Bosna a Hercegovina – Jihoafrická republika

2:6

konec (1:6, 1:0, 0:0)

16.03.2022, 18:00 • The Ice Station, Kapské Město • Aleš Pur (@PurAles)

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:35:49)
Utkání sledovalo 265 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Adi Drnda (BIH) a Cameron Birrell (RSA).
Statistiky

Střely na branku: 20:51
Zásahy brankářů: 45:18
Vyhraná vhazování: 40:33
Trestné minuty: 16:18
Je dobojováno. O osudu celého zápasu rozhodla první třetina, kterou hráči JAR ovládli smrští branek a svůj náskok už udrželi. Poslední třetina byla hodně bojovná, a o to méně bylo šancí a střel. Jihoafrická republika už své akce pojímala až exhibičním stylem a nechala několikrát vyniknout gólmana Pasoviće. Další gól už tedy nepadl, zápas skončil výsledkem 2:6. Jihoafrická republika je po této výhře na prvním místě se šesti body, Bosna a Hercegovina je i po třech duelech na třetím místě a na svůj první bod stále čeká.

60:00

Zazněla závěrečná siréna a hráči Bosny a Hercegoviny měli ještě potřebu pošťuchování. Rozhodčí ale všechny rychle roztrhli a je definitivní konec.

59:45

Nervózní závěr, zlá krev teď byla i mezi střídačkami. Tohle se už ale obešlo bez trestů.

59:39

Samaai se vydal po levé straně vydal k pomalému výpadu, následná střela skončila na gólmanovi.

58:20

Dylan Compton z JAR dostal dvě minuty z krosček, Dino Cordalija zase dvě minuty za hrubost.

58:20

Tohle už bylo zbytečné, po hitu v pásmu JAR se strhla zase rozmíška, rozhodčí měli do dělat, aby od sebe kohouty odtrhli a Dino Cordalija na svého soka ještě pokřikuje na trestné lavici.

57:51

Hraje se teď sem a tam, hlavně tedy ve středním pásmu.

56:45

Na opačné straně se svým průnikem neuspěl Samaai, skončil kousek za modrou čárou.

56:14

Drnda z dálky mířil vedle, puk skončil na zadním mantinelu.

55:30

Utkání se jen dohrává, ani hráči JAR se už nikam neženou a snaží se hlavně držet puk.

54:24

Nahození z velké dálky Pasović pro jistotu přikryl lapačkou a soupeři tak nabídl zdarma útočné pásmo.

53:56

Už jsou zase oba celky v plném počtu.

53:34

Pasović vleže na brankovišti vyrazil další střelu, volný puk pak jeho spoluhráči dostali do středního pásma.

52:59

Jean-Michel van Doesburgh se ochomýtal před brankou, k přesnému zakončení ale nebyl připuštěn.

2:6

Branky a nahrávky: 7. H. Mrkva (Miškić), 22. T. Mrkva (Catović, Gaković) – 4. Samaai (Venter), 10. Birrell (Samaai, Magmoed), 10. Krotz, 10. van Doesburgh (Birrell), 14. Compton (Kluyts), 18. Giot (Birrell)

Bosna a Hercegovina: Pasović (Ahmetovski) – Hasović (A), Viden, London, Dinalić, Alić, Pilav (C) – Omer, H. Mrkva (A), Cordalija – Gaković, Catović, T. Mrkva – Drnda, Miškić, Musić – Krehić, Muhić.
Trenér: Uroš Brestovac

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – J. Venter, Birrell (A), Magmoed, Phatakhi, Verwey, Cerff – Giot, Carelse, Samaai (C) – Compton, van Doesburgh (A), Kluyts – Obery, R. Venter, Vivier – Valadas, Krotz.
Trenér: Bjorn Kinding

Rozhodčí: Jobbagy (SVK) – Alfarsi (UAE), Moses (RSA)