29.04.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 3.07 4.49 1.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Filip Gustavsson (OTT) – 26 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 60:00
Spencer Knight (FLA) – 27 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100,0%, odchytal 60:00

Tři hvězdy utkání

1. Carter Verhaeghe (FLA) 2+0
2. Sam Bennett (FLA) 1+1
3. Spencer Knight (FLA) (03:33:20)
Statistiky: Střely na bránu: 27-30; Zablokované střely: 17-11; Vhazování: 55%-45%; Hity: 19-13; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 6-6.

Florida si snadno poradila s Ottawou, na jejímž ledě zvítězila čtyřbrankovým rozdílem. Hodně důležitý byl vstup Panthers do třetí třetiny, když na jejím začátku v rozpětí pouhých 21 sekund vstřelili dva góly a bylo po zápase. Parádní utkání odehrál Carter Vergaeghe, který vstřelil dva góly. Spencer Knight vychytal svůj druhý shutout v kariéře NHL a Florida hodila rukavici Coloradu v souboji o Prezidentskou trofej. Konečný výsledek duelu. Ottawa Senators 0 Florida Panthers 4.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:57

Cole Schwindt se snažil prosadit v blízkosti levé tyče, když rychle vystřelil zápěstím, mezi betony ale Filipa Gustavssona neprostřelil. Skvělý zákrok brankáře Sens.

57:12

Thomas Chabot se snažil proniknout do útočného pásma na pravém křídle, jenže se mu to nepodařilo.

56:00

Senators se během necelé minuty dostali hned k pěti střelám, z nichž jedna skončila mimo. Spencer Knight chytá senzačně a zbylé čtyři zneškodnil! Blíží se jeho druhý shutout v kariéře.

54:10

Parker Kelly se porval a stejně jako Noel Acciari byl vyloučen na pět minut za bitku, jenže ještě dostal navíc desítku za nesportovní chování. Sens tečou nervy.

53:08

53:08 Carter VERHAEGHE - 0:4

53:08

Florida právě vstřelila branku! Maxim Mamin nyní předvedl na vrcholu mezikruží nádhernou stahovačku a v obležení dvou protihráčů poslal nádhernou diagonální přihrávkou na vzdálenější pravou tyč, kde z úhlu skóroval do prázdné brány CARTER VERHAEGHE a vstřelil svůj druhý gól! Asistence: Maxim Mamin a Eetu Luostarinen.

51:09

Patric Hörnqvist vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Filip Gustavsson puk vyrazil, čehož mohl využít dorážející Ryan Lomberg, brankář Ottawy ale fantasticky zasáhl a puk za svá záda nepustil! Ottawě dnes není přáno.

48:40

Joel Norris vypálil v rychlém sledu dvakrát z pravého kruhu pro vhazování, jeho první střela ale byla nepřesná, zatímco druhý pokus skončil na Knightovi.

48:00

Aleksi Heponiemi byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Ottawa si zahraje třetí přesilovou hru.

45:06

Adam Gaudette tentokrát z blízkosti minul bránu a vzápětí na levém křídle vypálil z ostrého úhlu Tim Stützle, Spencer Knight byl pak ale opět připraven.

44:31

Adam Gaudette se mohl prosadit také z velké blízkosti, jenže dopadl jako například Tim Stützle, Spencer Knight opět parádně zasáhl!

43:00

Florida vstřelila dva góly v rozpětí pouhých 21 sekund a o osudu zápasu v Ottawě je už zřejmě rozhodnuto.

41:32

41:32 Carter VERHAEGHE - 0:3

0:4

Branky a nahrávky: 7. Reinhart (Bennett), 42. Bennett (Duclair, Reinhart), 42. Verhaeghe (Luostarinen, Mamin), 54. Verhaeghe (Mamin, Luostarinen)

Ottawa Senators: Gustavsson (A. Forsberg) – Hamonic, Chabot, Zub, Brännström, Zajcev, Holden (A) – Batherson, Norris, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Stützle, Formenton – Watson, Gambrell, Kelly – Sabourin, Kastelic, Tierney.
Trenér: D.J. Smith

Florida Panthers: Knight (Bobrovskij) – Lindbohm, Chiarot, Montour, Hägg, Kiersted, L. Carlsson – Verhaeghe, Acciari, Mamin – Duclair, Bennett, Thornton (A) – Reinhart, Luostarinen, Heponiemi – Hörnqvist (A), Schwindt, Lomberg.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Furman South, François St. Laurent. Čároví: Steve Barton, Ben O’Quinn

Diváci: 17102

06:01 FLA 0:1 Reinhart (Bennett)
15:14 FLA 2 Kiersted, podrážení