3:2

po prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

29.04.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Petr Sumbal

Tipsport: 1.97 4.02 3.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké páteční ráno. (06:45:47)
Tři hvězdy utkání

1. Brock Boeser (VAN) 2+0
2. Quinn Hughes (VAN) 0+1
3. Elias Pettersson (VAN) 0+2
Česká a slovenská stopa

Do zápasu žádný česká ani slovenský hokejista nenastoupil.

Hity: 20:22
Střelecky i herně aktivnějším týmem bylo v první třetině Los Angeles. Pomohly mu k tomu i tři přesilovky, které sehrál. Martin v brance Vancouveru ale zatím chytá velice dobře a žádný puk za svá záda nepustil. Hned v úvodu utkání mu jednou pomohla tyčka po střele Mikeyho Andersona. Vancouver měl docela dobrý vstup do druhé třetiny, pomaličku začal Los Angeles přehrávat a vytvářel si zajímavé šance. Všechny však skončily na brankáři Petersenovi. V závěru třetiny se pak dvakrát po poměrně nenápadných střelách prosadili hosté, z branky se radovali Gabriel Vilardi a Adrian Kempe. Vancouver dokázal ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko. Nejprve se trefil v početní převaze Brock Boeser a zhruba pět a půl minuty před koncem základní hrací doby pak překonal Petersena bekhendem Alex Chiasson. V prodloužení pak nejprve trefil tyčku Kempe a poté o vítězství Vancouveru rozhodl svým druhým gólem v utkání Brock Boeser.
Střely na branku v prodloužení: 3:3.
Zápas je u konce, Vancouver nakonec zvládl otočku a na domácím ledě porazil Los Angeles 3:2 ve svém posledním zápase v základní části.

64:30

64:30 Brock BOESER - 3:2

64:30

Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí se radují z vítězství 3:2 v prodloužení, otočku dokonal svým druhým gólem v zápase BROCK BOESER. Pettersson už mohl zakončovat, ale ještě našel lépe postaveného BROCKA BOESERA, který nadvakrát překonal rozhozeného Petersena. Asistence: Elias Pettersson.

63:16

Adrian Kempe znovu ukázal svou pověstnou střelu zápěstím, tentokrát však z mezikruží jen orazítkoval tyč!

62:33

Podkolzin dlouho držel puk, než ho předal Millerovi. Ten se pokusil obejít protihráče, ale to mu nevyšlo.

61:35

Andreas Athanasiou našel v přečíslení pěknou přihrávkou Lizotta, ale ten nedokázal překonat Martina.

61:14

Brock Boeser vypálil z mezikruží, ale svůj druhý gól v zápase nedal, ani netrefil branku.

60:38

Elias Pettersson se rozhodl vystřelit z levého kruhu, Cal Petersen předvedl dobrý zákrok lapačkou.

60:03

Důležité první vhazování v prodloužení vyhrál Vancouver.

60:01

3:2

Branky a nahrávky: 47. Boeser (E. Pettersson, J. Miller), 55. Chiasson (Q. Hughes, Richardson), 65. Boeser (E. Pettersson) – 36. Vilardi (Kupari, Lemieux), 39. Kempe (Kopitar, Määttä)

Vancouver Canucks: S. Martin (Silovs) – T. Myers (A), Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Dermott, B. Hunt – Chiasson, J. Miller (A), Garland – Boeser, E. Pettersson, Podkolzin – Highmore, Richardson, Dickinson – Petan, Lammikko, Dries.
Trenér: Boudreau

Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Stecher, Edler, Durzi, Mik. Anderson, Spence, Määttä – D. Brown (C), Kopitar (A), Kempe (A) – Athanasiou, B. Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Byfield, Grundström – Vilardi, Kupari, Lemieux.
Trenér: McLellan

Rozhodčí: Markovic, Dwyer – Knorr, Galloway

Diváci: 18 779

05:58 VAN 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Podkolzin
13:48 VAN 2+2 T. Myers, vysoká hůl