Play-off NHL

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning

1:2

konec (0:1, 1:0, 0:1) Stav série: 0:2

20.05.2022, 01:10 • FLA Live Arena, Sunrise • Semifinále V. konference • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.95 4.26 3.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:58:35)

Trestné minuty: 6:8
Utkání je u konce a domácí fanoušci musí být ještě teď opaření. Ve třetí třetině jsme sledovali rychlý hokej, ve kterém se oba celky snažily rozhodnout a jak Bobrovskij v domácí, tak i Vasilevskij v hostující brance se rozhodně nenudili. Největší šanci Floridy měl Bennett se svou střelou k kruhu, kterou gólman hostů našel pod sebou a na opačné straně byl blizoučko gólu Palát, toho ovšem gólman domácích vychytal parádním zákrokem lapačkou. Vše směřovalo do prodloužení, když ale Tampa Bay přešla ještě jednou do útoku a po nahození za branku a následné zadovce skóroval před Bobrovským zcela volný Ross Colton. Obdržená branka necelé čtyři sekundy před koncem tak znamená konečný výsledek 1:2 a také to, že Tampa Bay si do domácích duelů odváží vedení 2:0 na zápasy.

59:56

Trenér domácích si ještě bere timeout, času na případné vyrovnání je ale opravdu málo.

59:56

59:56 Ross COLTON - 1:2

59:56

Tampa právě vstřelila branku!
Ledová sprcha pro domácí tým. Vše směrovalo do prodloužení, když Tampa Bay podnikla ještě jeden útok, hráčům v červeném se nepovedlo vyhodit, Palát poslal po mantinelu puk za branku, odkud Kučerov našel zadovkou před brankou nepokrytého ROSSE COLTONA a ten pohotovým zakončením překonal Bobrovského – 1:2. Asistence: Nikita Kučerov, Ondřej Palát.

59:07

Od levého mantinelu vystřelil Montour a Vasilevskij měl se zákrokem docela potíže. Nakonec si ale mohl oddechnout, puk skončil těsně vedle jeho branky.

58:37

A už je Tampa Bay zase v plném počtu.

58:26

Puk je ve středním pásmu, přesilovka se chýlí ke svému konci.

57:52

Huberdeau mířil ke vzdálenější tyčce, Vasilevskij dokázal zakročit rychlou lapačkou.

57:12

Barkov nahazoval na branku, jeho pokus od modré čáry spoluhráči nedokázali zužitkovat.

56:37

V závěru třetí třetiny si domácí tým zahraje přesilovku, dvě minuty za podrážení totiž obdržel Steven Stamkos.

55:52

55:52 Palátovu střelu lapil výborný Bobrovskij

55:52

Velkou šanci měl hostující Palát, když dostal přihrávku na pravý kruh, jenže jeho střelu do odkryté branky dokázal Bobrovskij pokrýt bleskovým přemístěním se a skvělou lapačkou!

1:2

Branky a nahrávky: 39. Luostarinen (Forsling, Giroux) – 13. Perry (Stamkos, Hedman), 60. Colton (Kučerov, Palát)

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Ekblad (A), Chiarot, Weegar, Forsling, Gudas, Montour – Giroux, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, Bennett, Huberdeau (A) – Reinhart, Lundell, Acciari – Hörnqvist, Luostarinen, Lomberg.
Trenér: Andrew Brunette

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Bogosian, McDonagh (A), Foote, Sergačjov, Rutta – Kučerov, Stamkos (C), Cirelli – Killorn, Paul, Palát – Perry, Colton, Hagel – Bellemare, Maroon.
Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Hebert, Rooney – Brisebois, MacPherson

Diváci: 19 716

11:29 FLA 2 Montour, hákování
12:06 TBL 0:1 Perry (Stamkos, Hedman)