2:1

po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

29.01.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • Jan Prošek

Tipsport: 2.58 4.0 2.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Mizerné výsledky Vegas pokračují dál. Hokejisty z města neonů trápí koncovka, neproměňují šance, a proto přicházejí o body do tabulky. Dnes jeden získali, ale vzhledem ke střelecké převaze je to z jejich pohledu málo. Naopak domácí mohou být spokojení. Jedinou šanci v prodloužení proměnili. (04:19:31)
Statistika
Střely na bránu: 37 – 45 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Kdo se postavil do brankoviště?
Semjon Varlamov (NYI) – 44 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,8 %, odchytal 64:28
Logan Thompson (VGK) – 35 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,6 %, odchytal 64:08

Česká a slovenská stopa
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Islanders právě vstřelili branku!
Série porážek Vegas a špatné produktivity pokračuje. Prodloužení rozhodl v poslední minutě střelou do horní části branky MATHEW BARZAL. Asistence: Anthony Beauvillier a Adam Pelech.

64:00

Poslední minuta hry v prodloužení.

63:00

Dvě minuty do konce prodloužení.

62:42

Kyle Palmieri se výborně vrátil a zastavil akci Vegas.

62:20

Jack Eichel individuální akci do zakončení nedotáhl.

61:45

Semjon Varlamov předvedl dva spolehlivé zákroky.

61:31

Puk mají hosté a čekají na vhodný moment pro útočnou akci.

61:12

Mathew Barzal čekal na vhodný moment, Anthony Beauvillier minul branku následně.

60:50

Puk už znovu kontrolují domácí.

60:26

William Carrier to zkoušel z nájezdu mezi betony, ale neuspěl. Semjon Varlamov se stal hrdinou okamžiku.

60:26

Vyloučení v týmu New York Islanders:
Adam Pelech – TS, hákování.

60:13

Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí mají možnost buly v útočném pásmu.

60:01

Prodloužení začalo. Sledujeme hokej tři na tři.

60:01

Tento zápas, ve kterém dlouhou dobu dominovali domácí hokejisté, půjde za stavu 1:1 do prodloužení.

60:00

59:32

Phil Kessel se dostal do zakončení, ale jeho ránu kryje brankář domácích. Bude se vhazovat.

58:50

Alec Martinez ránou od modré čáry minul branku. To už začala poslední minuta třetí třetiny.

58:14

Zakázané uvolnění Vegas vrací hru před jeho branku.

58:04

Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:32

Brock Nelson to zkoušel individuálně, ale do výraznější střelecké pozice se domácí hráč dostat nedokázal.

57:06

Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku. Vegas je o jednu střelu aktivnější, v tomto ohledu vede 37:36.

56:41

William Karlsson zakončoval ještě jednou, ale tentokrát puk kryje Semjon Varlamov.

56:30

William Karlsson minul branku ránou od modré čáry.

55:49

Semjon Varlamov kryje kotouč, nechtěl rozehrával, vhazovat se bude před jeho brankou.

55:31

Domácí rozehrávají od své branky, Vegas jim dalo hodně prostoru, Mathew Barzal pálil, Logan Thompson připravený.

55:11

Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, stav je vyrovnaný.

54:42

Kyle Palmieri se dostal do brejku, hráč Vegas podcenil situaci, ale pak to napravil Logan Thompson. Domácí velkou šancí neproměnili.

54:05

Scott Mayfield pálil, brankář Logan Thompson kryje puk. Komerční přestávka.

53:39

Ofsajd Vegas, William Karlsson byl příliš nedočkavý v cestě před modrou čáru.

53:15

Vegas nahodilo kotouč do útočného pásma a šlo střídat. Střídají také domácí hráči.

52:19

Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat se do útočného pásma.

51:28

Matt Martin měl dobrou střeleckou pozici, ale brankář Vegas kotouč viděl a rychle jej schoval pod rukavici.

51:18

Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:56

Komerční přestávka.

50:20

Ben Hutton měl obrovskou šanci, ale Semjon Varlamov se vyznamenal.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Střelecky je zápas vyrovnaný.

49:13

Sudí pískají zakázané uvolnění proti Vegas, hosté se hodně zlobí, protože podle všeho měl Jonathan Marchessault k puku blíže. Nic to nemění na tom, kde se vhazuje.

48:19

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Zatím platí vyrovnaný stav 1:1.

47:53

47:30

Scott Mayfield pálil po pěkné akci spoluhráčů, minul branku. Logan Thompson zasahovat nyní nemusel.

46:07

Alec Martinez pálil of modré čáry, domácí brankář na střelu viděl a v pohodě ji zastavil.

45:50

Hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

44:39

Ryan Pulock vyslal tvrdou ránu na branku, brankář Vegas v pohodě kotouč vykopl betonem do rohu.

43:55

Buly ve středním pásmu.

43:36

Logan Thompson kryje ránu soupeře z bezprostřední blízkosti.

43:14

Hodně zbytečně přišli hosté v útočném pásmu o kotouč, a tak jejich asi nejlepší pasáž hry končí.

42:37

Reilly Smith se dostal do zakončení, jeho ránu v pohodě zastavil brankář domácích.

42:05

Jonathan Marchessault zakončoval od modré čáry, první střela Vegas ve třetí třetině. Brankář domácích byl připravený.

41:14

Obrana Vegas si dokázala poradit a Shea Theodore může rozehrávat od své branky.

41:00

Anders Lee dostal hru do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet.

40:16

Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:01

Domácí se dostali do vedení, dlouhou dobu kontrolovali hru, měli převahu a hráli lépe. Jenže pak se puk odrazil za jejich brankou, Chandler Stephenson jej poslal před bránu a William Carrier se opřel do zakončení a stanovil stav na 1:1.

40:00

39:50

Nicolas Hague minul branku.

39:30

Už se pravděpodobně nic nestane.

38:28

Anthony Beauvillier měl obrovskou šanci, měl před sebou volnou branku, ale do jeho střely vložil hokejku muž, od kterého byste to nečekali, Phil Kessel.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:33

Brett Howden se dostal do zakončení, ale brankáře prostřelit nedokázal.

37:16

Ryan Pulock dostal hru do útočného pásma, brankář Vegas musel za svou branku.

36:08

36:08 William CARRIER - 1:1

36:08

Vegas právě vstřelilo branku!
Z ničeho nic je vyrovnáno, šťastný odraz za branou domácích, Stephenson poslal puk před branku, kde byl WILLIAM CARRIER. Ten si dokázal poradit. Asistence: Chandler Stephenson a Jack Eichel.

35:43

Logan Thompson musel zachraňoval na poslední chvíli obrovskou chybu spoluhráče. Obrana Vegas laxní hrou dovolila soupeři velkou šanci.

35:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí kontrolují hru a v pohodě drží náskok.

34:42

33:40

Anders Lee v pohodě dostal hru do středního pásma, ale do zakončení se už domácí nedostali.

33:08

32:41

Jack Eichel z hodně hodně velké dálky prověřil pozornost brankáře. To snad ani nebyla nebezpečná střela, ale spíše náhodné zakončení.

31:57

Ryan Pulock v pohodě vyhodil přes všechny čáry.

31:51

Jack Eichel pálil, jeho snadnou ránu v pohodě kryje domácí brankář. Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale na výraznější šanci čeká.

31:06

Mathew Barzal – 2 min., sekání.

30:05

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, Vegas se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

28:39

Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:19

Ben Hutton od modré čáry vůbec nedokázal trefit branku.

27:46

Domácí celek se snadněji dostává do zakončení, má převahu a Vegas pokračuje v mizerných výkonech.

26:59

Logan Thompson se tak tak natáhl po střele soupeře a nechybělo moc, aby domácí, kteří hrají v naprosté pohodě, přidali další branku.

26:27

25:56

Semjon Varlamov senzačně vychytal hráče Vegas, kteří před sebou měli prázdnou branku.

25:36

V pohodě hrající domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.

24:50

Hra je přerušena pro hru vysokou hokejkou a vhazovat se bude před brankou Vegas. Přesilovka se hostům vůbec nedaří.

24:43

Semjon Varlamov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

24:25

Scott Mayfield – 2 min., hákování.

23:52

23:52 Anders LEE - 1:0

23:52

Naprosto nedůrazná hra obrany Vegas daruje soupeři první branku v zápase. Z dorážky se prosazuje ANDERS LEE. Asistence: Kyle Palmieri a Brock Nelson.

23:38

Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácí hokejisté mají jasnou převahu, na střely vedou 22:8. Na úvodní branku zatím čekáme.

22:37

Vegas vyhazuje a následně už hraje v plném počtu.

22:17

Zach Parise měl na hokejce úvodní branku, ale minul.

21:46

Polovina oslabení je pryč z pohledu Vegas, domácí hrají hodně aktivně, tlačí se do zakončení.

21:11

Mathew Barzal se obkroužil okolo branky a zakončoval, jeho ránu kryje brankář. Následně Logan Thompson ztratil masku, hra je přerušená.

20:49

20:38

Přesilovku, první v tomto zápase, si po naprosto zbytečném faulu zahrají domácí.

20:38

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Brett Howden – 2 min., podrážení.

20:01

15:8, tak vypadá statistika střel po první třetině. Navzdory aktivní hře domácích a velkým šancím především na straně Islanders, na úvodní branku zatím čekáme.

20:00

19:40

18:46

Scott Mayfield pálil z dobré pozice před brankou, gólman Vegas byl připravený.

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:36

Alec Martinez pálil od modré čáry, s jeho pokusem neměl brankář New Yorku výraznější problém.

16:35

Hosté se usadili v útočném pásmu, ale přes dobrou obranu domácích zakončit nedokázali.

15:57

Sebastian Aho pálil jako obránce od modré čáry. S jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

15:01

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí hokejisté mají převahu.

14:51

Komernčí přestávka.

14:31

Ben Hutton pálil, ale neuspěl, an druhé straně Casey Cizikas zakončoval. Jeho rána byla zblokovaná.

13:46

Islanders jsou jednoznačně aktivnější, snadněji se dostávají do šancí, ale hosté se zatím mohou spolehnout na svého brankáře.

12:30

Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí pokračují ve skvělé hře. Anthony Beauvillier měl obrovskou šanci po situaci dva na jednoho, ale brankáře Vegas neprostřelil.

12:12

11:03

Shea Theodore jak obránce zakončoval od modré čáry, jeho rána se od tyče odrazila mimo branku.

10:36

Zakázané uvolnění Vegas. Hosté sice nemohou střídat, ale obrovské šance soupeře přečkali.

10:10

V polovině první třetiny sledujeme aktivní hru domácích, kteří přehrávají soupeře a mají jasnou převahu.

09:07

Anthony Beauvillier hlídkoval před brankou, našel si odražený puk a dostal se do zakončení. Brankář Vegas si poradil. Kyle Palmieri měl následně další šanci, ale Eichel si počínal dobře před brankou.

08:00

William Karlsson to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes dobrou hru obrany nedostal.

07:10

Semjon Varlamov si připsal dva dobré zákroky proti akcím Vegas. Domácí brankář má na svém kontě pět zákroků.

05:32

Logan Thompson má na svém kontě další zákrok, nyní si poradil se střelou, kterou vyslal Sebastian Aho.

05:16

Logan Thompson kryje ránu od modré čáry, pálil Samuel Bolduc. Bude se vhazovat.

04:36

Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří se snadněji dostávají do zakončení.

04:08

Adam Pelech se dostal k zakončení od modré čáry, jeho střela byla obranou Vegas zblokovaná do rohu hrací plochy.

02:52

Sebastian Aho pálil od modré čáry, jeho rána byla v prostoru před brankou zblokovaná.

02:22

Nicolas Hague rozehrává od své branky, následně se jeho spoluhráči sice dostali do útočného pásma, ale zakončit nedokázali.

02:00

Alexandr Romanov zakončoval po rychlé akci domácích a brankář Vegas přidržel puk.

01:32

Shea Theodore se dostal do zakončení, s jeho pokusem si domácí brankář poměrně snadno poradil.

01:15

Hostující celek vstoupil do zápasu aktivněji, ale na výraznější šanci zatím čeká.

00:50

Vegas rozehrává od své branky, Phil Kessel pokračoval v akci, ale zakončit nedokázal.

00:16

Semjon Varlamov kryje první střelecký pokus zápas, vhazovat se bude před jeho brankou.

00:01

Zápas začal, úvodní buly pro domácí celek.

00:01

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I – Beauvillier, Barzal, Cizikas – Lee, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Räty, Bailey.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo, McNabb, Theodore, Hague, Hutton – Cotter, Eichel, Marchessault – R. Smith, W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, N. Roy, Kolesar.
New York Islanders je v tabulce Východní konference na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Porazil Detroit 2:0. Nestačil na Buffalo 2:3 v prodloužení, Carolinu 2:5, Toronto 2:5 a Ottawu 1:2.
Hokejisté Las Vegas čeká druhý zápas ve dvou dnech. Po prohře, kterou mnozí hráči a fanoušci Vegas označují jako frustrující, čeká tým trenéra Cassidyho další mač. Dnes nastoupí proti Islanders. Vegas z posledních šesti zápasů prohrálo pět a v mizerné výkony nekončí. Vegas se propadá tabulkou a nad postupem nad play-off se stahují mračna.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Vegas Golden Knights.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:1

Branky a nahrávky: 24. Lee (Palmieri, Nelson), 65. Barzal (Beauvillier, Pelech) – 37. W. Carrier (Stephenson, Eichel)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, Bolduc, S. Aho I – Beauvillier, Barzal, Cizikas – Lee (C), Nelson (A), Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Räty, Bailey (A).
Trenér: Lane Lambert

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Hutton – Cotter, Eichel, Marchessault – R. Smith (A), W. Karlsson, Amadio – W. Carrier, Stephenson, Kessel – Howden, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Nicholson, L'Ecuyer – Kovachik, Smith

Diváci: 17 255

20:38 VEG 2 Howden, podrážení
23:52 NYI 1:0 Lee (Palmieri, Nelson)