30.10.2021, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.38 4.12 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Cal Petersen (LAK) 26 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 60:00
Jake Allen (MTL) 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,8%, odchytal 60:00

Tři hvězdy utkání

1. Alex Iafallo (LAK) 2+1
2. Rasmus Kupari (LAK) 1+1
3. Tobias Björnfot (LAK) 0+0 (00:45:20)
Statistiky: Střely na bránu: 38-28; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 62%-38%; Hity: 16-32; Přesilové hry: 3/5-0/3; Trestné minuty: 6-10.

Los Angeles Kings odehrálo velmi slušný zápas a proti Montrealu ukončilo sérii šesti porážek v řadě. Josh Anderson sice poslal Montreal 98 sekund před koncem první třetiny do vedení, jenže poté už se prosazovali pouze domácí Kings. Los Angeles skórovalo pětkrát za sebou a kromě dvou branek padly všechny branky v početní převaze. Skvělý zápas odehrál Alex Iafallo, když vstřelil dva góly a na jeden přihrál. V závěru už jen korigoval skóre Ben Chiarot. Konečný výsledek na ledě LA Kings. Los Angeles Kings 5 Montreal Canadiens 2.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:40

57:40 Ben CHIAROT - 5:2

57:40

Montreal právě vstřelil branku!
BEN CHIAROT dostal nádhernou přihrávku na bod levého kruhu a rychlou střelou zápěstím procedil puk přes lapačku přesouvajícího se Cala Petersena k přední tyči! Montreal snížil. Je to 5:2. Asistence: Josh Anderson a Nick Suzuki.

57:13

Trevor Moore mohl skórovat po rychlém obratu hry během oslabení, Jake Allen se ale u levé tyče překonat nenechal a poházel si s pukem ve své lapačce.

56:35

Mike Hofmann vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a puk se po hokejce Tobiase Björnfota svezl do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

55:34

Arthur Kaliyev byl vyloučen na dvě minuty za držení a Montreal nyní může korigovat skóre v přesilové hře.

54:46

Domácí brankář si snadno poradil se střelou Canadiens z pravé strany a na přední tyči kotouč podržel. Po zákroku Cala Petersena následuje komerční přestávka.

54:16

54:16 Alex IAFALLO - 5:1

54:16

Los Angeles právě vstřelilo branku!
ALEX IAFALLO zpracoval těžkou přihrávku na ose útočného pásma a v závěru samostatného úniku poslal puk nad hlavou ležícího Jakea Allena pod horní tyč! Čtvrtý gól Kings v přesilové hře – 5:1. Asistence: Phillip Danault a Rasmus Kupari.

52:51

Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:51

Mathieu Perreault tentokrát usedl na trestnou lavici z řad Montrealu poté, co byl vyloučen za hákování.

52:16

52:16 Viktor Arvidsson ani nadvakrát Jakea Allena nepřekonal!

52:16

Viktor Arvidsson se teď před trestnými lavicemi krásně otočil s pukem a poté se z levého křídla řítil sám na bránu, Jake Allen ale fantasticky zasáhl proti jeho střele zápěstím levým betonem a po jeho dorážce kotouč u pravé tyče zalehl!

5:2

Branky a nahrávky: 25. Arvidsson (Kopitar, O. Määttä), 33. Kaliyev (Clague, Kopitar), 42. Kupari (M. Roy, Iafallo), 46. Iafallo (M. Roy), 55. Iafallo (Danault, Kupari) – 19. Josh Anderson (Dvorak, A. Romanov), 58. Chiarot (Josh Anderson, Suzuki)

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Anderson, Björnfot, M. Roy, O. Määttä, Edler, Clague – D. Brown (A), Kopitar (C), Arvidsson – A. Kempe, Danault, Iafallo (A) – Kaliyev, Kupari, T. Moore – L. Andersson, B. Lizotte, B. Lemieux. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Chiarot (A), D. Savard, A. Romanov, Kulak, Niku – B. Gallagher (A), Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli (A) – Armia, C. Paquette, Lehkonen. Hlavní trenér: Dominque Ducharme.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Steve Kozari. Čároví: Ryan Gibbons, Jonathan Deschamps

Diváci: 12785

10:34 LAK 2 A. Kempe, podrážení
18:22 MTL 0:1 Josh Anderson (Dvorak, A. Romanov)
24:31 LAK 1:1 Arvidsson (Kopitar, O. Määttä)
31:42 MTL 2 Josh Anderson, sekání