4:5

po prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

10.04.2022, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • Martin Rambousek

Tipsport: 2.27 4.18 2.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vítězství v prodloužení i po strhujícím závěru nakonec připisují Blue Jackets, které rozhodly o své výhře v prodloužení. To je pro dnešek ode mne vše, budu se na vás těšit u dalších přenosů, napočtenou. (04:05:29)
Tři hvězdy duelu:
1. Jack Roslovic (CBJ) – 3+1
2. Jakub Vrána (DET) – 2+0
3. Elvis Merzlikins (CBJ) – úspěšnost 89 %
Československá stopa v utkání

Jakub Vrána (DET) – 2+0, 2 +/-, 6 střel na bránu, 0 trestných minut, čas na ledě 14:24

Filip Zadina (DET) – 0+0, 2 +/-, 2 střely na bránu, 0 trestných minut, čas na ledě 15:36

Filip Hronek (DET) – 0+0, -2 +/-, 1 střela na bránu, 2 trestné minuty, čas na ledě 19:04

Jakub Voráček (CBJ) – 0+1, 0 +/-, 0 střel na bránu, 0 trestných minut, čas na ledě 21:27

Columbus právě vstřelil branku!
Nádherná akce hostů, která rozhodla dnešní souboj. Werenski zavezl kotouč do pásma a zadovkou ho posunul na levý kruh Peekeovi, který ještě předložil kotouč JACKOVI ROSLOVICOVI, který zkompletoval hattrick v nejlepší možný moment – 4:5. Asistence: Andrew Peeke, Zach Werenski.

62:53

Werenski obkroužil celou třetinu následně hledal před bránou spoluhráče nepřesně.

62:02

Ve slibné šanci se nachomýtl Nyquist. Ten nejprve trefil z mezikruží rameno brankáře a následně střílel ještě jednou tentokrát do lapačky brankáře.

61:51

Columbus zkusil zaútočit, leč puk pod tlakem Bjorkstrand ztratil.

61:14

Trojice domácích dlouho motala hostům hlavy, když v tom z pravé strany vyslal bombu Vrána, ovšem ta šla vedle tyče.

60:48

60:40

Obrovská šance hostů. Nyquist hledal krásným pasem volnou hůl Laineho, která nakonec puk usměrnila těsně vedle brány.

60:18

Hosté pokračují v přesilové hře, kterou si přenesli ze závěru třetí periody.

60:01

Columbus si v průběhu závěrečné třetiny vybudoval dvougolový náskok, který zvládli domácí díky strhujícímu závěru srovnat. O vítězi tak rozhodne prodloužení nebo nájezdy.

60:00

59:35

Hosté hráli přesilovku, kterou ale strávili převážně před vlastní bránou, jelikož domácí dobře bránili.

4:5

Branky a nahrávky: 34. J. Vrána, 38. Gagner (M. Staal, M. Rasmussen), 56. Dylan Larkin (L. Raymond, Oesterle), 57. J. Vrána (P. Suter) – 14. Roslovic, 39. Sillinger (Werenski), 45. Roslovic (Laine), 53. Danforth (Roslovic), 63. Roslovic (Peeke, Werenski)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser, Hronek, M. Staal, G. Lindström, Oesterle – L. Raymond, Dylan Larkin, Bertuzzi – Zadina, P. Suter, J. Vrána – M. Rasmussen, Veleno, Sundqvist – Gagner, Stephens, Erne.
Trenér: Jeff Blashill

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski, A. Boqvist, Gavrikov, Bean, Christiansen, Bayreuther – Laine, Roslovic, Nyquist – O. Bjorkstrand, Sillinger, J. Voráček – Bemström, Danforth, E. Robinson – Meyer, B. Gaunce.
Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Lambert, Dunning – Suchanek, Nagy

13:14 CBJ 0:1 Roslovic
18:55 DET 2 Stephens, hákování
22:02 DET 2 M. Rasmussen, krosček