4:5

po prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)

14.04.2023, 02:30 • United Center, Chicago • Mateo

Tipsport: 2.49 4.04 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit zase někdy u dalších přenosů. Na počtenou a mějte se fajn. Hezký pátek všem. (05:29:30)
Statistika
Střely na bránu: 38 – 36| Přesilová hra: 1/1 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Stalock (CHI) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,1%, odchytal 62:28
Felix Sandström (PHI) – 34 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,4%, odchytal 63:09

Česká a slovenská stopa
V utkání se nepředstavil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
1. Travis Konecny (PHI) 2+2
2. Andreas Athanasiou (CHI) 1+2
3. Owen Tippett (PHI) 1+1
Zápas nakonec rozhodlo prodloužení, ve kterém měl největší šanci na straně Chicaga Toews, jehož kličku přečetl Sandström a zasáhl. Z protiútoku na druhé straně pak utkání rozhodl povedenou akcí Ivan Provorov. Chicago tak musí zkousnout porážku a Philadelphia ve druhém zápase v řadě vítězí opět v prodloužení, tentokrát 5:4.

63:09

Philadelphia právě vstřelila branku! Teď se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a Philadelphia vítězí! Vítězný gól střílí IVAN PROVOROV, který po nahrávce Konecnyho jel sám na Stalocka, který se položil na led, čehož využil ruský obránce k tomu, aby pod ležícím gólmanem posunul puk do sítě. Asistence: Travis Konecny a Travis Sanheim.

62:45

Toews se řítil sám na Sandströma, ale ten jeho pokus o kličku přečetl a vyrazil ji.

62:13

Bekhendový pokus Toewse chytá Sandström a přerušuje hru. Buly před ním.

61:15

Na druhé straně střílel Konecny, ale Stalock zasáhl.

60:59

Dickonson střílel rovněž z mezikruží, ale trefil jenom plexisklo za brankou.

60:31

Tyler Johnson vypálil z mezikruží, ale Sandström jeho pokus lapil do lapačky. Vhazuje se před jeho bránou.

60:01

Ve třetí třetině to vypadalo, že si Philadelphia dojde pro vítězství a udrží těsné vedení. Domácí Chicago ale v posledních minutách duelu mělo tlak a přesně v čase 58:00 se při hře bez brankáře trefil Athanasiou. Po krátké pauze tak uvidíme prodloužení nebo nájezdy.

60:00

Oddechový čas pro tým Philadelphia Flyers.

59:51

Icing Chicaga. Buky před bránou Stalocka.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:00

Chicago právě vstřelilo branku! Hra v šesti vyšla a je vyrovnáno! Na brankoviště dostal nahrávku ANDREAS ATHANASIOU, který už měl posléze jednoduchou a dostal puk do odkryté brány a puk prošel vedle Sandströmova betonu. Asistence: Tyler Johnson.

57:22

Stalock odjíždí na střídačku a Chicago to zkusí v šesti!

57:19

Zakázané uvolnění Philadelphie. Vhazování před její bránou.

4:5

Branky a nahrávky: 8. Khaira (Murphy, Kaiser), 10. A. Bjork (Athanasiou, Mitchell), 28. J. Toews (Athanasiou, S. Jones), 58. Athanasiou (T. Johnson) – 1. Konecny (Frost), 7. Konecny (Frost), 21. Tippett, 25. N. Cates (Konecny, Tippett), 64. Provorov (Konecny, Sanheim)

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones, C. Jones, Murphy (A), Kaiser, Zajcev, Englund, Mitchell – Gust, J. Toews (C), T. Johnson – B. Robinson, Athanasiou, A. Bjork – Joe. Anderson, Entwistle, Katchouk – R. Johnson, A. Wagner, Khaira.
Trenér: Luke Richardson

Philadelphia Flyers: Sandström (Hart) – York, Provorov, Ristolainen, Sanheim, Braun, Ginning, Seeler – Konecny, Frost, Farabee – J. van Riemsdyk, Hayes, Laughton (A) – Tippett, N. Cates, Allison – Lemieux, Laczynski, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: MacPhee, Chmielewski – Marquis, Shewchyk

00:26 PHI 0:1 Konecny (Frost)
06:21 PHI 0:2 Konecny (Frost)
07:28 CHI 1:2 Khaira (Murphy, Kaiser)
09:20 CHI 2:2 A. Bjork (Athanasiou, Mitchell)
20:46 PHI 2:3 Tippett
23:36 CHI 2 Kaiser, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
24:22 PHI 2:4 N. Cates (Konecny, Tippett)
27:33 PHI 2 Seeler, držení
27:40 CHI 3:4 J. Toews (Athanasiou, S. Jones)
58:00 CHI 4:4 Athanasiou (T. Johnson)