11.03.2022, 18:30 • Nevoga aréna • Čtvrtfinále

Tipsport: 3.42 4.82 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vhazovat se bude před Kantorem, který se musel vrátit do brankoviště.

Tomáš Svoboda mohl poslat zápas do prodloužení, jeho střele chyběly centimetry.

Orli to zkoušení bez brankáře se šesti hráči v poli.

58:50

Oddechový čas pro domácí.

58:50

Culkin to zkoušel střelou od levého mantinelu, Lamoureux si ale povyjel z brány a zmenšil domácímu obránci střelecký úhel. Následovat bude vhazování v útočném pásmu Orlů.

58:09

Salzburg právě vstřelil branku!
BRIAN LEBLER necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny procedil puk mezi betony Pavla Kantora střelou příklepem. Hosté se ujímají vedení.

55:47

Hosté teď působí hodně opařeně, čehož se Znojmo snaží využít a překlopit misky vah na svoji stranu.

54:21

Dnešní utkání sleduje 2046 diváků.

54:07

Vhazovat se bude v útočném pásmu Salzburgu.

52:59

Orli právě vstřelili branku!
TOR IMMO odčinil svoje předchozí zaváhání a po samostatném úniku překonává hostujícího gólmana Lamoureuxe střelou nad vyrážečku. V Nevoga Aréně je sedm minut před koncem třetí třetiny srovnáno!

52:44

Paul Huber se zkoušel natlačit přes obránce až před Pavla Kantora, jeho zakončení ale postrádalo potřebnou razanci.

51:39

Lamoureux dnes rozhodně nepředvádí kdovíjak jisté zákroky, což potvrdil proti střele jednoho ze znojemských útočníků.

50:38

Znojmo se pokouší rychle odpověďět, střela z dálky jednoho z domácích obránců ale neměla velké šance na úspěch. Znojmo však zůstává v útočném pásmu.

49:36

Salzburg teď svírá Orly v jejich obranné třetině, Kantor má plné ruce a nohy práce.

48:22

Hosté měli štěstí nejen ve své obranné třetině, ale i na druhé straně, kdy se střela BRIANA LEBLERA pomalu doplazila až do sítě Pavla Kantora.
Asistence: Ty Loney, Jan-Mikael Johannes Järvinen.

47:13

V největší šanci zápasu selhal domácí Tor Immo po příhrávce Filipa Ahla z poza brány! Domácí mohli jít do vedení, avšak švédský útočník nezamířil do odkryté brány přesně. Hosté teď měli obrovskou porci štěstí.

46:23

Zakázané uvolnění Znojma.

45:34

Jedovatá rána Adama Sedláka od modré čáry, Lamoureux měl co dělat aby se roztáhl na brankovišti a tuto střelu betonem vyrazil.

43:08

Jedna střela za druhou teď prší na bránu Pavla Kantor, Salzburg vstoupil do třetí třetiny daleko lépe.

42:19

Zakázané uvolnění Znojma, vhazovat se bude před Pavlem Kantorem.

41:29

Dobrou ránu od modré čáry vyslal obránce Hochkofler, Kantor si ale udělal prostor, aby střelu viděl a vytěsnil ji do ochranné sítě.

41:04

Peter Schneider se pokoušel překvapit Kantora střelou nad rameno, domácí gólman ale jeho úmysl vystihl.

40:37

Přihrávka rukou, provinil se domácí Tor Immo.

40:01

Druhá třetina branku nepřinesla, ale o zajímavé situace rozhodně nebyla nouze. Viditelně se totiž přiostřilo a především Salzburg předvedl několik hodně ostrých zákroků, které mohly skončit vyšším trestem. Na to, který z týmů pro sebe nakonec urve druhé vzájemné utkání, nám dá odpověď až závěrečná dvacetiminutovka, nebo následné prodloužení. Třetí třetina začne ve 20:20.

40:00

38:54

Terrence Brennan se snažil u střídaček vyprovokovat k další pěstní výměně Sebastiana Gorčíka, tentokrát z toho ale vážnější potyčka není.

37:14

36:34

Filip Ahl při početní výhodě nadvakrát nepřekonal Lamoureuxe, hostující gólman předvedl dobré zákroky a podržel svůj tým.

35:08

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Brennan – 2 min., krosček).

35:08

Šarvátka, která dlouho visela ve vzduchu je tady!

34:51

Ofsajd Salzburgu.

33:30

Filip Ahl se nakonec vytočil od mantinelu až k zakončení, jeho pokus ale až k Lamoureuxovi nedolétl.

31:34

Hra je teď hodně nervózní a často se přerušuje.

31:15

Zakázané uvolnění Salzburg.

30:15

Ahl dostal skvělou přihrávku od Ryana Culkina, švédský útočník se ale před bránou nestačil zorientovat a nakonec ani nezakončil.

29:08

Střela Filipa Ahla od pravého mantinelu nadělala gólmanovi Salzburgu velké problémy, nakonec situaci s pomocí obránců ale vyřešil a stav zůstává stejný.

28:23

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Zündel – 2 min. + 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brittain – 2 min., hrubost).

27:37

Hosté v plném počtu. V samém závěru přesilové hry Orlů měl velkou šanci obránce Dominik Tejnor, který si sjel až před bránu, Lamoureux se ale včas přemístil a domácího beka vychytal.

26:35

Sebastian Gorčík dostal ideální přihrávku do prostoru mezi kruhy, nikým neatakován ale nezamířil přesně.

25:35

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Lo Verde – 2 min., podrážení).

25:18

Radek Prokeš to zkoušel střelou z ostrého úhlu, Lamoureux se ale zahanbit nenechal a prostor u pravé tyče včas utěsnil.

24:21

Úvodní minuty druhé třetiny se prozatím nesou ve znamení nepřesností z obou stran.

23:45

Zakázané uvolnění Salzburgu.

23:24

Gorčík ihned po návratu z trestné lavice prověřil Jeana Philippe Lamoureuxe, ten ale tuhle střelu viděl a v pohodě ji stáhl lapačkou.

23:12

22:26

Brennan dostal slušně nabito od spoluhráče, z velmi ostrého úhlu ale nezacílil přesně.

21:09

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Gorčík – 2 min., vysoká hůl).

20:53

Přečíslení dva na jednoho nevyřešil Ilja Zubov ideálně, přihrávku na Tora Imma neprocpal díky skvělému obrannému zákroku Alexandera Pallestranga.

20:01

V úvodní dvaceminutovce jsme viděli po jednom gólu na obou stranách. Za domácí otevřel skóre nejlepší střelec letošního ročníku ICEHL Radek Prokeš, který využil zmatků v brankovišti po krásné individuální akci Anthony Lucianiho. V závěru třetiny ale ujeli domácí obraně Loney s Kanzigem a první jmenovaný srovnal průběžný stav utkání. Druhá třetina začne v 19:25.

20:00

19:18

17:14

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Svoboda – 2 min., držení).

16:57

TY LONEY ujel spolu s Keeganem Kanzigem, který naskočil rovnou z trestné lavice, sám na Pavla Kantora a tuhle situaci vyřešil z pohledu hostů nejlepším možným způsobem. Situaci předcházela velká hrubka Josefa Hrabala ve středním pásmu.Tady byl Kantor bezradný.
Asistence: Keegan Kanzig.

16:50

15:26

Tomáš Svoboda měl na hokejce druhý gól v utkání. Zívala na něj doslova prázdná brána Salzburgu, domácí snajpr ale z úhlu nezamířil přesně.

14:49

Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Kanzig – 2 min., držení).

14:13

14:06

Salzburg se sám vyhnal z útočné třetiny. Tahle přesilovka se býkům nepovedla.

13:07

Brennan byl dvakrát po sobě na konci kombinačních akcí Salzburgu v útočném pásmu. Ani jeden z jeho tvrdých pokusů až do sítě nedoplachtil.

12:12

Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Brittain – 2 min., podrážení).

11:04

Další střela Sebastiana Gorčíka už podráždila hostující beky natolik, že si to s ním chtěli vyříkat pěstně. Vylučovat se ale nebude.

10:37

Luciani přiťukl kotouč do jízdy Gorčíkovi, který se pokusil ránou na lapačku překvapit Lamoureuxe, ten ale jeho pokus v pohodě chytá.

10:15

Pohlednou kombinaci domácích Orlů zastavil čárový rozhodčí, píská se totiž ofsajd.

09:18

07:26

Florian Baltram se pokusil o rychlou odpověď, domácí zadáci mu ale nedali čas na zakončení.

06:59

Orli se ujímají vedení v zápase! RADEK PROKEŠ byl nejrychleji u odraženého puku na brankovišti. Tento gól ale skvěle vymyslel Anthony Luciani, který se protáhl podél hrazení a svou střelou kompletně zaměstnal hostující obranu v čele s Jeanem Philippem Lamoureuxem. Salzburgu následně nevyšla ani trenérská challenge. Tento gól platí!
Asistence: Sebastian Gorčík, Anthony Luciani

06:06

Järvinenova teč končí v ochranné síti.

05:42

Benjamin Nissner to zkoušel střelou na vyrážečku, Kantor ale tento pokus viděl a dobře zasáhl.

05:16

Zakázané uvolnění Znojma, hra se stěhuje zpátky před Pavla Kantora.

04:57

Teď už zazvonila dokonce tyč brány Pavla Kantora, Znojmo je pod velkým tlakem. Kantor však zatím se štěstím drží bezbrankový stav.

04:10

Hostující obránce Lo Verde teď nepříjemně zaměstnal Pavla Kantora střelou z mezikruží, domácí gólman ale prokázal skvělý reflex.

03:24

02:48

Ryan Culkin dostal nabito od Filipa Ahla, střela znojemského beka ale končí po teči jednoho z obránců Salzburgu v ochranné síti.

02:09

Jakub Köver byl sice viditelně faulovaný, této situaci ale předcházela přihrávka rukou a vylučovat se tedy nebude.

01:10

Tomáš Svoboda se ihned po vhazování dostal do obrovské šance. Jeho střelu po ledě ale Jean Philippe Lamoureux viděl a dobře zasáhl pravým betonem.

01:00

00:44

O první přerušení zápasu se postaral kousek střechy, který dopadl na ledovou plochu.

00:01

Tesla Orli Znojmo: Kantor – Sedlák (A), Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – T. Svoboda (A), Matuš (C), Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.
Trenér: Glen Hanlon

EC Red Bull Salzburg: Lamoureux – Heinrich (A), Pallestrang, Dalhuisen, Brennan, Kanzig, Lo Verde, Harnisch, Zündel – Raffl (C), Nissner, Schneider (A) – Lebler, Järvinen, Loney – Wukovits, Baltram, Hochkofler – Huber, Leonhardt, Thaler.
Trenér: Christof Rudinger

Rozhodčí: Hronský, Smetana – Bärnthaler, Riecken.

„V první třetině jsme byli zbytečně pasivní, poté už to byl výkon, který po týmu chceme. Podíváme se na video, rozebereme chyby a připravíme se na pátek. Je to jen první zápas,“ řekl po úvodní prohře v sérii, která se hraje na čtyři vítězství, kouč Tesly Glen Hanlon.
Red Bull se na znojemský led vrací po dlouhých čtyřech měsících, na přelomu října a listopadu spolu rivalové odehráli hned dvě utkání v Nevoga aréně v rozmezí deseti dní. To první se stalo kořistí Orlů, odveta spadla do klína Rakušanům.
Pro Býky byla volba znojemského týmu jako soupeře do čtvrtfinále play-off jasnou záležitostí a v prvním vzájemném duelu také potvrdili roli favorita. I když s jihomoravskými bojovníky měli asi více starostí, než by jim bylo milé. Salzburg se na domácím ledě brzy ujal dvoubrankového vedení, poté se však gólově odmlčel, a přestože byl aktivnější a nebezpečnější, tak se nakonec o výsledek musel obávat po snížení z čepele Tomáše Svobody.

1. ČTVRTFINÁLE

Salzburg – Znojmo 3:1
7. Järvinen (Loney, Lebler), 12. Schneider (Raffl, Lo Verde), 60. Raffl (Schneider) – 44. T. Svoboda (Kvasnica, Matuš).
Znojemští hokejisté se chystají ukrojit druhou část z čtvrtfinálového koláče zápasů. Momentálně je na tom lépe soupeř ze Salzburgu, ale Orli mají v domácím prostředí ideální příležitost rozmetat papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:3

Branky a nahrávky: 7. Prokeš (Gorčík, Luciani), 53. Immo – 17. Kanzig, 49. Lebler (Loney, Järvinen), 59. Lebler

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Sedlák (A), Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – T. Svoboda (A), Matuš (C), Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Zubov, Immo – Köver, Brittain, Neumann.

Rozhodčí: Hronský, Smetana – Bärnthaler, Riecken

06:59 ZNO 1:0 Prokeš (Gorčík, Luciani)
12:12 ZNO 2 Brittain, podrážení
14:49 SLZ 2 Kanzig, držení
16:57 SLZ 1:1 Kanzig
17:14 ZNO 2 Svoboda, držení
21:09 ZNO 2 Gorčík, vysoká hůl