HC Oceláři Třinec – Mountfield HK

4:1

konec (1:0, 0:1, 3:0) Stav série: 1:0

16.03.2022, 17:30 • Werk Aréna, Třinec • Čtvrtfinále • Adam Sušovský

Je konec. Třinečtí Oceláři zvládli úvodní zápas čtvrtfinálové série a díky výborné třetí třetině porážejí na úvod Hradec 4:1. Série pokračuje znovu ve WERK ARENĚ už zítra druhým zápasem od 16:00. (19:23:31)

59:28

Už nám běží poslední minuta zápasu, vhazuje se v útočném pásmu Třince. Utkání se jen dohrává.

58:48

Třinec právě vstřelil branku!
A teď už si troufám tvrdit, že je definitivně rozhodnuto. Oceláři zvládli závěr zápasu výborně, místo urputné defenzivy se pustili do útoku a rána DAVIDA BLAHY nakonec prošla pod tělem Kasala a doslova se došourala za brankovou čáru. Asistence:Michal Pospíšil, Matěj Kubiesa.

58:25

Hosté se nemohou dostat do útočného pásma a nemají tak zatím ani prostor pro to odvolat brankáře a zkusit to v šesti.

57:40

Výborný obranný blok předvedl domácí Volas, Oceláři poté dostali kotouč do středního pásma.

56:57

Hosté se málem dostali k bleskové odpovědi, Milota se ale v leže roztáhl po celém svém brankovišti a dostal kotouč nějakým způsobem pod sebe. Hra je přerušena.

56:27

Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby Oceláři přece jen odskakují do dvoubrankového trháku, ROBIN GERYCH hodně zvláštní střelou doslova přehodil hostujícího gólmana. Asistence: Marcel Mikula.

56:02

Pohludka měl na holi pojistku vítězství, jenže z bezprostřední blízkosti Kasala neprostřelil.

55:30

Hostům se teď trošku připletl do cesty čárový rozhodčí, který jim nakonec po zásahu pukem odpískal také ofsajd.

54:48

Chyba v domácí rozehrávce vedla k obrovské šanci, byl to podle všeho Pavlík kdo byl s pukem sám u pravé tyčky, kam se ale Milota na poslední chvíli stačil přesunout!

53:50

Pohludka z úhlu trefil jen rameno Kasala.

52:30

Třinec je po vstřelené brance na koni, domácí drží kotouč daleko od své branky.

51:31

Oceláři přesilovku využívají jen osm vteřin před návratem Samka na led. MICHAL POSPÍŠIL napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Patrik Volas

50:33

Kasal se teď fantasticky dokázal přemístit proti střele Cedza!

49:40

Uvidíme teprve druhou přesilovku zápasu a první na straně Třince. Vyloučen je totiž za hákování FIlip Samek.

49:17

Holinka se prokličkoval přes střední pásmo až ke střele z pravého kruhu, Kasal zasáhl ramenem.

48:28

Milota vůbec nic neviděl proti ráně Klímy od modré čáry, puk ale těsně minul tři tyče a zadunil o zadní mantinel.

4:1

Branky a nahrávky: 1. Cedzo, 52. Pospíšil (Volas), 57. Gerych (Mikula.), 59. Blaha (Pospíšil, Kubiesa) – 26. Pavlík (Bezpalec, Jón)

HC Oceláři Třinec: Milota – Dravecký, Solowski, Buják, Martiňák, Poospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Pohludka, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek, Mikula.
Trenér: Marek Malík

Mountfield HK: Kasal – Fiala, Žaba, Pavič, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Král, Novotný
Trenér: Václav Pánek

Rozhodčí: Rapák – Gebauer, Bezděk

00:33 TRI 1:0 Cedzo
07:04 TRI 2 Masnica, podrážení
25:08 HKM 1:1 Pavlík (Bezpalec, Jón)