kladenský zimní stadion po 43 minutách vidí gól. Klepiš dostal puk na pravý kruh, odkud přihrál kotouč na MIROSLAVA INDRÁKA před branku. Ten z bezprostřední blízkosti obhodil ležícího Hufa. Asistence: Jakub Klepiš, Ondřej Slováček.

41:45

A za pár vteřin mohl konečně skóre otevřít Zikmund, ale označkoval pouze zlínskou brankovou konstrukci.

41:41

Filip s Vebrem byli v obrovské příležitosti, ale Veber z bezprostřední blízkosti trefil jen bránícího hráče.

40:35

Zlínská branka je posunutá a hra je přerušena.

40:01

Ještě se upraví led u střídaček a začneme třetí třetinu.
Další třetina začne přibližně v 17:56.
Fanoušci dál musí čekat na gól. Kladno už na zlínského gólmana poslalo 31 střel, ale Huf žádnou z nich nenechal projít za sebe. Na druhé straně musel Brízgala čelit 14 střelám soupeře. Do poslední třetiny tak týmy nastupují s čistým štítem.

40:00

39:57

Plekanec prohrál vhazování a v této třetině se již nic nestane.

39:55

5 vteřin přes sirénou se bude vhazovat po zákroku Hufa v obranném pásmu Beranů.

39:39

Köhler na druhé straně prověřil Brízgalovu lapačku.

38:38

Michnáč s Filipem ujeli do přečíslení, Filip zvolil křižnou přihrávku na Michnáče, a ten zakončil střelou po ledě. Huf však vytáhl opět jeden ze svých skvělých zákroků a jako široký a dlouhý se roztáhl přes celé brankoviště.

37:09

Kratochvílovu střelu vyrazil Brízgala k levému mantinelu.

35:26

Kladno s Pytlíkem a Procházkou ujížděli dva na jednoho, ale Pytlíkova přihrávka byla špatná a Procházka nemohl zakončovat.

34:35

Klepiš projel mezi všemi hráči, ale jeho střelu vyrazil Huf betonem. K odraženému kotouči se ještě dostal Zikmund, ale neměl pozici ke střelbě.

34:06

Kotouč je až u kladenské branky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:20

Cibulskis neudržel kotouč na modré čáře, ale nikdo ho neatakoval a tak se k němu opět ve středním pásmu dostal. Kladno se v klidu mohlo vrátit zpět do pásma.

33:00

Rytíři sehráli svoji klasickou přesilovkovou kombinaci, ale Kubík poslal kotouč jen mimo klec.

32:44

Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
Petr Kratochvíl – 2 min., podrážení.

31:50

Domácí jsou zpět v pásmu, ale přihrávky jsou nepřesné, puk poskakuje a hráči nestřílí.

31:20

Teď se Zlín osvobozuje a Rytíři musí znovu zakládat útok. To se jim však zatím nedaří.

30:45

Na modré čáře puk nebezpečně poskakoval, ale z pásma se nedostal a Kladno dál může kombinovat.

30:19

Kladno vyhrálo vhazování.

30:18

Bedřich Köhler – 2 min., napadení.

29:20

Na druhé straně Kladno ujelo dva na jednoho, ale střela Filipa po Michnáčově přihrávce skončila jen na hrudi Hufa. Ten se skvěle přemístil.

28:27

Sotnieks vložil v mezikruží hokejku do přihrávky Gazdovi a Zlín se tak ke střele nedostal.

26:53

Ani druhá přesilová hra nebyla úspěšná a na gól si musíme počkat.

26:20

Teď už se Zlín usadil v útočném pásmu Kladna, ale opět jen na pár vteřin.

25:46

A opět musí Zlín ujíždět až do svého pásma.

24:58

I Zlín si v tomto utkání zahraje přesilovou hru a vyhrál i vhazování. Kladno se po pár vteřinách osvobozuje.

24:53

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Adam Kubík – 2 min., vysoká hůl.

23:58

Cibulskisovi přeskočil kotouč hokejku na modré čáře a Zlín mohl ujíždět na Brízgalu. Rozhodčí však odpískali přihrávku rukou.

23:00

Beran šikovně vypíchl přihrávku Beranů ve středním pásmu a Kladno se vydalo dopředu. Ve třetině však nedokázalo vymyslet nic, co by Hufa překonalo.

21:58

Naopak na druhé straně Kladno, konkrétně Cibulskis, opět prověřil Hufa, avšak jen střelou doprostřed branky.

20:21

Hostující začali třetinu v pásmu Kladna, ale nedokázali na Brízgalu vyslat ani jednu střelu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:00.

20:00

Jiří Ticháček – 2 min., hrubost.

Tomáš Pospíšil – 2 min., hrubost.
Kladno naskočilo do prvního barážového utkání lépe. Dokonce se chvíli Beran radoval z gólu, ale po prozkoumání rozhodčími gól nebyl uznán z důvodu, že kotouč prošel pod přizvednutou brankovou konstrukcí. Na obou stranách byly k vidění velké šance. Ale oba brankáři zatím zůstávají 100%, i přes první přesilovou hru, kterou si zahráli domácí.
Po siréně Pospíšil poslal kotouč do branky a na ledě se strhla mela. Rozhodčí tedy rozdají do začátku druhé třetiny tresty.

20:00

19:52

Lang dojel puk rychleji a trefil Brízgalu do masky, ten byl chvíli dezorientovaný, ale nikdo tam nebyl, kdo by dorážel.

18:04

První nabízená přesilová hra gól nenabídla.

17:48

Ani Kubíkova střela z pravého kruhu v brance neskončila.

17:34

Klepišova rána z první od vrcholu levého kruhu skončila jen v náručí zlínského gólmana.

17:05

Nicméně za pár vteřin se Kladno znovu postavilo do útočných pozic, ale Cibulskisova rána se odrazila jen od Berana do ochranné sítě.

16:53

Domácí se vyhnali z útočného pásma a kotouč je až u Brízgali.

16:08

Kladenští vyhráli vhazování a drží se v pásmu hostů. Huf přerušuje hru po dvou pokusech Jágra.

16:04

Máme tady první přesilovou hru baráže, kterou si zahrají domácí hráči.

16:04

Tomáš Pospíšil – 2 min., sekání.

15:48

Procházka dostal puk na pravý kruh zpoza branky a posílal kotouč k pravé tyčce. Huf se však neuvěřitelně natáhl přes celé brankoviště a gólu zabránil.

14:26

Po další smršti střel na zlínskou branku se skóre stále nemění. Huf je vynikající.

13:36

Zikmund předal Michnáčovi kotouč, ale jeho střela skončila jen v Hufově výstroji.

11:14

Sedlák vystihl kotouč ve svém obranném pásmu a Zlín se vydal do přečíslení na Brízgalu. Sedlák vzal střelu na sebe, ale trefil pouze vnější síť branky.

10:09

Zikmund po Filipově hitu na soupeře získal kotouč v útočném pásmu, ale jeho střelu Huf viděl a vyrazil betonem.

08:34

Gazda vyslal puk na Brízgalu a Lang ho ještě nebezpečně tečoval z mezikruží. Brízgala se ale včas přemístil a kotouč vyrazil pryč.

07:30

Köhler byl v obrovské příležitosti, když se puk nešťastně pro Brízgalu odrazil, ale ke kotouči se nedostal.

Střely na branku: 9 – 2

06:47

Kladenští střílí na Hufa jeden puk za druhým, ale ani poslední Babkova střela od modré přes Hufa nepřešla a ten kotouč chytá do lapačky.

05:55

Sedláček přejel celé pásmo a zkoušel zakončit bekhendem, ale jeho střelu vyrazil Brízgala betonem.

04:20

Cibulskisovu střelu od levého mantinelu se nepodařilo Kladenským tečovat, ale Kladno si dál drží útočné pásmo.

03:41

Kladenský hráč se dopustil úmyslného ofsajdu, proto se bude vhazovat před Brízgalou.

02:44

Puk prošel pod přizvednutou brankou, proto gól neplatí!

02:44

Po souboji za brankou prošel puk až do branky. Tuto situaci ale jdou ještě rozhodčí prověřit.

01:52

Cibulskis prověřil Hufa z dálky, ale jeho střelu od modré brankář vypíchl betonem. Před ním nečekal nikdo z kladenských, kdo by kotouč dorážel.

01:39

Na obou stranách teď hráči vyzkoušeli gólmany. Na zlínské straně měl šanci Mrázek, ale tomu Brízgala kotouč vypíchl. Na kladenské straně se až k Hufovi projel Filip, ale ani on na brankáře nevyzrál.

00:41

Procházka čekal na modré čáře, ale přihrávku na něj vystihl zlínský hráč. Kladno tak nemělo příležitost se znovu k Hufovi dostat.

00:01

Úvodní vhazování baráže vyhrálo Kladno, které se také jako první dostalo do útočné třetiny. Nicméně k žádné šanci je Berani nepustili.

00:01

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Babka, Cibulskis, Veber, Slováček, Sotnieks, Ticháček – Jágr, Plekanec (C), Kubík – Indrák, Klepiš (A), M. Procházka – Zikmund (A), Filip, Michnáč – Bláha, Pytlík, Beran – Brodecki.

PSG Berani Zlín: Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Novotný, Zbořil, Suhrada, Riedl, Talafa – Kubiš (A), Sadovikov, Köhler (C) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, P. Sedláček, Mrázek – Frömel, Hejcman, Pospíšil.

Rozhodčí: Hribik, Kika – Hynek, Hnát.
PSG Berani Zlín nezačali sezonu v Chance lize vůbec dobře, ale postupně se zlepšovali a skončili v základní části na 6. místě s 80 body.

Berani v minulé sezoně přímo sestoupili z 15. místa do 1. ligy a budou mít určitě chuť a zápal se zpět do extraligy vrátit. Zlínským soupeřem ve čtvrtfinále, kam se Berani přímo dostali, byla ostravská Poruba, se kterou navíc odehráli úplně poslední zápas v základní části. Zlínští vyhráli 3:1 na zápasy a čekala na ně Třebíč v semifinále. I tato série pro ně byla jasná a na zápasy zvítězili 4:1. Poslední překážka pro ně byl Vsetín. Hned první zápas Zlín ve Vsetíně prohrál a zaváhal ještě v 5. zápase, ale postup do baráže si vydobyl vítězstvím v sérii 4:2.

Nejlepším hráčem Zlína v základní části byl Antonín Honejsek (11+17), který ale odešel během sezony do Plzně. Nejproduktivnějším hráčem v play off byl Denis Kindl, který během 15 zápasů vstřelil 4 góly a měl 11 asistencí.
Jednička v brance Daniel Huf odchytal 39 zápasů a jeho statistika byla 2,08 g/z a 92,41 %.
Rytíři Kladno skončili v základní části Tipsport extraligy na posledním 14. místě, a proto musí o svoje místo v nejvyšší hokejové soutěži bojovat. Kladno má za sebou 42 dní bez ligového zápasu. Pauzu Rytíři využili nejen k tréninku a regeneraci, ale také sehráli čtyři přátelská utkání. Jako soupeřem jim byly týmy SC Marimex Kolín a HC Dynamo Pardubice "B".

Výsledky přátelských zápasů Kladna:

SC Marimex Kolín – Rytíři Kladno 5:2

Rytíři Kladno – SC Marimex Kolín 4:3

HC Dynamo Pardubice "B" – Rytíři Kladno 4:6

Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice "B" 8:4

Nejlepším hráčem Kladna v základní části byl kapitán Tomáš Plekanec, který za 52 zápasů vstřelil 16 gólů a připsal si 33 asistencí.
Brankář Landon Bow odchytal 35 zápasů a jeho statistika byla 3,53 g/z a 88,66 %. Jeho kolega Adam Brízgala odchytal 24 zápasů a inkasoval průměrně 3 g/z a úspěšnost měl 90,43 %.
Vítám vás u nejdůležitější série sezony mezi Rytíři Kladno a PSG Berani Zlín. Pro oba týmy jsou následující zápasy stěžejní pro další sezonu, tým, který sérii prohraje, bude hrát příští rok v Chance lize. Naopak tým, který zvládne vyhrát čtyři zápasy, se bude příští sezonu 2023/2024 střetávat s extraligovými týmy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.