HC Slavia Praha – Bílí Tygři Liberec

2:3

konec (1:0, 0:1, 1:2)

15.04.2022, 15:00 • RT TORAX ARENA • Klára Bártková

Další zápasy jsou na programu již zítra. V 9:00 se utká Mladá Boleslav s Kometou Brno, ve 12:00 začíná souboj mezi Libercem a Třincem a v 15:00 startuje zápas Plzně proti Slavii. Mějte se krásně a užijte si zbytek dnešního dne. (17:18:28)
Poslední zápas dnešního dne MČR devátých tříd je u konce. Do vedení se jako první dostala Slavia, která dokázala skórovat hned v čase 00:18, když Bogač nestačil na zakončení Tomáše Poletína. Na další branku museli diváci čekat až do 31. minuty, kdy na 1:1 vyrovnal liberecký Lukáš Ehrenberger. Další gól měli na svědomí opět hráči Liberce, pod horní tyčku zakončoval Matěj Bajer, po dvou minutách už Tygři vedli o dvě branky, z mezikruží totiž gólmana Slavie propálil Adrien Bartovič. Necelých 10 minut před závěrečnou sirénou sice Slavia snížila na 2:3, to pod horní tyč zamířil Tomáš Poletín, ale to už bylo vše. V závěru zkoušeli domácí hru bez brankáře, nicméně Liberec si už své body pohlídal.

59:55

Liberec posunul puk do středního pásma, vypadá to, že je rozhodnuto.

59:41

Další střela Tomáše Poletína se zastavila u liberecké obrany.

59:40

59:24

Rána Pšenička proletěla za branku.

58:57

Slavia to zkouší v šesti.

58:57

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Maxin – 2 min., nedovolené bránění).

58:57

Oddechový čas pro domácí.

58:57

Rachůnek byl faulován a pomalu se zvedá z ledu.

58:44

Slavia má kotouč na svých hokejkách.

57:52

Ránu Bartoviče vyrazil František Poletín ramenem, velice tvrdá střela Seidla pak zaduněla o zadní mantinel.

57:40

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kucharčík – 2 min., podrážení).

57:28

Slavia teď velice dobře napadá ve svém útočném pásmu a Liberec má problém s rozehrávkou.

56:30

Krčál se dostal do úniku, nejdřív trefil beton Bogače, pak zazvonila tyč!

55:53

Hrouda pronikl do pásma, pak puk přenechal Rozsívalovi, ten ale kotouč nezpracoval dobře.

55:01

Langerovi sjel kotouč z hole.

54:35

Maxin sice prošel přes modrou čáru, ale rychle byl domácí obranou odzbrojen.

2:3

Branky a nahrávky: 1. T. Poletín (Šámal, Tittl), 51. T. Poletín (Pšenička) – 31. Ehrenberger (Bartovič), 46. Bajer (Rozsíval), 48. Bartovič (Rozsíval, Kratochvíl)

HC Slavia Praha: F. Poletín (Nováková) – Marek, Lorenz (A), Macek, Derka, Labuzík, Rachůnek, Pšenička – Matějovský, Grebeníček, Krčál, Tichý, T. Poletín (C), Huk, Tittl, Šámal, Kucharčík
Trenér: Tomáš Kucharčík

Bílí Tygři Liberec: Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník (A), Ehrenberger (A), Kanca – Langer, Kratochvíl, Bartovič (C), Svoboda, Šťástka, Plosová, Maxin, Krajdl, Rozsíval, Bajer

39:29 LIB 2 Maxin, napadení
41:15 LIB 5+20 OK Šťástka, vražení na hrazení+vražení na hrazení, odpyká Svoboda
45:31 LIB 1:2 Bajer (Rozsíval)
47:33 LIB 1:3 Bartovič (Rozsíval, Kratochvíl)
50:16 SLA 2:3 T. Poletín (Pšenička)
57:40 SLA 2 Kucharčík, podrážení
58:57 LIB 2 Maxin, nedovolené bránění