konec (0:1, 2:0, 2:0)

14.10.2022, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.57 4.13 2.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky:
Střely na bránu: 36 – 36 | Přesilová hra: 0/4 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 8 (03:51:36)

3. Victor Olofsson (BUF) – 2+0
Hokejisté Buffala se radují z vítězného vstupu do nové sezóny! Ottawu zdolali 4:1. Hosté přitom po první třetině vedli, v 11. minutě se o to postaral přesným švihem Brady Tkachuk. Ve druhé části se však Šavlím podařilo průběh zápasu otočit. Ve 25. minutě zužitkoval John Peterka pohlednou spolupráci s Cozensem a vyrovnal. O tři minuty později pak Rasmus Dahlin zblízka zužitkoval nabídku Krebse zpoza branky. V závěrečné dvacetiminutovce se skóre dlouho nehýbalo. Sens pak na konci logicky zkusili hru bez gólmana, za což je ale hned dvakrát v poslední minutě potrestal Victor Olofsson.

Olofsson je tak se dvěma zásahy jednou z hlavních postav zápasu. Tou druhou byl brankář Craig Anderson, který pochytal 35 střel kanadského týmu.

59:33

59:33 Victor OLOFSSON - 4:1

59:33

Sabres právě vstřelili branku!
Hosté to ještě jednou zkusili bez brankáře a opět je za to trestá VICTOR OLOFSSON! Švédský útočník tentokrát trefil prázdnou klec dokonce od obranné modré čáry – 4:1. Asistence: Ilja Ljubuškin.

59:18

59:18 Victor OLOFSSON - 3:1

59:18

VICTOR OLOFSSON trefil ze středního pásma od pravého mantinelu prázdnou branku a zřejmě rozhoduje! Bez asistence.

59:01

Poslední minuta!

58:30

Branka Ottawy je prázdná! Anderson se vrhal po hlavě na svou brankovou čáru a s pomocí obrany odolal!

57:56

Nahození Henriho Jokiharjua viděl Forsberg v poslední chvíli a lapačkou puk vyrazil za branku.

57:38

Domácí nyní sbírají cenný čas v útočném pásmu.

57:00

Claude Giroux se dostal do brejku. Z pravé strany najížděl na Andersona, který střelu na vzdálenější tyčku vytěsnil vyrážečkou!

55:54

Jack Quinn rozjel napravo nabrusleného Alexe Tucha. Jeho ránu zápěstím vyrazil ramenem Forsberg.

55:25

Craig Anderson vyrazil střelu Travise Hamonica. Poté si poradil také s ranou Alexe DeBrincata. To už hru přerušil.

54:58

Nyní se k Forsbergovi došoural kotouč po vhazování. Hostující gólman ho opět schoval pod lapačku a tak je tu čas na poslední dnešní reklamní přestávku.

4:1

Branky a nahrávky: 25. Peterka (Cozens), 28. Dahlin (Krebs, Okposo), 60. Olofsson, 60. Olofsson (Ljubuškin) – 11. B. Tkachuk (Batherson, Brännström)

Buffalo Sabres: Cra. Anderson (Comrie) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Olofsson, Ta. Thompson, J. Skinner – Tuch, Mittelstadt, Quinn – Peterka, Cozens, Krebs – Okposo (C), Asplund, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Ottawa Senators: A. Forsberg (Hellberg) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Norris, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Blandina, Rooney – McNamara, Smith

Diváci: 15 364

03:40 BUF 2 Jokiharju
10:16 OTT 0:1 B. Tkachuk (Batherson, Brännström)