3:5

konec (1:1, 1:2, 1:2)

23.10.2021, 04:10 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.19 4.24 2.68 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:02:53)
Utkání sledovalo 17 978 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 6:6
Je dobojováno. I ve třetí třetině jsme sledovali akční hokej z obou stran a už ve 43. minutě jsme měli zase vyrovnáno. O gól se dělovkou postaral Nicolas Hauge a vypadalo to, že se domácí dostanou do tlaku, ze kterého by mohli vytěžit obrat. Jenže přišla chybná rozehra, brejk Edmontonu a ve 45. minutě strhl vedení na stranu hostů Zack Kassian. Vegas se pak pustilo do snahy o opětovné vyrovnání, Koskinen si připsal několik důležitých zákroků, ale další puk za svá záda již nepustil. V závěrečné power-play naopak pečetil výhru Edmontonu střelou do prázdné branky Leon Draisaitl a zápas tak skončil výsledkem 3:5. Vegas je po třetí porážce ze čtyř zápasů na posledním místě Pacifické divize s dvěma body, Edmonton je naopak po pěti zápasech stále neporažen a s deseti body Pacifickou divizi vede.

59:48

59:48 Leon DRAISAITL - 3:5

59:48

Edmonton právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Domácí nevyužili tlak, Pitrangelo se Stephensonem si při pokusu o zakončení zblízka překáželi, k puku se tak dostal LEON DRAISAITL a střelou přes celé kluziště trefil prázdnou branku – 3:5. Bez asistence.

58:59

Pietrangelo vystřelil z levé strany vedle, domácí zůstávají v útočném pásmu.

58:53

Koskinen se snažil vyhodit puk do středního pásma, ten ale odrazem o plexi skončil mimo ledovou plochu.

58:24

Zakázané uvolnění Edmontonu, Lehner před vhazováním míří na střídačku, je tu power-play Vegas.

58:15

Tým Vegas si bere oddechový čas.

58:15

Přihrávka rukou domácích, ti se tak sami zbavili útočného pásma a připravili se zatím o možnost odvolat brankáře.

57:32

Nugent-Hopkins vystihl rozehru Vegas a pokusil se o překvapivou střelu. Tou trefil jednoho z obránců před Lehnerem.

56:59

Z nulového úhlu to zkusil Dadonov, Koskinena ale u levé tyčky nepřekvapil.

56:30

Další přechod domácích do útoku skončil postavením mimo hru, provinil se Coghlan.

55:57

Yamamoto na chvíli osvobodil svůj tým od tlaku, vyvezl puk do útočného pásma, ale od mantinelu se ke střele nedostal.

3:5

Branky a nahrávky: 4. N. Roy (Whitecloud), 22. Patrick (Coghlan, McNabb), 43. Hague (N. Roy, Stephenson) – 9. Hyman (McDavid, Draisaitl), 24. Hyman (McDavid, Puljujärvi), 26. Draisaitl (Nugent-Hopkins, K. Russell), 45. Kassian (Keith), 60. Draisaitl

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Whitecloud, Theodore, Pietrangelo (A), Hague, Coghlan, McNabb – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault (A) – N. Roy, Stephenson, Krebs – Kolesar, Patrick, Dadonov – Janmark, B. Howden, W. Carrier.

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Sceviour, Devin Shore, Benson – Kassian, D. Ryan, Foegele.

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 17 978

03:34 VEG 1:0 N. Roy (Whitecloud)
08:15 VEG 2 R. Smith, držení
08:37 EDM 1:1 Hyman (McDavid, Draisaitl)
16:05 EDM 2 Barrie, držení