Tipos Extraliga (SR)

HK Poprad – HC Prešov

3:5

konec (0:0, 0:4, 3:1)

05.11.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • 14. kolo • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 1.38 5.97 6.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hoci sa Poprad v tretej tretine tromi gólmi nadýchol, avšak Prešov zasadil gólový úder v 59. minúte a nedovolil domácim hráčom vyrovnať a dostať zápas prípadne do predĺženia. Herná kríza Popradu nie je ani po tomto zápase minulosťou, v tabuľke sa pred kamzíkov dostávajú práve Prešovčania. (20:25:13)

59:35

Nahodený puk Bespalov zachytil a nedovolil dorážať.

59:24

Kamzíkom sa nedarí usadiť sa v pásme, teraz vytlačil hru preč Čacho.

59:02

Valluš odchádza z brány na striedačku, Poprad hrá vabank.

58:55

Tím Grotto Prešov dal gól!
Tak Prešovčania predsa len využívajú presilovku a zrejme podčiarkujú svoj dnešný triumf. Welychka posunul na ľavý kruh Vasovi, ktorý vystrelil. Vallušovi unikol puk a zblízka dorazil do brány MAREK ZAGRAPAN.
Asistencie: János Vas, Brett Welychka.

58:24

Nahodená strela od modrej čiary z hokejky Rajnohu bola ihneď zblokovaná a letela na ochrannú sieť.

57:51

Charbonneau presunul hru na pravý kruh k Sýkorovi, ktorý vypálil príklepom. Valluš úspešne zasiahol.

57:22

Tak Popradčania si to v závere skomplikovali. Dávid Skokan je potrestaný dvomi minútami za hákovanie.

56:51

Ján Sýkora sa kľučkami natlačil pred Vallušovu bránku, no nedokázal dôraznejšie zakončiť.

56:32

Bjalončík si už odpykal celý svoj trest. Pred nami je záver tretej tretiny, uvidíme, či sa podarí domácim vyrovnať.

55:28

Od modrej čiary z prvej tvrdo vypálil David Ružička, ktorého delovka opečiatkovala hornú žŕdku. Poriadne to zacengalo.

55:01

Popradčania sa zatiaľ v oslabení úspešne bránia, veľa priestoru súperovi nedávajú.

54:19

Presilovú hru si zahrajú hokejisti Prešova. Peter Bjalončík dostáva dve minúty za podrazenie.

53:33

Prešovčanom nevyšlo založenie útočnej akcie, je z toho zakázané uvoľnenie.

52:36

Po vyhratom buly zakončoval od modrej čiary Brejčák, triafal však mimo brány.

51:34

Handlovský predčasne vošiel do pásma Rymshovi, a tak je z toho ofsajd.

50:39

Poprad dal gól!
Tak zrazu to je dramatická situácia. Bjalončík ešte síce bol zo zakončenia vytlačený, odrazený puk pred bránkou však využil PETER ŠIŠOVSKÝ a dotlačil ho do odkrytej časti brány.
Asistencie: Peter Bjalončík, Daniel Brejčák.

49:45

Popradčania sa pomaličky možno nadychujú k obratu. Tréner hostí Ernest Bokroš reaguje a berie si po prerušení hry oddychový čas.

48:57

Poprad znižuje opäť. Brejčákov nahodený puk od modrej čiary letel popred bránku. Obtrel sa okolo JAMESA LIVINGSTONA, ktorý to úspešne tečoval. Gól ešte musel odobriť aj videorozhodca.
Asistencie: Daniel Brejčák, Dávid Skokan.

48:45

Svitanova strela spomedzi kruhov bola zrazená na ochrannú sieť.

47:47

Šišovský prekorčuľoval k pravému kruhu, vystrelil a znovu do Bespalovho betónu.

47:10

Rymsha zakončoval spoza pravého kruhu, Bespalov úspešne vyrážal ľavým betónom.

46:16

Ulrych to hádzal od zadného mantinelu popred bránkou. Puk ostal chvíľu nikým nedotknutý, napokon to Bespalov prikryl.

44:51

Možno Popradčania povstanú z mŕtvych. Podarilo sa to zaujímavo a kuriózne DÁVIDOVI SKOKANOVI, ktorý už bol až na bránkovej čiare a z obrovského uhla šikovne nastrelil do Bespalova, od ktorého sa puk odrazil do brány a je znížené.
Asistencie: Daniel Brejčák, Patrik Svitana.

44:38

Livingston sa snažil dostať k strele z pravého kruhu, cez dvojicu prešovských hráčov však neprešiel.

43:16

Michael Vandas to zobral na seba, kľučkami sa presadil po osi ihriska, prešiel pomedzi kruhy a zakončil. Bespalov pozorný.

43:02

Mešár nabíjal na modrú čiaru Rymshovi, ktorý prišiel do hry zo striedačky. Strela mu veľmi nesadla.

42:16

Skokan obišiel prešovskú bránku, potom dával na pravý kruh Svitanovi, ktorý nedobre načasoval svoju prihrávku a vlastne ňou nenašiel nikoho.

40:49

Poprad musí v tretej tretine výrazne zmeniť svoj herný prejav, aby dokázal s týmto výsledkom ešte niečo urobiť. Prešov hrá s prehľadom v úplnej pohode a stačí mu len udržiavať aktuálny stav.

40:38

Rymshova strela od modrej čiary bola zblokovaná, letela vedľa brány.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Prešov v prostrednej dvadsaťminútovke rozbehol svoj gólostroj, zužitkoval veľké chyby Popradčanov. Postupne sa presadili Čacho, Sýkora, Šimun, Lalík a hostia v Poprade vedú po druhej tretine s prehľadom 0:4.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:54

Bortňák šikovne tečoval nahodený puk od modrej čiary. Gólman Bespalov však opäť úspešný.

39:30

Livingston sa dostal do dorážky z pravého kruhu, brankár Bespalov aj po tejto strele ostáva neprekonaný.

38:33

Sýkora vyrazil dopredu, do útočného pásma mu však skôr vletel jeden zo spoluhráčov.

37:55

Opäť chybička na strane Popradčanov, odrazený puk si však Šimun teraz nedokázal nakopnúť alebo posunúť dopredu.

36:23

Poprad znovu dopláca na svoju nedisciplinovanosť v defenzíve. LUKÁŠ LALÍK ostal pred bránkou sám, v okolí nikde nikto, Nauš na neho posunul prihrávku a Lalík si to už zblízka vychutnal.
Asistencie: Aurel Nauš, Viliam Čacho.

35:38

Mešár nebezpečne posielal puk pred bránku, pred ktorou operoval Vandas a znepríjemnil život brankárovi Bespalovovi. Gólman Prešova však napokon strelu pod sebou našiel.

35:13

Puk dostal Zagrapan na bránkovú čiaru, no z veľkého uhla už nedokázal popradského brankára prekvapiť.

34:23

Bortňák sa po pravom krídle pretláčal, snažil sa dostať puk pred bránku, no Prešovčania si priestor postrážili.

33:39

Do zakončenia z pravého kruhu sa dostal Brett Welychka, triafal to však len priamo na hruď Rychlíka.

32:10

Popradčania vyrazili v trojici dopredu vo vlastnom oslabení, Brejčák prenechával na pravom kruhu Paločkovi, ktorý nahodil a Bespalov zasiahnuť musel.

31:37

Domáci si to komplikujú, hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.

30:10

Nič to nemení na tom, že Poprad pokračuje v presilovke. Dalhuisen nastrelil od modrej čiary, jeho zakončenie letelo však vedľa. Pred ním to skúšal ešte Mešár natlačením sa z bránkovej čiary, triafal len do brankára Bespalova.

28:52

Vo vlastnom oslabení po chybe domácich v strednom pásme vedie Prešov pod Tatrami už 0:3. EDUARD ŠIMUN získal puk, korčuľoval už sám na Rychlíka, premiešal a prízemnou strelou pomedzi betóny skóroval.
Asistencia: Viktor Fekiač.

28:27

Poprad si zahrá presilovku. Ján Sýkora dostáva dve minúty za hákovanie.

27:54

Lalík sa snažil individuálne presadiť, prešiel na ľavý kruh, odtiaľ však už úspešne nezakončil.

26:32

Po ďalšom zlyhaní v domácej defenzíve vedú hostia už o dva góly. Po pravom krídle unikol Michnáč, ktorý trafil vzdialenejšiu žrď. Puk sa odrazil na opačnú stranu k voľnému JÁNOVI SÝKOROVI a ten sa zblízka dorážkou nemýlil.
Asistencia: Albert Michnáč.

25:05

Ďalšia zaujímavá príležitosť Prešova. Nauš prehodil puk šikovne pred bránku na Lalíka, no dobre zareagoval popradský brankár, ktorý to hokejkou Lalíkovi vypichol a nedovolil mu zakončovať.

24:35

Prešovčania otvárajú skóre tohto duelu. Na modrej čiare pochybil popradský obranca Demo, ktorý vystrelil len priamo do VILIAMA ČACHA. Ten sa vysunul do samostatného úniku, urobil kľučku na bekhend a pomedzi betóny prekonal Rychlíka.
Bez asistencie.

23:43

K Livingstonovi sa odrazil puk na ľavom kruhu, zamieril, no napokon švihom vystrelil iba na plexisklo.

23:08

Ulrych nahodil od modrej čiary, Skokan sa snažil byť aktívny pred bránkou, ale puk sa mu nepodarilo dotlačiť do brány.

22:26

Nahodený puk z pravého kruhu letel na brankára Bespalova, ktorý ho zachytil a počkal na prerušenie hry.

21:48

Od modrej čiary nahadzoval puk Novajovský, poodrážalo sa to kadejako, no Bespalov zasiahnuť nemusel.

21:12

Mešár prestrčil puk medzi kruhy na Livingstona, ktorý zakončoval bekhendom, no priestor bránky tesne minul.

20:26

Vzájomné tresty na oboch stranách sa ukončili, pokračuje sa vo formáte piatich proti piatim.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina bola z oboch strán veľmi ubojovaná, veľa príležitostí na skórovanie nebolo, ani jeden gól nepadol.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:22

Sýkora si našliapol po pravom krídle a skúsil to strelou z kruhu. Namieril to však len do betónu brankára Bespalova.

18:20

Po predchádzajúcej šanci sa pred prešovskou bránkou odohrala menšia strkanica, Lalík s Dalhuisenom dostávajú po dve minúty za hrubosť.

18:18

Svitana z pravého kruhu ideálne nahral voľnému Paločkovi, ktorý mal čas na namierenie, napokon to však nastrelil iba na hruď brankára Bespalova.

17:58

Jendroľ to zahral z modrej čiary jednoducho, nahodil len na Rychlíka, ktorý pre istotu pokryl.

17:00

Popradčania nedovolili súperovi vyjsť z obranného pásma, potom sa však stiahli, pretože potrebovali striedať.

16:13

Vandas sa pretlačil po pravom krídle, prešiel s pukom na bekhende až popred bránku, no Bespalova už neprekvapil.

14:52

Po pravom krídle dopredu smeroval Lukáš Lalík, ktorý sa snažil švihom na poslednú chvíľu vystreliť z kruhu. Bolo to zblokované.

13:48

Kamzíci sa dostali do prečíslenia, Svitana naservíroval na ľavý kruh Mešárovi, ktorý trafil hornú žŕdku brány.

12:10

Presilovku budú hrať Prešovčania. River Rymsha si odsedí trest za seknutie.

10:44

Dalhuisen v závere presilovky nahadzoval puk od modrej čiary, bola to však nepresná strela.

09:42

Drgoň pálil zo svojej pozície z ľavého kruhu znovu, Bespalov zasiahol betónom.

09:14

Brejčák krížnou prihrávkou nabil na strelu z prvej Drgoňovi, ktorý "zostrelil" jedného z prešovských hráčov.

08:41

Prvú presilovku si zahrajú aj hráči Popradu. Albert Michnáč dostáva dve minúty za hákovanie.

07:46

Odrazený puk od mantinelu letel cez korčuľu na brankára Bespalova, ktorý to veľmi nečakal a rýchlo zasiahol.

06:58

O puk zabojoval pri zadnom mantineli Šimun, o hokejku však prišiel a bez hlavného nástroja sa to teda nedalo.

05:56

Vypršala už aj prešovská presilovka o jedného hráča, taktiež ostala nepremenená.

05:37

Charbonneau nabil na pravý kruh Sýkorovi, ktorý tvrdo vypálil príklepom a Dalhuisen obetavo túto strelu zblokoval aj za cenu bolestivého nastrelenia.

04:58

Prešovčanom už vypršala viac ako minútová presilovka piatich proti trom, ktorú nedokázali zužitkovať.

03:47

Črtal sa prienik Bortňáka, Matej Paločko však fauloval a dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

03:12

Svitana zabojoval v strednom pásme v súboji s Rajnohom a získal cenné sekundy, po ktorých puk odstrelil popri mantineli.

02:36

Uvidíme prvé vylúčenie, presilovku si zahrajú hostia. Daniel Brejčák dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

01:55

Bortňák bol odstavený v strednom pásme Ružičkom, domáci sa teda do útočnej tretiny nedostali.

01:23

Ďalší pokus domácich hráčov o zisk útočného pásma úspešný nebol, prešovská defenzíva zasiahla dostatočne.

00:41

Popradskí hokejisti sa dostali do útočného pásma, Drgoň sa z rohu klziska natlačil pred bránku, brankár Bespalov však odolal a dokázal zakročiť.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy. Prešovčanov v červených dresoch a Popradčanov v bielych, všetko je pripravené na úvodné buly.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Rymsha, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Paločko – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Bortňák, Handlovský – Valigura, Jevoš, Šišovský – Stanček

HC GROTTO Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, F. Fekiač, Ružička, Jendroľ, Turan, Bača – Welychka, Čacho, Charbonneau – Michnáč, Vas, Sýkora – Lalík, Zagrapan, Nauš – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Miškuf

Rozhodca: Štefik, Korba – D. Konc ml., Knižka.
Vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 14. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj krajské derby medzi HK Poprad a HC GROTTO Prešov. Stretnutie sa začína o 18:00.

Poprad predošlé dva extraligové kolá odložil z dôvodu maródky v tíme. Naposledy kamzíci odohrali zápas 24. októbra doma proti Michalovciam, s ktorými prehrali 2:3. Predtým už Popradčania prehrali niekoľko zápasov v rade, čo ich zosadilo na 8. pozíciu so ziskom 16 bodov a skóre 42:36.

Prešovčania sa v tabuľke nachádzajú práve za dnešným súperom z Popradu na 9. mieste. Forma Prešova má stúpajúcu tendenciu. "Koňare" vyhrali už tri zápasy v rade, zdolali Michalovce, Mikuláš a naposledy aj Banskú Bystricu. Vďaka tomu má Prešov v tabuľke 14 bodov a v prípade trojbodovej výhry môže Poprad preskočiť.

Jeden vzájomný extraligový duel v tejto sezóne sa medzi Popradom a Prešovom už odohral. Stalo sa tak 28. septembra a kamzíci zvíťazili na ľade súpera 2:4.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:5

Branky a nahrávky: 45. Skokan (Brejčák, Svitana), 49. Livingston (Brejčák, Skokan), 51. Šišovský (Bjalončík, Brejčák) – 25. Čacho, 27. Sýkora (Michnáč), 29. Šimun (Fekiač), 37. Lalík (Nauš, Čacho), 59. Zagrapan (Vas, Welychka)

HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, F. Fekiač, Ružička, Jendroľ, Turan, Bača – Welychka, Čacho, Charbonneau – Michnáč, Vas, Sýkora – Lalík, Zagrapan, Nauš – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Miškuf

Rozhodčí: Štefik, Korba – D. Konc ml., Knižka

02:36 POP 2 Brejčák, vysoká hůl
03:47 POP 2 Paločko, nedovolené bránění
08:41 PEN 2 Michnáč, hákování
12:10 POP 2 Rymsha, sekání