HC Škoda Plzeň – Berani Zlín

3:0

konec (1:0, 0:0, 2:0) Stav série: 1:0

16.03.2022, 17:00 • LOGSPEED CZ Aréna • Čtvrtfinále • Jakub Štěrba (@sterba19)

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku středečního večera se s vámi loučím a u zítřejšího zápasu se opět budu těšit, na shledanou. (18:59:16)
Řekli po utkání:

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „Hrozně těžký první zápas v sérii. Samozřejmě, že jsme rádi za vítězství, nicméně do zítřka musíme spoustu věcí zlepšit a utkání odehrát o mnoho lépe. V zápase byla spousta chyb, leč kluci se učí hrát v play off, takže tam byla taková ostýchavost nebo jak to popsat.“

Radek Pšurný (PSG Berani Zlín): „Myslím, že jsme viděli vyrovnaný zápas, domácí dali první gól, což je více dostalo do zápasu. My jsme poté měli hodně šancí, jenomže jsme je nedokázali proměnit. Bohužel, když nedáte gól, tak se horko těžko dá vyhrát. V závěru jsme to zkoušeli na riziko, dostali jsme dva góly, což se může stát. Série je nadále otevřená, bude to vyrovnané, každý tým může kdykoliv vyhrát.“
Je dobojováno! Ve čtvrtfinálové sérii jde do vedení domácí Škodovka. Ta o svém vítězství rozhodla v první třetině, kdy ránu Eichlera tečoval Petr Makovec a na jeho gól Berani nenašli odpověď. V závěru to hosté zkusili při hře bez brankáře, leč risk jim nevyšel a následně ještě dvakrát kapitulovali.

59:30

Hosté nadále hrají v početní výhodě, leč ke konci zápasu už se jim vůbec nic nedaří.

59:03

59:03 Denis ŘEHOŘ - 3:0

59:03

Plzeň právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, Škodovka po dnešním zápase povede 1:0! DENIS ŘEHOŘ přebruslil všechny a všechno a střelou do prázdné brány pečetí dnešní vítězství. Bez asistence.

58:53

Hostům se nepovedl zpětný přechod do útočné třetiny, čároví rozhodčí rychle píská ofsajd.

58:26

Domácí vyhazují přes všechny čáry.

58:01

Hosté opět v šesti!

58:01

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eichler – 2 min., vysoká hůl).

58:01

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:42

57:42 Adam JIŘÍČEK - 2:0

57:42

Domácí dělají velký krok k prvnímu bodu v sérii. Berani nepřesně rozehráli ve středním pásmu a opuštěnou klec následně trefil ADAM JIÍČEK. Bez asistence.

57:23

Uherek zůstává na střídačce, hosté to dvě a půl minuty před koncem zkoušejí v šesti.

57:23

Oddechový čas pro hosty.

57:21

Jansa kryje ránu Mikela od modré čáry, čas se hostům začíná krátit.

56:29

Titlbach od zadního mantinelu našel mezi kruhy Jana Kučeru, tomu avšak ani tentokrát rána vůbec nesedla.

55:38

Adam Jiříček střelou od modré čáry protáhl Uherka, ten zasáhl opět svým betonem.

55:10

Adam Titlbach si nabruslil do útočné třetiny, následně ale z plné rychlosti branku soupeře přestřelil.

54:45

Zakázané uvolnění Zlína. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut.

54:27

Velká šance Plzně na přidání pojistky. Hořejší od mantinelu našel skvěle Benáka, ten se snažil zasunout kotouč u levé tyče do brány, Uherek proti jeho ráně ale vystrčil svůj beton.

53:51

Marek Šišák se dostal ke střele od modré čáry, Jansa avšak neměl zakrytý výhled a puk bezpečně schoval do své lapačky.

53:15

Jan Kučera posílal puk bekhendem na brankoviště, kde se Titlbach nešťastně srazil s Uherkem. Po přerušení se bude vhazovat ve středním pásmu.

52:58

Adam Benák hezkou průnikovou přihrávkou našel na levém kruhu Aleše Mazance, ten si následně sjel až před branku, mezeru mezi betony ovšem netrefil.

51:49

U pravé tyčky zůstal po rychlém přečíslení volný Adam Titlbach, puk mu ovšem sjel z čepele hole a černá guma nakonec skončila vedle pravé tyče.

51:09

Puk mimo mantinely, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:10

Hosté prchali do rychlého brejku, leč skvěle zasáhl Josef Eichler, který hráče Zlína vůbec nenechal vystřelit.

49:54

Máme za sebou polovinu třetí třetiny, Uherek si připisuje další úspěšný zákrok od levého mantinelu.

48:40

Denis Řehoř měl na hokejce druhý plzeňský gól, domácí útočník dostal skvělou přihrávku do předbrankového prostoru, Řehoř ale následně puk vůbec netrefil.

48:20

Antonín Lučan střílel od levého mantinelu na bližší tyč, tu si ovšem Uherek dokázal pohlídat.

47:28

Konečně se hosté dostali ke střele, jenomže tu domácí obrana dokázala zvednou do ochranní sítě, Jansa opět bez práce.

46:54

Zakázané uvolnění tentokrát domácího celku.

46:00

Domácí jen nahodili kotouč do útočné třetiny a celá pětka spěchala na střídačku.

45:15

Plzeň hraje fakt skvěle zatím v obraně ve třetí třetině, hosté se prakticky nemohou dostat přes modrou čáru.

44:35

Zdeněk Urbal si najel mezi kruhy, hostující hráč to myslel dobře, jenomže domácí brankář jeho úmysl vystihl a vyrážečkou vyrazil kotouč do rohu ledové plochy.

44:10

Ofsajd Beranů, přechod přes modrou čáru se jim tentokrát vůbec nepovedl.

43:45

Domácí zatím výborně brání a Zlín do žádné větší šance nepouští.

43:05

Vaculík se neprobil ke střele na levé straně, Jansa tentokrát mohl zůstat v klidu.

42:07

Tentokrát Jansa puk rychle vyklepat ze své lapačky a Adam Buzek může obrátit hru rychle na druhou stranu.

41:36

Jansa kryje lehkou střelu ze středního pásma, Zlín získal alespoň vhazování v útočné třetině.

41:10

Adam Benák se pustil do velké kličkované, s pukem se mladý šikula dostal až před gólmana, leč zakončení nakonec nebylo dle jeho představ.

40:20

40:01

Čtyřicet minut hry je minulostí. Ve druhé části jsme se žádné branky nedočkali a tak i po dvou třetinách nadále vede Škodovka po brance Makovce ze čtrnácté minuty 1:0. Ve třetí třetině to však bude ještě velký boj, jistě se máme nač těšit.

Poslední dvacetiminutovka začíná přibližně 18:25.

40:00

39:13

Škodovka se osvobozuje, puk až za brankou Marka Uherka.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:33

Po ráně Lukáše Heše dorážel Babulík, pár hráčů již zvedalo ruce nad hlavy, přesto Jansa opět skvěle udržel puk před brankovou čárou.

38:20

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pittr – 2 min., vysoká hůl).

37:29

Adam Benák nabral rychlost ve středním pásmu, následně bekhendem oslovil na ose hřiště Denise Řehoře, který pálil bez přípravy, ale jen do brankáře Uherka.

36:13

Ani tohle není gól. Martin Vaculík dorážel do odkryté části Jansovy brány, přesto domácí gólman se neuvěřitelným způsobem dokázal zpět přemístit.

35:39

Josef Eichler vyzkoušel své štěstí z ostrého úhlu, domácí obránce však trefil jen boční síť.

35:05

Hra se začíná více kouskovat, nyní hostům nevyšel přechod přes modrou čáru – ofsajd.

34:49

Ani rána Antonína Lučana nepřinesla druhý gól v zápase, Uherek si povyjel a jeho ránu následně schoval do své lapačky.

34:16

Na druhé straně se řítil do rychlého brejku Martin Vaculík, hostující hráč však střílel jen doprostřed brány.

33:45

Jakub Hromádka napřáhl na levé straně, leč jeho střelu hosté dokázali včas zblokovat až do ochranní sítě.

33:26

Lehké nahození od pravého mantinelu v pohodě Uherek kryje ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho levici.

32:46

Několik vzrušení na obou stranách, vše nakonec končí icingem domácího celku.

32:00

Hostům nevyšel přechod přes modrou čáru, skvěle si své obranné povinnosti splnil Jakub Hromádka.

30:26

Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny a nadále jsem viděli pouze jedinou branku. Tento duel je reklama na play off, bitva o každý metr ledu.

29:45

Martin Holba se tlačil do zakončení, Jansa si ovšem následně svou bližší tyčku pohlídal.

29:11

Adam Benák si šikovně pro sebe vyhrál buly a poté mířil mezi betony, ty ovšem na poslední chvíli k sobě sklaply včas.

29:08

Zakázané uvolnění Beranů, hra se opět vrátí před branku, kterou stráží Marek Uherek.

28:54

Marek Hořejší nic složitého nevymýšlel a krátce za modrou čárou rovnou poslal puk směr brány, Uherek proti jeho střele zasáhl svou lapačkou.

28:29

27:57

Richard Marek dostal hezkou přihrávku na pravý kruh, svou střelu však poslal jen do připraveného gólmana Zlína.

26:57

Petr Makovec měl na hokejce druhou branku v dnešním utkání, tentokrát dokonce paradoxně v oslabení, leč z mezikruží branku přestřelil.

26:29

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Reiser – 2 min., sekání).

25:22

Marek Hořejší poslal až příliš prudkou přihrávku na Aleše Mazance, domácí útočník však skvěle dobruslil kotouč a zakázané uvolnění se nakonec nepískalo.

24:40

Josef Eichler dnes hraje velice dobře, domácí obránce se opět uvolnit na modré čáře a poté donutil Uherka z zákroku lapačkou.

23:50

Tomáš Pilát měl na hokejce vyrovnání, z pravého kruhu však vůbec netrefil branku.

22:50

A další rána soupeře z Moravy. Kopřiva napřáhl na modré čáře, leč i tentokrát si Jansa našel kotouč ve své lapačce.

22:18

Domácí udělali chybu u sebe v pásmu, následně z levého kruhu pálil Martin Holba, domácí brankář proti jeho ráně zasáhl včas svou lapačkou.

21:24

Šance na obou stranách, nejprve Jansa zasáhl svou vyrážečkou proti ráně Hamrly, poté se tlačil do zakončení Jan Kučera, puk mu ovšem ve finální fázi lehce utekl.

20:16

Hosté vyhráli buly ve středovém kruhu, leč o puk bleskově přišli a Marek Hořejší prověřil Uherka střelou z levého kruhu. Domácí kapitán je těsně minul bližší tyč.

20:01

Je za námi úvodní třetina, která nabídla jedinou trefu. Tu vstřelil ve čtrnácté minutě Petr Makovec, který skvěle tečoval střelu Eichlera od modré čáry. K vidění je skvělý hokej nahoru dolů a obě mužstva již měli několik dalších šancí.

Druhá třetina začne přibližně v 17:42.

20:00

19:40

Hosté se v závěru první periody usadili v útočném pásmu, do střely je ovšem domácí obrana nepouští.

19:01

Začala poslední minuta první třetiny.

18:50

Adam Buzek poslal svou střelu jen do kalhot obránce, hosté se poté osvobozují výhozem do středního pásma.

18:05

Domácí jeli ve třech proti dvojici obránců, nadějný protiútok ale indiáni nedotáhli do střely.

17:35

Zakázané uvolnění Beranů, hra se opět vrátí před Uherka.

17:27

Po rychlé přihrávce byl na pravé straně volný Adam Benák, svou střelu zápěstím ale poslal jen do hrudi brankáře.

16:42

Fantastický zákrok Daniela Jansy! Lukáš Heš měl na pravé straně poodkrytou domácí svatyni, leč brankář Škodovky se fantasticky přesunul a na poslední chvíli puk chytil svou lapačkou.

15:59

Hra se nám přesunula do středního pásma, ani jedno z mužstev nedokáže na delší časový úsek zavést kotouč do útočného pásma.

14:50

Lukáš Heš byl zaparkovaný před brankou, hostující hráč se dočkal i přihrávky, leč tu nedokázal lépe trefit.

14:16

Utkání se hraje ve velkém tempu, nechybí ani řada osobních soubojů na hraně pravidel.

13:36

Na druhé straně rozhodčí Zlínu pískají ofsajd.

13:23

Domácí obránce opět napřáhl na modré čáře, tentokrát hostující obrana jeho pokus ale dokázala zablokovat.

13:01

13:01 MAKOVEC - 1:0

13:01

Nedáš – dostaneš a úvodní gól čtvrtfinále střílí Škodovka. Josef Eichler vystřelil od modré čáry a těsně před Uherkem puk šikovně tečoval PETR MAKOVEC. Asistence: Josec Eichler, Adam Benák.

12:07

Tomáš Pilát měl na hokejce první branku série, hostující hráč byl nikým neatakovaný mezi kruhy, svou ostrou následnou ránu ale poslal jen vedle brány.

11:12

Zdeněk Urbal si nabral kotouč na bekhend, jeho nebezpečnou ránu Jansa včas zachytil do své lapačky.

10:52

10:36

Na znamení ofsajdu hosté museli vyklidit útočné pásmo, indiáni se opět v pohodě osvobozují.

09:58

Marek Hořejší zavezl kotouč až za branku Zlína, kde ušetřil dalších několik cenných vteřin.

09:19

Adam Hamrla vyslal jedovatou střelu od modré čáry, Jansa první vážnější střelu Zlína v zápase dokázal vykrýt.

08:52

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Reiser – 2 min., vysoká hůl).

08:16

Adam Buzek se opřel do střely ze slotu, Uherek tentokrát nic neviděl, přesto dokázal puk se štěstím vytěsnit mimo tři tyče.

07:24

Vaculík si křikl o kotouč, přesné přihrávky se nedočkal. To byla pro hostujícího útočníka škoda, jelikož jinak by jel sám na bránu.

06:30

Jan Kučera se tlačil do dalšího zakončení, tentokrát byla hostující obrana kompaktní a domácí útočník z osy hřiště vystřelit nedokázal.

05:31

Další zákrok brankáře Zlína. Adam Jiříček vyslal skrytou ránu od modré čáry, Uherek si ovšem přece jen našel puk ve své výstroji.

05:18

Denis Řehoř tlačil puk u levé tyče do sítě, Uherek ale u tyčky nechal svůj beton a hostující brankář se překonat nenechal.

05:13

04:59

A opět puk alespoň ve středním pásmu, první oslabení zdá se Berani přežijí.

04:27

Josef Eichler se uvolnil krátce za modrou čárou, jeho projektil avšak skončil v rukavici Uherka.

04:04

A do třetice musí indiáni začít až od své branky.

03:41

Ševcům se povedlo dvakrát po sobě vyhodit kotouč přes všechny čáry.

03:13

Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Šišák – 2 min., vysoká hůl).

02:30

Hosté první střelu vyslali od modré čáry, rána jen zaduněla do zadního mantinelu.

01:54

Tohle je play off! Aleš Mazanec ukázkovým hitem vypnul protihráče u jeho střídačky.

01:10

Adam Titlbach v první velké šanci zápasu. Domácí útočník vystihl hostující rozehrávku, následně brankáře hostí forhendovou kličkou nepřekonal.

00:40

Na úvod si obě si obě mužstva vyměnila pozdravy před svou brankou, ani jeden tým ale zakončit nedokázal.

00:01

Obě mužstva jsou již na hrací ploše, dámy a pánové pohodlně se usaďte, čtvrtfinále začíná.

HC Škoda Plzeň: Jansa (Mařík) – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Eichler – Bílek, Beran, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Titlbach, Makovec.
Trenér: Petr Kořínek.

PSG Berani Zlín: Uherek (Kowalczyk) – Kotala, Řezníček, Hamrla (A), Mikel, Kopřiva, Špaňhel, Šisák (C) – Urban, Vaculík, Holba, L. Heš, Pilát, Marek, Pešák, Babulík (A), Kaláč, J. Heš.
Trenér: Radek Pšurný.

Rozhodčí: Battěk – Svoboda, Svobodová.

Sestřih prvního osmifinále, ve kterém Plzeň porazila Pardubice 5:1.

Hezké středeční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na středeční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od pěti hodin se totiž v LOGSPEED CZ Aréně první duel čtvrtfinále play off Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým PSG Berani Zlín.

Osmifinále je za námi, nyní se naplno otevírají čtvrtfinálové boje! Do nich mimo jiné kromě Plzně a Zlína postoupily také celky Třince, Mladé Boleslavi, Hradce Králové, Jihlavy a Liberce.

Škoda Plzeň měla za soupeře v osmifinále Dynamo Pardubice a svého soka dokázala porazit ve dvou zápasech a dokonce stejným výsledkem 5:1. Nejprve se hrálo na západě Čech a i když jako první skórovaly Pardubice, Plzeň utkání skvěle otočila. Ve druhém klání si ve druhé periodě Škodovka vypracovala tříbrankový náskok, který už nepustila a v nekratší možno dobu si vyšlapala cestičku mezi nejlepších osm celků soutěže.

Berani ze Zlína to měli o poznání těžší. Série s Vítkovicemi se protáhla až do třetího rozhodujícího duelu. Nejprve Zlín na svém ledě zvládl dramatickou bitvu, která dospěla až do samostatných nájezdů. Odveta nicméně patřila Ostravanům, kteří těsné utkání vyhráli 3:2. Rozhodující bitva nicméně už byla v jasné režii Zlína, který vyhrál 5:1.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.