konec (0:0, 2:0, 2:0)

26.02.2022, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Tipsport: 1.48 5.2 5.29 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (03:50:04)
Dohráno! Takhle hladké vítězství Hurikánů nečekal snad ani ten nejskalnější fanoušek jižanského hokeje – Carolina po celých šedesát minut hry dominovala a bez větších obtíží přetrhla vítěznou sérii Columbusu, kterému se dnešní střetnutí hrubě nepovedlo. Jedinou světlou stránkou jeho představí byl až neuvěřitelný výkon Jeana-Françoise Bérubého, který mezi třemi tyčemi potvrdil svou kvalitní formu z předchozích utkání a pochytal hned 46 z 50 střel domácích.

59:55

Blue Jackets drží puk ve svém pásmu a dopředu se neženou, v Raleigh je definitivně hotovo.

59:32

Andersen zneškodnil Bayreutherovu střelu z modré čáry a jde naproti třetímu čistému kontu v této sezóně.

58:59

Míříme do poslední minuty základní hrací doby, Bérubé nemá klid ani teď. Hurrikánům chybí jediná střela do zřídka vídané padesátky.

Dnešní utkání sleduje 17 112 diváků (91% kapacity).

58:25

Martinookovo slabé zakončení se od lapačky Bérubého odrazilo před brankoviště, gólman Columbusu ale puk hned pro jistotu přikryl.

57:56

Chatfieldova střela Bérubého branku minula, hostující gólman tak nemusel zasahovat.

57:19

Andersen vyjel za svou branku a pryž rozehrál podél mantinelu dopředu, Carolina chce dobýt útočné pásmo.

56:28

Skjei sbírá vyhozenou pryž na svou hůl a okamžitě míří dopředu, domácí už ale povolili – nehrají na sto procent, místo toho spíše šetří síly na další bitvy.

55:58

Hurricanes zvládl další oslabení, Trocheck bude za pár sekund z trestné lavice venku.

55:26

Početní výhoda Columbusu zatím větší šanci nepřinesla, Andersen není pod výraznějším tlakem.

54:07

Vylučovat se nakonec bude, uvidíme další přesilovku hostů. Vincent Trochek (CAR) dostává dvě minuty za nesportovní chování, Sean Kuraly (CBJ) za stejný prohřešek míří rovnou do sprchy s desetiminutovým osobním trestem ve statistice.

Střely na branku: 48 – 17.

4:0

Branky a nahrávky: 30. J. Staal (Niederreiter, Pesce), 39. T. Teräväinen (Aho), 42. Niederreiter (Fast, Skjei), 42. Trocheck (M. Nečas)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Cole, Bear – A. Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter (A), J. Staal (C), Fast – Lorentz, Kotkaniemi, Martinook.
Trenér: Rod Brind'Amour.

Columbus Blue Jackets: Bérubé (Merzlikins) – Gavrikov (A), Peeke, Kukan, A. Boqvist, G. Carlsson, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), Laine – Nyquist (A), Roslovic, O. Bjorkstrand – Domi, Kuraly, Činachov – B. Gaunce, Sillinger, Danforth.
Trenér: Brad Larsen.

Rozhodčí: Rank, Syvret – Murray, Flemington.

Diváci: 17 112

04:06 CBJ 2+2 Domi, hrubost, odpyká Laine
CAR 2 Jarvis, hrubost
07:47 CAR 2 Aho, podrážení
15:10 CBJ 2 A. Boqvist, krosček
18:24 CAR 2 Chatfield, hákování
29:22 CAR 1:0 J. Staal (Niederreiter, Pesce)
33:40 CBJ 2 Gavrikov, podrážení
38:06 CBJ 2 Danforth, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
38:09 CAR 2:0 T. Teräväinen (Aho)
41:14 CAR 3:0 Niederreiter (Fast, Skjei)
41:50 CAR 4:0 Trocheck (M. Nečas)
42:13 CAR 2 Martinook, vysoká hůl
54:07 CAR 2 Trocheck, nesportovní chování