2. liga skupina Sever (ČR)

HC Vlci Jablonec nad Nisou – Mostečtí Lvi

9:4

konec (2:2, 1:0, 6:2)

23.10.2021, 18:00 • Městský zimní stadion, Jablonec nad Nisou • 10. kolo • David Schlegel

Tipsport: 2.48 4.8 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jablonec ve druhé třetině strhl vedení na svou stranu a i když se Most mocně snažil v závěru prostřední části vyrovnat, nepodařilo se mu to a ve třetí třetině už Lvi neměli síly na zvrat. Hráli jen se dvěma obranami a třemi útoky a domácí v závěrečné třetině dominovali a vstřelili šest branek. Hattrickem se blýskl domácí Kryštof Bouřil a ani absence domácí opory Tomáše Plíhala tak nepřipravila Vlky o body. Z Jablonce nad Nisou vám přejeme pěkný večer a na shledanou při dalších on-line přenosech! (20:26:41)

59:40

Bouřil v dobré šanci, ale z pravé strany jen vyprášil Kubíkovy betony.

59:03

MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
Hned po buly se dostal k puku JIŘÍ HOFFMANN, který střelou k tyči nad Králův beton ještě snižuje. Asistence: Ivan Řehoř, Milan Böhm.

58:26

Vlci právě vstřelili branku!
Abraham vystřelil od modré a MATĚJ HÁJEK dorazil puk do sítě! Asistence: Lukáš Abraham, Michal Kapička.

57:51

Hostům už na pořádný přesilovový zámek nezbývají síly. Nakonec aspoň vystřelil Dohnal, ale Král chytá.

57:04

Obránci už tolik nebrání a hraje se opravdu nahoru – dolů.

55:58

Vyloučen domácí Tomáš Mrkvička za nedovolené bránění.

55:11

Hosté se ale přece jen prosazují! Smolka poslal do damostatného nájezdu MARTINA MICALA, který předvedl ukázkový blafák do bekhendu a snižuje. Asistence: Pavel Smolka, František Bakrlík.

54:47

Dohnal jel sám na Krále, ten mu ale vypíchl puk holí v poslední chvíli!

53:45

Domácí zamkli soupeře v obranném pásmu a nakonec se golfákem prosadil LUKÁŠ ABRAHAM. Asistence: Tomáš Mrkvička, Michal Kapička.

53:02

Vyloučen Mical za poodrážení. Domácí budou hrát pět na tři.

52:46

Procházka s Bakrlíkem tak dlouho kombinovali na modré, až puk ztratili, ale František Bakrlík musel situaci nakonec hasit faulem. Jde ven za nedovolené bránění.

51:34

Jursa ve velké šanci před Hosnedlem, ale neuspěl.

50:53

Vyloučen Michal Pavlů za hákování.

50:53

Oba týmy jsou v plném počtu. Mostu dochází síly a už nemá sílu na zvrat.

50:25

Domácí jeli dva na jednoho, ale KRYŠTOF BOUŘIL místo přihrávky pověsil puk pod víko a kompletuje hattrick! Asistence: Martin Jursa, Tomáš Mrkvička.

Hosté střídají brankáře, Hosnedla vyměnil v brance Kubík.

49:51

Řehoř nebezpečně vystřelil z pravé strany, ale Král v poslední chvilce dokázal vytáhnout proti střele lapačku.
Pavlů střílel od modré, ale Hosnedl chytá.

48:46

Vyloučen domácí Abraham za nedovolené bránění.

48:34

Domácí budou hrát dvouminutovou přesilovku. Havlůj dostal trest do konce zápasu. Kolem trestů jsou určité zmatky, budeme ještě celou situaci podle verdiktu rozhodčího upřesňovat.

48:34

Charvát se popral s Havlůjem a tahle rvačka zvedla diváky ze sedadel! Navíc když ji nakonec vyhrál domácí Charvát, který dostal hostujícího kapitána na kolena.

48:02

Domácí hrají v plném počtu.

47:39

Střelu Böhma Král vyrazil. Hosté zavřeli soupeře do zámku.

46:45

Procházkova střela sražena a domácí vyhazují.

46:10

Vyloučen Matěj Hájek za to, že vyhodil puk mimo hrací plochu.

46:02

Hosté už jsou stínem týmu ze druhé třetiny. Zdá se, že jim docházejí síly. Nyní odpískáno postavení mimo hru Lvů.

45:05

Smolka z Mostu se ocitl ve velmi dobré pozici. Růžek tam měl odkrytý, ale vystřelil mimo.

44:17

A domácí přesilovku využívají! Kačírek našel MICHALA PAVLŮ, který chytrou střelou překonal Hosnedla! Asistence: Matyáš Kačírek.

43:21

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Mrkvička – 2 min.).
Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Mical – 2 min. + 10 min. osobní trest, hrubost).

43:21

Na druhý pokus se nakonec prosadil MICHAL KAPIČKA, když už ta jeho první střela volala po gólu! Asistence: Tomáš Mrkvička.

Po gólu následovala rvačka, po které odešli na trestnou Mrkvička s MIcalem, domácí však budou hrát přesilovku.

42:36

KRYŠTOF BOUŘIL se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu po nepřesné přihrávce soupeře a po samostatné akci střelou těsně nad ledem posílá Vlky do dvoubrankového vedení! Bez asistence.

41:53

Had zkusil vystřelit zpoza obránce, ale trefil jen jeho brusli. Na druhé straně chytá střelu hostí Král.

40:42

Domácí Jakubec střílel z pravé strany, ale Hosnedl s přehledem chytá.

40:23

Zakázané uvolnění Vlků.

40:01

Mostečtí Lvi byli ve druhé třetině lepším týmem. Trávili více času před Králem, ale nedokázali se brankově prosadit. Jedinou branku ve druhé třetině dal domácí Kapička tři vteřiny poté, co skončila domácí přesilová hra. Čeká nás určitě zajímavá třetí třetina. Most má dobré mužstvo a bude se určitě snažit vyrovnat. Je však otázka, jak hostům vydrží síly, protože hrají jen se dvěma obranami a třemi útoky. Třetí část začne přibližně v 19:40.

40:00

39:40

V obrovské šanci se ocitl hostující Bakrlík, ale ani nadvakrát nedokázal propasírovat puk za Krále!

38:55

Po souboji Hájka s hostujícím Havlíkem končí puk na střídačce.

38:45

Ve velké šanci se ocitl hostující Havlůj, ale jeho pokus zleva dokázal Král zlikvidovat.

38:01

Sotva skočil Drašar na led, pověsil z levé strany pod víko puk MICHAL KAPIČKA, který před tím i zavezl puk do pásma. Asistence: Tomáš Mrkvička.

37:27

Hosté vyhazují.

36:41

Kačírek v obrovské šanci, vystřelil dobře, ale puk se do sítě nějakou shodou náhod nedostal. O pár sekund střílel Kačírek znova, ale trefil jen hruď Hosnedla.

35:58

Vyloučen David Drašar (MOL) za napadení.

35:02

Řehoř našel zpoza branky Fučíka a ten ve velké šanci pořádně prověřil Krále, ten předvedl skvělý zákrok. Hosté pořád tlačí.

33:50

V obrovské šanci se ocitl domácí Hric, který dostal přihrávku na pravou stranu a mířil ke vzdálenější tyči, leč minul ji.

33:20

Most získává v této fázi zápasu úzamní převahu, tráví více času před Králem, ten si teď poradil se zakončením Böhma.

32:35

Minela Jabloneckých ve svém obranném pásmu zůstala nepotrestána, hosté ani nevytřelili.

31:54

Řehoř střílel od modré čáry, puk ještě chvíli před Králem poskakoval, ale nakonec to domácí ustáli a jsou v pném počtu.

31:22

Hosté při přesilovce v ofsajdu. Ještě jim zbývá půlminutka přesilové hry.

30:41

Bouřil se snažil pozlobit soupeře v oslabení, ale nakonec musel hodně rychle ujíždět, aby se zapojil do obrany.

30:26

Hostující Böhm se zjevil sám před Králem, ale nadvakrát ho nedokázal překonat.

29:54

Vyloučen domácí Charvát za podrážení.

29:11

Homolka zůstal zapomenutý na útočné modré, dostal přihrávku, ale neměl rychlost, a tak Hosnedla ani neohrozil.

28:26

Hraje se pět na pět.

28:13

Bakrlík se snažil v oslabení vymyslet útočnou akci hostí, ale domácí mu ji přečetli. O pár vteřin později se však znovu vystavili do ofsajdu.

27:47

Jablonecký ofsajd při vlastní přesilovce.

26:55

Hric našel na modré Pavlů, který vyslal jedovku, ale skončila vedle. Pak přišla ještě jedna nebezpečná střela Vlků, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo.

26:26

Vyloučen Mical (MOL) za podrážení.

26:04

Pavlů napřáhl od modré z pravé strany, ale než vypálil, stihli mu hosté vložit do střely hůl a jeho pokud končí v ochranné síti.

25:10

Hosté jeli dva na jednoho, ale Mrkvička předvedl výborný obranný zákrok.

24:45

Fučík se po pravé straně probil do jabloneckého pásma a nakonec z toho byla nebezpečná střela.

24:09

Hric dostal nabito od Jursy, ale jeho pokus byl velmi slabý.

23:50

Jursa to zkoušel po ledě, ale Hosnedl puk přikryl a bude se vhazovat po jeho levici.

23:42

Kapička našel nalevo Jakubce, který prověřil Hosnedla, puk skončil v ochranné síti.

23:19

Z levé strany střílel Bouřil, ale ani on se neprosadil.

22:11

Hric vybojoval puk v útočném pásmu, ale Mostečtí mu nakonec znemožnili vystřelit.

21:14

Kapička vyslal z pravé strany tvrdou střelu na branku Mostu, ale neuspěl.

20:49

Most měl puk v útočném pásmu, ale žádnou kloudnou akci nevymyslel.

20:01

Domácím patřila první polovina úvodní částí, ale pak se hra vyrovnala a Most ukázal svou kvalitu. Celkem tři ze čtyř gólů padly při nestejném počtu hráčů na ledě – dva v přesilových hrách – po jednom na obou stranách a v samém závěru třetiny pak Most dokázal vyrovnat v oslabení. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:20

Mrkvička udělal velkou chybu na modré čáře a najednou jeli dva Mostečtí sami na Krále. Vyměnili si puk a IVAN ŘEHOŘ čtyři vteřiny před návratem Havlíka z trestné lavice vyrovnává. Asistence: Martin Mical.

18:56

Kapička si několikrát vyměnil puk s Mrkvičkou a nakonec vystřelil, ale Hosnedl předvedl výborný zákrok.

18:31

Puk je za brankou Jablonce.

18:15

Nejprve Paulů od modré a potom Hric z levé strany vyslali nebezpečné střely na Hosnedla, ten je však pochytal.

17:24

Vyloučen Marek Havlík (MOL) za krosček.

16:44

V obrovské šanci se objevil Jakubec, když k němu doskákal puk a ocitl se sám před Hosnedlem. Ten navíc neby v úplně hokejové pozici, ale s šancí Jakubce si poradil.

16:21

Nepřesná přihrávka Vlků končí zakázaným uvolněním.

15:55

Velká šance Mosteckých, kteří se snažili vykoupat Krále, ale Bakrlík v klíčovou chvíli puk odrazem od Krále puk do sítě nedostal.

15:21

Jursa tvrdě vypálil, ale Hosnedl byl pozorný.

14:46

Havlík stílel od modré, Král si ale poradil a domácí jsou už v plném počtu.

13:57

Hájek se dostal ke střele v oslabení, ale v dobré pozici bekhendem minul branku.

13:18

V dobré šanci byl Písařík, ale Král šnci vychytal a Jablonec vyhazuje.

12:36

JIŘÍ HOFFMANN po rchlé kombinaci dostal přihrávku před brankáře a ač byl hodně blízko, dokázal pukem přehodit Krále a snižuje. Přesilovka hostí bude pokračovat. Asistence: Jakub Dohnal, Marek Havlík.

11:33

Dlouhá signalizované výhoda po faulu domácího Hrice, který jde pykat na čtyři minuty za vysokou hůl.

10:55

Domácí přesilovku bleskurychle využívají, když se po rychlé sérii přihrávek prosadil MATĚJ HÁJEK. Asistence: Michal Kapička, Tomáš Brokeš.

10:41

Charvát se probíjel po pravé straně, ale Havlík ho zastavil nedovoleně, následně ještě střílel Hájek.

9:45

Mostečtí jeli dva na jednoho, puk dostal na pravou stranu Řehoř, jenž mířil na teploměr, ale Král předvedl výborný zákrok.

9:00

Procházka napřáhl z levé strany, ale Král jeho pokus chytá.

8:35

Nebezpečná situace před Králem. Aktivní Mical tam brankáře Vlků vystrašil a vylákal z branky, ale v klíčovou chvíli se před jabloneckou klecí nepohyboval žádný hráč hostí, aby puk dorazil do sítě.

7:52

Jablonečtí si teď dali velký pozor, aby z přechodu do útočného pásma nebyl ofsajd, což se podařilo. Homolka zatáhl puk po pravé straně, poslal střílenou přihrávku před branku, kde tečoval puk do sítě KRYŠTOF BOUŘIL. Asistence: David Homolka.

6:57

Jablonecký ofsajd.

6:38

Velká šance Řehoře, který jen těsně minul pravou tyč Královy branky.

6:14

Na druhé straně zlobil Procházka, který z pravé strany mířil nahoru, ale na Krále si nepřišel.

5:51

Jursa se dostal do dobré pozice, vypálil těsně vedle, ale rozhodčí Vyštejn odpískal Vlkům postavení útočícího hráče v brankovišti.

5:03

Jakubec dobře forčekoval a avybojoval puk v útočném pásmu. Nakonec z toho byla střela, která ale vrásky Hosnedlovi neudělala. Jen Vlci vybojovali pásmo.

4:06

Hájek přele modrou a vypálil na Hosnedlovu vyrážečku. Gól by ale neplatil, protože sudí odpískali ofsajd.

3:23

Kačírek vybojoval puk ve středním pásmu, ale nebezpečí pro Most z topho nevzniklo.

2:04

Hostující Bakrlík prověřil Krále z levé strany, to bla první dělova zápasu, ale Král našel puk ve výstroji.

1:53

První střela i na druhé straně, Hájkův pokus ale taky postrádal razanci a Hosnedl včas sklapl betony.

1:11

První střelu zápasu vyslal mostecký Řehoř, ale jeho bekhend s přehledem pokryl Jan Král pravým betonem.

0:30

Jakubec prodloužil nahození před mosteckého brankáře Hosnedla, i hosté pak jen prodloužili puk před Krále.

00:01

Rolba právě brázdí jabloneckou ledovou plochu. Zápas za čtvrt hodiny začne.
Zdravíme vás z Městského stadionu v Jablonci nad Nisou, kde za 29 minut začne zápas druhé ligy dvou týmů z čela tabulky – Mosteckým Lvů a Jabloneckých Vlků. Aktuálně se oba týmy rozbruslují, ale hustota hráčů na ledě je poněkud menší. Za domácí se rozbrusluje jen 17 hokejistů, za hosty dokonce jen 15.
Mosteckým Lvům patří v tabulce zatím druhá příčka s 18 body, Vlci jsou o dvě místa v tabulce níže a získali zatím v dosavadním průběhu druhé ligy o tři body méně. Sázková kancelář Tipsport v zápase mírně favorizuje Most.
Do dnešního zápasu nenastoupí největší hvězda domácích Vlků Tomáš Plíhal, který je nemocný. Plíhal je zároveň hrajícím trenérem a nebude tentokrát ani na střídačce, kde ho zastoupí bývalý vynikající hokejista Vítězslav Jankových. Domácí budou hrát jen na tři útoky, podobně jako Most. Most navíc do Jablonce přivezl pouhé čtyři obránce.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: J. Král (Lank) – Kulda, Mrkvička (C), Charvát, Pavlů (A), Abrhám, Had, Pilek – Brokeš, Jursa, Kačírek – Kapička, Jakubec, Homolka (A) – Hric, Hájek, Bouřil. Trenér: Jankových.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (Kubík) – Havlůj (C), Havlík, Fučík, Hoffmann – Böhm (A), Řehoř, Bakrlík – Smolka, Mical, J. Procházka – Písařík, Dohnal, Drašar. Trenér: Machulda.

Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Beneš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

9:4

Branky a nahrávky: 8. Bouřil (Homolka), 11. Hájek (Kapička, Brokeš), 39. Kapička (Mrkvička), 43. Bouřil, 44. Kapička (Mrkvička), 45. Pavlů (Kačírek), 51. Bouřil (Jursa, Mrkvička), 54. Abraham (Mrkvička, Kapička), 59. Hájek (Abraham, Kapička) – 13. Hoffmann (Dohnal, Havlík), 20. Řehoř (Mical), 56. Mical (Smolka, Bakrlík), 60. Hoffmann (Řehoř, Böhm)

Mostečtí Lvi: Hosnedl (51. Kubík) – Havlůj (C), Havlík, Fučík, Hoffmann – Böhm (A), Řehoř, Bakrlík – Smolka, Mical, J. Procházka – Písařík, Dohnal, Drašar. Trenér: Machulda.

44:17 JBL 6:2 Pavlů (Kačírek)
46:10 JBL 2 Hájek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
48:34 JBL TH Charvát, hrubost