Česko – Švédsko

1:5

konec (1:3, 0:0, 0:2)

14.04.2023, 17:00 • Zimný štadión Poprad • Tadeáš Rulf

Závěr utkání vskutku žádné další pozoruhodnosti nenabídl, naši hokejisté podlehli tedy Švédsku minimálně rozdílem třídy, který je ve skóre vyjádřen poměrem 5:1. Na střely nás soupeř rovněž porazil drtivě, rozdíl celých 20 střel ukazuje poměr 37:17. Velmi těžko se bude při rozborech zápasu v kabině hledat nějaké větší pozitivum, snad by se našlo pár momentů ve druhé třetině, v celkovém vyznění duelu jsou to však jen jehly v kupce zatuchlého sena.

Věřme, že do budoucna se bude českým barvám dařit o poznání lépe než ve dvou prvních zápasech turnaje pěti zemí na Slovensku, které oba prohráli naši hokejisté poměrem 5:1.

To už je za mě dnes vše, doufám, že se v životě vyhnete podobným debaklům, jaký dnes schytal nás národní tým, přeji všem top den! (19:04:56)

58:45

Švédové kontrolují puk a tak ani v nějaký gól útěchy v úplném závěru duelu nelze příliš doufat.

58:00

Závěr zápasu je blízko, ani jeden z celků už nepůsobí příliš motivovaně, je to spíše čekání na závěrečný hvizd.

56:05

U puku jsou teď naši hráči, nepřesná předfinální fáze jim však několikrát za sebou znemožňuje dostat se do fáze finální.

55:00

Zakázané uvolnění švédského celku pět minut do konce základní hrací doby, alespoň brzký konec může těšit české hráče.

54:30

Dnešní utkání sleduje v Popradě 242 diváků.

53:50

A po jejím návratu kupředu jistí svou svatyni lapačkou Jakub Vondraš.

53:30

Teď přeci jen slabší pasáž přesilovkové formace hostí, která se nedokáže dostat zpět do pásma.

53:00

Galapředstavení Švédů bohužel pokračuje, přesilovku zatím zvládají skvěle a kombinují v našem obranném pásmu.

52:18

Vyloučení v týmu Česko:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Vlček.

50:45

Výbornou šanci si teď vytvořila česká čtvrtá ofenzivní řada, ta dnes předvádí vůbec nejlepší výkon ze všech našich formací. Dorážet se snažil Gardon, bohužel bez úspěchu.

49:40

Dobrou práci na útočné modré odvádí Matěj Vovsík, Švédové jsou donuceni vyhodit na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude opět před Forsbergem.

48:30

V jednoznačně gólové pozici těsně před Vondrašem se puk dostal k Hellbergovi, ten v pádu ovšem nedokázal zakončit plnohodnotně a jím směrovaný puk český brankář kryje.

47:00

Strnad výborně hledal v útočné třetině nebráněného Gaspara, který mohl jet sám na Forsberga, chyběl jen kousíček přesnosti načasování.

45:26

45:26 ENGSTRÖM - 1:5

45:26

Švédsko právě vstřelilo branku! Tak to je debakl, po sérii akcí hostujícího týmu, jehož tlak nebyl nepodobný přesilové hře je tu pátá branka do sítě plzeňského Jakuba Vondraše. Podruhé v zápase se prosazuje LIAM ENGSTRÖM.

Asistence: Freddie Larson

44:20

Teď jsme měli poměrně velké štěstí, extrémně zajímavá švédská přihrávka před odkrytou část branky končí pouze v předbrankovém prostoru na hokejce jednoho z bránících plejerů.

1:5

Branky a nahrávky: 12. Šikl (Cibulka, Borák) – 1. Wagner (Havelid, Larsson), 2. Engstrom (Hemstrom, Pahlsson), 14. Pahlsson (Polin, Johannson), 41. Kant, 46. Engström (Larson)

Česko: Vondraš (Vopravil) – Zavřel, Burian, Brůna, Cibulka, Hebek, Vovsík – Soukup, Borák, Dvořák – Čechmánek, Přibyl, Šikl – Ekrt, Vlček, Němec – Gardon, Gaspar, Strnad
Trenér: Jiří Kalous

Švédsko: Forsberg (Hävelid H.) – Larsson, Hävelid M., Fransson, Johansson, Lagerberg, Haara, Nordberg – Hellberg, Wagner, Rudslätt, Larsson, Kant, Polin, Engström, Pahlsson, Hemström, Vesterlund, Laband, Nässén
Trenér: Tomas Montén

Rozhodčí: Orolin, Žák, Šoltés, Knižka, Kontšek

00:11 SWE 0:1 Wagner (Havelid, Larsson)
01:25 SWE 0:2 Engstrom (Hemstrom, Pahlsson)
10:10 SWE 2 Nordberg, sekání