2:5

konec (0:2, 1:2, 1:1)

23.02.2022, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Petr Sumbal

Tipsport: 3.15 4.03 2.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (06:40:17)

Hity: 16:17
Zápas je u konce, z vítězství 5:2 na ledě Seattlu se raduje New York Islanders. V první části zápasu byli domácí jasně lepším týmem, svého soupeře přestříleli a měli také více gólových příležitostí. Svou převahu přetavili na dvě branky. Poprvé se prosadili v deváté minutě, jmenovitě to byl Brock Nelson, kdo krásnou střelou do růžku překonal Grubauera. V 18. minutě pak zvyšoval tečí Zach Parise, jeho gól uznal rozhodčí až po trenérské výzvě Islanders reklamující nedovolené bránění brankáři. Od začátku druhé třetiny hosté pracovali na tom, aby si dál budovali svůj náskok. Ve 26. minutě nejprve zvýšil na 3:0 Kyle Palmieri a ve 31. minutě přidal další branku Casey Cizikas. Až poté se Kraken konečně probrali a dokázali vstřelit gól, prosadil se Yanni Gourde. Ve třetí třetině Kraken zápas ještě zdramatizovali, když na 2:4 snížil Riley Sheahan. Nic víc už ale domácí nestihli, gólem na 5:2 do prázdné branky zápas uzavřel Zdeno Chára.
Střely na branku ve 3. třetině: 10:9

59:11

Grubauer už se samozřejmě vrátil do branky a ještě musel předvést jeden zákrok proti střele z pravého kruhu.

58:02

58:02 Zach PARISE - 2:5

58:02

Islanders právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto, všechny body připadnou New Yorku, který zvyšuje na 5:1. Chára obloučkem poslal kotouč do útočného pásma. Tam se k němu sice nedostal Lee, ale ZACH PARISE už ano a bez problému ho poslal do prázdné branky. Asistence: Zdeno Chára.

57:37

Jordan Eberle už se chystal ke střele z dobré pozice, ale puk mu přeskočil hokejku a opustil útočné pásmo.

57:16

Islanders se pokusili přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale je z toho jen zakázané uvolnění.

56:48

Seattle už hraje bez brankáře v šesti hráčích v poli!

56:48

Nyní je z toho však zakázané uvolnění Islanders a vhazovat se bude před Sorokinem.

56:24

Islanders nyní volí hodně jednoduchou taktiku, bohatě si vystačí s posíláním puků do středního pásma.

55:12

Závěr třetí třetiny se pomalu blíží a Seattlu se už krátí čas na případné vyrovnání. Domácí se snaží vytvořit si tlak v útočném pásmu.

54:05

Chára nahodil kotouč do útočného pásma, tam však domácí dobře zapracovali a puk vybojovali.

53:06

Znovu pálil nejaktivnější dnešní střelec domácích Morgan Geekie, znovu však neměl štěstí a Sorokina nepřekonal.

52:43

Kieffer Bellows střílel z pravého kruhu, jeho rána však byla sražena vedle.

51:34

Kyle Palmieri si ještě stihl před brankou přichystat puk na střelu, následně však bránu Seattlu minul.

51:03

Na druhé straně střílel z pravého kruhu Kyle Palmieri, Grubauer byl ale ve střehu a ještě udržel šance Seattlu na body ze dnešního utkání.

50:21

Morgan Geekie vystřelil z pravé strany zpoza obránce, jeho pokus si ale cestu mezi tři tyče nenašel.

50:05

Už se hraje dlouho pět na pět, ale domácí pokračují ve svém tlaku v útočném pásmu.

49:28

48:54

48:29

Až nyní přišel také útočný výpad Seattlu. Po přihrávce Winnberga střílel Larsson, ale kontaktní gól nevstřelil.

48:08

Zatím to ale vypadá spíše jako přesilovka Islanders, kteří kombinují v útočném pásmu.

47:28

Minutu a 26 sekund se bude hrát čtyři na čtyři, následně začne zkrácená přesilovka Seattlu.

47:28

Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., hákování).

47:28

Síly na ledě se vyrovnají, Mathew Barzal je vyloučen a hákování Larssona.

47:27

Kraken se nyní brání dobře, znovu dokázali vyhodit kotouč.

47:00

Islanders zahájili svou první přesilovou střelou Nelsona, ale ten svůj druhý gól v utkání nepřidal, kotouč se odrazil mimo hru.

46:54

Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Mason Appleton – 2 min., podrážení).

46:54

Je tu první vyloučení v tomto zápase, na trestnou lavici míří Mason Appleton za podrážení Palmieriho.

46:28

Mark Giordano vystřelil dvakrát po sobě z pravé strany, ale ani jednou nenašel recept na Sorokina.

45:37

Vince Dunn střílel z mezikruží, kotouč ale jen zaduněl o Sorokinovy betony.

44:35

Morgan Geekie se následně k puku dostal ještě jednou a tentokrát to bylo ve velké šanci před brankou Islanders. Sorokin ale předvedl skvělý zákrok a puk za svá záda nepustil.

44:25

Morgan Geekie zavezl puk do útočného pásma, ale tam narazil na Cháru a kotouč ztratil.

43:25

Barzal byl tísněn, stejně se ale dokázal vytočit ke střele. Ta však skončila na betonu Grubauera.

43:01

Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí.

41:35

41:35 Riley SHEAHAN - 2:4

41:35

Seattle právě vstřelil branku!
Nahození domácích sice ve vlastním pásmu zachytil Dobson, ale když se pokusil poslat puk za branku, trefil místo toho oblouk branky, od kterého se kotouč odrazil k RILEYMU SHEAHANOVI, který ho zasunul za dezorientovaného brankáře Sorokina. Bez asistence.

41:05

Yanni Gourde se dostal k zakončení, ale o kousek minul branku Islanders.

40:46

Také začátek třetí třetiny je spíše opatrný, na holích mají kotouč převážně domácí.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:54.
Střely na branku ve druhé třetině: 11:14.
Druhá třetina skončila, Seattle po čtyřiceti minutách hry prohrává doma s New York Islanders 1:4. Hosté zatím mají utkání pevně ve vlastních rukou a od začátku druhé třetiny pracovali na tom, aby si dál budovali svůj náskok. Ve 26. minutě nejprve zvýšil na 3:0 Kyle Palmieri a ve 31. minutě přidal další branku Casey Cizikas. Až poté se Kraken konečně probrali a dokázali vstřelit gól, prosadil se Yanni Gourde.

40:00

39:19

Islanders byli pod tlakem, někteří hráči byli na ledě více než minutu. Dokázali se ale ubránit a teď už se osvobodili a mohou vystřídat.

38:54

Mason Appleton dostal nabito na pravý kruh, ale jeho střelu dokázal zablokovat Casey Cizikas.

38:17

Jared McCann střílel z velké dálky. Sorokin toho asi moc neviděl, přesto ale dokázal zasáhnout betonem.

37:08

Domácí kotouč u zadního mantinelu v útočném pásmu nevybojovali a nyní se musí zase bránit.

36:14

Adam Pelech střílel tvrdě od modré, kotouč ale nakonec na branku Seattlu ani neprošel.

35:43

Islanders předvedli rychlý výpad, na jehož konci byl zakončující Zach Parise, Grubauer však jeho střelu zastavil.

35:32

U Larssonova nahození do útočného pásma byl jako první Dobson a zaútočit tak mohou hosté.

34:45

Vince Dunn nakonec vypálil od modré sice nepřesně, ale byla z toho zajímavá šance z dorážky pro Eberleho. Sorokinovi ale výborným blokem pomohl Pelech.

34:14

Domácí už jsou velmi dlouho usazení v útočném pásmu, čekáme na nějakou další střelu.

33:36

Po Dannově přihrávce střílel Mark Giordano. Jeho kotouč se možná otřel o tyčku, v brance každopádně neskončil.

32:59

Sorokin znovu musel zasahovat, tentokrát proti střele Riley Sheahan od levého hrazení.

32:35

Seattle sympaticky pokračuje ve své aktivitě, tentokrát byla na ledě jeho první formace. Ke střele se dostal Marcus Johansson, ale Sorokin tentokrát obstál.

31:18

31:18 Yanni GOURDE - 1:4

31:18

Konečně tu máme také nějakou reakci domácích! Järnkrok vyhrál vhazování v útočném pásmu, k puku se dostal YANNI GOURDE, který rychlou a prudkou střelou překonal Sorokina, který tak přichází o své čisté konto. Asistence: Calle Järnkrok.

30:33

30:33 Casey CIZIKAS - 0:4

30:33

Islanders jistě míří za vítězstvím, své vedení navyšují už na 4:0. Hosté si znovu vytvořili velký tlak v útočném pásmu a Grubauer se musel hodně otáčet. Když ale Mayfield chytře nahodil puk na zadní mantinel, a ten se pak odrazil před prázdnou branku pro CASEYHO CIZIKASE, neměl už brankář Seattlu šanci. Asistence: Scott Mayfield, Sebastian Aho.

30:24

Cal Clutterbuck se dostal ke střele i k dorážce, ale Grubaera nepřekonal.

29:52

Chára vypálil tvrdě od modré, do jeho rány se ale položil Marcus Johansson. Tohle muselo útočníka Seattlu bolet.

29:09

Po sražené střele Islanders skončil kotouč v hledišti, vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

27:53

Hosté opět vytvořili velký tlak před brankou Grubauera, ten však tentokrát udržel puk před brankovou čárou.

27:28

Po vyhraném vhazování hned střílel Matt Barzal, jeho pokus byl však zablokovaný.

27:18

Po šanci na druhé straně skončil puk v lapačce Grubauera a máme tu reklamní přestávku.

26:52

Morgan Geekie hledal před brankou Donata. Ten sice Sorokina nepřekonal, domácí ale alespoň po dlouhé době vystřelili na branku.

25:34

25:34 Kyle PALMIERI - 0:3

25:34

Všechno začalo ztrátou Gourda ve středním pásmu. Hosté puk hned nahodili do útočného pásma, kde ho proti Larssonovi vybojoval Parise a hned nachystal před branku pro KYLEA PALMIERIHO, který poté střelou z první z blízka překonal bezmocného Grubauera. Islanders vedou už 3:0. Asistence: Zach Parise.

25:09

Seattle se na chvíli dostal do pásma, ale nedokázal vystřelit. Platí, že domácí vystřelili za posledních 19 minut herního času na braku pouze jednou.

24:18

Kieffer Bellows si všiml, že má Grubauer zakrytý výhled, tak se rozhodl prudce vypálit. Netrefil ale branku.

23:47

Donato zavezl puk do pásma a okamžitě natáhl ke střele zápěstím. Sorokin byl ale připraven a předvedl dobrý zákrok.

22:57

McCann převzal kotouč do jízdy od Eberleho, ale už nedokázal v rychlosti vystřelit.

22:17

Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Gourdeho přihrávka na Appletona byla nepřesná, takže z toho nakonec nic nebylo.

21:20

Kapitán Seattlu Mark Giordano nahodil puk do pásma tak razantně, že přitom zlomil hokejku.

21:00

První minuta druhé třetiny se obešla bez střely na branku, častěji na puku byli hosté.

20:01

První třetina začne přibližně v 5:01.
Střely na branku v 1. třetině: 4:13.
První třetina je za námi, Islanders vedou na ledě Seattlu 2:0 a zatím míří docela jasně za vítězstvím, v první části zápasu byli jasně lepší tým, svého soupeře přestříleli a měli také více gólových příležitostí. Svou převahu přetavili na dvě branky. Poprvé se prosadili v deváté minutě, jmenovitě to byl Brock Nelson, kdo krásnou střelou do růžku překonal Grubauera. V 18. minutě pak zvyšoval tečí Zach Parise, jeho gól uznal rozhodčí až po trenérské výzvě Islanders reklamující nedovolené bránění brankáři.

20:00

19:55

Po ofsajdu Islanders se ještě píská a vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:28

Po Mayfieldově střele se ocitl kotouč na okamžik volný před prázdnou brankou, ale Parise na něj nedosáhl, domácí byli tentokrát rychlejší.

18:56

Následuje zakázané uvolnění domácích a ti tak budou ještě v závěru třetiny pod tlakem.

18:41

Domácí sice vyhráli kotouč v útočném pásmu, ale poté se kotouče zbytečně zbavili a budou se muset bránit.

17:19

17:19 Zach PARISE - 0:2

17:19

Branka po trenérské výzvě Islanders nakonec platí a hosté vedou 2:0. Po střele Dobsona od modré čáry kotouč těsně před Grubauerem tečoval nohou ZACH PARISE a puk poté zapadl do sítě Seattlu. Nedovolené bránění brankáři tam nebylo, Parise udržel své tělo do poslední chvíle před brankovištěm. Asistence: Noah Dobson, Mathew Barzal.

17:19

Střídačka Islanders si bere trenérskou výzvu. Je to logická volba, protože Grubauer byl docela vyjetý z branky a Parise byl na něj dokonce postrčen Giordanem.

17:19

Kotouč se po střele od modré čáry dostal do branky Seattlu, ale rozhodčí okamžitě rozpažil a gól kvůli kontaktu Pariseho s Grubauerem v brankovišti neuznávají.

17:11

Kotouč se po střele Kieffera Bellowse odrazil od brusle jednoho z domácích hráčů do ochranné sítě. Na programu je komerční pauza.

16:26

Scott Mayfield se podíval na ofenzivní výlet a skončil ve velké šanci před brankou Seattlu. Grubauer ale dokázal dobře zasáhnout.

16:03

Vince Dunn předvedl dobrou práci v obranném pásmu, když od puku odstavil Anthonyho Beauvilliera.

15:16

Eberle dostal kotouč na McCanna, ale ten už neměl prostor na střelu, byl vytlačen do rohu kluziště.

14:35

Chára dobře zapracoval v obranném pásmu, kde získal svou dlouhou hokejkou puk. Pak ale přišla nepřesnost a zakázané uvolnění.

13:41

Ryan Pulock byl na konci rychlého výpadu Islanders do útočného pásma. Grubauer předvedl výborný zákrok lapačkou, kotouč mu nevypadl, což bylo důležité.

13:06

Mason Appleton střílel od pravého hrazení, ale netrefil branku a následně Seattle přichází o útočné pásmo.

12:37

Palmieri střílel z pravé strany z hodně ostrého úhlu a branku netrefil. Kotouč dokonce vypadl ze hry.

11:46

Islanders nahodili kotouč do útočného pásma, tam u něj byl ale první Jamie Oleksiak v dresu Seattlu.

10:59

Eberle střílel po Johanssonově přihrávce bekhendem z prostoru mezi kruhy. Jeho pokus ale zablokovala obrana soupeře.

10:31

Rozehrávka Islanders byla nepřesná, píská se proti icing.

09:40

Seattle se snaží pochopitelně hned reagovat, ale jeho útočný výpad nyní skončil už ve středním pásmu.

08:53

08:53 Brock NELSON - 0:1

08:53

Hosté se dostávají do vedení! Kotouč si našel BROCK NELSON, nabruslil si na pravý kruhu a rychlou střelou zápěstím přesně do růžku překonal Grubauera a vstřelil svůj jedenáctý gól v sezoně. Asistence: Anthony Beauvillier, Ryan Pulock.

08:29

Bývalý hráč Islanders Jordan Eberle zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho ale brzy získali hokejisté soupeře.

06:52

Morgan Geekie je dnes zatím hodně vidět. Tentokrát pálil z levého kruhu bekhendem, ale na Sorokina znovu nevyzrál, ten zvládl i následnou dorážku.

05:51

Na ledě je mezitím první pětka Seattlu. Eberle hledal před brankou Johanssona, ale ten nedokázal dostat kotouč pod kontrolu, aby mohl pořádně vypálit.

05:24

Anders Lee pouze nahodil kotouč do útočného pásma a první formace Islanders míří na střídačku. Na led skáče druhý útok.

04:40

Trestuhodně mnoho prostoru na střelu i následnou dorážku dostal Matthew Barzal. Mezírku mezi betony Grubauera ale nenašel.

04:15

Čtvrtá formace Seattlu předvedla dobré střídání. Sorokin musel znovu zasahovat, tentokrát svou vyrážečkou proti střele Geekieho a hosté se poté osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

03:32

Kotouč si v útočném pásmu našel Jordan Eberle a vypálil. Ilja Sorokin si na kotouč sáhl a ten poté zamířil vedle.

02:25

Ke střele se dostal kapitán Islanders Anders Lee, ale jeho pokus byl zablokovaný.

02:02

Od modré čáry napřáhl ke střele obránce Islanders Adam Pelech, Grubauer se vytáhl s dalším zákrokem.

01:40

V úvodu utkání se zatím hraje převážně v obranném pásmu domácího týmu.

00:23

Scott Mayfield má na svědomí první střelu zápasu a Grubauer zase první zákrok.

00:01

Hymna je za námi a zahajovací formace obou mužstev už jsou připraveny na úvodní vhazování.
Oba týmy už se pomalu chystají na zahájení zápasu, nejprve je ale na programu hymna USA.

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – A. Larsson (A), Giordano (C), Lauzon, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy – Jordan Eberle, McCann, Marcus Johansson – Appleton, Gourde, Järnkrok – Donskoi, Wennberg, Donato – Blackwell, Sheahan, Geekie.

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Chára, Pulock, Aho – Palmieri, Barzal, A. Lee (C) – Beauvillier, Nelson (A), Bellows – Bailey, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin..
Češi a Slováci na soupiskách

Zdeno Chára (NYI) 41 zápasů, 6 bodů (0+6)
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání mezi těmito dvěma kluby skončilo výhrou Kraken 3:0 na ledě Islanders. Prosadili se McCann, Dunn a Appleton. Islanders se nyní pomou pokusit o odplatu.
New York Islanders

New York Islanders také prožívají velmi špatnou sezónu. V posledních letech byli bráni jako černý kůň pro play-off, ale to letos asi platit nebude, protože se tam nejspíše vůbec nedostanou. Po 45 odehraných zápasech mají na kontě pouhých 43 bodů a patří jim šesté místo v Metropolitní divizi se ztrátou 22 bodů na play-off. Také forma Islanders je vskutku tristní, tento tým prohrál čtyři z posledních pěti zápasů, naposledy 2:3 na nájezdy doma s Montrealem. Venku Islanders prohráli třikrát v řadě, naposledy 3:6 na ledě Buffala.
Seattle Kraken

Seattle je nováčkem v NHL a ve své první sezóně se spíše trápí, sen o postupu do play-off se mu už dávno rozplynul. Aktuálně se Kraken nachází po 52 odehraných zápasech s 36 body na posledním osmém místě Pacifické divize. Na příčky pro play-off Seattle ztrácí už propastných 23 bodů, což do konce základní části určitě nedožene. Ani aktuální forma není dobrá, Seattle prohrál čtyři poslední zápasy, naposledy 2:5 na ledě Vancouveru. Nyní se po třech zápasech zase vrací domů, kde však také moc nezáří, prohrál ve své hale čtyři z posledních pěti zápasů.
Zdravíámí a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Seattle Kraken a New York Islanders. Zápase se odehraje v Climate Pledge Areně v Seattlu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

2:5

Branky a nahrávky: 32. Gourde (Järnkrok), 42. Sheahan – 9. Nelson (Beauvillier, Pulock), 18. Parise (Dobson, Barzal), 26. Palmieri (Parise), 31. Cizikas (Mayfield, Aho), 59. Parise (Chára)

08:53 NYI 0:1 Nelson (Beauvillier, Pulock)
17:19 NYI 0:2 Parise (Dobson, Barzal)
25:34 NYI 0:3 Palmieri (Parise)
30:33 NYI 0:4 Cizikas (Mayfield, Aho)
31:18 SEA 1:4 Gourde (Järnkrok)
41:35 SEA 2:4 Sheahan
46:54 SEA 2 Appleton, podrážení
47:28 NYI 2 Barzal, hákování