30.10.2021, 02:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.73 4.46 3.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Robin Lehner (VGK) 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5%, odchytal 65:00
John Gibson (ANA) 38 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 65:00

Tři hvězdy utkání

1. Jevgejin Dadonov (VGK) 0+0
2. Nicolas Hague (VGK) 1+1
3. Chadler Stephenson (VGK) 1+1 (05:12:33)
Statistiky: Střely na bránu: 42-38; Zablokované střely: 21-15; Vhazování: 54%-46%; Hity: 20-31; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné minuty: 11-5.

Anaheim dokázal ve třetí třetině smazat tříbrankové manko poté, co se na začátku závěrečné části krátce po sobě prosadili Chadler Stephenson a William Carrier. Vegas vedlo 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Skutečně tak tomu mohlo být, jenže Golden Knights orazítkovali jen tyč a hned vzápětí snížil Troy Terry. Neproměněná šance a inkasovaný gól krátce na to Vegas nalomil a Isac Lundeström spolu s Adamem Henriquem poslali utkání do prodloužení. Nakonec rozhodli o vítězi nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil domácí Jevgenij Dadonov a Vegas přece jen získalo oba dva body. Konečný výsledek zápasu v T-Mobile Areně dnes. Vegas Golden Knights 5 Anaheim Ducks 4.

Jevgenij DADONOV - 5:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je JEVGENIJ DADONOV.

4. série 2:1

Situace se otočila a rozhodnout jel Jevgenij Dadonov, což také učinil, když v mezikruží zpomalil a rychlou střelou zápěstím těsně nad ledem zamířil k levé tyči!

4. série 1:1

Troy Terry se chtěl u levé tyče také prosadit bekhendem, jenže Robin Lehner si prostor skvěle pohlídal.

3. série 1:1

Nicolas Roy musel proměnit a dokázal to, když nádhernou bekhendovou střelou vymetl levý horní roh brány!

3. série 0:1

Kevin Shattenkirk mohl rozhodnout a málem se mu to povedlo, jenže u pravé tyče ztroskotal na levém betonu Robina Lehnera, který se na brankové čáře roztáhl jako guma!

2. série 0:1

Jonathan Marchessault zvolil rychlou střelu zápěstím, která z mezikruží zamířila do vyrážečky Johna Gibsona.

Maxime Comtois mohl rozhodnout, jenže u pravé tyče skórovat nedokázal. Robin Lehner ho skvěle vychytal.

1. série 0:1

Chandler Stephenson se pokusil odpovědět rychlou bekhendovou střelou, John Gibson ale zasáhl lapačkou.

Trevor Zegras se rozjel jako první a po pomalém nájezdu skóroval nad lapačkou Robina Lehnera!

Samostatné nájezdy začínají.
Jakob Silfverberg se v závěru prodloužení natlačil z levé strany až před bránu, Robin Lehner ho ale vychytal a čeká nás prodloužení. Skóre po prodloužení zápasu v Las Vegas. Vegas Golden Knights 4 Anaheim Ducks 4.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

5:4

Branky a nahrávky: 4. R. Smith (W. Karlsson, Martinez), 24. Hague (Marchessault, Pietrangelo), 43. Stephenson (Marchessault, Hague), 46. W. Carrier (Stephenson), rozh. náj. Dadonov – 36. Zegras (Milano, Henrique), 52. T. Terry (Groulx, Getzlaf), 56. Lundeström (H. Lindholm, Silfverberg), 57. Henrique (Shattenkirk, Zegras)