5:3

konec (1:2, 0:1, 4:0)

17.03.2022, 16:30 • Winning Group Arena • Skupina C • Milan Huppert

54:22

Už v momentě, kdy hrála Jihlava ve čtyřech, dochází k vyloučení domácího hokejisty. Nesim Harmim se v útočném pásmu provinil proti pravidlům krosčekem.

52:59

Po zákroku gólmana Puldy a přerušení hry rozhodčími došlo k bitce mezi Lukášem Číhalem a Matějem Bělohlavem. Jako první složil protihráče k ledu hostující bek, to ovšem nic nemění na faktu, že oba hokejisté dostali trest na pět minut + do konce utkání, Číhal ještě ke všemu dvě za hrubost. Menší dvouminutové tresty pak ještě vyfasovali z domácích řad Erik Meluzín a z hostujících Michael Bačkovský. Kometa tak bude hrát přesilovku pěti proti třem.

51:58

Jihlavským ještě více komplikuje situaci Patrik Zeman. Poté, co se právě tento obránce dotkl kotouče, tak rozhodčí přerušili hru a vyloučili ho za sekání.

49:13

Tak že by přece jen šance pro Jihlavu? Krátce po pátém vstřeleném gólu domácích je na trestnou lavici poslán brněnský útočník Sebastian Bartes za podrážení.

42:01

Další početní převaha pro domácí, dočkáme se vyrovnání? V útočném pásmu fauloval Marek Melenovský, podrážení na Fajmona je bezesporu z kategorie zbytečných.

40:43

Domácí začali aktivněji a odměnou jim je přesilová hra. Menší dvouminutový trest inkasoval Štěpán Šabatka, jen za cenu hákování zastavil Šalého.

37:44

Za přestupek podrážení je vyloučen Sebastian Bartes. S výrokem rozhodčích evidentně není srozuměn, ale už s ním nic nenadělá, pokorně musel odjet na trestnou lavici.

31:27

Jen co domácí zvládli ubránit oslabení, vyzkouší si přesilovku. Hosté špatně střídali, v jednu chvíli hráli v šesti. Týmový trest odpyká Bačkovský.

29:23

Honbu za snížením domácím komplikuje Patrik Fajmon. Pod tlakem si neporadil ideálně, puk vyhodil mimo hrací plochu. Dostává dvě minuty za zdržování hry.

21:52

Josef Vyvial je následně vyloučen na dvě minuty. Jihlavský útočník obtěžoval protihráče příliš dlouho, muži v pruhovaném jej vyloučili za hákování.

10:30

Dlouhou pasáž bez přerušení hry utnul až faul domácího hokejisty. Na dvě minuty si za hákování odjel odpočinout obránce Jan Holemý.

02:44

První přesilovou hru si zahraje domácí Kometa. Menší dvouminutový trest vyfasoval Lukáš Číhal, před vlastní bránou se provinil nedovoleným bráněním.

5:3

Branky a nahrávky: 16. Šalé (Pigl, Malý), 42. Meluzín (Šalé, Fajmon), 43. Meluzín (Šalé), 45. Meluzín (Malý, Fajmon), 50. Malý (Šalé, Meluzín) – 3. Kerber (Jungwirth), 18. Vyvial (Melenovský, Kerber), 26. Jungwirth

HC Kometa Brno: Schnattinger (Petržílka) – Řehák, Fajmon, Holemý (A), Ulbricht, Svoboda, Němec – Horký, Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzín, Bělohlav, Malý (C), Pigl, Rakus, Boltvan, Harmim.
Trenér: Jan Zachrla

HC Dukla Jihlava: Pulda (Maláč) – Kerber, Sapík (A), Zeman, Šabatka, Číhal – Báťa, Melenovský, Bačkovský, Straka, Zdarsa, Vyvial (C), Jungwirth, Pavelec, Rauš, Nevšímal, Sojka.

15:57 KOM 1:1 Šalé (Pigl, Malý)
17:39 JIH 1:2 Vyvial (Melenovský, Kerber)
21:52 JIH 2 Vyvial, hákování
25:39 JIH 1:3 Jungwirth
29:23 KOM 2 Fajmon, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
31:27 JIH 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Bačkovský
37:44 KOM 2 Bartes, podrážení
40:43 JIH 2 Šabatka, hákování
41:04 KOM 2:3 Meluzín (Šalé, Fajmon)
42:01 JIH 2 Jungwirth, podrážení
42:42 KOM 3:3 Meluzín (Šalé)
44:15 KOM 4:3 Meluzín (Malý, Fajmon)
49:03 KOM 5:3 Malý (Šalé, Meluzín)