Generali play off Tipsport extraligy

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera

2:1

konec (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 2:0

20.03.2022, 18:00 • WERK ARENA, Třinec • Čtvrtfinále • Michal Samiec (@MichalSamiec)

Tipsport: 1.48 5.0 5.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

My se v této sezóně Tipsport extraligy z třinecké Werk areny určitě ještě přihlásíme. Kdy to bude, to se rozhodne v nejbližších zápasech této série v Ostravě. Mějte krásné dny! (20:26:32)

Trestné minuty 6:6
Velmi dramatické, nebál bych se říct strhující okamžiky byly k vidění ve třetí třetině. Zápletka byla dána tím, že Vítkovice po druhé třetině prohrávaly pouze o jediný gól. To mohl změnit ve třetí minutě Hrňa, který ale neproměnil nájezd. Následně hosté využili jedinou přesilovku v zápase, když fatálního odrazu od mantinelu v rohu kluziště využil Robert Flick. Vítkovice vycítily šanci, ale jedno okénko v zadních řadách využil dorážkou zblízka Petr Vrána. V závěrečných strhujících minutách se už skóre nezměnilo, a tak po dvou zápasech v Třinci vedou Oceláři před stěhováním série do Ostravy 2:0 na utkání.
Nejlepší hráči: Petr Vrána – Aleš Stezka

59:56

V rohu kotouč sbírá Vrána a skóre se v tomto zápase už nezmění.

59:51

Vítkovice přece jen mohly vyrovnat. Puk se dostal do útočné třetiny Vítkovic a k dorážkám se dostal Stehlík a posléze ještě zblízka Lakatoš. Kacetl odolal a puk míří do rohu.

59:39

Stezka je venku, puk ale opět míří do obranné třetiny Vítkovic.

59:28

Další puk míří obloučkem do obranné třetiny Vítkovic, sbírá jej Pedan.

59:14

Roman vyhrál buly, Hrehorčákův pokus Stezka neudržel, odrazil se ale do rohu.

59:10

Zakázané uvolnění Vítkovic přestěhuje hru k dalšímu vhazování u Stezky.

58:57

Stezka napůl vyjetý, hosté ale hrají blízko své branky.

58:37

Po vhazování v obranném pásmu získávají hosté puk a rozjíždějí další akci.

58:25

Kacetl v brance v nehokejové pozici na zádech, ale hra přerušená není. Navíc střílí po brance Stehlík, ale naštěstí pro domácí nepřesně.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Douderův puk v útočné třetině nahání Dravecký.

57:35

Hosté se snaží vrátit k aktivní hře z předchozích minut.

57:09

Kundrátkovu střelu se snažil doklepnout do branky Nestrašil. Byl ale už za brankou, takže puk zamířil k mantinelu, odkud jej poslal na branku Musil. Stezka zasahuje.

56:52

Pedan nepřesně rozehrál a Oceláři mají puk v útočné třetině.

2:1

Branky a nahrávky: 40. A. Nestrašil (Svačina, Kundrátek), 54. P. Vrána (Martin Růžička, Zahradníček) – 50. Flick (Jakub Stehlík, R. Pedan)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Svačina – Chmielewski, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
Trenér: Václav Varaďa

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, P. Koch, L. Kovář – Bernovský, Marosz, L. Krenželok (C) – Lakatoš, J. Hruška (A), Fridrich – M. Kalus, Flick, Bitten – Lednický, Chlán, Dej – Guman.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: O. Hejduk, Pilný – Brejcha, Malý

Diváci: 4 965

30:18 TRI 2 Marcinko, hrubost