Přesilové hry: 0/3 – 2/3
Trestné minuty: 11 – 21
Hity: 7 – 25
Zblokované střely: 20 – 17
Je konec. Domácí slaví, jde o jejich páté vítězství v řadě, naopak série proher Ostrovanů pokračuje číslovkou deset, naprosto hrozivé číslo. Pro hosty se vše začalo odvíjet dobře, v oslabení otevřel skóre Cal Clutterbuck. Domácím se ovšem během pěti minut povedlo otočit, trefil se Filip Hronek a Sam Gagner. Ve druhém dějství Islanders znovu srovnali, postaral se o to Oliver Wahlstrom. Na jeho trefu reagoval Givani Smith. Gól tohoto útočníka vítězný nebyl, znovu se totiž trefil Wahlstrom, který poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl dělovkou z levého kruhu Moritz Seider.

63:33

63:33 Moritz SEIDER - 4:3

63:33

Detroit právě vstřelil branku!
Gól! Domácí zapisují páté vítězství v řadě! Sorokin byl celé prodloužení výborný, ale na tohle nemohl dosáhnout. Suter přihrál na levý kruh, kde byl připravený MORITZ SEIDER, jehož dělovka zamířila do pravého rohu branky – 4:3! Asistence: Pius Suter, Filip Zadina.

63:20

Stejná situace se stala i na druhé straně, to pálil Suter.

62:46

Nyní si střelu mezi kruhy nachytal Palmieri, který se s pukem dostal do útočného pásma. Bohužel pro hosty mířil vedle.

62:18

Nyní se blýskl Nedeljkovic! Puk se po souboji v rohu kluziště odrazil do ideální pozice mezi kruhy Ahovi, zadák Islanders puk napálil do lapačky brankáře Red Wings.

61:41

Kapitán Red Wings nyní v útočném pásmu oslovil ke střele Hronka, jeho projektil mířil vedle, takže Sorokin nemusel zasahovat.

61:10

Raymond si skvěle najel před branku, kde tečoval Larkinovu pobídku. Pozorný Sorokin puk vyrazil betonem!

60:52

Další zákrok brankáře Islanders. Po vhazování to zkoušel Leddy, trefil pouze lapačku.

60:47

Na druhé straně si připsal zákrok Sorokin po střele Seidera z prostoru mezi kruhy.

60:29

Hosté se do první příležitosti tlačili jako první, jenže Parise nezakončoval dobře.

60:01

Je za námi šedesát minut, vítěze neznáme. Hostům se povedlo v 52. minutě díky přesilové hře srovnat na 3:3, prosadil se Oliver Whlastrom. Míříme tedy do prodloužení.

4:3

Branky a nahrávky: 6. Hronek (Erne, M. Rasmussen), 8. Gagner (Givani Smith, Rowney), 34. Givani Smith, 64. Seider (P. Suter, Zadina) – 3. Clutterbuck (Pageau, Pelech), 31. Wahlstrom (Dobson, Barzal), 53. Wahlstrom (Barzal, Parise)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal – L. Raymond, Dylan Larkin, Fabbri – Zadina, P. Suter, Veleno – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Givani Smith.
Trenér: Jeff Blashill

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Chára – Bailey, Barzal, A. Lee – Palmieri, Pageau, Bellows – Wahlstrom, Czarnik, Beauvillier – Clutterbuck, Parise, M. Martin.
Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Wes McCauley, Dan O'Rourke – Tyson Baker, Devin Berg

01:15 NYI 2 A. Lee, krosček
02:45 NYI 0:1 Clutterbuck (Pageau, Pelech)
05:18 DET 1:1 Hronek (Erne, M. Rasmussen)
07:37 DET 2:1 Gagner (Givani Smith, Rowney)
10:19 NYI 5+2+10 Wahlstrom, bitka+bitka+bitka
DET 5 Erne, bitka
11:02 NYI 2 Mayfield, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
30:11 DET 2 Gagner, hákování
30:49 NYI 2:2 Wahlstrom (Dobson, Barzal)
33:19 DET 3:2 Givani Smith
44:09 DET 2 Givani Smith, vysoká hůl
51:29 DET 2 M. Rasmussen, sekání
52:33 NYI 3:3 Wahlstrom (Barzal, Parise)