5:1

konec (0:0, 4:0, 1:1)

01.02.2023, 17:45 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tomáš Prodělal

Ode mne je to vše. Přeji příjemný zbytek dne a zase někdy při online přenosech z královského města na počtenou. (19:58:45)
Je za námi dohrávka 25. kola DHL extraligy juniorů, po které se radují Hradečtí. Ti k vysoké výhře vykročili na počátku druhé periody, když Matěj Leden otevřel skóre. Boleslavští ztratili vítr z plachet a začali kupit chyby. Po jedné takové se k nájezdu ze strany dostal Petr Moravec a zvýšil náskok na dvě branky. Deficit Bruslařů se do přestávky rozrostl ještě o dvě úspěšné dorážky Vita Idžana a Lukáše Pajera. V poslední části Lvi opět okamžitě skórovali, konkrétně Matěj Beneš z hrany brankoviště přehodil Horovo levé rameno. Skvěle chytajícího Jana Kasala překonal až Štěpán Vimmer, který z dorážky ve 46. minutě sebral domácímu fantomovi čisté konto. Toho to však nakonec příliš mrzet nemuselo, Hradec totiž zvítězil 5:1.

59:24

V přečíslení 3 na 2 to ještě zkoušel Adam Novotný golfákem, ale skóre už se nezmění.

58:49

Před Kasalem opět operoval Aleš Čech, ale tomu dnes gól není přán.

57:48

Domácí si vytvořili další obrovský tlak, ze kterého pramenili dvě velké šance. Petr Moravec ani Lukáš Pajer však zblízka neuspěli.

57:14

56:40

Matěj Leden to zkusil individuálně, avšak neuspěl.

55:47

Hradec měl tři velké šance! Po nepovedeném vyhození se nadvakrát snažil prosadit Vito Idžan, ale Hora podržel svůj tým. Předtím nadějnou střelu Matěje Beneše zase kryla obrana.

55:14

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Polák – 2 min., nedovolené bránění.

54:37

Při dalším tlaku ale Bruslaři faulovali a jejich naděje definitivně mizí.

53:37

Boleslavští se usadili na minutu v útočném pásmu a tlak vyvrcholil další střelou Čecha, jen do výrážečky.

53:17

Domácí se dopustili icingu.

52:43

52:37

Na druhé straně frnkl Aleš Čech, jenže švihem z úhlu Kasala nepřekonal.

52:17

Lukáš Pajer pálil po křížené nahrává jen do lapačky připraveného Hory.

51:50

Nyní už se usadili Lvi v pásmu a kombinují.

51:28

Kasal chytá další šanci a uklidňuje hru.

5:1

Branky a nahrávky: 21. Leden (Michal Beneš, Pajer), 32. P. Moravec (Klíma, Fiala), 37. Idžan (P. Moravec, Táborský), 38. Pajer (Leden, Michal Beneš), 42. Matěj Beneš (Král) – 46. Vimmer (Půček)

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Havlíček (C), Boukal, Pavič, Táborský, Fiala, Hušek, Bezpalec – Matěj Beneš (A), Klíma, Král – Idžan, Novotný, Pajer – Leden, Giesl, P. Moravec – Vencl, Michal Beneš (A).
Trenér: Jiří Janoušek mladší

BK Mladá Boleslav: Hora (Vystrčil) – A. Vlasák, Rajgl, Sypecký, Vochvest, Němec, Hrouda, Hlinský, Čech, T. Moravec (C) – Půček (A), Hruška, Šachl – Hradec (A), Polák, Moyseyev – Zvagulis, M. Vlasák, P. Král – Vimmer.
Trenér: Václav Pletka

Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Gregar, Dědek