29.04.2022, 01:00 • UBS Arena, New York • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.84 4.07 2.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy zase u NHL na počtenou! (03:50:44)
2. Mathew Barzal (NYI) 0+3
3. Josh Bailey (NYI) 1+1
Česká a slovenská stopa:
Zdeno Chára (NYI) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:58

Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:57
Vítek Vaněček (WSH) – 21 zákroků, 5 OG, úspěšnost 80,8 %, odchytal 59:31
Kdo se postavil do brankoviště?
Semjon Varlamov (NYI) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3 %, odchytal 60:00
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 26:27 (6:7, 10:13, 10:7)
Zblokované střely – 11:9
Vyhraná vhazování – 37:19
Trestné minuty – 22:10
Hity – 13:22
Hokejisté New Yorku Islanders si smlsli na Washingtonu podruhé v rozmezí tří dnů! Dnes zvítězili na domácím ledě 5:1.

Ostrované postavili dobrý základ k úspěchu už v první třetině, v níž využili dvě početní výhody a po trefách Brocka Nelsona a Anderse Leeho vedli 2:0. Ve druhé části gól nepadl a další podstatné věci tak přinesla až závěrečná dvacetiminutovka. V ní Capitals nezužitkovali ani dvě čtyřminutové přesilovky. Naopak, po skončení první z nich jim ujel Jean-Gabriel Pageau a ve 47. minutě přidal třetí přesilovkový zásah Newyorčanů Kyle Palmieri. V 54. minutě pak ještě Barzal před brankou obral o kotouč rozehrávajícího obránce Jensena a Josh Bailey zvýšil už na 5:0. Hosté se dočkali gólu až 42 sekund před koncem, kdy sebral Varlamovovi nulu Axel Jonsson Fjällby.

59:18

59:18 Axel Jonsson Fjällby - 5:1

59:18

Washington právě vstřelil branku!
Semjon Varlamov čisté konto neudrží! Poměrně nenápadnou střelou z pravé strany ho o něj připravil AXEL JONSSON FJÄLLBY, který švihem zamířil ke vzdálenější tyčce. Možná, že se domácí gólman viděl už v šatně a tohle lehce podcenil – 5:1. Asistence: Anthony Mantha a Martin Fehérváry.

59:00

Začala poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:28

Salo nyní zahrál jen na icing. Vhazovat se bude před Varlamovem.

58:16

Domácí kapitán Anders Lee nahodil kotouč za branku soupeře a Islanders střídají.

57:34

Hosté se už ani moc neženou směrem dopředu. Jsou smířeni s výsledkem.

56:29

Po dalším zákroku Vaněčka tu máme reklamní přestávku.

56:20

Domácí si užívají závěr zápasu! Mathew Barzal střílel po nahrávce od zadního mantinelu ze slotu a sám pak i dorážel. Vaněček tentokrát svou svatyni uhájil.

55:32

Nyní už je otázkou jen konečné skóre a zda brankář Varlamov udrží čisté konto.

53:37

53:37 Josh BAILEY - 5:0

53:37

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté si odvezou do hlavního města solidní příděl! Rozehrávající Nick Jensen byl u branky atakován Mathewem Barzalem a o puk přišel. Barzal ho předal JOSHOVI BAILEYMU, který situaci dvou hráčů na brankáře vyřešil sám a bekhendovou kličkou překonal Vaněčka – 5:0. Asistence: Mathew Barzal.

53:05

Hathaway nahrál před branku Nicovi Dowdovi. Varlamov chce nulu a i tuhle šanci Caps likviduje!

5:1

Branky a nahrávky: 11. Nelson (Barzal, Dobson), 16. Lee (Barzal, Dobson), 44. Pageau, 47. Palmieri (Jo. Bailey, Salo), 54. Jo. Bailey (Barzal) – 60. Jonsson Fjällby (Mantha, Fehérváry)

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Salo, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Aho I – Jo. Bailey (A), Nelson (A), Beauvillier – Palmieri, Barzal, Parise – Bellows, Pageau, Lee (C) – Wahlstrom, Cizikas, M. Martin.
Trenér: Trotz

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Jensen, Orlov, Schultz, T. van Riemsdyk – Oshie (A), Kuzněcov, Sheary – Wilson, Bäckström (A), M. Johansson – Jonsson Fjällby, Eller, Mantha – Hathaway, Dowd, Jo. Larsson.
Trenér: Laviolette

Rozhodčí: Halkidis, Hanson – Shewchyk, MacPherson

Diváci: 16 722

09:10 WSH 2 Jonsson Fjällby, sekání
10:48 NYI 1:0 Nelson (Barzal, Dobson)