03.01.2022, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • Michal Raška

Tipsport: 2.95 3.96 2.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká a slovenská stopa

Michal Čajkovský (SIB) – 0+1, 2 střely na bránu, čas na ledě 20:03 (13:56:03)

Dnešní utkání sledovalo 4600 diváků.
Kazaň zvítězila na ledě Novosibirsku 6:2. Už v 19. vteřině otevřel brankový účet hostující Kovalenko, ovšem v 9. minutě srovnal z přesilové hry Litovčenko. Posléze to byl spíše Novosibirsk, který si vytvářel tlak, ale další gól v první části zápasu už nepadl.
Ve 31. minutě poslal hosty zpět do vedení Kagarlickij. Ve 33. minutě zvýšil vedení na dvě branky Kampfer. Ve 37. minutě ale snížil Šenfeld na 2:3.
Třetí dvacetiminutovka patřila pouze hostům. Ve 43. minutě zvýšil vedení zpět na dvě branky Weal. Ve 47. minutě se trefil také Kagarlickij a v 57. minutě uzavřel gólový účet Galimov.

59:27

Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (J. C. Lipon – 5 min., bitka). Trest odpyká Dmitrij Ovčinnikov.
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Ilja Safonov – 5 min., bitka).

59:27

59:27 Bitka Lipona se Safonovem.

59:27

J. C. Lipon se pustil s Iljou Safonovem do bitky a položil svého soka na led!

58:45

Alexandr Šarov to zkoušel ještě z pravé strany, ale neprocpal puk za záda Biljalova.

57:34

Hosté se nyní dopustili opět zakázaného uvolnění.

56:07

56:07 Arťom GALIMOV - 2:6

56:07

Kazaň vstřelila branku!
Tak nyní je o vítězi už definitivně rozhodnuto, neboť jdou hosté do vedení 6:2! Ilja Morozov trestuhodně přišel o kotouč na modré čáře a Kazaň se dostal do rychlého brejku, kdy si ARŤOM GALIMOV vyměnil kotouč s Kovalenkem a následně zakončil do poloprázdné branky. Asistence: Nikolaj Kovalenko.

55:45

Skoro po deseti minutách hry bez přerušení došlo k zakázanému uvolnění Kazaně.

55:16

Po delší době přišla střela domácího hráče z pravé strany, ale ta letěla jen na připraveného Timura Biljalova.

54:39

Kazaň ani moc nenapadá rozehrávku Novosibirsku a čeká ve středním pásmu na útok soupeře.

54:09

Domácím se nedaří vymyslet něco vážnějšího a na tři branky zbývá velmi málo času.

53:39

Hosté se opět snažili zakončit z rychlého brejku, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.

53:06

Oleg Li se snažil rychle objet bránu a zakončit, ale hned tři obránci Kazaně byli připraveni.

52:39

Hosté pouze odevzdali kotouč na polovinu soupeře a opět odjeli vystřídat své formace.

2:6

Branky a nahrávky: 9. Litovčenko (O. Li, Čajkovský), 37. Šenfeld (Šarov, Pjanov) – 1. Kovalenko (Arťom Galimov, Chenkel), 31. Kagarlickij (P. Lindholm), 33. Kampfer (Chenkel), 43. Weal (Tarasov), 47. Kagarlickij (Weal), 57. Arťom Galimov (Kovalenko)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – J. Alanov, Jokipakka, Ilja Morozov, Kudako, Čajkovský, K. Alexejev, D. Ovčinnikov, N. Jefremov – Litovčenko, N. Shore (A), O. Li – Šenfeld, Pjanov, Šarov (A) – Lipon, Goluběv, Česalin (C) – Nikita Šaškov, A. Jakovlev, N. Korotkov.
Trenér: Andrej Martěmjanov

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Golubjov) – Kampfer, Chenkel, Demers, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov, D. Žuravljov – Kovalenko, Arťom Galimov, Fehr – K. Petrov (A), Weal, Tarasov – M. Gluchov (A), P. Lindholm, Kagarlickij – Katělevskij, Safonov, Lukojanov (C).
Trenér: Dmitrij Kvartalnov

Rozhodčí: Ansons, Odinš – Viljugin, Osipov