HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav

3:6

konec (3:3, 0:2, 0:1)

15.04.2022, 09:00 • RT TORAX aréna • Monika Baloghová

První zápas druhé hracího dne je za námi. Po první půli první třetiny by se dalo vše vsadit na hru Třince, který hrál s větším přehledem, sebevědomím a možná i chutí. Hosté se ale nevzdali a krůček po krůčku si do první sirény dokráčeli k nerozhodnému stavu, když dvě ze tří branek vstřelili v poslední minutě. Ve druhé části se třineckým nedařilo podle představ, zato hosté přidali dvě branky a rázem byli na koni. Ve třetí třetině se třinečtí snažili něco změnit, ale hosté se nechtěli nechat o náskok připravit. Ocelářům nepomohla sni v závěru hraná přesilovka 6 na 4, ve které nakonec inkasovali a tím byl osud tohoto zápasu zpečetěn. Já se s vámi pro dnešek loučím, ale Mistrovství ČR 9. tříd pokračuje dalším programem, proto si ho nenechte ujít. (11:20:40)

59:48

Třinečtí bojují ve svém obranném pásmu o puk.

59:32

Mladá Boleslav je na koni, ohrožuje domácí branku.

59:12

Javorská je zpět ve hře, Třinec pokračuje v klasické přesilovce.

59:12

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Dva hostující hráči se drali za vyhozeným pukem, ŠTĚPÁNA HORNÍČKA s pukem dohonil domácí Švančara a fauloval ho, sudí ihned zvedl ruku, že se bude vylučovat, ale puk se dostal do prázdné branky – 3:6. Bez asistence.

58:42

Třinečtí bojují u hostující branky jako lvi, ale to samé platí o Mladé Boleslavi.

58:16

Javorská podle očekávání zůstává na střídačce, Třinec hraje přesilovku 6 na 4.

58:16

Oddechový čas pro domácí.

58:16

Hosté půjdou do čtyř, kapitán Kristek je potrestán za zdržování hry – vyhození puku mimo hrací plochu.

58:11

Zakázané uvolnění tentokrát na opačné straně, vhazuje se u Kováře.

57:23

Makula si sklepl vysokou přihrávku, ale nečekal hostujícího hráče, který se jako první dostal k puku a změnil směr hry.

57:04

Domácí odesílají puk na zakázané uvolnění.

56:22

Rybnikár se snažil protlačit do pásma podél mantinelu, ale marně.

55:40

Hosté ztratili puk, Mach si jej v pásmu sebral, ujel za branku, nahrál do kruhu na spoluhráče, ale jeho hůl byla zblokovaná.

55:11

Mladá Boleslav prověřuje Javorskou v brance.

54:52

54:43

Oceláři na skok v pásmu, ale žádnou šanci si nevytvořili.

54:14

Puk v rohu u třinecké klece, Mladoboleslavští se vrhají za ním.

54:04

Zatím je to spíše boj o kotouč, než klasická přesilovka.

53:28

Horníček dokázal vytěsnit puk až za půlící čáru, hosté tak mohou rychle vystřídat.

52:52

Domácí mají šanci snížit, za podrážení odjíždí na trestnou lavici Macháček.

52:16

Třinec v pásmu bojoval o puk, Kovář měl zakrytý výhled, ale Barnův pokus mířil přímo do gólmana.

51:34

Oceláři chybovali při rozehrávce, Mladá Boleslav tak může nadále pobývat v útoku.

51:05

Třinečtí se natlačili před hostující klec, ale mladoboleslavský gólman rychle přikryl puk lapačkou.

50:57

Hned po vhazování to zkusil Švančara, ale Kovářova náruč byla připravená.

50:54

Zakázané uvolnění vyprodukovali hosté.

50:40

Kovář zastavuje puk za svou brankou, jeho spoluhráči mohou v klidu rozehrát.

49:58

Špatná rozehrávka Třince, u Javorské se objevili tři hráči soupeře, ale nemířili přesně.

49:33

Oceláři putovali do pásma, Makula zkusil vyzrát na Kováře marně.

48:35

Hostující Trefil se dostal do úniku, ale Javorská si jeho pohyb pohlídala a zakročila včas.

48:13

Niemczyk střílel hned z první, ale Kovářova lapačky byla přece jen rychlejší.

48:09

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění hostů.

47:24

Přihrávkový kolotoč Třince končí u Krišici, který ale posílá puk na lapačku hostujícího gólmana.

46:48

Třinec vybojoval puk ve svém obranné pásmu a rychle míří ke Kovářovi.

46:10

Grečmal si vybruslil do lepší pozice, ale poslal puk jen do lapačky Kováře.

45:48

Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu.

44:54

Bojovalo se za brankou Mladé Boleslavi, puk se dostal mezi kruhy, kde se jej ujal Marek, ale otevřeného prostoru nevyužil, Kovář měl totiž dost času.

44:16

Třinečtí se usazují v útoku, obránce Byrtus poslal puk před branku, ale Kovář neměl nejmenší problém.

43:49

Kurka zavezl puk do pásma, ale Javorská zasahovat nakonec nemusela.

43:20

Mladoboleslavští rychle odpalují puk, je z toho zakázané uvolnění.

42:59

Oceláři se drží v útočném pásmu, ale hosté hrají pozorně.

42:03

Ofsajd odpískaný Třinci.

41:57

Na opačné straně se pokusil k brance dostat Kurka, ale byl připraven o puk.

41:50

Hladoník při střídání hostů vnikl do pásma, ale Kováře nerozhodil.

41:23

Oceláři se stále drží u hostující branky, ale Kovář je v pootovosti.

40:55

Kovář si dokázal poradit se střelou Makuly.

40:39

Třinečtí v pásmu, z kruhu střílel Dravecký.

40:13

Přesto ale patří první zásah v této třetině jejich gólmance.

40:04

Vhazování vyhrávají Oceláři.

40:01

Druhá třetina vyšla lépe hostům, kteří přidali další dvě branky a to i přesto, že třikrát hráli v oslabení. Třinec měl několik dobrých šancí, ale Kovář byl ve střehu. Uvidíme, jaká bude třetí třetina a jestli se Třinečtí vrátí ke své hře z první části.
Další třetina začne přibližně v 10:33.

40:00

39:54

Hra ve středním pásmu, domácí u puku.

39:29

Mladá Boleslav znovu ujíždí k brance Javorské, ta je ale přesně tam, kde by měla být.

39:06

Třinečtí u puku, ale střílejí nepřesně.

38:40

Hosté odskakují svému soupeři na dvě branky, Po střele Holoubka usměrňoval puk k volné tyči MAREK TREFIL – 3:5. Asistence: Šimon Holoubek, Jakub Kristek.

38:27

Hraje se od branky k brance, oba týmy by rádi přidali do konce této části ještě nějakou tu branku.

37:40

37:29

Javorská všech střely vidí, Oceláři se brání dobře.

37:03

Oceláři vyhazují puk až za Kovářovu klec.

36:38

Hosté se stáhli před branku, ale Javorská jejich úmysl rychle přečetla a hosté tak vyprášili jen její betony.

36:10

Mladá Boleslav se usazuje v pásmu.

35:40

Za katr odjíždí třinecký Makula, který bude pykat za podrážení.

35:33

Třinecký Adam Byrtus se dostal do pásma, přesunul se do kruhu, ale nemířil přesně.

35:27

Hraje se ve středním pásmu.

35:07

Zakázaného uvolnění se dopustili domácí.

34:55

34:44

Třinečtí se stále nedokázali v pásmu zcela usadit.

33:54

Na opačné straně čelil pokusu Murína Kovář, ale puk mířil příliš vysoko.

33:33

Hrubka v řadách Ocelářů, Hanyš se v útočném pásmu dostal k puku a zamířil k Javorské, hosté ale stačili svou chybu napravit.

33:09

Mladá Boleslav posílá puk k Javorské a přesunuje se do středního pásma.

32:55

Za hrubost je potrestán hostující Horníček.

32:27

Třinec sice má puk pod kontrolou, ale nedaří se mu vymanit od své klece.

31:25

Grečmal při rozehrávce přišel o kotouč, Kurka toho ale nakonec nemohl využít, protože pohotový třinecký bek mu sekl do hole.

30:45

Třinečtí se dostali do pásma, ale zároveň přišli o puk.

30:10

Oba týmy bojovaly o puk v pásmu před Javorskou, ale nakonec jsou to hosté, kteří jej dostávají pod kontrolu.

29:55

Příliš prudká přihrávka Ocelářů končí na zakázaném uvolnění.

29:47

29:44

Ofsajd pro třinecké hráče.

29:23

Mladoboleslavští mají puk pod kontrolou.

28:59

Další atak třineckých hráčů, Rybnikár si znovu najel zleva, ale klička mu nevyšla.

28:38

Kotouč je ve středním pásmu.

28:13

Třinečtí v pásmu, Rybnikárovi se otevřela klec, ale on poslal puk příliš nad branku, což se setkalo s velkou nevolí na straně příznivců Třince.

27:47

Další přesilovka pro Třinec, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Kurka.

27:11

Oceláři postupovali do útoku, ale Murín přišel o kotouč.

26:58

Kristek zavezl puk do pásma, nahrál na modrou, ale puk je před brankou tečovaný do ochranné sítě.

26:39

Puk končí mezi sedačkami, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

26:31

Ofsajd pro domácí.

26:22

Gladiš poslal puk těsně kolem mladoboleslavské klece.

26:04

Mladá Boleslav nepřesně rozehrává na zakázané uvolnění.

25:56

Do Kovářovy klece se tvrdě probíjel Grečmal, ale neúspěšně.

25:22

Mladoboleslavští okupují prostor kolem třinecké klece, ale Oceláři jsou v pohotovosti.

24:27

Oceláři v pásmu, ale ani menší závar před brankou skóre nemění.

23:49

Hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení, nejprve KAREL MACHÁČEK nastřelil hráče, poté ale už puk putoval do branky, Javorská neměla dobrý výhled – 3:4. Bez asistence.

23:24

23:19

Další úspěšný zásah pro gólmanku Ocelářů.

23:12

Hosté se dostali na dostřel branky, tři hráči v zelených dresech se propracovali až k brance, ale mířili jen do Javorské.

22:50

Třinečtí na skok v pásmu, ale Dravecký neudržel puk na modré.

22:13

Mladoboleslavští vytěsnili hru ze svého obranného pásma a hlídají si to střední.

21:50

Oceláři se drží v pásmu, ostřelují Kovářovu klec, ale zatím marně, dobrou příležitost dorážet dostali Hladoník a Rybnikár, ale u tyče neuspěli.

21:24

Za podrážení je potrestán hostující Hájek.

20:57

Kristek s Holoubkem postupovali do pásma, ale přihrávka přes bránícího hráče neprošla.

20:10

Hostující Hanyš nastřelil puk do pásma, ale Oceláři jsou u něj jako první.

20:01

Úvod první třetiny vyšel domácím parádně, Rybnikár vstřelil hattrik a jeho tým trávil v útočném pásmu hodně času. Mladá Boleslav ale nesložila zbraně, postupně se jí dařilo dostávat do pásma a pět vteřin před přestávkou srovnala. Také proto může být tím o něco spokojenějším týmem. Uvidíme, s řím oba týmy přijdou po přestávce.
Další třetina začne přibližně v 9:47.

20:00

19:55

Je vyrovnáno!!! Jen pět vteřin zbývalo do sirény, označující první přestávku, když ADAM KURKA drze sebral puk z hole soupeře a poslal jej za Javorskou – 3:3. Bez asistence.

19:27

Zmatky před domácí brankou, spousta hokejek, včetně bránících a nakonec puk přece jen končí v brance, autorem je určen PETR HANYŠ – 3:2. Asistence: Marek Trefil.

18:50

18:45

Šilhavý nastřeluje jen Javorské výstroj.

18:24

Kurka si objel celé útočné pásmo, ale nakonec o puk přišel.

18:00

Hosté zpět u Javorské, ale Oceláři se brání dobře.

17:33

Mladá Boleslav se držela v pásmu, ale nakonec Javorskou příliš neohrozila. Puk míří ke Kovářovi.

16:50

Prvním vyloučeným zápasu je třinecký Marek, který se provinil podrážením.

16:40

Nepřesné přihrávky v pásmu nahrávají Mladé Boleslavi, která tak může snadněji ukořistit puk.

15:58

Oceláři vtrhli do pásma, ale střelu Krišici zblízka lapil Kovář do lapačky.

15:43

Oba týmy střídají, puk je v držení Třince.

15:11

Třinec má puk pod kontrolou.

14:37

Mladá Boleslav v pásmu, zleva to zkusil Kurka, ale nastřelil jen gólmanku.

14:20

Hostující Tetiva v nouzi odpaluje puk z rohu do druhého rohu, žádný spoluhráč tam ale není, nikdo v bílých dresech však také ne.

13:13

Třinec právě vstřelil branku!
MICHALOVI RYBNIKÁROVI se v dnešním zápase opravdu daří, tentokrát překonával Kováře zleva a završil tak svůj hattrick – 3:1. Bez asistence.

12:22

Zvyšovat teď mohl třinecký Krišica, ale puk těsně minul mladoboleslavskou klec.

12:02

Puk teď létal kolem hostující branky, ale ani Barna ani Švančara jej za Kováře nedokázali dostat.

11:20

Polanský se dostal k uvolněnému puku, pomocí mantinelu jej nahrál do útočného pásma, ale proti dvě Třineckým neměl moc šancí.

10:46

Kurka dostal nepřesnou přihrávku, přesto puk zpracoval a ujížděl do pásma, spolu s ním se stejným směrem dral Novák, ale Kurka nakonec netrefil puk ideálně a tak se jej ujímají Oceláři.

10:12

Zmatky v obranném pásmu Třince, ale hosté toho nakonec nedokázali využít.

09:18

Mladá Boleslav ale posílá puk směrem k Javorské a nedovoluje soupeři pořádně rozehrát.

09:02

Třinec nahodil puk do pásma a rychle se přesunuje za ním.

08:35

U puku za mladoboleslavskou brankou byl jako první Tetiva.

07:57

Ofsajd pro třinecké Oceláře.

07:43

Třinec se usadil v pásmu a rozjel přihrávkový kolotoč, na jeho konci ale Dravecký místo puku trefil před ním stojícího protihráče.

07:13

Hájek se protáhl do pásma, ale lapačka Javorské byla připravena.

06:52

Třinečtí dolují puk u mantinelu ve svém obranném pásmu.

06:35

Pěkný zásah třinecké gólmanky, která nedopustila srovnání stavu po střele Růžičky zblízka.

06:08

Mladoboleslavští zpět v pásmu, Kurkovu střelu Javorská vytěsnila betonem, následující pokus Nováka také ustále.

05:30

Hosté na skok v pásmu, ale Javorská zasahovat nemusela.

05:16

Třinečtí strávili delší chvíli v pásmu, ostřelováním mladoboleslavské klece, ale ani pokus Barny ani střela Gladiše do branky neprošla.

04:13

Mladá Boleslav snižuje náskok třineckých, BARNABÁŠ NOVÁK si počkal na pohyb gólmanky a poslal puk na vzdálenější tyč – 2:1: Asistence: Kryštof Hájek.

03:29

Kristek dostal dlouhou přihrávku, dostal se do pásma, vyčkal na spoluhráče, ale třinečtí se stačili k brance vrátit.

03:01

Oddechový čas pro hosty.

02:46

Oceláři drtí svého soupeře před brankou, ale Kovář drží.

02:34

Třinečtí se dostávají do dvoubrankového vedení, MICHAL RYBNIKÁR dostal puk od Švančary, vystartoval do pásma, před bránícím hráčem udělal kličku a poslal puk těsně pod víko – 2:0. Asistence: Danny Barna, Robin Švančara.

02:06

Mladoboleslavští se snaží udržet puk v pásmu, ale domácí rychle napadají jejich přihrávky.

01:15

Třinečtí v pásmu, od modré to zkusil Marek, ale puk až ke Kovářovi neprošel.

00:34

Oceláři se rychle dostávají do vedení, MICHAL RYBNIKÁR poslal puk po ledě přesně do odkrytého místečka Kováře – 1:0. Asistence: Danny Barna, David Holub.

00:13

Úvodní vhazování pro Třinec, ale je zatlačen na svou obrannou polovinu.

00:01

HC Oceláři Třinec: Javorská (Wrzecionko) – Holaň, Dravecký (C), Marek, D. R. Byrtus, Niemczyk, Holub, Grečmal – Makula, A. Byrtus, Krišica, Ostřížek, Barna, Rybnikár (A), Hladoník (A), Gladiš, Švančara, Murín

BK Mladá Boleslav: Kovář (Balák) – Barták, Macháček, Kováč (A), Tetiva (A), Šilhavý, Hora – Novák, Hájek, Trefil, Kristek (C), Holoubek, Polanský, Horníček, Hanyš, Růžička, Kupka, Poustecký

Rozhodčí: T. Cabák – V. Hladík, O. Veselý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

3:6

Branky a nahrávky: 1. Rybnikár (Barna, Holub), 3. Rybnikár (Barna, Švančara), 14. Rybnikár – 5. Novák (Hájek), 20. Hanyš (Trefil), 20. Kurka, 24. Macháček, 39. Trefil (Holoubek, Kristek), 60. Horníček

Rozhodčí: T. Cabák – V. Hladík, O. Veselý

00:34 TRI 1:0 Rybnikár (Barna, Holub)
02:34 TRI 2:0 Rybnikár (Barna, Švančara)
35:40 TRI 2 Maluka, podrážení
38:40 MBL 3:5 Trefil (Holoubek, Kristek)
52:52 MBL 2 Macháček, podrážení
58:16 MBL 2 Kristek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
59:12 MBL 3:6 Horníček