Mistrovství světa

Kazachstán – Slovensko

3:4

konec (2:1, 0:3, 1:0)

20.05.2022, 19:20 • Helsinki Ice Hall, Helsinky • Skupina A • Martina Sikorová, Michal Luxa (@MisakMispulin)

Tipsport: 6.45 6.45 1.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas mezi Kazachstánem a Slovenskem velmi ovlivnila nedisciplinovanost na obou stranách. V první třetině se dvěma nesmyslnými fauly prezentoval Pospíšil a Kazachstán šel do vedení 2:0. Ve druhé třetině se situace opakovala, ale na druhé straně. Po tvrdém zákroku Akolzina hráli Slováci pětiminutovou přesilovku, ve které otočili skóre na svou stranu a po proměněném trestném střílení Juraje Slafkovského vedli 4:2. Kazachstán v závěru třetí třetiny dokázal snížit na rozdíl jediné trefy, na vyrovnání ale nedosáhl a ve skupině A zůstává poslední. Slovensko jde se šesti body na páté místo.

Nejlepší hráči: Kirill Paňukov – Juraj Slafkovský.

Střely na branku: 17:34.
Střely na branku ve třetí třetině: 6:7. (21:43:34)

59:25

Po střele Nikity Michajlise se Kazachstán dostal k teči, puk ale branku Adama Húsky minul.

58:52

Andrej Šutov zamířil na střídačku a v tom momentě se puku zmocnil Michal Krištof. Útočník brněnské Komety si našel pozici ke střele, avšak nasměřoval ji jen do soupeře.

58:28

Andrej Šutov míří na střídačku, Kazachstán už hraje v šesti.

58:01

Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny, Kazachstán má puk ve svém útočném pásmu.

57:47

Miloš Roman je jako noc a den, teď mohl být totiž hrdinou! Třinecký Ocelář obkroužil branku a zakončoval k bližší tyči. Jenomže Andrej Šutov natahl beton a znovu skvěle zakročil!

56:51

Zakončením od modré čáry se prezentoval Šimon Nemec, jehož pokus zastavil první bránící hráč, od něhož se černá guma odrazila do středního pásma.

56:42

Tomáš Tatar se vytočil na pravém kruhu a okamžitě posílal puk na Andreje Šutova. Branku Kazachstánu ale slovenský kapitán přestřelil.

55:36

Slovenský celek vyrazil ve čtyřech mužích na jediného obránce. Celou situaci vedl Miloš Roman, jemuž puk sjel z čepele hole, a trefil právě obránce.

54:44

Mezi kruhy si najel Nikita Michajlis, který se snažil rychle vystřelit, ale do pokusu mu vložil hůl Michal Ivan a puk srazil do ochranné sítě.

54:10

Pavol Regenda se snažil přihrát za obranu Kazachstánu svému spoluhráči Samuelu Takáčovi, tento záměr ale Slovensku nevyšel.

52:28

Na levé straně útočného pásma se kotouče zmocnil Alex Tamáši, jehož pokus z kruhu pro vhazování byl nepřesný.

51:56

Tomáš Tatar byl znovu před Andrejem Šutovem, ani tentokrát se ale po zakončení z prostoru před brankářem Kazachstánu radovat nemůže.

51:42

Mário Grman nedal správnou přihrávku o mantinel, a tak se puku zmocnil Kazachstán, který černou gumu posunul za branku Slovenska a střídá.

50:22

Další zakončení od modré čáry vyprodukoval Arkadij Šestakov, jehož snažení mířilo těsně nad branku. Kazachstán ve třetí periodě zlepšil pohyb a okamžitě trápí favorita.

49:42

Před Andrejem Šutovem operoval Tomáš Tatar, procpat puk za záda brankáře Kazachstánu se ale slovenskému kapitánovi nepodařilo. Pro zásah střídačky Slovenska je následně hra přerušena.

48:35

Od modré čáry posílal černou gumu před branku Pavel Akolzin, který viděl osamoceného Nikitu Michajlise. Ovšem ten se po puku natahoval marně a nevyrovnal.

48:13

Po střele Michala Ivana se puk ocitl před odkrytou částí slovenské branky, bleskový postřeh prokázal Pavel Akolzin a odpálil ho pryč.

3:4

Branky a nahrávky: 16. Paňukov (Blacker, Orechov), 18. Ševčenko (Starčenko, Valk), 44. Paňukov (Orechov) – 13. Kollár (Takáč), 30. Fehérváry (Liška, Slafkovský), 34. Liška (Krištof, Húska), 35. Slafkovský (TS)

Kazachstán: Šutov (Kudrjavcev) – Blacker, Orechov, Dietz, Metalnikov, Beketajev, Šalapov, Sam. Danijar – Akolzin, Sagadějev, Starčenko (C) – Michajlis (A), Valk (A), Savickij – Paňukov, Šestakov, Ševčenko – Petuchov, Gurkov, Asetov – Rachmanov.
Trenér: Jurij Michajlis

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Jánošík – Tatar (C), Krištof (A), Slafkovský – Regenda, Roman, Pospíšil – Lantoši, Tamáši, Liška – Sýkora, Kollár, Takáč – Minárik.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Hansen (NOR), Šír (CZE) – Davis (USA), Zunde (LAT)

Diváci: 3 068

12:12 SVK 0:1 Kollár (Takáč)
13:19 SVK 2 Pospíšil, krosček
15:17 KAZ 1:1 Paňukov (Blacker, Orechov)