2:3

konec (1:1, 0:0, 1:2)

04.03.2023, 12:30 • Winning Group Arena • 52. kolo • Filip Krůza

Ode mne je to vše. Přeji pěkný zbytek dne. (14:36:32)
Utkání končí. Ze zisku bodů se nakonec raduje Litvínov, který rozhodující trefu vstřelil v čase 57:44 chvíli po vyrovnání soupeře. V tabulce tak Severočeši dotahují právě svého dnešního soku a oba týmy nyní mají shodný počet bodů.

59:55

Boltvan nyní pod tlakem promáchl v poměrně dobré pozici a nic víc už se tak nestane.

59:37

Až teď Kavan opustil brankoviště, puk ovšem letí do středního pásma.

59:10

Kometě se navíc ani nedaří udržet se v útočném pásmu a nemůže tak zkusit hru bez brankáře.

58:35

Domácímu týmu tak k opětovnému vyrovnání už opravdu moc času nezbývá...

57:44

Oddechový čas pro tým HC Litvínov.

57:44

Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté však rychle po inkasování vtrhli do útočného pásma a rychle se vracejí do vedení. Kavan byl v bráně už rozhozený, puk si na pravém kruhu našel JAN EKRT a uklidil jej do odkryté brány. Asistence: Marek Slavík, Tadeáš Svoboda.

57:00

Kometa právě vstřelila branku!
Přesně tři minuty před třetí sirénou domácí srovnávají. Zembol poslal kotouč na levý kruh ADAMU BOLTVANOVI a ten se trefil přesně do pravého horního rohu branky. Přesilová hra využita. Asistence: Jakub Zembol.

56:48

Kavan musel nyní zasahovat proti nebezpečnému protiútoku, ale poradil si.

56:20

Fajmonova střela zápěstím od modré čáry končí jen na zadním mantinelu a Litvínov se vzápětí osvobozuje.

56:06

Oddechový čas pro tým HC Kometa Brno.

56:06

Vyloučení v týmu HC Litvínov:
Ekrt – 2 min., podrážení.

55:50

A další Kavanův zákrok, tentokrát proti přízemní střele z levého kruhu.

55:24

Tadeáš Svoboda to na Kavana zkoušel hned třikrát za sebou, v tomto případě však na brněnského gólmana nepřišel.

55:11

Kotouč si našel ze středního pásma přijíždějící Jakub Zembol, jeho střelu ale vychýlila mimo hůl jednoho ze soupeřů.

54:48

Jednoduchá práce pro Kubíka, který schoval nástřel od modré čáry bez problémů do své lapačky.

52:59

Adam Boltvan skvěle podpořil obranu a skokem do přihrávky překazil velmi slibně vypadající akci Litvínova.

52:28

Bekhendové nahození nebylo pro Kavana žádným problémem. I Litvínovu však vyhovuje, že se bude vhazovat v obranném pásmu soupeře.

50:55

Tentokrát se icingu dopustila Komety. V zápase není o zakázaná uvolnění nouze.

49:58

Ihned po vhazování přichází střela a zákrok hostujícího gólmana lapačkou. Jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

49:55

Zakázané uvolnění tentokrát v případě litvínovského týmu. Těsně před polovinou třetí třetiny se tak bude vhazovat po pravé ruce Kubíka.

48:42

Nyní tedy tahá za kratší konec provazu domácí celek a bude se muset snažit, aby v posledních jedenácti minutách dokázal vyrovnat.

47:49

Kotouč se poměrně šťastně odrazil příhodně do jízdy TADEÁŠI SVOBODOVI, který si z levé strany najel před Kavana a zakončil směrem k pravé tyči. Asistence: Marek Slavík, Jan Vopat,

46:47

Zembol nedokázal převzít přihrávku Fajmona a Kometa se tak dopouští dalšího zakázaného uvolnění.

45:40

Třetí třetina má stejnou vizuální podobu jako ta druhá. A stejně to zatím vypadá i s přísunem gólů, diváci se však nudit nemusí.

45:02

Zakázané uvolnění domácího celku přesune hru před Kavana.

43:53

Fajmon přistrčil kotouč na k levému mantinelu Zembolovi, jehož raketa rozezvučela brankovou konstrukci!

43:23

Svým dalším zákrokem už domácí gólman přerušuje hru.

43:07

Kavan vykopává betonem střelu z nápřahu od levého mantinelu.

42:08

První přerušení ve třetí části přináší až chybně odpískané zakázané uvolnění, bude se tak vhazovat opět ve středovém kruhu.

41:09

Aktivně z obou stran začíná i závěrečná třetina. Rakus si sjel mezi kruhy a zkusil to po zemi přes obránce, Kubík sevřel betony včas.

40:01

Druhá třetina přinesla po svou většinu vyrovnaný a svižný hokej. V závěrečných minutách pak hrozila spíše Kometa, brankář Kubík ale předvedl několik skvělých zákroků a podržel svůj tým. Skóre tak zůstává vyrovnané.

40:00

39:35

Pěkná nabídka mezi kruhy byla ztečována kousek vedle levé tyče brány hostujícího celku.

38:52

38:15

Další povedený zákrok hostujícího gólmana. Tentokrát lapačkou proti střele do horních pater branky z pravé strany.

36:52

Bednařík – 2 min., vysoká hůl.

36:17

Ulbricht střílel z nápřahu hned po buly, jeho pokus ovšem přesný nebyl.

35:35

Asi největší šance druhé třetiny končí skvělým zákrokem Kubíka! Zembol našel od levého mantinelu na druhou tyč najíždějícího Patrika Fajmona, jehož střelu zastavil lapačkou přesouvající se Kubík.

35:20

Ekrt si vybruslil na osu a posílal pul na druhou tyč, bránu ale netrefil.

34:15

Brankář Kubík si nyní skvěle poradil s bekhendovým pokusem Cakla z blízkosti brány.

33:45

Odražený puk posílal zpět na bránu přes obránce Jáchym Nesvadba, prostor mezi třemi tyčemi ovšem nenašel.

32:56

Až nyní po delší odmlce hvizd rozhodčího, bude se vhazovat před hostujícím gólmanem.

32:30

Také je to způsobeno tím, že se podstatně méně přerušuje a hra tak více plyne.

31:02

Druhá třetina je vyrovnaná a řekl bych, že i fanouškovsky zajímavější než ta první. Gól nám však zatím nepřinesla.

30:04

Chaotickou pasáž pro defenzivu Komety končí Kavan, který přerušuje hru ukrytím kotouče pod lapačku.

29:35

29:13

V pozoru nyní naopak musel být hostující brankář, který pro jistotu přikryl kotouč po přihrávce zpoza brány.

28:42

Kometa zatím zvládá své první oslabení bez větších problémů.

28:01

Svou první přesilovou hru hrají hokejisté Litvínova. Domácí se ovšem nyní dokázali osvobodit.

27:35

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
Panasenko – 2 min., podrážení.

26:49

I nadále se ve druhé třetině hraje ze strany na stranu. Oba brankáři však zatím za své záda kotouč v prostřední dvacetiminutovce nepouštějí.

24:52

Pěkná přihrávka mezi kruhy zpoza brány byla servírována jednomu z hostům, ten však kotouč ve skvělé pozici nedokázal trefit.

24:14

Roman Otava nedokázal převzít přihrávku na útočnou modrou, dostal se až k dorážce z velkého úhlu. Kubík připraven.

23:47

Postavení mimo hru pokazilo přechod litvínovských hokejistů do útočného pásma.

22:54

Jeden z hostů, nejspíše to byl Bystřický, skončil tvrdě na mantinelu. Po nějaké době se nakonec dokázal zvednout sám a odjet na střídačku, byl však viditelně otřesený.

22:27

Vstup do druhé třetiny má značně svižnější charakter než začátek té první. Hraje se za strany na stranu.

21:46

Kavan schoval do lapačky nahození soupeře ještě ze středního pásma a následně puk rychle vyklepal zpět na led.

20:47

Kotouč vyplaval na levý kruh k Denisovi Svobodovi, který se do něho opřel. Jeho střelu ale srazil obětavým zákrokem do ochranné sítě jeden z bránících hráčů.

20:01

Nerozhodným výsledkem končí první třetina zápasu mezi Kometou a Litvínovem. Domácí tým byl lepším celkem, ze tří přesilových her využil ovšem jen tu první. Hostům vyšel úvod, vyrovnali pak z ojedinělé akce v 16. minutě.

20:00

19:36

Bohdan Panasenko se hezky proháčkoval až k brankáři Kubíkovi, jeho bekhendový pokus ale litvínovského gólmana nepřekvapil

19:09

Řehákova rána z první minula pravou tyč brány soupeře.

18:45

18:42

Denis Bárta zaklekl do střely z pravého kruhu, kotouč ale netrefil příliš čistě a Kubík tak bez problémů zasáhl.

18:08

Po nepřesné střele z první se kotouč dostává opět mimo pásmo Litvínova.

17:27

Dobře teď zasáhl gólman Kubík svou holí, když zastavil přihrávku z rohu kluziště na zcela volného protihráče na levém kruhu.

16:45

Werner – 2 min., držení.

16:40

Málo tak Litvínovu stačilo k vyrovnání, v posledních tak deseti minutách se totiž praktivky vůbec nedostával do útočného pásma.

15:33

Hostující tým této situace dokonale využívá. Kavan vyrazil nahození Ekrta jen k MARKU SLAVÍKOVI a ten kotouč pohotovým způsobem dorazil do sítě. Asistence: Jana Ekrt, Tadeáš Svoboda.

15:12

Kometě se ovšem nepovedlo následné založení útoku a pískáno je tak zakázané uvolnění.

15:00

Po dlouhá době litvínovská protiakce, k zakončení ale nedošla.

14:48

Kubík nerozehrál úplně šťastně a kotouč vzápětí letěl opět jeho směrem, skončil mimo.

14:20

14:08

Konečně povedená souhra Komety a Kubík musel dobře zasáhnout proti přízemnímu zakončení Bělohlava z pravého kruhu.

13:47

Robin Rakus přišel o kotouč na levé straně a opětovná snaha o přechod do útoku končí ofsajdem.

13:02

První desítky sekund druhé přesilovky Kometa se nesly v duchu boje o kotouč a Litvínov nakonec vyhazuje.

12:20

Postl – 2 min., nedovolené bránění.

12:20

Dobrá pasáž Komety pokračuje i po přesilové hře. Litvínovu se nedaří srovnat krok a navíc jde opět do čtyř.

11:01

Domácí tým svou první přesilovou hru ale přece nakonec využívá. ADAM BOLTVAN dokázal z předbrankového prostoru propasírovat kotouč za záda brankáře Kubíka. Asistence: Denis Bárta, Roman Otava.

10:25

Kubík zasahuje proti střele Eicha od pravého mantinelu a jeho spoluhráči se následně osvobozují.

09:50

První oslabení v zápase začíná Litvínov úspěšným vhazováním a vyhozením kotouče přes všechny čáry.

09:40

Bednařík – 2 min., podrážení.

09:16

Litvínov má v posledních minutách problémy s aktivním napadáním Komety a těžko se mu dostává z vlastního s pukem na hokejkách.

08:35

Kotouč se ocitl v brankovišti hostujícího brankáře a ten se tak musel roztáhnout na led, aby jej zakryl.

08:23

Další zakázané uvolnění hostů opět přesouvá hru před Kubíka, po jehož pravé ruce se nyní bude vhazovat.

08:01

Domácí celek se už rozehrál a nyní je to on, kdo je tím aktivnějším na ledě. Zatím to však nevede k žádným vyloženým šancím.

06:34

Suverénně nejdelší pasáž dosavadního průběhu první třetiny bez přerušení končí až zakázaným uvolněním Litvínova.

05:53

Nepřesná střela z levého křídla na vzdálenější tyč. Brankář Kubík tak mohl zůstat v klidu.

05:15

Hra se nám vyrovnala a zejména rozhýbala. Začátek byl totiž plný přerušení.

04:07

Další přechod domácích hráčů do útočného pásma pak zhatilo postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve střední třetině.

03:30

Nyní se Kometa sama vyhnala z útočného pásma nepřesnou střílenou přihrávkou od pravého mantinelu.

02:44

Druhé zakázané uvolnění Komety, domácí tým je v úvodních minutách trošku horším mužstvem na ledě.

02:22

Litvínov se po buly nějakou dobu držel v útočné třetině. Dvě střely skončily pouze blokem a ta poslední pak na betonu Kavana.

01:47

Na druhé straně zakročuje Kavan proti střele bekhendem přes obránce z pravého kruhu.

01:16

První pokus oi v podání hokejistů Komety. P5ízemní střela obránce Bůžka od modré čáry ale brankáři Kubíkovi mnoho starostí nenadělala.

00:40

Slavík po levém křídle dostal Litvínov opět do útočného pásma, kotouč ovšem rychle ztratil.

00:15

Chvilku po buly měl domácí gólman první práci, se střelou si poradil zákrokem lapačkou.

00:10

Utkání odstartovalo rychlým zakázaným uvolněním domácích hokejistů. Vhazovat se bude před Kavanem.

00:01

HC Kometa Brno: Kavan (Tesař) – Řehák, Kuswito, Bůžek, Fajmon, Eich, Svoboda, Ulbricht – Rakus, Zembol, Otava, Šantora, Nesvadba, Cakl, Masař, Bělohlav, Panasenko, Linka, Boltvan, Bárta

HC Litvínov: Kubík (Klika) – Hora, Vyhlídal, Werner, Beran, Dudáček, Bystřický – Postl, Ekrt, Slavík, Vopat, Čech, Bednařík, Ščislák, Špaček, Svoboda

Rozhodčí: Čech, Šico – Otáhal, Král’.
Zdravím vás u zápasu 52. kola DHL extraligy juniorů, ve kterém se spolu utkají týmy HC Kometa Brno a HC Litvínov. Moravané vstoupí do zápasu s vizitkou mírného favorita, budu to ovšem způsobeno především domácím prostředím. V tabulce se totiž oba týmy nacházejí na podobných pozicích a je mezi nimi minimální bodový rozdíl, nyní jen tříbodový. Nevýhodou Litvínova může být to, že jeho hráči budou mít v nohách večerní zápas s Jihlavou, který dokázali vyhrát v prodloužení. Výsledek utkání je však bezpochyby otevřený.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

2:3

Branky a nahrávky: 12. Boltvan (Bárta, Otava), 57. Boltvan (Zembol) – 16. Slavík (Ekrt, Svoboda), 48. Svoboda (Slavík, Vopat), 58. Ekrt (Slavík, Svoboda)

Rozhodčí: Čech, Šico – Otáhal, Král’

09:40 LIM 2 Bednařík, podrážení
11:01 KOM 1:0 Boltvan (Bárta, Otava)
12:20 LIM 2 Postl, nedovolené bránění
15:33 LIM 1:1 Slavík (Ekrt, Svoboda)
16:45 LIM 2 Werner, držení
27:35 KOM 2 Panasenko, podrážení
36:52 LIM 2 Bednařík, vysoká hůl