3:4

po prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)

03.01.2022, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.35 4.05 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo nám utkání mezi Ufou a Magnitogorskem, které nabídlo velmi kvalitní podívanou. V souboji dvou týmů, které pokukují po zisku Gagarinova poháru, se Magnitogorsk dostal zkraje druhé třetiny do tříbrankového vedení, trefili se za něj Andrej Čibisov a dvakrát také Nikita Korostěljov. Ještě do konce prostřední dvacetiminutovky ale snížil Danil Baškirov a přesilovou hru využil Viktor Tichonov. Třetí třetina byla především o defenzívě hostů, ale ti nakonec své vedení neudrželi, poněvadž třináct sekund před koncem řádné hrací doby vyrovnal Baškirov. V prodloužení hráli hosté přesilovku, kterou po chvíli využil Philippe Maillet, takže dva body dnes putují do moci Metallurgu. Hosté vyhráli 4:3 po prodloužení.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (15:13:46)
Česká a slovenská stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Metallurg právě vstřelil branku!
Početní výhodu v prodloužení sehrál Metallurg opravdu velmi dobře. Linus Hultström z levé strany vybídl PHILIPPA MAILLETA, který se ranou z prostředku útočného pásma nemýlil. Alexandr Šaryčenkov se nestačil přemístit a inkasoval. 3:4 po prodloužení. Asistence: Linus Hultström.

61:40

Linus Hultström vypálil z vrcholu levého kruhu pouze do připravené lapačky domácího brankáře. Tlak Magnitogorsku ale trvá.

61:21

Na řadu přijde přesilová hra hostů čtyř proti třem. Je zcela pochopitelné, že si hostující střídačka vyžádala oddechový čas.

61:21

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Markus Granlund – 2 min., podrážení).

61:17

Tichonov vybídl ve skvělé pozici Granlunda, který hledal místo mezi betony. Ty ale Jussi Olkinuora rychle zaklapl.

60:36

Do celkem výhodné pozice si na levé straně útočného pásma najel Brendan Leipsic, jenž o kousek netrefil prostor u zadní tyče.

60:17

Přihrávka Baškirova na Larsena přesná nebyla. Ke kotouči se dostali hosté, kteří rázem i zakončili, ale Alexandr Šaryčenkov lapačkou zakročil.

60:01

Přestože hosté vedli o tři góly, nakonec to k výhře po základní hrací době dotáhnout nedokázali. Za domácí se totiž dvěma góly blýskl Danil Baškirov, takže za stavu 3:3 půjdeme do prodloužení.

60:00

59:47

59:47 Danil BAŠKIROV - 3:3

59:47

Ufa právě vstřelila branku!
Neuvěřitelné, přece jen je vyrovnáno! Domácí se okamžitě dostali do útočného pásma a 13 sekund před koncem třetí třetiny nakonec opravdu vyrovnali. Tichonov s Kuljominem sice na brankovišti promáchli, ale DANIL BAŠKIROV už zamířil přesně. 3:3. Asistence: Nikolaj Kuljomin a Viktor Tichonov.

59:36

Nyní už ale opět míří na střídačku, takže domácí ještě šanci mají!

59:29

Alexandr Šaryčenkov se musel do branky vrátit, neboť se vhazovalo v obranném pásmu Ufy. Musel si připsat další zákrok, který zvládl na jedničku.

3:4

Branky a nahrávky: 28. Baškirov, 33. V. Tichonov (P. Larsen, Markus Granlund), 60. Baškirov (N. Kuljomin, V. Tichonov) – 21. Čibisov (Korostěljov, Currie), 24. Korostěljov (Čibisov), 27. Korostěljov (Čibisov, Maillet), 62. Maillet (Hultström)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (27. Šaryčenkov) – P. Larsen, Panin (C), Koledov, Naumenkov, Chafizullin, Viktor Antipin, Zubarev, J. Birjukov – V. Tichonov, Hartikainen (A), Markus Granlund – N. Kuljomin, Šmeljov, Kadějkin (A) – Baškirov, Chochrjakov, R. Amirov – Kartajev, Sannikov, Platt.
Trenér: Tomi Lamsa

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Nalimov) – Zemčonok, J. Jakovlev (C), Hultström, Makljukov, I. Nikolajev, Minulin, M. Grigorjev – Korostěljov, Currie (A), Čibisov – Maillet, Leipsic, Goldobin – Nikoncev (A), S. Košelev, M. Karpov – A. Několenko, Kvočko, Akolzin – Korobkin.
Trenér: Ilja Vorobjov

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Goljak, Poljakov

Diváci: 5 808

07:01 UFA 2 P. Larsen, nedovolené bránění
15:31 MET 2 J. Jakovlev, podrážení
20:38 MET 0:1 Čibisov (Korostěljov, Currie)