BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava

1:8

konec (1:1, 0:5, 0:2)

14.01.2023, 12:00 • Zimní stadion Kotlina • 12. kolo • Tomáš Sochor

Je tu konec! Po vyrovnané první třetině se Jihlava utrhla ze řetězu a Bruslaře domácí mužstvo totálně deklasovala. I přes obrovské množství vyloučených a několika minutách strávených při hře 3 na 5 Dukla inkasovala pouze jednou a ukázala tak, proč je prvním týmem skupiny o účast v play off. (14:19:22)

59:28

Dukla v závěru stále na svého soupeře tlačí.

59:08

Viktor Tomica vyslal nepříjemnou střelu nad brankářovo rameno. Račan ale těžkou ránu protivníka vychytal.

58:34

Fink se tentokrát dostal ke střele z levého kruhu, mířil ale vedle.

57:24

Oliver Fink se dostal do situace jeden na jednoho. Svoji šikovnost ale nakonec ukázat nemohl, protože se odpískal ofsajd.

56:31

Jihlava se rychlým protiútokem dostala do přečíslení, celou akci ale na sebe vzal Matěj Fiala, který si zasekl kotouč a vystřelil. Račan však jeho pokus schoval ve své výstroji.

56:20

Střelu Patrika Mrtky od modré vyrazil Štěbeták betony.

55:45

Petr Hospodka zkrotil neposedný kotouč na modré čáře a tlačil se do brankoviště. Obránce Jihlavy však soupeře do nebezpečného prostoru nepustil.

54:36

Dukla právě vstřelila branku!
Jihlava se blíží k pomyslné desítce. Matěj Fiala našel před bránou DOMINKA KONÍŘE, jenž z otočky prostřelil Davida Račana. Asistence: Matěj Fiala, David Podroužek.

53:49

Bruslaři se se štěstím dostali ke skákavému kotouči za bránou. Křížek poté hledal jednoho ze spoluhráčů na střelu, nahrávku ale vystihla obrana hostů.

52:17

Hosté jsou v plném počtu. Domácí v dlouhé přesilové hře nevymysleli téměř nic.

52:12

Po dlouhé kombinaci vystřelil od modré Teml. Štěbeták s jeho pokusem neměl problém.

51:09

Domácí mají k dispozici předlouhou přesilovku pět na tři. Zatím jsou ale bezzubí.

50:13

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Nosek – 2 min., hrubost.

49:58

Kotouč skákal v jihlavském brankovišti a málem se dostal až do sítě! Nakonec ho na poslední chvíli i s trochou štěstí jeden z bránících hráčů vystřelil pryč!

49:33

Do třetice vystřelil Koubek. Tentokrát se mezi tři tyče trefil, Štěbeták ale jeho ránu vyrazil před sebe. Domácím se poté nepodařilo dorazit kotouč do brány.

49:05

Další pokus Koubka ze vnitřku pravého kruhu znovu míří mimo.

48:40

Tadeáš Koubek vystřelil z první od modré, netrefil ale zařízení.

48:36

Kytka – 2 min., krosček.

48:18

Hosté vyhodili kotouč až za bránu domácích.

47:51

Další útočné snahy domácího celku hatí odpískaná přihrávka rukou.

47:35

Hosté dostali bez problémů kotouč do středního pásma.

47:09

Ošmera – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Duka.

45:52

Jihlava se dere do útoku i ve čtyřech, jejich útok nakonec skončil na modré čáře, kde domácí donutili soupeře dostat se do ofsajdové pozice.

45:11

Hostům se podařilo vyhodit kotouč.

44:17

Tadeáš Adam vybruslil s kotoučem do pravého kruhu, odkud vystřelil. Štěbeták si překvapivou střelu pohlídal.

43:57

43:40

Hosté hrají ve velkém klidu a kombinují v útočném pásmu. Z pravého kruhu z první vystřelil Kytka, rána mu ale vůbec nesedla.

42:54

Jan Frühbaruer se dostal v pravém kruhu mezi dvojici bránících hráčů. Dokázal ale ještě poslat kotouč na bránu a vybojoval pro svůj tým alespoň vhazování v útočném pásmu.

42:30

Pavel Konvalina vystřelil od modré. Trefil ale jen prvního bránícího hráče.

41:25

Dukla skóruje i ve třetí třetině. Matěj Fiala vyslal do úniku z Jáchyma Jungwirtha, jenž právě odcházel z trestné lavice. Jungwirth nastřelil tyč, kotouč se ale odrazil k VÍTU MACKOVI, jenž už střelou pod břevno skóroval. Asistence: Jáchym Jungwirth, Matěj Fiala.

40:40

Havlíčkobrodští hokejisté se do třetí třetiny přenesli přesilovou hru, tu ale zatím tráví u své brány.

40:01

Střídání v týmu BK Havlíčkův Brod:
ze hřiště odchází Kamenický, přichází Račan.

40:01

Je za námi druhá třetina, kterou naprosto ovládla jihlavská Dukla. Ta se dvakrát trefila hned v první minutě, čímž naprosto zlomila odpor domácího týmu. Bruslaře by tak nyní zachránil snad jen zázrak.

Třetí třetina začne přibližně v 13:45.

40:00

39:49

Patrik Křížek trefil z blízkosti tyč jihlavské brány!

39:18

Koubek dvakrát vystřelil z první z vrcholku pravého kruhu, Štěbeták ale zakročil betonem.

39:14

Jungwirth – 2 min., držení.

39:00

Adam si udělal na spodku pravého kruhu a vystřelil mimo tři tyče.

38:44

Střelu od modré z hole Tadeáše Koubka před bránou dorážel Lukáš Nový! Ten ovšem těsně minul bránu!

37:45

Patrik Mrtka zkusil vystřelit od modré, trefil však jihlavskou hůl.

37:40

Ošmera – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

36:42

Tadeáš Adam se ocitl před jihlavskou bránou úplně sám! Nadvakrát ale neprostřelil jihlavského brankáře!

36:02

K trestnému střílení se postavil Patrik Křížek, který toho ale moc nevymyslel. Jeho bekhendové zakončení Štěbeták s přehledem zlikvidoval.

36:02

Fiala – TS, podrážení.

35:56

Tadeáš Koubek nabral velkou rychlost a zamířil přímo k bráně, při přešlapu ale podklouzl a po hlavě doklouzal až do brány.

35:40

Bruslaři hrají zkrácenou přesilovou hru.

35:21

Patrik Křížek se šikovně prosmýkl přes obránce a vystřelil do protipohybu Štěbetáka. Ten se ale ještě natáhl a konečkem betonu kotouč vyrazil.

35:08

Jungwirth – 2 min., nedovolené bránění.

34:49

Již při přesilové hře svého týmu vystřelil z levého kruhu Viktor Tomica. Kamenický však letící kotouč viděl a bez problémů ho schoval ve své lapačce.

33:55

Domácí se ve třech vydali rychle do útoku. Patrik Mrtka hledal zleva na ose volného Patrika Křížka, hosté však nahrávku na poslední chvíli zastavili.

33:40

Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Koubek.

33:29

Domácím se nedaří uchytit v útočném pásmu.

32:42

Kytka – 2 min., hákování.

32:39

Havlíčkobrodský bek nastřelil prvního bránícího hráče před sebou, a Jihlava se tak dostala do přečíslení 2 na 1. Po přihrávce střílel z první Daniel Kytka, proti jehož ráně se Kamenický stačil včas přesunout.

31:58

Bruslaři se očividně snaží s výsledkem něco udělat, domácí jsou ale ve velké křeči.

30:54

Jihlava využívá přesilovou hru, dnes již tak skóruje již pošesté. Matěj Vildomec vystřelil od modré čáry, Kamenický vyrazil kotouč před sebe, kde se nejrychleji zorientovali Dominik Koníř a ROBERT VÁŃA, který nakonec dostal puk až za brankovou čáru. Asistence: Dominik Koníř, Matěj Vildomec.

30:26

Chromý – 2 min., hákování.

30:15

Bruslaři se se štěstím dostali do útočného pásma, poté ale pokazili rozehrávku a nedostali se ani ke střele.

29:15

Domácí se znovu dostali ke střele z levého kruhu. Tentokrát ale jejich pokus mířil přímo do náruče připraveného Ondřeje Štěbetáka.

28:59

Hosté nyní hrají trochu lehkovážně. Bruslaři se lehce dostali ke kotouči a dostali se ke střele z levého kruhu. Rána Lukáše Nového ale mířila mimo.

28:30

Domácí po dlouhé době ohrozili jihlavskou bránu. Střelu ihned po vhazování ale Štěbeták zlikvidoval.

28:20

Domácí zachytili rozehrávku jihlavské obrany. Kotouč se odrazil směrem k bráně, kde po něm skočil Ondřej Štěbeták.

27:24

Oliver Fink se dostal ke střele z výborné pozice v mezikruží! Jeho ránu ale Kamenický chytil do své lapačky.

26:11

Danyljuk – 2 min., podrážení.

25:30

Tak to jsou pro Duklu přímo hody! Hosté přidávají již pátý gól. Tentokrát se střelou z kruhu prosadil VÍT MACEK. Asistence: Šimon Katolický, Matěj Pražák.

25:21

Jihlava přidává již čtvrtou branku! ADAM OŠMERA vystřelil od modré čáry přesně přes skrumáž hráčů před bránou. Brankář ránu vůbec neviděl. Asistence: Daniel Kytka, Oliver Fink.

25:01

Daniil Duka si na pravém kruhu zpracoval nahrávku a vyslal tvrdou ránu, kterou brankář vyrazil před sebe. Duka si dostal ještě k dorážce, i tento pokus ale Kamenický zlikvidoval.

24:42

Teml – 2 min., krosček.

24:06

23:48

Jihlava nahodila touš na bránu, kde se o něj strhla mela. O něco silnější nakonec byli domácí.

23:12

Bruslařům se podařilo vyhodit kotouč.

22:06

Ondruš – 2 min., podrážení.

20:56

ze hřiště odchází Račan, přichází Kamenický.

20:56

Hosté dávají další branku! Přes Viktora Tomicu a Víta Macka se dostal kotouč do levého rohu kluziště, odkud si s pukem vyjel MATĚJ FIALA, jehož ránu z úhlu havlíčkobrodský pustil za svá záda. Asistence: Vít Macek, Viktor Tomica.

20:33

Hosté se zkraje druhé třetiny dostávají do vedení! Při hře čtyři na čtyři gólmanovi vypadlo nahození od modré z hole Daniela Kytky, které do poloprázdné brány dorazil OLIVER FINK. Asistence: Daniel Kytka, Matěj Pražák.

20:17

Hosté se ihned po vhazování podívali do útočného pásma, nahození od modré ale zlikvidoval Račan.

20:01

Je za námi první třetina, která nabídla celkem vyrovnanou hru. Do vedení se dostala Jihlava, která využila přesilovou hru. Jen o dvě minuty později však Havlíčkův Brod po úniku Tadeáše Koubka vyrovnal.

Druhá třetina začne přibližně v 12:48.

20:00

20:00

Nosek – 2 min., držení.

19:58

Tadeáš Koubek po vyhraném vhazování vystřelil směrem k bráně hostů. Byl sice zastaven, ale jen za cenu faulu.

19:50

Mrtka – 2 min., hrubost.

19:26

Závěr třetiny je velice rozhádaný. Ani jednomu z týmu se nedaří dostat do šance.

19:00

Rozhodčí signalizoval faul, havlíčkobrodský obránce se ale sportovně přiznal, že se nic nestalo.

18:39

Jihlava se drží s kotoučem v útočném pásmu, nemůže se ale dostat ke střele.

17:41

Martin Dvořák zavezl kotouč do pásma Jihlavy, tam byl ale zdvojen a o puk přišel.

17:16

Mrtka – 2 min., podrážení.

16:59

Havlíčkovu Brodu v první třetině přesilové hry vůbec nejdou. Jihlava se už dvakrát dostala ze svého pásma.

16:38

Kytka – 2 min., podrážení.

16:20

Hosté se dostali do zajímavé šance, kdy Šimon Katolický se štěstím trefil žabičku, která k němu doskákala od levého mantinelu. Račan se ale proti střelci včas přesunul.

15:28

Dominik Koníř v bruslařském souboji porazil Dominika Chromého a dostal se těsně před bránou ke kotouči! Nacházel se již ale v těžké pozici a jeho zakončení postrádalo gólové parametry.

14:52

Kachlíř málem vyslal do šance Lukáše Nového, toho ale na modré čáře zastavila obrana hostů.

14:11

Filip Kozlík se dostal ke střele z pravého kruhu a trefil spojnici Štebetákovy brány!

13:34

Již při hře pět na pět vyjel po pravé straně do útoku Dominik Löffler. Podařilo se mu z kruhu vystřelit, trefil však jen boční síťku.

12:38

Havlíčkobrodští hokejisté se provinili zakázaným uvolněním. Při vlastní přesilovce se bude vhazovat před jejich bránou.

12:04

Bruslaři jednou ohrozili Ondřeje Štěbetáka, poté ale hosté dokázali kotouč vyhodit.

11:30

Ošmera – 2 min., faul kolenem.

11:12

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Bruslaři po dvou minutách vyrovnávají. Patrik Mrtka skvělou nahrávkou našel za obranou volného TADEÁŠE KOUBKA, jenž si skvělou bekhendovou kličkou vykoupal Ondřeje Štěbetáka. Asistence: Patrik Mrtka, Lukáš Kachlíř.

10:26

Domácí se snaží rychle vyrovnat, nahození z dálky ale s přehledem pokryl Štěbeták.

09:26

Hosté rychle využili přesilovou hru a jdou do vedení! Adam Ošmera vystřelil z vrcholku levého kruhu. Jeho pokus šikovně tečoval mimo dosah brankáře JÁCHYM JUNGWIRTH! Asistence: Adam Ošmera, Rostislav Nosek.

09:08

Adamec – 2 min., hákování.

08:39

Matěj Pražák se šikovně proháčkoval mezi obránci domácího celku a z mezikruží vystřelil. Jeho pokus však letěl nad bránu.

07:23

Mrtka po pravé straně zavezl kotouč do útočného pásma a zadovkou o mantinel vybídl ke střele Lukáše Kachlíře. Jeho rána však mířila Štěbetákovi přímo do náruče.

06:27

K útočné akci se nadechovali hosté, jejich snahu však přerušil odpískaný ofsajd.

05:28

Domácím se nedaří rozestavit se v útočném pásmu. Dukla se brání celkem v klidu.

04:57

Střelu od modré z hole Lukáše Nového dorážel před bránou Patrik Mrtka! Ondřej Štěbeták se však proti dorážce včas přesunul a výborným zákrokem zastavil šanci domácích!

04:28

Havlíčkobrodští hráči zatím nic nevymysleli. Po několika nahrávkách za bránou ztratili kotouč.

03:54

Tadeáš Koubek zkusil vystřelit z první z vrcholku pravého kruhu, rána mu ale vůbec nesedla.

03:42

Macek – 2 min., podrážení.

03:12

Hosté ihned z vhazování poslali kotouč do středního pásma.

03:09

Vildomec – 2 min., držení.

03:05

Patrik Mrtka vystřelil z mezikruží. Byl ale v předklonu, a netrefil tak bránu.

02:38

Dlouhé nahození hostů chytil ve středním pásmu Mrtka. Ten poté nahodil kotouč na bránu. Štěbeták touš chytil a ještě stačil rozehrát.

02:09

Domácím se nyní nepovedla rozehrávka, a píská se tak zakázané uvolnění.

01:20

Další nahození na bránu vyslal od modré Jungwirth, ani proti jeho pokusu však Račan zakročit nemusel.

00:39

Löffler nahodil kotouč směrem k bráně, obrana domácích ale puk tečovala mimo bránu.

00:10

Bruslaři vyhráli úvodní vhazování. Nový nahodil kotouč do útočného pásma, kde ho ale sebrali hráči Jihlavy.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Račan (Kamenický) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam (A), Ondruš, Konvalina, Danyljuk – Křížek, Koubek (A), Nový – Dvořák, Adamec, Chromý – Kraučuk, Hospodka, Teml – Frühbauer, Kozlík
Trenér: Miroslav Duben

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Novák) – Pražák, Löffler (A), Tomica, Podroužek, Jungwirth (A), Vildomec, Ošmera (C) – Nosek, Fink, Fiala, Duka, Kytka, Váňa, Koníř, Macek, Katolický
Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: Jakub Karpíšek – Henrich Kráľ, Marek Tichý.
Poslední vzájemné utkání

HC Dukla Jihlava – BK Havlíčkův Brod 3:2p

Branky a nahrávky: 17. Nosek (Kytka), 22. Ošmera (Kytka), 65. Ošmera (Fink) – 2. Nový (Adamec, Dvořák), 18. Chromý (Mrtka, Nový)

Sestavy:

Jihlava: Novák (Štěbeták) – Pražák, Tomica, Podroužek, Jungwirth (A), Vildomec, Ošmera (C), Löffler (A) – Kytka, Fiala, Nejedlý, Fink, Koníř, Macek, Katolický, Duka, Nosek, Váňa

Havlíčkův Brod: Račan (Kamenický) – Mrtka (C), Kachlíř, Adam (A), Ondruš, Konvalina, Danyljuk – Křížek, Koubek, Dvořák – Chromý, Adamec, Nový – Kraučuk, Hospodka, Kozlík – Teml, Suchý
HC Dukla Jihlava

Jihlavští hokejisté okupují v polovině nadstavbové části první místo, na druhé České Budějovice ale mají náskok pouhého jednoho bodu. Motor má navíc dva zápasy k dobru. Třetí Chomutov však na Duklu ztrácí již sedm bodů. Červenožlutí tak neochvějně kráčejí za postupem do play off.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Adam Veselský (6+7), který je následován Oliverem Finkem (4+8) a Danielem Kytkou (5+5). I Jihlava střídá dva brankáře. Šest odchytaných zápasů má Jiří Novák, Ondřej Štěbeták se mezi tři tyče postavil čtyřikrát.
BK Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodští dorostenci se po nepřesvědčivém vstupu do nadstavbové části Extraligy dorostu zvedli. V každém ze čtyřech posledních zápasů dokázali bodovat, když porazili Kladno 6:3 a Hvězdu Prahu 7:6 po samostatných nájezdech. Jeden bod pak získali v zápasech s Litvínovem a Jihlavou, které prohráli po prodloužení. V neskutečně těsné tabulce patří Bruslařům momentálně deváté místo.

Havlíčkův Brod v nadstavbové části nejvíce táhne Patrik Křížek (6+13). Nejlepším střelcem týmu je Tadeáš Koubek (7+9). Bodově se také hodně daří obránci Patriku Mrtkovi (3+12). V bráně se stále pravidelně střídají Lukáš Kamenický s Davidem Račanem.
Přeji příjemné sobotní poledne, vítám vás u on-line přenosu zápasu z hokejové Extraligy dorostu mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Dukla Jihlava. Utkání začíná v 12:00.

1:8

Branky a nahrávky: 12. Koubek (Mrtka, Kachlíř) – 10. Jungwirth (Ošmera, Nosek), 21. Fink (Kytka, Pražák), 21. Fiala (Macek, Tomica), 26. Ošmera (Kytka, Fink), 26. Macek (Katolický, Pražák), 31. Váňa (Koníř, Vildomec), 42. Macek (Jungwirth, Fiala), 55. Koníř (Fiala, Podroužek)

Rozhodčí: Jakub Karpíšek – Henrich Kráľ, Marek Tichý

03:09 JIH 2 Vildomec, držení
03:42 JIH 2 Macek, podrážení
09:08 HBR 2 Adamec, hákování
09:26 JIH 0:1 Jungwirth (Ošmera, Nosek)
11:12 HBR 1:1 Koubek (Mrtka, Kachlíř)
11:30 JIH 2 Ošmera, faul kolenem
16:38 JIH 2 Kytka, podrážení