29.01.2023, 01:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 1.77 4.29 3.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (03:56:00)

Dnešní utkání sledovalo 14 476 diváků.
Příští týden se bude v NHL nést ve znamení All Star Game, Jets však ještě předtím dostanou šanci si spravit chuť proti Blues. Hrát se bude v úterý, zatímco Flyers půjdou znovu do akce až 7. února proti Islanders.
Máme dohráno! Philadelphia dvěma slepenými góly ve třetí třetině definitivně zlomila vaz domácímu Winnipegu, který doplatil na trápení v koncovce a prodlužuje svou šňůru porážek na tři utkání. Opticky se dnes jednalo o celkem vyrovnané střetnutí, hosté ale byli v útoku výrazně efektivnější a zaslouženě si z Canadian Life Centre odváží oba body.

59:49

Mäenalanen byl doslova vytlačen z útočného pásma, běží poslední sekundy utkání. Máme hotovo.

59:14

Harta od shutoutu dělí čtyři desítky sekund, Gagner ho střelou z pravé strany nepřekvapil.

59:00

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:28

Deslauriers vyhazuje kotouč do soupeřova pásma. Utkání se už spíše jen dohrává, oba celky šetří síly na budoucí bitvy. O vítězi už je přeci jen rozhodnuto.

57:56

Uvidíme ještě minimálně jedno vhazování u Ritticha, odpískáno zakázané uvolnění Winnipegu.

57:09

Běží poslední tři minuty třetí třetiny. Flyers stále drží hru u mantinelů a snaží se utkání dokončit bez nějakého zbytečného protahování či dramatu.

56:38

Laughton pronesl puk dopředu a ze středu ho posunul nalevo na Browna, jehož následný bekhendový pokus český gólman vytěsnil hrudníkem.

55:58

Sledujeme dlouhou bitvu o kotouč vedle Harta. Philadelphia zřejmě schválně drží puk u hrazení a krájí vteřiny ze zbývajícího průběhu třetí třetiny.

55:04

Schmidt nahodil puk za hostující svatyni, kde se o něj teď bojuje. Winnipeg se chce usadit vepředu, rozjet kombinaci a aspoň kosmeticky upravit skóre.

54:23

Konecny vyhazuje puk ven ze třetiny. Z domácí přesilovky je to asi vše, Cates se totiž vrátí zpět na hrací plochu za pouhých několik sekund.

53:48

Pionk z modré poslal puk do prostoru pro vhazování, odkud následně na Harta šla rychlá střela. Ani ta ale výborného brankáře nepřipravila o neprůstřelnost.

53:12

Hostující brankář si drží čisté konto i po zakončení Ehlerse z pravé strany, hra je znovu přerušena.

52:46

Morrissey se dnes podepsal už pod několik domácích střel, jeho dosud poslední pokus teď minul hostující svatyni a zasáhl mantinel za Hartem.

0:4

Branky a nahrávky: 16. N. Cates (Frost, Tippett), 32. Bellows (Ristolainen, N. Cates), 44. Tippett (Ristolainen, York), 47. DeAngelo (Laughton)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (47. Rittich) – Morrissey (A), Pionk, Samberg, Dillon, Stanley, Schmidt – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler – Connor, Dubois, Perfetti – M. Barron, Lowry (A), Kuhlman – Mäenalanen, Stenlund, Gagner.
Trenér: Rick Bowness.

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Provorov, York, Sanheim, DeAngelo, Seeler, Ristolainen, Braun – J. van Riemsdyk, Frost, Tippett – Farabee, N. Cates, Konecny – Hayes, Laughton (A), Bellows – Deslauriers, P. Brown.
Trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Dwyer, Charron – Knorr, Apperson.

Diváci: 14 476

13:11 WPG 2 Stanley, hákování
15:15 PHI 0:1 N. Cates (Frost, Tippett)
16:12 PHI 2 HL nesportovní chování, odpyká Farabee
24:23 WPG 2 Dubois, krosček
31:53 PHI 0:2 Bellows (Ristolainen, N. Cates)
35:30 WPG 2 Pionk, hrubost
PHI 2 Tippett, hrubost
43:11 PHI 0:3 Tippett (Ristolainen, York)
46:48 PHI 0:4 DeAngelo (Laughton)
46:48 WPG -Hellebuyck +Rittich (Střídání)
47:37 PHI 2 Braun, nedovolené bránění
52:31 PHI 2 N. Cates, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu