Play-off NHL

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning

1:2

konec (0:1, 1:0, 0:1) Stav série: 0:2

20.05.2022, 01:10 • FLA Live Arena, Sunrise • Semifinále V. konference • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.95 4.26 3.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:58:35)

Trestné minuty: 6:8
Utkání je u konce a domácí fanoušci musí být ještě teď opaření. Ve třetí třetině jsme sledovali rychlý hokej, ve kterém se oba celky snažily rozhodnout a jak Bobrovskij v domácí, tak i Vasilevskij v hostující brance se rozhodně nenudili. Největší šanci Floridy měl Bennett se svou střelou k kruhu, kterou gólman hostů našel pod sebou a na opačné straně byl blizoučko gólu Palát, toho ovšem gólman domácích vychytal parádním zákrokem lapačkou. Vše směřovalo do prodloužení, když ale Tampa Bay přešla ještě jednou do útoku a po nahození za branku a následné zadovce skóroval před Bobrovským zcela volný Ross Colton. Obdržená branka necelé čtyři sekundy před koncem tak znamená konečný výsledek 1:2 a také to, že Tampa Bay si do domácích duelů odváží vedení 2:0 na zápasy.

59:56

Trenér domácích si ještě bere timeout, času na případné vyrovnání je ale opravdu málo.

59:56

59:56 Ross COLTON - 1:2

59:56

Tampa právě vstřelila branku!
Ledová sprcha pro domácí tým. Vše směrovalo do prodloužení, když Tampa Bay podnikla ještě jeden útok, hráčům v červeném se nepovedlo vyhodit, Palát poslal po mantinelu puk za branku, odkud Kučerov našel zadovkou před brankou nepokrytého ROSSE COLTONA a ten pohotovým zakončením překonal Bobrovského – 1:2. Asistence: Nikita Kučerov, Ondřej Palát.

59:07

Od levého mantinelu vystřelil Montour a Vasilevskij měl se zákrokem docela potíže. Nakonec si ale mohl oddechnout, puk skončil těsně vedle jeho branky.

58:37

A už je Tampa Bay zase v plném počtu.

58:26

Puk je ve středním pásmu, přesilovka se chýlí ke svému konci.

57:52

Huberdeau mířil ke vzdálenější tyčce, Vasilevskij dokázal zakročit rychlou lapačkou.

57:12

Barkov nahazoval na branku, jeho pokus od modré čáry spoluhráči nedokázali zužitkovat.

56:37

V závěru třetí třetiny si domácí tým zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení totiž obdržel Steven Stamkos.

55:52

55:52 Palátovu střelu lapil výborný Bobrovskij

55:52

Velkou šanci měl hostující Palát, když dostal přihrávku na pravý kruh, jenže jeho střelu do odkryté branky dokázal Bobrovskij pokrýt bleskovým přemístěním se a skvělou lapačkou!

55:39

Reinhart pouze po mantinelu vyhodil do středního pásma, oba celky míří střídat v nepřesušené hře.

54:56

Na opačné straně Vasilevského nepřekonal Duclair, jeho rána šla mimo.

54:16

Perry se ke střele pro ostrý hit nedostal, to se povedlo až Footemu. Jeho dělovku Bobrovskij pokryl.

53:24

Bruslařský souboj o puk. U mantinelu jej vyhrál hostující Sergačjov, Hörnqvista do akce nepustil.

52:22

Krátký nápor hostů, Bobrovskij se ale nyní rozchytal a drží svůj tým.

50:44

Přesilovka Tampy Bay je u konce, síly na ledě jsou vyrovnány.

50:05

Hedmanova bomba nebyla přesná, puk zase skončil na zadním mantinelu.

49:35

Po krátkém náporu hostů se Floridě daří vyhodit puk přes všechny čáry.

48:44

Přesilovka pro hosty. Florida hrál a v šesti a trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Carter Verhaeghe.

48:34

Hostující McDonagh dobře skryl svou bombu, Bobrovskij toho moc neviděl, puk však skončil pouze na zadním mantinelu.

47:37

Středním pásmem se proháčkoval Reinhart, následný golfák ale poslal nad branku.

46:20

Po delší době dění před Bobrovským, tomu ovšem obrana Floridy vydatně pomohla a k ohrožení jeho branky tak nedošlo.

45:34

Od modré čáry to zkoušel Chiarot, jeho rána Vasilevského musela vystrašit. Puk byl sražen do rohu.

44:25

Pro hosty je to dnes hodně bolestivé utkání. V první třetině odešel do kabin na šití Černák, několikrát byl ošetřován Stamkos a nyní do šaten za pomoci lékaře odkulhal Brandon Hagel.

44:25

Tampa Bay vyhazuje pouze na zakázané uvolnění, po krátké pauze se tak vše vrátí před Vasilevského.

43:36

Barkova zablokoval Bellemare, hosté se teď brání zuby nehty.

42:41

Florida v tlaku, další nepříjemnou ránu vyslal Weegar.

42:18

42:18 Vasilevskij s trochou štěstí pokryl Bennettův pokus

42:18

Vasilevskij v problémech po přečíslení, nebyl si vůbec jistý, kde má puk. Nakonec si ale mohl oddechnout, Bennettova střela zůstala pod ním a ve zbytku akce mu pomohla obrana.

41:13

No a Kučerov je už zpět na ledové ploše, hraje se v pěti na obou stranách.

40:40

Florida pokračuje v přesilové hře, hraje se před Vasilevským, teď je to ale bez střeleckého vyjádření.

Trestné minuty: 4:6
Čtyřicet minut hry je za námi a panuje vyrovnaný stav. Dlouho to na něj ale nevypadalo, neboť Florida měla problém s koncovkou a vidět to bylo zejména v přesilovkách, které týmu v playoff prostě nejdou. Nakonec ale zvýšená aktivita přinesla své ovoce, když se ve 39. minutě nekompromisní ranou prosadil Eetu Luostarinen a upravil na současných 1:1. O drama do třetí části hry tak máme postaráno!

40:00

39:55

39:55 Šance Floridy v úplném závěru třetiny

39:55

V závěru třetiny se domácí tým usadil před Vasilevským, blízko úspěchu byl Reinhart, jeho dorážka Barkovovy střely skončila těsně vedle.

39:13

Navíc je tu přesilovka pro Floridu, dvě minuty za podrážení dostal Nikita Kučerov.

38:07

38:07 Eetu LUOSTARINEN - 1:1

38:07

Florida právě vstřelila branku!
Teď je už srovnáno! Domácí se vrátili do útočného pásma, na levé straně napřáhl EETU LUOSTARINEN, jeho golfák zpoza kruhu na vhazování Vasilevskij neudržel a puk propadl za jeho brankovou čáru – 1:1. Asistence: Gustav Forsling, Claude Giroux.

37:50

Florida v tlaku, akce v útočném pásmu jsou doprovázeny dalšími hity, jeden schytal i Palát.

36:25

Radko Gudas je zpět na ledě, Florida hraje v plném počtu.

36:03

Toto oslabení však domácí zvládají na výbornou, puk zase letí přes celé kluziště.

35:16

Domácí vyhazují přes všechny čáry, Vasilevskij už ale startuje další akci Tampy Bay.

34:42

Dnes podruhé se mohl prosadit Perry, puk z jeho hole zamířil kousek nad branku.

34:25

Vzápětí se pískalo a hosté si dají přesilovku. Dvě minuty za krosček dostal Radko Gudas.

34:24

McDonagh vyslal prudký pokus kousek za kruhy, Bobrovskij puk srazil do rohu.

33:44

Nepříjemné nahození doskákalo až k brance Tampy Bay, Vasilevskij ale zachoval chladnou hlavou, zakročil svou lapačkou a hned rozehrál na spoluhráče.

32:24

Přesilovka je u konce, Victor Hedman je zase na ledové ploše.

32:05

Giroux z pravé strany trefil Vasilevského, domácí stále pokračují v útočném pásmu.

31:36

Přesilovky domácím opravdu nejdou a publikum je už nespokojeno. Z tribun se nese hlasité bučení.

31:11

Hosté se dokonce dostali do zakončení, z mezikruží střílel Killorn a Bobrovskij měl práci.

30:58

Cirellimu se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry, domácí musí začít od svého gólmana.

30:24

Dnes druhá přesilovka pro Floridu, dvě minuty za držení hole dostal Victor Hedman.

29:59

Killorn se natahoval po přihrávce, Weegar jej ale do zakončení nepustil.

29:29

Dopředu se teď ale dostal Gudas, svou střelou prověřil i gólmana, poté se u Vasilevského strhla krátká strkanice, neboť hosté měli pocit, že obránce Floridy zasypal sněhovou sprškou od bruslí. Vše se obešlo bez vyloučení.

28:38

Tampa Bay se snaží srovnat tempo a v těchto chvílích se to i daří, hraje se teď před Bobrovským.

27:37

27:37 Po jednom hitu na každé straně, před chvílí se vyznamenal hlavně domácí Radko Gudas

27:37

Aplaus tribun si vysloužil Radko Gudas, když u mantinelu tvrdě trefil Erika Černáka. Ten dnes zažívá opravdu nepříjemný zápas.

26:47

Zase tu máme svižný hokej, který se přelévá ze strany na stranu, více ze hry mají v posledních okamžicích domácí.

25:48

Na druhé straně se o střelu z křídla pokoušel Bogosian, trefil ovšem boční část Bobrovského branky.

24:53

Nahození od modré čáry, Giroux však branku Tampy Bay netrefil.

24:18

Hosté jsou v plném počtu, pokračuje tak trápení Floridy v přesilových hrách. Tým v playoff stále nevyužil ani jednu!

23:10

Neuspěl ani Huberdeau, hosté poté vyhodili puk přes všechny čáry.

22:51

Po kombinaci doputoval puk na modrou čáru, odkud vystřelil z první Ekblad, jeho ránu ale Vasilevskij našel v lapačce.

22:18

První přesilovka o pro Floridu, dvě minuty za podrážení dostal Pierre-Édouard Bellemare.

21:41

Barkov se ještě ke střele nedostal, Ekblad už ale ano a Vasilevskij musel hned dvakrát zasahovat. Poradil si s oběma pokusy a puk vytěsnil mimo své brankoviště.

20:56

První šanci druhé třetiny měl hostující Killorn, když dostal přihrávku na levý kruhy a ihned zakončovat. Trefil ale postoj gólmana Bobrovského.

Trestné minuty: 2:0
První třetina je za námi a my zatím sledovali opravdu tvrdě vedený zápas. Oba celky vsadily na fyzicky náročný hokej plný hitů a soubojů a střel bylo málo. Zatím jediná branka padla na začátku 13. minuty, kdy hosté využili přesilovku za Montourův faul a přesnou tečí se prosadil Corey Perry. Obrana Tampy Bay po vedoucí brance doslova uzamkla obranné pásmo a Florida tak marně hledá cestu za vyrovnáním. Do šaten se odešlo za stavu 0:1.

20:00

19:20

Do šaten předčasně odešel hostující Černák, když dostal pukem do obličeje. Ten se svezl po jedné z holí a skončil pod jeho pravým okem.

19:05

Zlomit to chtěl Verhaeghe, ale i jeho rána z levého kruhu byla sražena a šla mimo branku.

18:37

A stále platí, že hosté nepouští soupeře na dostřel, Vasilevskij je v posledních minutách zcela bez práce.

17:22

Tampa Bay skvěle brání modrou čáru, domácí tým má obrovské problémy se vůbec probít do útočného pásma.

16:27

Neuspěl ani Weegar se svým nahozením od modré čáry, puk se zastavil hned o prvního clonícího hráče soupeře.

15:51

Barkov zkusil štěstí bekhendovou střelou, jeho pokus ovšem skončil vedle branky Tampy Bay.

15:19

Od modré čáry vystřelil Bogosian, puk byl ale sražen a skončil v ochranné síti za domácí brankou.

14:24

Nahození před Vasilevského z levé strany, puk ale pouze prolétl prostorem a skončil u protějšího mantinelu.

13:40

Stále pokračuje fyzicky náročný hokej, přibývá hitů na obou stranách.

12:06

12:06 Corey PERRY - 0:1

12:06

Přesilovka je využitá a hosté jdou do vedení. Po kombinaci v útočném pámsu nahodil z levé strany puk před branku Stampos, COREY PERRY skvěle nastavil hůl a svou tečí překonal Bobrovského – 0:1. Asistence: Steven Stamkos, Victor Hedman.

11:29

Je tu první vyloučení, přesilovku si zahraje Tampa Bay. Dvě minuty za hákování dostal Brandon Montour.

10:56

Na střely je to zatím chudé utkání, bojovnost však oběma celkům nechybí. Sledujeme velice tvrdé utkání.

10:13

Domácí Verharghe prošel sotva přes modrou čáru, dál se se svými kličkami nedostal a o puk přišel.

09:22

Zatím se hraje v obrovském tempu, hra se přelévá ze strany na stranu, obrany však působí pevně a neprůchodně.

08:40

Florida v útoku, vše ale zvládl ubránit Killorn a puk dostal do středního pásma.

07:45

O malou chvíli z podobné pozice zakončoval Cirelli, i tohle ale Bobrovskij zvládl vyřešit.

06:48

Velká šance hostů. Najednou se před Bobrovským objevil volný Marron, gólman Floridy však lehce povyjel, zmenšil střelecký úhel a švih skryl ve svých chráničích.

06:25

Ekbladovi při zisku puku scházela rychlost a tak pouze nahodil po mantinelu do útočného pásma.

05:18

Už se zase hrálo na opačné straně, nahození na Bobrovského od modré čáry postrádalo přesnost.

04:14

Barkov objel branku, aby pak bekhendem poslal puk na modrou čáru, odkud vyslal dělovku Forsling. Jeho ránu zvládl Vasilevskij pokrýt, i když neměl nejlepší výhled.

03:41

Oba celky střídají během nepřerušené hry, hosté se chystají do pozvolné akce.

02:25

Palát se ve středním pásmu dostal k puku a levým křídlem si najel do střelecké pozice. Rána přes obránce se ovšem k Bobrovskému nedostala.

02:04

Vypadá to, že to dnes bude opravdu tvrdé a nervózní utkání, už jsme viděli několik pošťuchování a dokonce náznak první šarvátky.

01:31

Sam Bennett se levou stranou prodral do útočného pásma, tam už ale neměl mnoho prostoru na zakončení a Vasilevskij mohl zůstat v klidu.

00:23

Domácí začali opravdu zhurta a hned v první minutě předvedli několik tvrdých hitů.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Chiarot, Weegar, Forsling, Gudas, Montour – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, Bennett, Huberdeau (A) – Reinhart, Lundell, Acciari – Hörnqvist, Luostarinen, Lomberg.
Trenér: Andrew Brunette

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), Foote, Sergačjov, Rutta – Kučerov, Stamkos (C), Cirelli – Killorn, Paul, Palát – Perry, Colton, Hagel – Bellemare, Maroon.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hebert, Rooney – Brisebois, MacPherson.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve FLA Live Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.