NHL

New York Rangers – Anaheim Ducks

4:3

po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

16.03.2022, 00:10 • Madison Square Garden, New York • Marek Baloun (@BalounMarek)

Tipsport: 1.92 4.22 3.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká stopa v utkání:

Andrej Šustr (ANA): 0+0, 2 bloky, čas na ledě: 22:54, +/-: -1
Filip Chytil (NYR): 0+1, 3 střely, úspěšnost na vhazování: 50%, čas na ledě: 13:35, +/-: -1 (02:50:12)
Rangers tak nakonec urvali extra bod v tomto velmi vyrovnaném utkání. Nutno ale uznat, Anaheim dělal problémy, ale nebyl tak nebezpečný. Každopádně může být za bod velmi spokojen. Dobrou noc!

3 hvězdy utkání:
1. hvězda: Adam Fox (1+2, 6 střel, 3 bloky, čas na ledě 24:38, +/-: +2)
2. hvězda: Artěmij Panarin (0+3, 4 střely, čas na ledě 20:41, +/-: +2)
3. hvězda: Adam Henrique (0+2, 2 střely, úspěšnost vhazování: 40%, čas na ledě: 17:57. +/-: +1)

60:55

60:55 Adam FOX - 4:3

60:55

Rangers právě vstřelili branku!
Rangers s prodloužením dělají rychlý konec! V brejku se prosazuje ADAM FOX, který dostal na úrovni kruhových bodů pro buly skvělou přihrávku po lajně od Panarina, a zakončil mezi nohy Gibsona! Asistence: Artěmij Panarin a Mika Zibanejad.

60:44

Terry trefil jen vnější síť.

60:19

Mika Zibanejad zatím jen s puke mvýhružně obkroužil branku Gibsona.

60:01

Buly vyhráli domácí.

60:01

3x 1:1 znamená, že 60 herních minut vítěze neurčilo a v Madison Square Garden se půjde do prodloužení!

60:00

59:59

Georgijev si ještě připisuje zákrok a utkání půjde do prodloužení.

59:42

Kevin Shattenkirk nenašel po pravém křídle nikoho na přihrávku.

59:33

Střela Millera byla zblokována Henriquem do ochranné sítě.

59:13

Puk je za Georgijevem, kde ho ale získali domácí.

59:01

Poslední minuta třetiny.

58:57

Oddechový čas pro hosty.

58:48

Jeden z hráčů Rangers zlomil hůl při střele. Anaheim je teď v hodně velkých úzkých a musí poděkovat Gibsonovi, že zachytil puk.

58:08

Panarin minul branku.

57:08

Rangers hodně tlačí za čtvrtou brankou. Ducks se pomalu nedostávají ani ze třetiny.

55:44

Trouba a následně Strome opět prověřili pozornost Gibsona, který ale vytáhl bravurní zákroky.

55:23

Nemethova střela se před Gibsonem odrazila mimo branku.

54:08

Terryho střelu zablokoval Trouba.

53:40

53:40 Chris KREIDER - 3:3

53:40

V MSG bude ještě drama, protože domácí přesilovku využívají! Rangers rozjeli neuvěřitelnou střelnici, která Anaheim totálně rozhodila. Po střele Foxe se kotouč odrazil k levé tyči na CHRISE KREIDERA, který ho jen zametl do totálně prázdné brány.

Touto brankou, která má v letošní sezóně pořadové číslo 39, si Kreider připisuje 400. kanadský bod v NHL a zároveň se stává teprve 8. hráčem v historii Rangers, který si v sezóně zapsal 20 přesilovkových branek! Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.

53:16

Gibson zablokoval vleže teč Kreidera.

53:06

Panarin dostal puk z buly mezi kruhy, kde byl úplně sám. Což ale ovšem znamenalo, že Gibson jeho dělovku bez problémů viděl.

53:03

Oddechový čas pro domácí.

53:03

Opravný pokus ruského hráče si už ale Gibson pohlídal.

52:55

Artěmij Panarin byl na modré úplně sám, protože Anaheim střídal. Dostal ale špatně přihrávku.

52:32

Další střela domácích letěla nad branku.

52:20

Rangers začínají ze své třetiny.

52:06

Panarin trefil jen Gibsona.

51:53

Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Maxime Comtois – 2 min., hákování).

51:51

Foxova střela se odrazila od Gibsona.

50:35

50:35 Derek GRANT - 2:3

50:35

Anaheim právě vstřelil branku!
Konečně tu máme branku! Střela Nemetha se odrazila k O'Reganovi, který dlouhým passem dostal na útočné modré čekajícího DEREKA GRANTA do úniku, zakončeným střelou na střed branky za rozhozeného Georgijeva, který spolkl Grantovo naznačení! Asistence: Danny O'Regan.

50:11

Střela Schneidera byla ztečována za branku.

49:43

Patrik Nemeth trefil Gibsona do ramene.

48:53

Po něm to zkusilo několik dalších střelců, ale puky se jen odrážely zpět.

48:20

K'Andre Miller z vrcholku kruhů trefil jen betony.

47:55

Strome vyhrál vhazování, ale kotouč okamžitě u levé tyče zakryl Georgijev.

47:53

Icing Rangers odstěhuje hru před Georgijeva.

47:15

Greg McKegg hledal Schneidera, kotouč si ale dříve našel hokejkou Gibson.

46:31

Filip Chytil zkusil nahodit kotouč na branku, Gibson bez problémů vyráží.

45:33

A neporadil si s ním ani Derek Grant.

44:58

Ducks se ale tlačí dopředu a Georgijev měl co dělat, aby kotouč zastavil! Zegras si totiž prohodil kotouč mezi nohami obránce a šel do kličky.

44:40

Zegras neukličkoval Nemetha.

43:59

Kevin Shattenkirk od modré trefil jen různobarevnou zeď před gólmanem.

43:04

Ducks se nedokázali zformovat v útočné třetině.

42:09

Jonny Brodzinski střelu k bližší tyči neprocpal přes Gibsona.

41:36

Nemeth trefil jen pravý beton Gibsona.

41:18

Nahození na Georgijeva gólman rozehrál za bránou.

41:02

Hampus Lindholm zastavil pokus na útočné modré.

40:16

Rangers si opět nedokázali křižně přihrát a o útočníka Ducks se kotouč odráží do střední zóny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:00.
Druhá třetina tak vedení nepřesunula na žádnou stranu, pouze přidala branku na účet obou gólmanů.

40:00

39:25

Ryan Strome dostal šikovně přihrávku při úprku z trestné, nedokázal si ale poradit se stíhajícím Lundeströmem!

39:01

38:58

Rangers mohli jít do brejku, potřebovali ale vystřídat.

38:36

Mika Zibanejad vyhodil zpoza své brány až ke Gibsonovi.

38:11

Střela Drysdalea zůstala pod Georgijevem, který si ji ale málem zavezl do branky. Vinni Lettieri se snažil ještě dotírat a vysloužil si strčení od Trouby.

37:18

Ducks mají další přesilovku, Ryan Strome provlekl hůl mezi nohami Comtoise a klepl ho přes lýtko. Hráč Anaheimu následně upadl.

37:05

Dryden Hunt zaváhal se střelou a opožděný pokus byl zablokován.

36:33

Z vrcholku kruhů to zkusil Adam Fox, Gibson ale kotouč viděl.

36:12

Na druhé straně Panarin kličkou zakončil jen do Gibsona.

36:04

Zegras se snažil šikovně protáhnout okolo Nemetha, ten mu to ale nedovolil.

35:17

Trevor Zegras a po něm Cam Fowler měli oba velkou šanci před Georgijevem, ale gólman nějakým záhadným způsobem, i s pomocí Trouby, zvládl obě nebezpečí!

35:14

Georgijev si tentokrát smlsl na Camu Fowlerovi.

34:39

Hampus Lindholm zablokoval střelu Rangers a ti tak musí začínat další útok zpoza své brány

34:08

Střelu Drysdalea tečoval ještě Henrique, Georgijev ale i to viděl dobře.

33:47

Schneider nastřelil zadní mantinel, kotouč letící okolo levé tyče si ale John Gibson pohlídal.

33:06

Střela Nemetha od modré ale také šla vedle tyče.

32:56

Rangers se opět snažili zamotat obraně hostí hlavu, ale střela neskončila mezi třemi tyčemi.

32:03

Simon Benoit minul domácí klec.

31:58

Ke střele se tak dostal Jamie Drysdale a po něm se snažil tečovat a dorážet Terry, Georgijev ale drží vyrovnaný stav.

31:52

Ale špatný přehled o hře předvedl i Maxime Comtois.

31:25

Rangers se opět vyhání z útočné třetiny.

31:14

Kreider se i s pukem natlačil do brankoviště, ale jeho bekhendová klička nakonec končí po kontaktu s Gibsonem mimo branku!

29:33

Rangers si neumí přesně přihrát.

28:45

Na druhé straně to zkoušel Terry, ale trestuhodně spálil jasnou gólovku do prázdné klece po skvělé přihrávce Comtoise!

28:27

Fox to následně zkusil zblízka, ale kotouč se odrazil od bruslí.

28:14

Adam Fox od modré trefil Gibsonův beton.

27:48

Souboje u mantinelu vyhráli domácí, útočné pásmo ale neubojovali.

27:12

A nahození Granta si Alexandar Georgijev pohlídal lapačkou.

26:54

Přečíslení Anaheimu skončilo nepřesnou přihrávkou na Robinsona.

26:40

A ani Ryan Strome nemá štěstí tváří v tvář gólmanovi.

25:52

Anaheim je při chuti, Sonny Milano ale kotouč minul.

24:53

24:53 Cam FOWLER - 2:2

24:53

Jenomže potom to CAM FOWLER vzal od modré na sebe a Alexandar Georgijev se zakrytým výhledem od Comtoise střelu do levého růžku absolutně neměl šanci vidět! Trefit puk se nepodařilo ani Adamu Foxovi a jeho zvednuté levé noze. Asistence: Adam Henrique.

24:48

Maxime Comtois se snažil dorážet po střele Fowlera od modré, ale tuhle střelu držel Georgijev pevně.

24:41

A tentokrát už to dvě minuty budou, ovšem na straně Rangers! Jacob Trouba vložil svou hůl mezi nohy Lindholma.

23:30

Střela Henriqua neprošla přes Schneidera.

23:06

23:06 Mika ZIBANEJAD - 2:1

23:06

A po několika pokusech nakonec po skvělé kombinaci, která rozhodila Gibsona, poslal MIKE ZIBANEJAD kotouč do odkrytého víka a využívá tak početní výhodu! Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.

22:35

Šustr nepřetlačil v rohu Hunta a vypadá to, že půjde i na trestnou. Rangers rozhodně mají výhodu.

22:08

Rangers přečkali oslabení a Gibson si připisuje dobrý zákrok lapačkou proti Stromeovi. Velmi atletický zákrok.

21:39

Hunt sebral kotouč na vlastní modré a snažil se přihrát, spoluhráč mu ale nenajel.

21:23

Puk utekl až ke Gibsonovi.

21:09

Ofsajd pro Kačery.

20:47

Kevin Shattenkirk si nadvakrát neporadil s Georgijevem a obranou Rangers. Ještě před ním minul branku Fowler.

Maxime Comtois je už připraven do hry.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:03.
Anaheim si přesilovku přenese do další třetiny a bude tak mít minutu a třičtvrtě šanci otočil vyrovnaný stav na svou stranu.

20:00

19:58

Adam Henrique minul domácí klec.

19:46

Přesilovka i pro Anaheim! Ryan Lindgren nedoovleným způsobem poslal kotouč do hlediště.

19:13

Maxime Comtois ze střídačky odjel ke dveřím vedoucím do útrob, kde mu museli z ledu pomoci a viditelně kulhá! Do pravé brusle se mu totiž zapletl nevinně Ryan Reaves a roztáhl ho do rozštěpu.

19:01

18:58

Jonny Brodzinski se snažil něco vymyslet, ale nic kloudného to nebylo.

18:19

Hosté v plném počtu. Rangers měli pouze jedinou střelu na branku od Kreidera.

18:12

Rangers se stále neusadili v útoku.

17:51

A po nepřesné střele Anaheim vyhodil.

17:25

První minutu Rangers promrhali špatným zformováním.

16:19

První vyloučení utkání! Sam Carrick byl v souboji s Ryanem Stromem. Trest si vysloužil za kravatu v rohu, při cestě na trestnou se ale se Stromem potkal ještě jednou, a tentokrát newyorský hráč dostal závoru.

15:56

Panarin odpálil kotouč na Stromea, ten ale upadl a kotouč tak pokračoval do středního pásma.

14:05

Tohle už ale branka pro Anaheim je a máme srovnáno! Troyi Terrymu byla první střela zblokována, tak si objel branku, vystřelil a puk nejprve trefil jednoho z obránců Rangers, následně Georgijevu lapačku a až od ní se odrazil do těla MAXIMEHO COMTOISE a následně se puk překutálel přes brankovou čáru, i přes veškerou snahu Georgijeva ho polapit! Bez asistence.

14:01

Adam Henrique se snažil procpat ke střele, byl ale sražen k ledu.

13:23

Drobná šťouchanice ve středním pásmu. Jeden z anahemimských hráčů se totiž dopustil podražení a stromu zároveň.

13:16

Anaheim se ocitl v ofsajdu, který se ale hráčům nelíbí, protože byl odpískán až když byl jejich hráč v rohu.

12:37

Ryan Strome mířil do odkryté brány, trefil ale jen vnější síť!

12:00

Anaheim se až moc snaží skórovat a zbytečně situace přehrává, nebo naopak nepromýšlí.

11:10

Isac Lundeström nahodil kotouč na zadní mantinel Rangers, tam ale byl jen Nemeth.

10:16

Trevor Zegras opět neměl štěstí se střelbou.

10:01

Dryden Hunt minul, respektive špatně trefil kotouč.

09:09

Terry hledal Zegrase, ale Goergijev se skvěle přesunul a v rozštěpu vyrazil kotouč.

08:40

Troy Terry se snažil přehodit si kotouč do kličky, ale Jacob Trouba ho od puku odtlačil.

08:07

Kevin Shattenkirk se nejlépe vyznal v mele v domácím brankovišti, trefil ale jen gólmana, který tak odolal prvnímu vážnějšímu útoku.

07:51

Alexandar Georgijev si musel připsat zákrok. Puk nejprve minul Nemetha, pak trefil tyčku a nakonec ho gólman schoval v lapačce.

07:40

Rangers jen nahodili puk do pásma a jdou střídat.

06:40

Sonny Milano zkoušel rozhodit domácího gólmana kombinací před ním, ale to jim moc nevyšlo.

06:27

Vinni Lettieri nebyl přesný se svým střeleckým pokusem.

06:22

Terry jen těsně bekhendem minul Georgijeva.

06:02

Rangers se ale nedokázali s pukem zformovat.

05:09

Troy Terry se neprocpal přes tři hráče v modrém a Anaheim přichází o puk.

04:29

04:29 Jonny BRODZINSKI - 1:0

04:29

A máme tu první branku! JONNY BRODZINSKI při brejku dostal od Filipa Chytila naprosto luxusní přihrávku a svou první trefu v sezóně umístil k bližší levé tyči! Asistence: Filip Chytil a Braden Schneider

04:21

Alexandar Georgijev se zapojil do rozehrávky.

04:01

Rangers nechávají Anaheim jezdit si s pukem v obranné třetině domácích.

03:16

Maxime Comtois svou střelou také našel jen gólmana.

03:05

Rangers se dostali do dobré šance, ale nedokázali si mezi kruhy přihrát.

02:42

Nemeth získal ve svém pásmu puk a zakládá akci.

01:57

Schneiderova střela od modré byla Rangers zablokována.

01:53

A Jonny Brodzinski po něm našel jen gólmana.

01:43

Filip Chytil nezamířil mezi tři tyče.

01:19

Teď už ho ale Kačeři odvezli před Georgijeva.

01:05

New York se zuby nehty drží na puku.

00:29

A Gibson si už připisuje první zákrok, když musel pokrýt střelu Zibanejada z levého kruhu,

00:03

Zegras dlouho zápolil se svým protějškem, ale nakonec puk vybojoval.

00:01

Americká hymna v podání detektivky NYPD proběhla, ještě předtím v rámci oslav měsíce žen hodila čestné buly guvernérka New Yorku. Nyní už můžeme na zápas samotný.

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba, Nemeth, B. Schneider – Kreider, Zibanejad, Lafreniere – Panarin, R. Strome, Dryden Hunt – M. Barron, Chytil, Brodzinski – J. Gauthier, McKegg, Reaves – Goodrow.
Trenér: Gerard Gallant

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Šustr, Benoit, Shattenkirk – Milano, Zegras, Lettieri – Comtois, Henrique, T. Terry – D. Grant, Lundeström, O'Regan – Deslauriers, S. Carrick, B. Robinson.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Pollock, MacDougall – Barton, Kovachik.
Anaheim Ducks

To Kačeři se trápí. Aktuálně mají na kontě čtyři porážky v řadě a za březen zatím získali jen šest bodů, ovšem před prodloužením skončil pouze jeden zápas. Druhý byla výhra v prodloužení a třetí prohra na nájezdy. Ve včerejším utkání těsně nestačili na Islanders 3:4.
New York Rangers

Rangers v posledním utkání přestříleli hvězdy z Dallasu 7:4, čímž částečně odmazali dvě vysoké porážky v řadě od St. Louis a Minnesoty.
Hezký pozdní večer, všechny formy života, a vítejte u utkání NHL! Dnes se společně podíváme na souboj Východu se Západem, zastupovanými New York Rangers a Anaheim Ducks!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

4:3

Branky a nahrávky: 5. Brodzinski (Chytil, B. Schneider), 24. Zibanejad (A. Fox, Panarin), 54. Kreider (A. Fox, Panarin), 61. A. Fox (Panarin, Zibanejad) – 15. Comtois, 25. Fowler (Henrique), 51. D. Grant (O'Regan)

Rozhodčí: Pollock, MacDougall – Barton, Kovachik

04:29 NYR 1:0 Brodzinski (Chytil, B. Schneider)
14:05 ANA 1:1 Comtois
16:19 ANA 2 S. Carrick, držení
19:46 NYR 2 R. Lindgren, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
23:06 NYR 2:1 Zibanejad (A. Fox, Panarin)
24:41 NYR 2 Trouba, podrážení
24:53 ANA 2:2 Fowler (Henrique)
37:18 NYR 2 R. Strome, podrážení
50:35 ANA 2:3 D. Grant (O'Regan)
51:53 ANA 2 Comtois, hákování
53:40 NYR 3:3 Kreider (A. Fox, Panarin)