01.12.2021, 20:30 • SH Lokomotiva Plzeň • Vít Muzikář

Střely na branku – 17:25
Střely mimo branku – 19:16
Zblokované střely – 26:8
Žluté karty – 3:1 (22:22:22)
Nicméně i tak si může Marek Kopecký plácnout s usmívajícím se Tomášem Vnukem. Jeho čtyři kanadské body a gól á la Patrick Schick proti Skotsku na letošním ME nasměrovaly Plzeň k výhře proti Halle-Gooik. To, co dnes předvedl, to bylo něco neskutečného a možná, že se tady v poločase mohla rovnou udělovat cena pro Futsalistu roku 2021. Vnuk byl hlavně, co se týče rychlosti, někde úplně jinde než Halle-Gooik.. Ten v rychlostních soubojích s ním absolutně nestíhal.

Jinak obrovský podíl na vítězství má i trenér Kopecký. Ten ve chvíli, kdy soupeř získával navrch, tak vzal vždy v 11. minutě timeout a herní projev Interobalu byl najednou mnohem lepší. Plzeň byla v prvním poločase aktivnější, měla více šancí. Nicméně do druhého poločasu nevstoupila ideálně. Belgický mistr v úvodní minutě snížil a za pár sekund přehodil autor onoho gólu na 2:4 Diogo Vahalu, toho zachránila zadní tyč. Obhájce českého titulu se musel ke konci powerplay soupeře. Při té ale neinkasoval.

Každopádně Plzeň si za skvělé nasazení, obětavost a nespočet zablokovaných střel zasloužila vyhrát. Pohádka západočeského klubu tak pokračuje dál. Vnuk a spol. můžou začít regenerovat, zítra je od 20:30 čeká Dobovec. V 17:30 je naplánovaný výkop duelu Barcelona – Halle-Gooik.

39:58

Plzeň ještě bude kopat aut z pravé strany u své lavičky, ten by rád vzal Seidler, ale jelikož gól z autu by neplatil, tak to hattrick dnes nebude.

39:46

Seidler minul z pravé strany přední tyč prázdné brány.

39:19

Interobal zablokoval střelu Gabriela z levé strany.

38:52

Gréllovi nesedla střela vedle pravé tyče, hosté potom zablokovali Vnukovu rozehrávku a Plzeň má aut.

38:51

Rick dostává za zákrok dvanáct metrů od branky Vahaly na středu žlutou kartu, na fauly 3:4.

38:15

Ránu Grélla bodlem z levé strany vyrazil Vahala, hosté se nedostali k dorážce a pak ztratili míč při souboji s Rickem.

37:47

Plzeň donutila hosty k tomu, aby stáhli Grélla zpět na střídačku, pak vysunula preisnk Rešetárem a Vnukem a Roninho byl s míčem na levé straně v autu.

37:10

Teď už se Plzeň zapotila mnohem víc! Při centru z pravé strany na zadní tyč spálil Gabriel stoprocentní šanci vedle poloprázdné brány v době, kdy se přesouval Vahala. Nicméně, pokud by trefil Gabriel míč z jedničky, tak by na tento pokus asi nedosáhl.

37:04

Nebezpečný centr z pravé strany vyřešil Rešetár na přední tyči s Vahalou.

36:51

Seidler pozdě přistoupil na pravé straně zřejmě ke Gabrielovi, ale potom vystoupil v brankovišti Rick.

36:27

Seidler blokuje střelu Grélla z pravé strany, hosté se ještě nedostali do loženky při powerplay.

35:59

Kozár se dostával tělem z posledního obránce před útočícího Gabriela, ten ho stáhl na palubovku, na fauly 3:2.

35:36

Na šestce si přehodil míč Roninho na levou nohu, ale zablokoval ho obětavý Rick.

35:09

Rick tečoval centr z levé strany na přední tyč do rukou Vahaly a tomu se potom ani v nejmenším nelíbilo, že jej Gabriel kopl do ruky. Protestoval i Marek Kopecký.

34:48

Při kličce ál la Zidane utekl míč Vnukovi na levé straně k Jelovčićovi.

3:6

konec (1:4)

Branky: 7. Roninho (Jelovčić), 21. Diogo, 24. Tomič (Jelovčič) – 5. Vnuk (Seidler), 12. Kozár (Seidler), 14. Vnuk, 17. Vnuk (pen.), 22. Seidler (Kozár), 29. Seidler (Vnuk)

Karty:   17. Cristiano (HAL), 31. Člen realizačního týmu (HAL), 34. Roninho (HAL) – 39. Rick (PLZ)

FP Halle-Gooik: Cristiano (Bex, Meyers) – Gabriel, Carpes, Diogo, Gréllo (C) – Tomić, Roninho, Cordier, Dillien, Jelovčić, Sanchez.
Trenér: Luca Cragnaz

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Luhový) – Buchta, Holý, Vnuk, Rešetár (C) – Rick, Kozár, Zdráhal, Štrajt, Havel, Seidler, Künstner.
Trenér: Marek Kopecký

Rozhodčí: Velikanovová (RUS), Kadykov (RUS) – Babic (CRO)