Chance liga

HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice

7:2

konec (4:1, 1:0, 2:1)

19.12.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • 30. kolo • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 2.43 4.1 2.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (20:17:51)
Hokejisté Slavie poprvé v letošní sezóně dali sedm gólů a porážejí Litoměřice vysoko 7:2. K důležité výhře vykročili už v první třetině, gólově ovládli i druhou a třetí třetinu. Svůj první gól dal během debutu ve slávistickém áčku Tomáš Labuzík, úspěšný první zápas v novém dresu zaznamenal i brankář Adam Brízgala.

59:24

Jebavý tvrdým hitem poslal k ledu Labuzíka, ten se ale bez problémů zvedá.

57:56

57:56 Jan HOLÝ - 7:2

57:56

Litoměřice právě vstřelily branku!
Litoměřice ještě dvě minuty před koncem využívají přesilovku a dávají svůj druhý gól. Přesnou střelou, kterou ještě otřel o tyčku, se trefuje JAN HOLÝ. Asistence: Josef Slavíček a Jaroslav Kracík.

56:59

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Lukáš Žejdl – 2 min., nedovolené bránění.

53:58

53:58 Lukáš ŽEJDL - 7:1

53:58

Slavia právě vstřelila branku!
Do střelecké listiny se zapisuje i LUKÁŠ ŽEJDL, který vjel do útočného pásma a střelou k pravé tyčce do protipohybu litoměřického brankáře zvyšuje už na 7:1. Asistence: Edgars Kulda.

52:30

Mrňa mířil na svůj druhý gól, Sklíbu ale tentokrát neprostřelil.

49:09

Nejproduktivnější hráč Litoměřic Válek vyhmátl puk zpod Brízgaly a snažil se ho pod ním střelit do branky. Tu ale těsně minul.

48:03

Dnešní utkání sleduje 519 diváků.

46:36

Střelu od modré dorážel těsně před Brízgalou Ton, sešívaný gólman puk vyrazil.

46:09

Brízgala musel být po delší době opět v akci. Před bránou zakončoval střelec první branky Koláček, slávistický gólman se proti němu přesunul.

44:56

44:56 Pavel MRŇA - 6:1

44:56

I ve třetí třetině se slávisté prosazují a dávají už šestý gól! Klikorka dalším přesným pasem vyslal do samostatného úniku PAVLA MRŇU, který svým švihem sestřelil i Sklíbovu láhev. Asistence: Karel Klikorka.

44:42

Szathmáry tvrdě nastřelil Procházku, který s bolestí odchází na střídačku.

41:56

Přečíslení dvěma proti jednomu zakončoval po Mrňově pasu Maxim Havrda, z dobré pozice před brankovištěm ale přestřelil.

41:40

Gajda hledal před brankou Tona, ten ale puk ze vzduchu netrefil.

40:41

Kulda dostal přihrávku na pravé křídlo, branku ale minul.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:39.
Ve druhé třetině padla jediná branka. Ve 31. minutě se ve vlastním oslabení svým prvním gólem v kariéře trefil dnešní debutant Tomáš Labuzík, který navýšil vedení sešívaných proti Litoměřicím už na 5:1. I v prostřední periodě byli domácí aktivnější a několikrát zahrozili, naopak Stadion herně stále ztrácí.

40:00

39:42

Brož zachytil puk na modré čáře a vyrazil do přečíslení 2 proti 1, které nakonec i sám zakončil. Sklíba puk vyrazil.

38:43

Hra se v posledních minutách zklidnila a ani jeden tým se nedostává do soustavnějšího útoku.

35:13

Velká šance Slavie jen těsně nekončí gólem! Szathmáry ještě na poslední chvíli posunoval puk na Všetečku, kterému ale puk projel mezi nohama.

31:54

30:47

30:47 Tomáš LABUZÍK - 5:1

30:47

Při svém debutu v sešívaném áčku dává TOMÁŠ LABUZÍK svůj první gól za Slavii! Výborným pasem ho do brejku v oslabení vyslal Klikorka a Labuzík přesnou střelou překonal Sklíbu. Asistence: Karel Klikorka.

29:54

Jan Kern – 2 min., vysoká hůl.

28:33

Přemysl Svoboda ujížděl sám na Brízgalu, který ale jeho nepříliš povedenouu střelu bez problémů zastavil.

25:25

Brízgala čelil dvěma střelám od obránců. Pokusy Výtiska i Holého ale vyrazil.

23:54

23:19

Pavel Mrňa se uvolnil na pravém kruhu a tvrdou střelou orazítkoval pravou tyč!

22:25

Před brankou dorážel Žejdl, skulinku v postavení litoměřického brankáře ale nenašel.

22:15

Už poněkolikáté v dnešním zápase došlo na souboj Sklíby a Kuldy, opět vyzněl ve prospěch litoměřického gólmana.

21:54

Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
Josef Jícha – 2 min., držení.

21:50

Havrda našel ve velké šanci Žejdla, proti němu se ale fantasticky přesunul Sklíba!

20:01

Celkem pět gólů padlo v divoké první třetině, v níž dominovali hokejisté Slavie. Postupně nasázeli Litoměřicím čtyři góly. Stadion dokázal odpovědět na úvodní trefu Jana Kerna z první minuty, pak ale červenobílí třikrát skórovali a odcházejí do šatny s zatím jednoznačným vedením.

20:00

19:00

19:00 Tadeáš HEJDA - 4:1

19:00

Svůj první gól od února 2020 dává obránce TADEÁŠ HEJDA, který si na pravém kruhu převzal puk od Stehlíka a zamířil přesně mimo dosah Sklíby. Asistence: Lukáš Stehlík a Jan Kern.

18:44

Po střetu v rohu zůstal na ledě ležet Holý, rozhodčí proto hru přerušil. Litoměřický bek se však po chvíli zvedá a odjíždí na střídačku.

17:34

Žejdlovu dalekonosnou střelu Sklíba viděl a hru přerušil.

15:58

Litoměřický brejk zakončoval nejlepší střelec hostů a bývalý hráč Slavie Kuťák. Brízgala se ale proti jeho střele přesunul.

14:48

Brízgala zastavil Němcovu střelu i přes to, že mu společnost před brankou dělalo několik hráčů hostů.

13:16

11:56

Sešívaní ostřelují litoměřickou branku. Sklíba nejprve zasáhnul proti Kuldově střele, pak zpacifikoval pokus Brože.

11:16

Jakub Černohorský – 2 min., sekání.

09:43

Kombinci Kuldy a Všetečky chtěl před brankou zakončovat Žejdl, k němuž se ale puk nakonec nedostal.

08:01

08:01 Lukáš STEHLÍK - 3:1

08:01

Z podobné pozice jako u druhého gólu Žovinec teď LUKÁŠ STEHLÍK natáhl ke střele na hranici levého kruhu a trefil prostor u pravé Sklíbovy tyče. Asistence: Pavel Mrňa a Robin Všetečka.

07:38

Slávisté chvíli kombinovali v útočném pásmu, Litoměřice ale pak vyhazují.

06:35

Slavia přenesla hru na pravou stranu, odkud hned vyzkoušel pozornost Sklíby Edgars Kulda.

06:19

Petr Ton – 2 min., podrážení.

05:12

05:12 Dušan ŽOVINEC - 2:1

05:12

Po neúspěšném litoměřickém brejku vyrazili do protiútoku sešívaní a díky přesně umístěné střele DUŠANA ŽOVINCE se znovu dostávají do vedení. Asistence: Lukáš Žejdl.

04:45

Žejdl na útočné modré málem zachytil nepřesnou rozehrávku Litoměřic, hra se po icingu hostů nakonec vrací před Sklíbu.

03:20

03:20 Josef KOLÁČEK - 1:1

03:20

První střela na novou slávistickou akvizici Brízgalu končí inkasovaným gólem. Holý našel mezi kruhy nepokrytého JOSEFA KOLÁČKA, který přesně zamířil k levé tyči. Asistence: Jan Holý a Petr Ton.

02:24

Střely Hejdy i Stehlíka prosvištěly vedle brány, slávisté však i po vstřeleném gólu tlačí.

01:55

Žejdl vyslal na levém křídle do útoku Všetečku, který se snažil protlačit před Sklíbu. Rozhodčí hru kvůli posunuté brance Stadionu přerušuje.

00:47

00:47 Jan KERN - 1:0

00:47

Sešívaní využívají úvodní tlak a po pouhých 47 vteřinách otevírají skóre dnešního utkání. Žovincovo nahození tečoval před bránou do protipohybu litoměřického gólmana JAN KERN. Asistence: Dušan Žovinec a Jaroslav Brož.

00:39

Brož žabičkou našel před brankou najíždějícího Stehlíka, na jeho střelu i dorážku Havrdy ale stihl Sklíba zareagovat.

00:29

Po vhazování v útočném pásmu střílel nejprve Klikorka a pak z pravé strany Kulda, Sklíba oba pokusy kryje.

00:16

Kulda napadal rozehrávku hostů tak dlouho, až je přinutil vhodit na zakázané uvolnění.

00:01

HC Slavia Praha: Brízgala (Málek) – Klikorka, Hejda, Žovinec, D. Němeček, Barák (C), Szathmáry, Duda – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – L. Stehlík, Kern, J. Brož – Mrňa, Havrda, Sklenář – Petrov, Labuzík, Strnad.
Trenér: Daniel Tvrzník

HC Stadion Litoměřice: Sklíba (Suk) – Jebavý (A), Hampl, Výtisk (C), Š. Němec, J. Šedivý, Holý (A), Černohorský – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Jiruš, Cikhart, Gajda.
Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Baxa, Belko.

HC STADION LITOMĚŘICE

Litoměřicím se v poslední době bodově daří – ze čtyř prosincových zápasů třikrát vyhrály, celkem pak zvítězily v osmi z posledních deseti utkání. Naposledy uspěly po nájezdech v Kolíně a vylepšily si tak bodovou bilanci na 49 bodů a páté místo. Venku sice Stadion naposledy na začátku prosince proti Pardubicím B prohrál, předtím ale na kluzištích soupeře uspěli v šesti z osmi duelů.
HC SLAVIA PRAHA

Slávisty čeká před Štědrým den dvojice domácích zápasů. V pondělí přivítají Litoměřice, s nimiž mají v letošní sezóně zatím vyrovnanou bilanci. V září sice se Stadionem v Edenu prohráli, na konci října ale soupeře u něj doma – jako jediný tým v lize – vynulovali. Vítězně chtějí sešívaní navázat i na triumf z posledního domácího duelu proti Sokolovu. K dispozici už mají Robina Všetečku, který se z marodky vrátil už v minulém duelu v Přerově, řada klíčových hráčů včetně kapitána Tomáše Knotka ale stále chybí. Sešívaným už nepomůže Vladimír Růžička, s nímž se klub domluvil na rozvázání smlouvy.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 30. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Stadion Litoměřice. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

7:2

Branky a nahrávky: 1. Kern (Žovinec, J. Brož), 6. Žovinec (Žejdl), 9. L. Stehlík (Mrňa, Všetečka), 19. Hejda (L. Stehlík, Kern), 31. Labuzík (Klikorka), 45. Mrňa (Klikorka), 54. Žejdl (Kulda) – 4. Koláček (Holý, Ton), 58. Holý (Slavíček, Kracík)

Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Baxa, Belko