1:1

konec (1:0)

16.04.2022, 17:00 • SK Líšeň • 24. kolo • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 2.41 3.01 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Duel o baráž tak končí smírem, na hřišti se už všechno uklidnilo a hráči se navzájem zdraví a podavají si ruce. Samozřejmě pár slov putuje k rozhodčím z obou táborů, ale takový je zkrátka fotbal. Z Líšně se tak loučím a přeji pěkný večer. (18:57:42)
Zápas končí nakonec remízou, ve druhém poločase jsme sledovali pořádnou bitvu, která gradovala v samotném závěru. Opava hrála třicet minut přesilovku, kterou velmi rychle využila. Pak zlobila dál, měla několik tutovek a jen díky Veselému se stav nakonec neměnil. Do té doby, než putoval Málek pod sprchy, byli domácí lepší, ale červená duel ovlivnila více než dost. Navíc padalo hodně karet, emoce byly hodně vysoko.

90+6

90+5

Do konce zápasu už toho mnoho nezbývá, fanoušci Líšně podporují hlasitě svůj tým, aby remízu alespoň udržel.

90+4

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Václav Minařík.

90+3

Opavští se dopustili faulu, to hraje do karet domácím, kteří logicky nikam nepospíchají.

90+3

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Machalík, přichází Šimon Šumbera.

90+2

Veselý si teď poradil se střelou z otočky v podání Kramáře. Ovšem času mají Slezané stále hodně, za prodlevy se nastavuje poměrně hodně minut.

90+1

Nastavuje se hned šest minut!

90+1

Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Teodor Janjuš.

90

Opava mocně finišuje a tlak je už přímo drtivý. Druhý gól už byl přímo na spadnutí.

89

Dvě jasné šance hostů. Kramař ale ani nadvakrát neprocedil míč za Veselého. Nejprve jej vychytal v souboji jeden na jednoho a pak lapil i další pokus. Bude se kopat roh.

88

Domácí mají jasnou snahu, udržet výsledek. Budou to mít ještě ale hodně těžké. Dá se očekávat nastavení.

87

K odraženému míči se dostal kapitán Zídek, ale rána mu vůbec nesedla a Líšeň zase chvíli pošetří čas.

85

Veselý drží míč a nikam nepospíchá. Líšeň už jen odkopává, případně hraje na brejky.

84

Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Martins Toutou Mpondo.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Tom Ulbrich, přichází Michal Bednář.

84

I domácí výběr chystá střídání, hned dvojité.

82

Posléze se pískal ofsajd hostů, tlak byl na chvíli zastaven.

81

Opava mohla jít do vedení, střídající Kramář šel sám na bránu, ale trefil jen boční síť. Už se zdálo, že míč prošel snad nějakou dírou v síti, ale k údivu všech je to stále 1:1.

80

Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Adam Šcudla.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Denis Kramář.

77

Hra se konečně trochu uklidnila, Líšeň se soustředí na obranu, v deseti stále drží vyrovnaný stav.

76

Nejprve Darmovzal a poté ještě Kopečný pálili z nebezpečných pozic. Akce byla přerušena pro faul na domácího fotbalistu.

75

Vyhecované utkání pokračuje, Líšeň měla možnost standardky, ale pak se urodil brejk soupeře a dvě střely do zdi.

74

Ovšem Marvani vzdorují dál, Zikl dokázal podržet míč a navíc si vynutil faul na svou osobu.

72

Lutonský zajel do Kopečného, ostrých soubojů přibývá. Opava v přesilovce tlačí svého soupeře.

70

Slezané budou zahrávat roh, Líšeň si krátce předtím chtěla vynutit po pádu Zikla penaltu, ale neuspěla. To se zase domácím vůbec nelíbilo a emoce jedou dál na plné obrátky.

69

Žlutou kartu dostává Vlastimil Veselý (SK Líšeň 2019).

69

Jasná tutovka pro Opavu. Centr Žídka prošel na malé vápno na Kopečného, jehož hlavička jen o pár čísel minula zařízení.

68

Opava drží míč a má k dispozici roh. Vyloučení Málka zcela otočilo dějinami tohoto zápasu. Opava do té doby nehrála prakticky nic, nyní je při chuti a chce duel otočit.

67

Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Joss Didiba, přichází Michal Bílek.

65

Opava právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno a přesilovka byla zhodnocena velmi rychle. Opava se dostala do vůbec první větší šance zápasu a je z toho gól. Rychlý poslal přesný pas z levé strany na připraveného JANA KADLECE a ten svižnou střelou k pravé tyči překonal marně se natahujícího Veselého.

65

Tak či tak, hosté hrají přesilovku a bude to rozhodně ještě hodně zajímavé.

64

Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (SFC Opava).

63

Emoce jedou naplno, vyloučení se nelíbí trenérovi domácích Milanu Valachovičovi, který inkasuje žlutou.

62

Teď už to ale je za červenou a atmosféra nám tady houstne. Pár minut změt bylo u střídaček hodně veselo a nyní ještě přituhuje. Málek podle všeho čistě vypíchl v souboji míč, rozhodčí to ale vyhodnotil jako ostrý skluz a Málek putuje do sprch.

61

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jaroslav Málek (SK Líšeň 2019).

60

Žlutou kartu dostává Jaroslav Málek (SK Líšeň 2019).
Žlutou kartu dostává Jan Kadlec (SFC Opava).

59

Následoval roh, jenže místo nějaké šance sledujeme ostré souboje u střídačky. Vznikla mela, rozdávají se karty.

58

Parádní akce Líšně a opět u toho byl Málek. Po zmatcích ve vápně se dostal zkušený záložník do zakončení z otočky, do míče se položil a jen díky drobné teči se stav nezměnil. Míč se navíc lehce otřel i o tyč.

57

Žlutou kartu dostává Josef Celba (SFC Opava).

56

Zikl ustál souboj s Celbou a nyní si mohou domácí trochu odpočinout.

55

Opava se konečně dostala do mírnějšího tlaku, po rohu se vytvořila pár závarů, domácí ale zatím odolávají.

53

Veselý si došel pro míč po centru Rataje. Trošku se při tom zranil, ale už je připraven hrát dál.

51

Marvani i nadále drží míč na svých kopačkách. Opava toho zatím moc neukázala.

50

Další hrubka v opavské obraně, kterou vystihl Málek. Ten ihned poslal míč na hranici vápna, kde byl Ulbrich, ale nemířil zcela přesně. Míč šel asi metr vedle pravé tyče.

48

Střílený centr Málka prošel až k Ziklovi, jemu se ale střela nepodařila.

47

Utkání přihlíží 547 diváků.

46

Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Samuel Šigut, přichází Miloš Kopečný.

46

Druhý poločas začal, jednou střídání registrujeme u hostů.

46

Pokračujeme v 18:04.
Máme za sebou první poločas, který nabídl jednu branku a dvě dobré šance Líšně, která byla o něco lepším mužstvem. Gólu se dočkala v 36. minutě, kdy po obrovském kiksu Digani skóroval Martin Zikl. Veselý na druhé straně mnoho práce neměl, hodně se také bojovalo a hrálo tvrdě, což hru ovlivnilo. Uvidíme, co přinese druhá půle.

45+1

45+1

Teď už to Málek vzal na sebe a vypálil z dvaceti metrů, leč vysoko nad a první poločas tímto končí.

45

Nastavuje se jedna minuta nad rámec poločasu.

45

Žlutou kartu dostává Joss Didiba (SFC Opava).

44

Blíží se konec prvního poločasu, který je zároveň duelem o barážovou účast. Ale to bychom předbíhali.

44

No, zase malá domů na Digaňu, tentokrát volil opavský gólman rovnou rázný odkop.

43

Posléze se pískal útočný faul a Opava ještě má možnost v závěru zaútočit.

42

Sledovali jsme několik kombinací na hranici pokutového území, ke střele se chystal Málek, který to umí vzít na sebe, ale střela se nekonala.

41

Asi pět minut do konce poločasu, domácí po akci Matochy budou rozehrávat další roh.

40

Brno se ubránilo a málem šlo do brejku, Machalík ale obraně soupeře neunikl.

39

Krátce před koncem poločasu jsou u míče hosté, kteří navíc budou kopat roh.

38

Ale i takové góly padají, vzpomenout si můžeme na nedávný zápas Slavie s Feyenordem.

37

Domácí tak zaslouženě vedou, i když dost kuriózní a neobvyklou brankou.

36

Líšeň právě vstřelila branku!
Tak tohle se jen tak nevidí. Neuvěřitelná chyba po malé domů v podání Digani. Ten dlouho držel míč, chtěl ho uklidit do bezpečí, ale zkoušel na MARTINA ZIKLA kličku, pak jej chtěl předběhnout na malém vápně, ale brněnský útočník mu čistě vypíchl balon a poslal ho s naprostou jistotou do sítě.

35

Málkův centr propadl až na Machalíka, jenže i praporky na druhé straně létají vysoko.

34

Aktivita na straně Líšně je patrná, absence útočníka Silného ovšem taky. Ten už nyní brouzdá prvoligové vody v dresu Jablonce.

33

K hlavičce se tlačil Černín, ale zakončit nedokázal. Poté ještě zkoušel štěstí Ulbrich, ale dlouho mu trvalo, než si zpracuje míč na prsa a pak vypálí.

32

Centr Málka byl sice zblokovaný, ale šance může pokračovat. Tentýž hráč si bere míč a jde kopat roh.

31

Darmovzal dobře viděl volného Rataje, což o to, myšlenka dobrá, jenže ten byl v těsném ofsajdu a jeho zakončení tak není třeba zaznamenávat.

30

O gólový zápis se snažil na druhé straně Šigut, který se dostal do palebné pozice, ale byl poměrně z úhlu a Veselý si svou přední tyč pohlídal.

28

Asi by se dalo konstatovat, že Líšeň je o něco lepší, ale stále se protahuje čekání na gól. Už je to třetí zápas, kdy se Marvanům nepodařilo vstřelit branku.

27

Tempo hry výrazně opadlo, až na dvě akce jsme nic moc zajímavého prozatím neviděli.

26

U míče Digaňa, který s rozvahou rozehrává od své brány.

25

Jsme zhruba v půlce poločasu, oba týmy nyní bojují na polovině hřiště. Matocha ostře zajel do Šiguta, i tentokrát se to obejde bez karty.

23

Dlouho se tam ale neudrželi, Líšeň zahrozila z brejku, Ulbrich táhl míč po levé straně a hledal Černína, ten se ale k hlavičce nedostal.

22

Hra se teď uklidnila, u míče pro změnu Opava, která se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

21

Faul ve středu hřiště, Didiba se ale hned zvedá z placu a zapojuje se do hry.

20

A bude mít být znovu na pozoru, protože Líšeň má k dispozici další rohový kop.

19

Domácí měli v dnešním zápase už dvě slušné gólové situace, Slezany drží jednoznačně Tomáš Digaňa.

18

Následoval roh, protože Digaňa pokus Matochy vyrazil a po něm si opavský gólman proč míč bezpečně došel.

16

Centr Málka prošel na Marka Matochu a byla tu další obrovská šance brněnského týmu. Tentokrát z levé strany vápna se domácí uvolnili a Digaňa musel vytáhnout další výborný zákrok.

15

Kadlecova akce neuspěla, Opavě se další možnost nezdařila. Veselý si došel pro míč a může rozehrát.

14

Už se zdálo, že se Zikl znovu dostane do šance, dokázal si totiž obhodit Helebranda, jenže pak špatně zpracoval míč a ten mu utekl za brankovou čáru.

13

Šigutovi se povedlo dostat míč do sítě, ale bylo to z ofsajdu, gól tak neplatí. Nicméně po rohu si Opava vytvořila sérii střel, všechny však dokázali Líšenští zablokovat.

12

Další roh pro Opavu, která začíná pozvolna diktovat tempo hry.

11

Ratajova střela byla nepřesná, pokračovat se bude od Veselého brány.

10

Opava bude zahrávat standardku zhruba třicet metrů od Veselého brány.

9

První velká šance zápasu a v ní Martin Zikl. Tomu prostrčil míč přes obránce Málek a brněnský útočník mířil sám na Digaňu. Ten mu ale zmenšil střelecký úhel a zabránil jasnému gólu.

8

Na trávníků zůstal po tvrdém souboji Pašek, rozhodčí kartu neudělil. Helešic vyvázl bez trestu.

6

Zatím sledujeme běhavý fotbal plný osobních soubojů, na větší šanci ale teprve čekáme.

5

Ševčík píchl míč před sebe, ale byl faulován. V pokračující akci šel do brejku Zikl, leč dostal se do ofsajdové pasti.

4

Opava zahrávala roh, ale ten si domácí pohlídali.

2

Domácí drží míč na svých kopačkách, zatím táhnou hru po pravé straně.

1

Výkop mají domácí fotbalisté hrající v bílých dresech.

1

Rozhodčí Dominik Starý přivadí hráče obou týmů, za chvíli začínáme.
Start zápasu se blíží, stadion se nám dnes slušně zaplnil, i v sektoru hostů dnes registrujeme pět desítek fanoušků.

SK Líšeň 2019: Veselý – Pašek, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Černín – Ulbrich, Málek, Matocha, Machalík – Zikl.
Náhradníci: Marek, Vítek – Bednář, Otrísal, Minařík, Toutou Mpondo, Šumbera.
Trenér: Milan Valachovič

SFC Opava: Digaňa – Celba, Žídek (C), Kadlec, Šigut – Rychlý, Didiba – Darmovzal, Helebrand, Helešic – Rataj.
Náhradníci: Lasák – Kramář, M. Bílek, Macháček, Janjuš, Šcudla, Kopečný.
Trenér: Roman West

Rozhodčí: Starý – Matoušek, Novák.
Opava po pádu z první ligy neměla lehký vstup do soutěže. Výkony byly nevyrovnané, přicházely herní a výsledkové vykyvy, nicméně teď už to vypadá, že Slezané nabrali ten správný směr. Šest v zápasů v řadě bodovali, naposledy porazili 2:1 Prostějov a tabulkou tak mohou jít vzhůru. Tři body na druhou Vlašim, třetí pozice je dělená, takže se tým pod vedením trenéra Romana Westa hlasitě hlásí o účast v baráži. První Zbrojovka už s největší pravděpodobností postoupí z prvního místa, neboť náskok je již značný.
Líšeň se v posledních zápasech docela trápí. Aspirant na baráž se momentálně propadá tabulkou a celý ten pád započal zápasem na Dukle, kdy svěřenci Milana Valachoviče vedli již 2:0, ale pak se Pražané zvedli a duel překlopili na svou stranu poměrem 4:2. Náprava měla přijít doma proti Chrudimi, jenže s předposledním týmem tabulky Brňané jen remizovali 0:0. A nějaký progres nepřišel ani ve středu v Jihlavě, kde Líšeň padla 0:1. Možná se naplno projevuje absence hráčů, kteří odešli do první ligy a také etablace nováčků do herního systému druholigového klubu, který jinak od vstupu do této soutěže podává velmi dobré výkony.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes nás čeká šlágr druhé fotbalové ligy, ve kterém se utkají dva tabulkoví sousedi. Čtvrtá Líšeň hostí pátou Opavu, která má stejně bodů, tedy 39, nicméně horší skóre. Aktuálně ale Slezané disponují o mnoho lepší formou. Neprohráli již šest zápasů v řadě, z toho čtyřikrát ukořistili plný počet bodů. To Marvani z posledních šesti zápasů třikrát prohráli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.