15.04.2022, 01:07 • Scotiabank Arena, Toronto • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.92 4.23 3.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (03:47:23)
Ještě doplním, že utkání sledovalo 18 466 diváků.

2. Ilja Michejev (TOR) – 2+0
3. William Nylander (TOR) – 2+0
Česká a slovenská stopa v utkání

David Kämpf (TOR) – 0+0, +2 účast, 0 střel na branku, TM 0, čas na ledě 15:27
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -2 účast, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 20:18
Vítek Vaněček (WSH) – 10 zákroků, 3 OG, úspěšnost 76,9%, odchytal 29:23
Kdo se postavil do brankoviště?

Jack Campbell (TOR) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88%, odchytal 60:00
Ilja Samsonov (WSH) – 15 zákroků, 4 OG, úspěšnost 78,9%, odchytal 30:37
Střely na branku: 32 – 25
Je konec! Toronto zvládlo odčinit nepovedený duel s Buffalem a poráží Washington vysoko 7:3. Ve třetí třetině už si domácí celek s přehledem hlídal svůj triumf. V jejím úvodu navíc přidal svou druhou branku v utkání Ilja Michejev. Na opačné straně měl v 52. minutě poslední slovo Nic Dowd. Toronto tak potvrdilo dobrou formu a doma ovládlo sedmý z posledních osmi zápasů.

59:35

Bunting si pohlídal rozjetého soupeře, před kterého se dostal tělem a nenechal se připravit od kotouč. Campbell ale následně musel zasahovat.

59:03

Kuzněcov zavezl puk do útočného pásma, jenže nikdo v bílém dresu mu nepřijel pomoci. Obrana Toronta jednoduše získala puk pro sebe.

58:41

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:26

Obrana Capitals vybojovala kotouč a vyhodila jej přes celé kluziště za branku Toronta. Ani domácí celek se už v přesilovce nikam netlačí.

57:03

Jensen se i v oslabení vydal na individuální průnik do útočného pásma. Hostující hráč si puk přehodil na bekhend, ale pod tlakem minul branku.

56:41

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., držení).

56:22

Bunting neustál souboj proti přesile obránců Washingtonu a neudržel kotouč na hokejkách domácího mužstva. Washington už má ale velmi málo času.

56:03

Ovečkin si troufl na průnik po levém křídle, zbavil se jednoho hráče, nicméně další zadák v modrém jej čistým hitem poslal na hrazení.

55:42

Carlson nahodil puk od červené čáry do rohu útočného pásma, jenže zadáci Toronta byli u kotouče jako první.

55:20

Ovečkin objel branku Toronta a přihrál Kuzněcovovi. U druhého jmenovaného ale v pravou chvíli hlídkoval jeden z domácích hráčů.

54:28

Znovu se hráči Toronta bez větších problémů vymanili z tlaku svého soupeře. Defenziva domácího celku si dokáže pomoci obloučkem do středního pásma.

54:12

Dowd dojel přihrávku do rohu útočného pásma, ale důrazný hráč v modrém dresu jej čistým způsobem odstavil od puku.

53:42

Domácí Toronto se usadilo v útočném pásmu a nasbíralo cenné sekundy k dobru. Kanadský celek teď potřebuje otupit sílící tlak Capitals.

53:15

Marner dostal prostor na pravé straně, stáhl si kotouč na čepel a vypálil zápěstím. Hostující brankář Vaněček se nenechal překvapit.

52:27

Capitals se po vstřelené brance nadále tlačí do útoku. Campbell ale ránu od modré čáry viděl čistě a připsal si snadný zákrok lapačkou.

51:58

51:58 Nic DOWD - 7:3

51:58

Washington právě vstřelil branku!
Washington se dočkal další branky! Hosté se usadili v útočném pásmu a využili menšího důrazu Toronta. Campbell vyrazil dělovku od mantinelu před sebe a osamocený NIC DOWD měl na brankovišti jednoduchý úkol! Asistence: Trevor van Riemsdyk, Johan Larsson.

51:35

Kyle Clifford střílel z levé strany útočného pásma, nicméně jeho dělovka minula zadní tyč. Defenziva Capitals následně získala kotouč.

51:06

Kerfoot se středem ledové plochy tlačil do útočného pásma, jenže hned první soupeř jej skvělou poziční hrou odstavil od kotouče.

50:22

Campbell musel po delší době zasahovat. Brankář Toronta si bez problémů poradil s pokusem od mantinelu a ukryl puk v lapačce.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a domácí Toronto stále drží luxusní vedení. Kanadský celek si chce vybojovat odpustek za zpackaný duel s Buffalem.

49:27

Hosté se dostali po pravé straně do útočného pásma. Na přihrávku mezi kruhy si sjel Ovečkin, ale obránce v modrém mu na poslední chvíli přizvedl hokejku.

49:03

Hostující brankář si dal pozor na nahození ze středního pásma a bez problémů pobídku zneškodnil. Washington se ještě snaží sympaticky útočit.

48:03

Toronto si vypracovalo tlak v útočném pásmu, který zakončilo dělovkou z pravé strany. Vaněček se ale rychle přemístil k levé tyči.

47:29

Colin Blackwell se po levém křídle prosmýkl do útočného pásma, kde se zbavil soupeře a vypálil. Jeho dělovka ale nemohla brankáře překvapit.

47:12

T. J. Oshie bekhendem poslal pobídku před branku Toronta, ale na jeho skákavou přihrávku nikdo v bílém nezareagoval včas.

46:29

Alexandr Ovečkin se dral vpřed po pravém křídle, ale Morgan Rielly měl ke kotouči o krok blíže a odehrál jej odrazem o hrazení.

46:03

Auston Matthews se po levém křídle prosmýkl do útočného pásma a zakončil. Jeho střela zápěstím se lehce otřela o levou tyč!

45:09

45:00

Carlson nahodil puk ze středního pásma do útočné třetiny. Odražený kotouč vybojoval důrazný Tom Wilson, ale hostům schází zakončení.

44:16

Alexander Kerfoot vypíchl puk soupeři na modré čáře a hnal se sám na branku Washingtonu. Vítek Vaněček se nenechal rozhodit a připsal si vynikající zákrok!

44:00

Ovečkin dostal nabito na levou stranu útočného pásma, odkud střílel příklepem, ale jeho dělovka skončila na bruslích obránce.

43:09

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mark Giordano – 2 min., podrážení).

43:03

Carlson projel po pravém křídle do útočného pásma, natlačil se před branku, ale po ledě nepropasíroval kotouč za Campbellova záda.

42:34

Wilson střílel z levého kruhu, nicméně Campbell si proti jeho ráně stačil povyjel a vyrazil puk k mantinelu. Odražený puk domácí obrana odehrála do bezpečí.

42:10

Toronto má vývoj dnešního souboje pevně v rukou a hokej si užívá. Kanadský celek disponuje před play-off solidní formou.

41:27

41:27 Ilja MICHEJEV - 7:2

41:27

Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí celek pokračuje v parádním výkonu i ve třetí třetině! ILJA MICHEJEV nabral rychlost ve středním pásmu, vrhl se do pásma útočného, kde si položil Vaněčka a bez problémů uklidil puk do sítě! Asistence: Ilja Ljubuškin, John Tavares.

41:24

Washington se po pravém křídle tlačil vpřed, jenže hosté nezvládli přechod přes modrou čáru a dostali se do ofsajdu.

41:02

Mark Giordano uklidnil rozehrávku Toronta v obranném pásmu a počkal na vystřídání kompletní formace. Čerstvé síly pouští na led také Capitals.

40:42

40:10

Toronto uspělo na úvodním vhazování třetí třetiny a ihned se vydalo do útoku. Na hattrick útočil z ostrého úhlu Michale Bunting, který trefil soupeře.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:02.
Střely na branku: 27 – 14
Fantastická druhá část utkání končí! V polovině základní hrací doby snížil na rozdíl jediné branky Carlson. Poté ale přišla ofenzivní smršť Toronta. Po jedenácti sekundách se poprvé v dresu Maple Leafs trefil Ljubuškin a na jeho zásah navázal o osmnáct sekund později William Nylander. Ve 35. minutě se pak prosadil Michejev a šestou branku Toronto přidal Bunting. V samotném závěru třetiny ještě snížil Tom Wilson. Po čtyřiceti minutách tak platí stav 6:2.

40:00

39:16

39:08

39:08 Tom WILSON - 6:2

39:08

Parádní třetina stále nekončí! Washington při hře ve čtyřech na obou stranách snižuje. Do útočného pásma vlétl s kotoučem Eller, který přihrál na levý kruh a TOM WILSON z první napálil puk do branky! Asistence: Lars Eller.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:42

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Justin Schultz – 2 min., podrážení).

38:12

Aktivní John Carlson vymyslel nebezpečnou přihrávku před branku Toronta, jenže nikdo v bílém se k teči nedostal. Domácí se následně osvobodili.

37:50

Domácí vybojovali volný puk v obranném pásmu a vyhodili jej přes celé kluziště. Washington musí rozjet další přesilovkovou akci od branky.

37:16

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Jake Muzzin – 2 min., sekání).

36:25

36:25 Michael BUNTING - 6:1

36:25

Torontu tam ve druhé třetině spadne všechno, na co hráči v modrém sáhnou! Domácí se dostali do přečíslení. Pierre Engvall v pravou chvíli poslal bekhendovou přihrávku před branku a MICHAEL BUNTING už měl snadnou práci! Asistence: Pierre Engvall.

36:10

Garnet Hathaway na modré čáře protečoval kotouč do útočného pásma. Domácí jej sice mohli vyhodit, ale zatím se jim to nepovedlo.

35:40

Washington se sice dostal do útočného pásma, jenže hosté se ani tentokrát nepropracovali až k zakončení. Toronto hraje výborně i do defenzivy.

34:44

34:44 Ilja MICHEJEV - 5:1

34:44

Exhibice kanadského celku pokračuje! První kotouč musí zpoza zad lovit také Vaněček. Toronto rozjelo kolotoč v útočném pásmu, na jehož konci našel Matthews ILJU MICHEJEVA, který českého brankáře pohotově propálil! Asistence: Auston Matthews.

34:03

Kerfoot si našel prostor v útočném pásmu, stahovačkou se zbavil obránce a vypustil jedový projektil. Vaněček opět stačil zareagovat.

33:29

Washington se nyní snaží zvýšit aktivitu směrem dopředu, jenže Morgan Rielly se za vlastní brankou blýskl učebnicovým hitem.

33:06

John Carlson vybojoval puk na pravé straně útočného pásma, poslal přihrávku mezi kruhy, ale tam neměl nikoho ze spoluhráčů.

32:29

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Kyle Clifford – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 5 min., bitka).

32:29

Kyle Clifford a Tom Wilson se nyní stačili také poprat! Potyčka byla dlouho vyrovnaná, ale nakonec asi odjždí spokojenější bouřlivák Wilson.

32:03

Auston Matthews vybojoval kotouč za brankou Washingtonu a po hrazení přihrál na modrou čáru. Jeho pobídka ale skončila u soupeře.

31:33

Vaněček si musel připsat první zákrok proti nebezpečné teči z prostoru mezi kruhy. Český brankář ale reflexivně zakročil betonem.

31:09

Washington se po levé straně dostal do útočného pásma, jenže hosté se v něm dlouho neudrželi. Toronto si duel užívá a už se opět žene vpřed.

30:38

Střídání v týmu Washington Capitals: ze hřiště odchází Ilja Samsonov, přichází Vítek Vaněček.

30:37

30:37 William NYLANDER - 4:1

30:37

Neskutečná pasáž utkání pokračuje a Toronto přidává i čtvrtou branku! Hala je na nohou! Samsonov si nejprve připsal parádní zákrok, jenže akce pokračovala a důrazný WILLIAM NYLANDER přidal svůj druhý zásah v utkání! Asistence: Morgan Rielly, John Tavares.

30:19

30:19 Ilja LJUBUŠKIN - 3:1

30:19

Jenže domácí celek odpovídá o jedenáct sekund později! Toronto se dostalo do útočného pásma, kde se do odraženého kotouče opřel ILJA LJUBUŠKIN a příklepem zaznamenal svou první branku v dresu Toronta. Asistence: Morgan Rielly, John Tavares.

30:08

30:08 John CARLSON - 2:1

30:08

Washington se nakonec dokázal prosadit i přes nízké číslo v kolonce střel na branku! JOHN CARLSON předvedl parádní průnik v útočném pásmu, natlačil se před branku a vychutnal si bezmocného brankáře!

30:00

Je za námi polovina základní hrací doby a Washington má stále na kontě pouze pět střel na branku! To je na celek kvalit Capitals zoufale málo.

29:24

Hostující brankář Samsonov si bez problémů poradil s nahozením od hrazení a schoval kotouč do lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.

29:10

Timothy Liljegren se dostal k volnému puku za brankou Washingtonu, nicméně nikdo v modrém se k pobídce nedostal včas.

28:29

Wayne Simmonds svedl ostrý souboj na pravé straně útočného pásma, nicméně podle rozhodčího se o nedovolený zákrok nejednalo.

28:12

Mitchell Marner z pravé strany útočného pásma poslal přihrávku před branku Capitals. Samsonov znovu dával pozor a odehrál puk do bezpečí.

27:34

Na opačné straně naopak zahrozil Marner. Těsně před Samsonovem srazil kotouč k hrazení první hráč soupeře.

27:12

Washington se stále velmi těžko dostává za obranu Toronto. Wilson sice poslal přihrávku před branku, ale nikdo v bílém na kotouč nemohl dosáhnout.

26:29

Kerfoot se díky fantastickému zrychlení natlačil před svého strážce, jenže v klíčovou chvíli neudržel balanc a v pádu vyrazil branku z jejího postavení.

26:03

Alexandr Ovečkin si našel prostor na pravé straně útočného pásma, jenže jeho dělovka skončila vedle levé tyčky. Obrana Toronta následně odehrála puk.

25:26

Pierre Engvall se po levém křídle dostal do útočného pásma, kde si puk srovnal na forhend a vypálil. Jeho ránu ale pvní soupeř srazil do rohu.

25:03

Washington už sie hraje v plném počtu, ale zatím se jen velmi těžko dostává do ofenzivy. Toronto ve druhé třetině kraluje dění na ledě.

24:34

24:12

Na modrou čáru dostal přihrávku Kerfoot, jehož následné zakončení přizvedl první hráč v bílém dresu Capitals do ochranné sítě.

23:43

Toronto se usadilo v útočném pásmu, ale nikdo v modrém tentokrát nezakončil. Kanadský celek si ale díky přesilovce drží aktivitu.

23:00

Marner se zmocnil volného kotouče, vybruslil si s ním do střelecké pozice, ale jeho ránu zápěstím Samsonov bez problémů zastavil.

22:34

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Garnet Hathaway – 2 min., hrubost).

22:34

Nylander ustál souboj za brankou soupeře a bekhendem přihrál mezi kruhy. Na jeho pobídku už nedosáhl nikdo v modrém dresu.

22:10

Dowd poslal přihrávku na modrou čáru, odkud mohl zakončit Féherváry, jenže dělovka slovenského hráče skončila na bloku domácích.

21:42

21:10

Mantha nabral rychlost a po pravém křídle projel do útočného pásma. Jeho nahození z ostrého úhlu si ale domácí brankář Campbell pohlídal.

20:35

Alexandr Ovečkin dostal nabito na levou stranu útočného pásma, nicméně jeho dělovka skončila vedle pravé tyčky.

20:10

Toronto uspělo na úvodním vhazování druhé třetiny. Kanadský celek se ihned vydal vpřed, ale nahození skončilo u obránců v bílém.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:05.
Střely na branku: 11 – 4
První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce je na tom lépe domácí Toronto. Kanadský celek se dostal do vedení v páté minutě brankou Michaela Buntinga. Na jeho zásah navázal ve 14. minutě dělovkou WIlliam Nylander. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.

20:00

19:42

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Timothy Liljegren – 2 min., držení).

19:34

Toronto má nyní velké problémy s usazením se v útočnémm pásmu. Obránci Washingtonu se výborně pohybují.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:23

Marner se dostal k zakončení z levé strany útočného pásma a už pomalu zvedal ruce nad hlavu, jenže hostující brankář Samsonov zasáhl!

18:02

Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., hrubost).

18:02

Jake Muzzin projel za červenou čáru a bekhendem poslal puk po mantineli za branku. Toronto se zatím tlačí vpřed hodně pomalu.

17:26

17:02

Kyle Clifford střílel od modré čáry, nicméně jeho rána skončila blokem prvního obránce Washingtonu, který proti zakončení obětavě vystoupil.

16:34

Nylander se na modré čáře kličkou zbavil soupeře a nahodil puk před branku. Ani jeho pobídka nakonec branku soupeře neohrozila.

16:02

Toronto se hned v úvodu přesilovky dostalo do šance! K dorážce se před Samsonovem tlačil Tavares, jenže nezvedl puk nad beton.

15:26

Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

15:12

Muzzin si udělal prostor na modré čáře a chytře puk nahodil na branku soupeře. Samsonov před dotírajícím rivalem raději přerušil hru.

14:41

Timothy Liljegren se stáhl s rozjetým Ovečkinem a před ruským útočníkem odehrál puk zpoza branky Maple Leafs.

14:15

Toronto je dnes v první třetině pořádně při chuti. Na levé straně útočného pásma se uvolnil Marner, ale jeho pokus nebyl přesný.

13:45

13:45 William NYLANDER - 2:0

13:45

Toronto ještě v první části dnešního souboje přidává druhou branku! Pobídku do úniku dostal WILLIAM NYLANDER, který si puk převzal a příklepem propálil bezmocného Samsonova! Asistence: Pierre Engvall, Jake Muzzin.

13:18

Na opačné straně se k zakončení dostal John Carlson, ale jeho dělovka pouze rozezvučela horní tyč!

13:06

Kerfoot málem obral o kotouč jednoho ze statických hráčů Washingtonu. Nikdo v modrém mu ale nepomohl, a proto akce vyšuměla.

12:23

Dowd si kličkou na pravé straně útočného pásma udělal prostor k zakončení, ale jeho pokus směřoval přímo na brankáře, který měl přehled o situaci.

12:10

Washington sice nedokázal zužitkovat svou úvodní přesilovku, ale hostující celek se i nadále tlačí do ofenzivy.

11:56

11:12

Znovu hokejisté kanadského celku skvěle zabojovali ve vlastním obranném pásmu, získali puk a vyhodili jej do bezpečí za modrou čáru.

10:35

Na druhý pokus už se hokejistům Toronta podařilo poslat kotouč odrazem o mantinel přes celé kluziště.

10:10

Ovečkin zabojoval na modré čáře a zamezil soupeři ve vyhození kotouče do středního pásma. Capitals začli hodně aktivně.

09:56

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Alexander Kerfoot – 2 min., hákování).

09:26

Marner dostal nabito na pravou stranu útočného pásma, odkud pohotově zakončil příklepem, jenže jeho rána jen zaduněla o mantinel.

09:01

Torontu se rozehrávka nakonec stejně nepovedla. Dlouhá pobídka směřující na levé křídlo skončila až na zakázaném uvolnění.

08:29

Jake Muzzin uklidnil rozehrávku Toronta a čeká s kotoučem na vystřídání soupeře. Čerstvé síly posílá na led i domácí kouč.

08:12

Auston Matthews se po vyhraném vhazování v útočném pásmu opřel forhendem do kotouče, ale jeho dělovka minula branku Washingtonu.

07:47

Michael Bunting dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, ale obránce dal do jeho rány hokejku a přizvedl puk do ochranné sítě.

07:20

Domácí celek pokračuje v aktivní hře a nadále se tlačí do útočného pásma. Obrana Washingtonu má v první třetině plno práce.

06:43

Nylander měl obrovskou možnost, ale takřka jistě překonaný brankář Samsonov se ještě stačil pohnout a vytáhl skvělý zákrok!

06:10

Mantha bojoval o puk usilovně v rohu útočného pásma. Ani jeho pobídka směřující před branku Toronta domácí fanoušky nevyplašila.

05:29

Na opačné straně se do zakončení tlačil Auston Matthews, jenže apoluhráč mu příliš brzy přejel přes modrou čáru

05:12

Hostující Washington se okamžitě tlačí vpřed se snahou o bleskovou odpověď. Ovečkin projel do útočného pásma, ale neměl podporu spoluhráčů.

04:37

04:37 Michael BUNTING - 1:0

04:37

Další ofenzivní výpad domácího Toronto už končí úvodní brankou dnešního souboje! Washington se nedokázal vymanit z tlaku soupeře. Přihrávku před branku dostal MICHAEL BUNTING, který měl snadnou práci! Asistence: Mitchell Marner, Auston Matthews.

04:10

John Tavares si v útočném pásmu našel střeleckou pozici, al hostující brankář neskutečně máchl lapačkou a obral Tavarese o radost!

03:39

Alexander Kerfoot nabral rychlost ve středním pásmu a dostal se až do rohu ledové plochy, kde k němu okamžitě vystoupili soupeři.

03:06

Pierre Engvall dostal nabito na levou stranu útočného pásma, odkud zakončil příklepem, ale jeho ránu zablokoval bruslí hned první obránce.

02:41

Čárový rozhodčí signalizoval ofsajd domácího hráče, ale ten si toho všiml a raději opustil útočné pásmo.

02:12

Washington se v úvodu utkání pouze brání akcím Toronta. Hosté hrající v bílém se jen těžko dostávají za útočnou modrou čáru.

01:35

Michael Bunting bojoval o kotouč za brankou Washingtonu, kde sice udržel kotouč na holích domácího mužstva, ale nepřihrál přesně.

01:13

Toronto se sice dostalo do útočného pásma, jenže nahození z levé strany ledové plochy tečoval hned první hráč Washingtonu do ochranné sítě.

00:34

Hosté poprvé zavezli kotouč do útočného pásma, jenže po nepřesné kombinaci se hráči Capitals raději vydali střídat.

00:10

Domácí uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje. Toronto má dnes proti sobě silného soupeře v čele s Ovečkinem.

00:01

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly, Liljegren, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner, Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares, I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Simmonds, Blackwell, Clifford.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson, Fehérváry, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz, Irwin – Snively, Kuzněcov, Ovečkin – Oshie, Bäckström, Marcus Johansson – T. Wilson, Eller, Mantha – Hathaway, N. Dowd, Johan Larsson..
Toronto Maple Leafs

Kanadský celek je na tom mnohem lépe. Toronto má po sedmdesáti třech odehraných duelech na kontě rovných sto bodů a patří mu čtvrtá pozice Východní konferene. Na třetí Rangers navíc ztrácí jen dva body. Ze zadních pozic na něj ale dotírá Tampa a Boston. Také Toronto letos hraje ofenzivní hokej, když soupeřům nastřílelo 279 branek. Naposledy ale padlo 2:5 s Buffalem.
Washington Capitals

Hostující celek letos neprožívá tak skvělou sezónu jako v předchozích letech. Po sedmdesáti třech odehraných duelech má Washington na kontě devadesát dva bodů a patří jim osmá pozice Východní konference. Na deváté Islanders má Washington náskok patnácti bodů. Letos navíc soupeřům nasázel 249 branek. Naposledy Washington zvítězil 9:2 nad Philadelphií. Nejproduktivnějším hráčem Capitals je Alexandr Ovečkin s pětaosmdesáti body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

7:3

Branky a nahrávky: 5. Bunting (Marner, Matthews), 14. W. Nylander (Engvall, Muzzin), 31. Ljubuškin (Rielly, Tavares), 31. W. Nylander (Rielly, Tavares), 35. I. Michejev (Matthews), 37. Bunting (Engvall), 42. I. Michejev (Ljubuškin, Tavares) – 31. Carlson, 40. T. Wilson (Eller), 52. N. Dowd (T. van Riemsdyk, Johan Larsson)

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Kallgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner, Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Simmonds, Blackwell, Clifford.

Washington Capitals: Samsonov (31. Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz, Irwin – Snively, Kuzněcov (C), Ovečkin – Oshie, Bäckström (A), Marcus Johansson – T. Wilson, Eller, Mantha – Hathaway, N. Dowd, Johan Larsson.

Rozhodčí: Markovic, St. Pierre – Pancich, Baker

Diváci: 18 466

04:37 TOR 1:0 Bunting (Marner, Matthews)
09:56 TOR 2 Kerfoot, hákování
13:45 TOR 2:0 W. Nylander (Engvall, Muzzin)
15:26 WSH 2 T. Wilson, nedovolené bránění brankáři