1:2

po s.n. (2:3) (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

03.01.2022, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • 33. kolo • Jakub Piskoř

Tipsport: 3.14 4.5 1.85 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Budu se těšit zase u příštího domácího zápasu AZetu. (20:06:38)
Vrchlabí se nakonec stává vítězstvím tohoto utkání, ve kterém diváci příliš pohledných kombinací a ani gólů neviděli. Ondřej Matýs se stal hvězdou nájezdů, když proměnil oba své pokusy.

Ondřej MATÝS - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Vrchlabí.
Autorem vítězné branky je ONDŘEJ MATÝS. Ten svůj nájezd proměnil s naprostým přehledem, když se rychle rozjel, před kruhy prudce přibrzdil a švihem vymetl roh nad Dolejšovou lapačkou. Vrchlabí tak bere z tohoto zápasu 2 body.

Samostatné nájezdy začínají.
Brankáři už jsou připraveni v brankách a nájezdy za malou chvíli začnou.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:55

Další střela Linharta mířila mimo. Následně v poslední vteřině střílel Kaut, ale do Dolejše.

64:41

Linhart vyslal na Dolejše střelu z pozice před kruhy. Jeho pokus byl ale příliš slabý a brankář AZetu ho má v lapačce.

64:12

Vrchlabí vyhrává vhazování a kombinuje v pásmu.
Oddechový čas pro hosty.

64:07

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Vlastimil Dostálek – 2 min., vysoká hůl).

63:58

Doktor zaváží puk do útočné třetiny.

63:16

Bednářova rána zblokována. Vrchlabí vyhazuje a hraje se ve 4 hráčích na obou stranách.

62:44

Další vyhrané vhazování hostů a opět jde puk přes všechny čáry.

62:40

Bednářova nabídka na teč končí v ochranné síti.

62:13

Sporný zákrok obránce Vrchlabí není odpískán a hosté se tak osvobozují.

61:52

AZ čeká na vhodnou příležitost ke střele.

61:23

Vrchlabí vyhrává vhazování a vyhazuje.

61:22

Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., držení).
Oddechový čas pro domácí. Ti poté budou mít přesilovou hru.

61:02

Hudečkova rána z jedné jen těsně minula poloodkrytou bránu!

60:22

Dostálek už ujížděl oběma obráncům. Jeden z nich fauloval. AZ má výhodu.

60:10

Matýs nabral rychlost a jeden na jednoho proti Kadeřávkovi zvolil střelu, ten ji zblokoval do ochranné sítě.

60:01

Třetí třetina přinesla minimum šancí a ani jeden z týmu se nedokázal prosadit, za minutu se zápas přesune do prodloužení.

60:00

59:50

Dostálek je za vlastní bránou s pukem a zápas půjde do prodloužení.

59:31

O kotouč se bojuje v rohu hřiště.

59:27

Zakázané uvolnění hostů.

59:12

Doktor nabral velkou rychlost a natlačil se až před Soukupa, ale vystřelit nedokázal!

58:53

Bednář dojíždí vlastní nahození v rohu kluziště.

58:09

Křemen s Marunou se prali s hosty o kotouč ve středním pásmu, toho se nakonec ujímá Becher a jde dopředu.

57:36

Křemen pálil ihned po vhazování. Soukup našel kotouč v lapačce.

57:33

AZ se konečně dostal do útoku. Soukup drží střelu, která letěl od mantinelu v lapačce.

57:03

Vrchlabí stále přehrává soupeře. Pochobradský zatáhl kotouč za branku.

56:05

Hostující první útok se drží v útočné třetině, ale zatím bez větší šance.

55:16

Korím napálil poskakující puk, ale bránu netrefil.

54:41

Urban s Linhartem se vzájemnou kombinací dostalo do třetiny.

53:56

Šindelář hned z trestné lavice zamířil do útoku. Ostrou ránu vychytal Soukup betonem.

53:35

Urban pálí opět nad bránu.

52:50

Vrchlabí ještě ostřelovali domácí, ale vše šlo mimo.

52:16

Matýs si udělal dobrou pozici. Jeho střela skončila v hloučku hráčů před gólmanem.

51:56

Hosté vyhráli buly a kombinují, zatím bez střely.

51:43

Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jiří Šindelář – 2 min., podrážení).

51:43

Pochobradský byl při nahození do pásma podražen.

50:55

Dostálek hledal Hudečka před bránou, ten na puk jen těsně nedosáhl.

50:06

Oliva na modré nepřesně přihrál spoluhráči a vyhnal svůj tým ze třetiny.

49:05

Hráči bojují o puk ve střední třetině, do útoku se nakonec vrhá tým z Krkonoš.

48:14

Mrňa projel kolem Kočího a následně nastřelil Dolejše do masky. Ten byl lehce otřesen a nevěděl kde je kotouč. Obránce ho naštěstí pro domácí odpálil pryč!

47:52

Mrňa pálil hned po buly. Dolejš pokryl jeho pokus i následnou střelu od obránce od modré čáry.

47:36

Jelínkovo nahození Dolejš v lapačce neudržel, ale hráči hostů se k němu nedostali.

47:00

Becherovi utekl kotouč a nabídl Vrchlabí pásmo.
Dnešní utkání sleduje 443 diváků.

46:22

Pochobradský tečuje puk na modré a žene se za ním za bránu.

45:50

Doktor se ocitl osamocen na pravém kruhu, jeho střela švihem končí v náruči Soukupa.

45:34

Koffer si nevšiml, že jeho spoluhráč už přejel přes modrou čáru a je z toho ofsajd.

45:02

Kadeřávek drží puk za vlastní bránou a čeká až jeho spoluhráči vystřídají.

44:26

Doktor složil Urbana za brankou Havířova tvrdým hitem, ale podle rozhodčích čistým.

43:38

Urban si vybruslil s kotoučem na kruh, jeho střela je opět zablokována.

43:08

Linhartovo nahození zblokováno, ale Vrchlabí stále drží pásmo.

42:49

Maruna byl atakován hned třemi hráči, ale i přesto se dostal ke střele. Soukup drží.

42:35

Kaut si vyměňuje kotouč s Mrňou v rohu za brankou AZetu.

41:55

Hosté se ještě osvobozují a už jim končí pěti minutové oslabení.

41:29

Další střela Zholobova. Následně pálí Kadeřávek, ale jen do Dostálka před bránou.

40:59

Zholobov střílel z kruhu do betonů gólmana.

40:23

Hudeček si připisuje první střelu třetiny. Soukup vyráží.

40:01

AZ ještě bude pokračovat v přesilové hře 2 minuty
Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první a týmy si vyložené šance příliš nevytvářeli. Běh utkání změnilo až vyloučení Heřmana. AZ dvě vyložené šance neproměnil, ale v poslední minutě se nakonec dokázal prosadit Dostálek a srovnal na 1:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:08.

40:00

39:46

39:46 Vlastimil DOSTÁLEK - 1:1

39:46

Havířov právě vstřelil branku!
VLASTIMIL DOSTÁLEK si krásně našel přihrávku od Kadeřávka a tečoval ho za záda Soukupa. Asistence: Patrik Kadeřávek a Jakub Doktor.

39:15

Hudečkův odvážný průnik úspěšný nebyl a hosté vyhazují.

38:48

Další útočnou akci domácí překazil ofsajd.

38:24

Bednář opět nahazoval na Soukupa a Vrchlabí se konečně poté osvobozuje.

38:10

Hudeček dostal puk před bránu, ale Soukup se stačil přesunout a vytáhl fantastický zákrok!

37:51

AZ stále kombinuje v pásmu.

37:14

Dostálek ani na dvakrát nepřekonal ležícího Soukupa!

37:05

Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Martin Heřman – 5 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Daniel Herčík.

37:05

Velmi ostrý zákrok Heřmana. Korím po něm zůstal ležet na ledě.

36:42

Pochobradský se neprosadil individuálně a kotouč je za bránou Havířova.

36:24

Korímova rána po vhazování zblokována do ochranné sítě.

36:09

Heřman nahodil kotouč na bránu. Puk tam ještě poskakoval na brankovišti, ale obránci si s tím poradili.

35:52

Doktor vydoloval puk za vlastní bránou a rozjíždí útočnou akci svého mužstva.

34:53

Vrchlabí má tlak v útočné třetině, ale ani jedna střela Linharta neprošla až k brankáři.

34:32

Becher přenechal kotouč na Zholobova, jeho střela byla zblokována obráncem do ochranné sítě.

34:17

Další rána Mrni. Dolejš i přesto, že neudržel stabilitu puk udržel v lapačce.

33:45

Matys mohl jet s Chrtkem dva na jednoho, ale první jmenovaný nahrál nepřesně.

32:50

Mrňa číhal před bránou a dorážel zblízka střelu od modré.

32:22

Linhart přihrával na Kauta, ten ale upadl a Vrchlabí přichází o pásmo.

31:48

Herčík se hnal za pukem, ale obránci si situaci pohlídali a rozehrávají.

31:01

Třetí útok domácích se opět držel v útoku, střela z toho ovšem nebyla.

30:25

AZet zavřel soupeře v třetina téměř na minutu. Hra je přerušena pro posunutou branku.

29:50

Doktor prudce vystřelil z pravého kruhu. Jeho střela trefila jen boční síť brány.

28:56

Kostrbatá rozehrávka Vrchlabí v útočné třetině. Havířov ale stále nedokáže vyhodit.

28:37

Nahození hostů Dolejš podrží v lapačce a vhazovat se bude po jeho levici.

27:57

Kadeřávek dobře nahazoval na Soukupa, který nic neviděl, ten se štěstím vyráží puk do rohu.

27:10

Druhá lajna AZetu si vybojovala útočné pásmo. Následná střela Koríma, byla ale zblokována.

26:32

Doktor v situaci 3 na 2 volil střelu z kruhu. Soukup puk drží.

26:16

Hudeček nepřihrál vůbec přesně a je z toho icing.

25:37

První formace Vrchlabí bojovala o puk za bránou domácích, bohužel pro ně bez úspěchu.

24:53

Šance i na druhé straně! Becher dostal kotouč před bránu, ale střelou z první mířil jen do Soukupa!

24:40

Mrňa zcela volný na kruhu nápalil puk jen do Dolejše!

24:13

Kaut si krásně narazil s Kofferem , ale backhandem Dolejše nepřekonal.

23:38

Doktor sice vybojoval puk za Soukupem, ale Dostálek ho následně nepřihrál přesně a připravil tým o útočnou třetinu.

23:01

Hudeček nahodil puk do rohu hřiště na Hrubce, ten mu vrátil kotouč, ale Hudeček nemířil přesně.

22:18

Kajínek rozehrává zpoza vlastní brány.

21:40

Kynčl vystřelil od modré. Spoluhráči se snažili puk tečovat, ale to se jim nepovedlo a Dolejš drží kotouč v lapačce.

20:48

Soukup musel zasahovat betonem proti Bednářově ostré ráně od modré.

20:24

Doktor při nájezdu do útočné třetiny zlomil hůl.

20:01

Druhá třetina začne za malou chvíli Azet pokračuje v přesilovce.
AZet byl v první třetině o něco lepším týmem, ale ani z jedné z šancí se dokázat neprosadil. Vrchlabí snad z jediné vážnější šance branku dalo, ale jinak toho tým z Krkonoš dopředu moc nepředvedl. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:55

Bednář chtěl ještě v posledních sekundách nahodit puk na branku, ale minul ji.

19:20

Lytvynov pálil ostře, ale puk až k Soukupovi nedošel. Vrchlabí vyhazuje.

19:11

Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Jelínek – 2 min., podrážení).

18:43

Jelínek nahazoval puk na Dolejše, ten i přes zakrytý výhled vyráží.

18:31

Pokračuje se nakonec v pěti bruslařích na obou stranách.

18:31

Handl se protáhl kolem mantinelu a z úhlu najížděl na Soukupa. Obránce opět zatáhl ruční brzdu. Rozhodčí se teď ale radí zda-li byl zákrok nedovolený.

17:31

Zholobovova rána zblokována do rohu hřiště.

16:59

Obrovská chyba v rozehrávce AZetu! Kaut jel zcela sám na Dolejše, ale ten ho vychytal betonem!

16:02

Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Machač – 2 min., podrážení).

16:02

Doktor se dostal ke kotouči za obránce, ale hráč Vrchlabí ho fauloval a bude z toho jen přesilovka pro AZet.

15:30

Matys nabízel puk před bránu, ale spoluhráče tam nenašel.

14:27

Havířov i přes tlak stále nevstřelil branku! Domácí teď zamkli Vrchlabí na dlouhou dobu v pásmu.

12:57

Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Michal Pochobradský – 2 min., podrážení).

12:08

Dostálek v dobré střelecké pozici mezi kruhy trefil jen prostředek brány! Následně ještě pálil Doktor, ale jeho střela byla zblokována

11:21

Mrňa střílel ihned po vhazování, ale Dolejš puk drží v náručí.

10:58

Bednář se řítil na Soukupa od pravého mantinelu. Střelou švihem branku hostí netrefil.

10:34

Hostům se nedaří dostat dopředu. Herčík jen protečovává do pásma.

09:42

Maruna nabízel puk na teč Handlovi, ten ale nemířil přesně na bránu.

09:03

Křemen se prosadil individuálně až před Soukupa, ale následně minul branku.

07:58

Dostálek se hnal za pukem po nahození do třetiny a následně ho nápalil z úhlu na Soukupa. Ten místo u tyčky nenechal.

06:48

Nedbal dostal nabito a z mezikruží pálil na Dolejšovu bránu. Ten vytěsnil puk vyrážečkou.

06:07

Vrchlabí po brance ožilo a dlouho se drželo v útočné třetině. Obránce ale trefil jen svého spoluhráče.

04:55

04:55 Michal POCHOBRADSKÝ - 0:1

04:55

Vrchlabí vstřelilo branku!
Vrchlabí se prosadilo z první střely na bránu! Chrtek zatáhl puk za bránu a zpětnou přihrávkou našel MICHALA POCHOBRADSKÉHO, který uklidil puk do brány. Asistence: Ondřej Chrtek a Martin Heřman.

03:53

Doktor hledal před bránou spoluhráče, jeho přihrávka však byla zblokována obráncem na vlastní bránu. Soukup musel vytáhnout kotouč betonem!

03:08

Hrubec téměř obral Soukupa o puk, který rozehrával zpoza vlastní brány.

02:35

Damašek dostal kotouč ideálně mezi kruhy, jeho střela ovšem byla zblokována.

01:30

Zholobov obral obránce o kotouč a pálil na Soukupa backhandem, ale brankář puk vytěsnil.

00:40

Ani první formace domácích ani hostů se v útočných třetinách dlouho neohřála a jdou střídat.

00:01

Marodka Havířova:
Na marodce nadále zůstává útočník Jakub Mrva, který je zraněn v dolní části těla. Nově s k němu přidali obránce David Chroboček, ten je zraněn v dolní části těla a útočník Michal Kunc.

Milan Klouček 1z. (82.14)
AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 31z. (6 – 3 – 3 – 19)‚ skóre 71:100, 27 bodů.

Po posledním zápase se Havířov dostal, jako první, do klubu ligových stovkařů. Jako první tým v CHANCE ligy inkasoval od svých soupeřů 100 branek. Když jsme u těch prvenství, tak 71 vstřelených branek, po 31 odehraných zápasech, je také nejnižším číslem v soutěži. Pokud odečtěme deset branek z kontumovaných zápasů s Trhači, tak AZ za jedno utkání, v průměru, vstřelí 1.96 gólu. Jsme u problému, který je vidět asi nejvíce a sice nízká týmová produktivita.

Trocha analytických dat

Vlastimil Dostálek (68), Jakub Doktor (52), Jan Hudeček (46) a Antonín Pechanec (44) jsou v první sedmnáctce hráčů, kteří si vytvořili v průměru nejvíce individuálních šancí. Jenže s jejich proměňováním jsou na tom, nejen tito zmínění útočníci, špatně. AZ, v soutěži, vystřelil 1509 (na branku i mimo ni) projektilů (7. nejvyšší číslo v soutěži), ale dokázal vstřelit jen 71 gólů. Hráči z nejmladšího města dovolili na svou svatyni projít 1494 (5. nejvyšší číslo v soutěži).

V posledních jedenácti zápasech získali hráči z nejmladšího města (když vynecháme kontumační výhru s Trhači) pouhopouhé čtyři body. Bodově naprázdno vyšli se zápasu se Sokolovem, Prostějovem, Frýdkem, Benátkami, Kolínem, Šumperkem, Jihlavou, Vsetínem. Body přišly za pohru v prodloužení s oslabeným Slovanem (2:3p) a vítězství na ledě přerovských Zubrů (0:2). Naposledy do GASCONTROL Arény zavítala k derby Poruba a pro AZ šlo o hodně hořké utkání, protože jej prohrál poměrem 0:7.
HC Stadion Vrchlabí, 7. místo, 31z, (12 – 6 – 1 – 12), skóre 90:86, 49 bodů.

Od října do začátku prosince Vrchlabí, v 17 zápasech, padlo pouze šestkrát. Svěřenci trenérů Martina Koudelky a Petra Hlaváče byli tou dobou považováni za štiku ligy. Na dobré výsledky se ale nepodařilo navázat v posledním měsíci kalendářního roku 2021, to hráči z Krakonošova revíru hned pětkrát odcházeli z ledu poraženi.

Před sezónou bylo oznámeno, že extraligové Pardubice budou pro Vrchlabí partnerským klubem. Obě východočeská hokejová města spojuje postava podnikatele Petra Dědka. Do Vrchlabí a zpět přicházejí velmi kvalitní hráči, můžeme jmenovat velezkušeného útočníka Tomáše Kauta, obránce Jana Zdráhala a Marka Helcela. Trenérský štáb je nejpočetnější v celé CHANCE lize už zmíněné pány Koudelku a Hlaváče, doplňují na pozicích asistentů Tomáš Jirků a Jan Starý.

V posledních sedmi zápasech se Krakonošům už příliš nedařilo, vytěžili z nich jen 5 bodů. V Litoměřicích padli 1:3, doma nestačili na Slavii 0:2 a Vsetín 4:5. Po třech zápasech bez bodu přehráli venku Třebíč na nájezdy 3:4. Doma před Vánocemi porazili další tým z předních příček a sice Baník Sokolov 4:3. Po svátcích ale padli v Prostějově 2:0. Naposledy Vrchlabí doma vyzvalo ústecký Slovan, se kterým těsně padlo 3:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:2

Branky a nahrávky: 40. Dostálek (Kadeřávek, J. Doktor) – 5. Pochobradský (Chrtek, Heřman), rozh. náj. Matýs