10.04.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.45 5.43 5.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Erik Kallgren (TOR) – 24 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:00
Jake Allen (MTL) – 14 zákroků, 1 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 13:32
Samuel Montembeault (MTL) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 44:48

David Kämpf (TOR) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 16:01

Tři hvězdy utkání

1. Auston Matthews (TOR) 2+0
2. John Tavares (TOR) 1+0
3. Mitchell Marner (TOR) 0+1 (03:51:12)
Statistiky: Střely na bránu: 40-26; Zablokované střely: 18-7; Vhazování: 60%-40%; Hity: 43-32; Přesilové hry: 0/5-0/4; Trestné minuty: 10-22.

Toronto dokázalo v posledním vzájemném střetnutí v letošní sezóně oplatit Montrealu předchozí dvě porážky a obrovskou zásluhu na tom má Auston Matthews, který v první třetině vstřelil dva góly v rozpětí pouhých 17 sekund. Vítěznou trefu Maple Leafs měl na svědomí kapitán John Tavares. Montreal bojoval, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Toronto je jistě v playoff. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 3 Montreal Canadiens 2.

59:09

Mike Hoffman krásně vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu, Erik Kallgren se ale přesunul a puk lapil.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:34

Mitchell Marner vyhodil puk obloukem až za bránu Montrealu, kterému se čím dál více krátí čas. Stav 3:2.

58:02

Montreal měl dlouho poskytnutou výhodu, jenže ji nevyužil a Pierre Engvall je vyloučen za vysokou hůl.

56:14

56:14 Auston Matthews mohl v závěru zkompletovat hattrick

56:14

Canadiens propadli ve středním pásmu a Auston Matthews mířil střelou z levého kruhu do bližšího horní rohu brány, Samuel Montembeault ale skvěle zasáhl vyrážečkou a podržel tým ve hře!

55:19

Alexandr Romanov na levém křídle vystřelil od modré čáry, jeho táhlá střela zápěstím ale postrádala razanci a skončila na hrudi domácího brankáře Erika Kallgrena.

54:08

David Kämpf se pokusil rozhodnout, když na levém křídle vypálil z bodu kruhu pro vhazování, Samuel Montembeault ale puk zachytil. Komerční přestávka.

53:17

Nick Suzuki a Tyler Pitlick jsou zpět na ledové ploše a Montreal tedy dokázal přečkat dvojnásobné oslabení. Canadiens jsou stále v zápase a prohrávají o jeden gól.

52:05

William Nylander zamíchal s pukem v levém kruhu a poté napřáhl ke střele zápěstím, která měla zamířit do bližšího horního rohu brány, jenže trefila tyč! Montreal měl opět velkou kliku.

51:17

Nick Suzuki dostal dvě minuty za sekání a Toronto bude hrát 1 minutu a 44 sekund přesilovou hru 5 na 3.

51:01

Toronto bude hrát po komerční přestávce přesilovou hru. Colin Blackwell se řítil z pravé strany sám na bránu, před kterou ho poté evidentně podrazil Tyler Pitlick.

50:32

Závěrečná třetina se přehoupla do své druhé poloviny a dovoluji si Vás pozvat na utkání, ve kterém Vancouver hostí San Jose. Zápas začíná krátce po čtvrté hodině.

49:24

Ilja Michejev se pokusil vrátit Torontu dvoubrankový náskok, když vzápětí střelou z levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Samuel Montembeault měl ale čistý výhled a vytáhl semafor.

3:2

Branky a nahrávky: 14. Matthews (Giordano, Marner), 14. Matthews (Bunting, Holl), 29. Tavares (I. Michejev, Kerfoot) – 26. Edmundson (Suzuki, Petry), 39. Caufield (B. Gallagher, Dvorak)

Toronto Maple Leafs: Kallgren (J. Campbell) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner (A), Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Spezza, Blackwell, Simmonds.
Trenér: Sheldon Keefe

Montreal Canadiens: J. Allen (14. Montembeault) – D. Savard, A. Romanov, Petry, Edmundson (A), Ch. Wideman, Harris – R. Pitlick, Suzuki (A), Caufield – Josh Anderson, Evans, M. Hoffman – B. Gallagher (A), Dvorak, Armia – T. Pitlick, Dauphin, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Kevin Pollock, Chris Schlenker. Čároví: Kyle Flemington, Devin Berg

Diváci: 19113

13:32 TOR 1:0 Matthews (Giordano, Marner)
13:32 MTL -J. Allen +Montembeault (Střídání)
13:59 TOR 2:0 Matthews (Bunting, Holl)
13:59 TOR 2 Bunting, hrubost
13:59 MTL 2+2+10 Ch. Wideman, hrubost+krosček+nesportovní chování, odpyká Caufield
22:54 MTL 2 Pezzetta, držení
23:41 TOR 2 Tavares, vysoká hůl
25:58 MTL 2:1 Edmundson (Suzuki, Petry)
28:07 TOR 3:1 Tavares (I. Michejev, Kerfoot)
35:09 MTL 2 A. Romanov, krosček
35:59 TOR 2 Rielly, podrážení
38:03 MTL 3:2 Caufield (B. Gallagher, Dvorak)
39:11 TOR 2 Giordano, držení