5:2

konec (0:1, 2:1, 3:0)

15.10.2021, 18:00 • Stez Aréna • 8. kolo • Dana Kontuľová sk

Tipsport: 2.6 3.8 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Záverečný trest pre Valacha prišiel až po hvizde. No jeho seknutie už v podstate nič nerieši, pretože sa nehrá žiadna presilovka, ani oslabenie. Minúsku si pripíše, no rozhodcovia to už nechali tak. Toto asi tak trochu hodnotí i ich výkon v dnešnom stretnutí. V ktorom sa domáci pekne rozstrieľali. Trenčín ostáva naďalej bez bodov.
Ja Vám ďakujem za pozornosť. (20:30:36)

59:42

Obrovská šanca, domáci sa rútili dopredu v trojici. Tyczynskí sa, ale nepresadil.

59:10

Možno je toto posledná akcia hostí.

58:22

Bežia posledné dve minúty tretej tretiny. Trenčín sa nevie dostať cez stred.

57:43

Melicherčík sa za bránou zapojil do hry, puk však jeho tretinu neopustil.

57:10

Valent je nazad v bráne, Nemčíkovi strela nesadla a trafil nepresne.

56:48

Spišská Nová Ves dala gól!
Na dva krát, ale predsa. HALAMA nespanikáril a vyšachoval obranu hostí. Hoci sa mu obetavo hádzali do striel. Zakončil do prázdnej brány.
Bez asistencie.

55:57

Tybor sa chystal na strelu z osy ihriska, no zaváhal.

55:43

Starosta teraz režíruje hru hostí, domáci, len odpaľujú puky.

55:40

Oddychový čas hostí.

55:26

Domáci poslali puk až za Valenta, oba celky rýchlo striedajú.

54:46

Štrauch stráži prechod do pásma a podporuje útok domácich.

53:47

KURU, to trafil priamo nad vyrážačku a zvyšuje na 4:2. Presadil sa sám potom, čo puk sa k nemu odrazil.

53:32

Čas sa seká, zakázané uvoľnenie domácich.

53:16

Melicherčík zvládol skúšku nervov a stav sa nemení.

53:09

Minárik zapracoval a v súboji jedného na jedného úspel. Dukla tak útočí vo dvojici.

52:59

Nervozita panuje i na domácej strane. Česánek nezvládol nervy a je v šarvátke.

52:28

Hostia chvíľu hrali v 6 tých. No už je všetko v poriadku.

51:49

Romaňák pekne prehodil cez hokejku Starostu a domáci útočia.

51:02

Džugan je veľmi aktívny, jednoduchou zadoukou na slepo dostal puk z obrannej tretiny.

50:15

Urbán bol zdvojený a domáci dostali puk na opačnú stranu. Striedajú.

49:45

Spišiaci držia tesné jednogólové vedenie, no súper si ide za vyrovnaním. Podarí sa im skórovať, alebo nie?

49:02

Kudla si nerozumel a poslal zbytočne ďalekú prihrávku na modrú.

48:55

Hra sa sťahuje pred Melicherčíka.

47:49

Obrovská šanca Džugana po zachytení prihrávky v obrane. Sám sa rútil na bránu. Snažil sa natlačiť a zakončiť z backhendu.

47:12

Džugan tiesnil pred bránou súpera a Trenčania chybujú.

46:39

Trenčana berú tretie vhadzovanie v rade, domáci sa v týchto chvíľach veľmi do útoku nedostávajú.

46:35

Vhadzovanie pred Valentom sa zopakuje.

46:22

Olejník hral s rozumom a je z toho ofsajd hostí.

45:55

Černý zachránil zakázané uvoľnenie.

45:30

Tyczynskí uhral puk a strieda.

44:14

Beták ukázal šikovné ruky a okabátil domácu obranu. Trenčania na súpera zatlačili.

43:53

Oba tímy poslali na ľad čerstvé sily.

43:24

Nemčík zvládol súboj v strednom pásme a otáča hru.

43:04

Vhadzovanie pred Melicherčíkom.

42:38

Ščurko tvrdo odstavil súpera pri mantinely a uvoľnil puk.

42:25

Ofsajd domácich.

42:08

Starosta to zobral na seba a dostal sa sám cez celé ihrisko.

41:53

Malina vyviedol puk z tretiny a domáci striedajú.

41:21

Domáci sú opäť vo vedení, Česánek prepáli z ľavého bodu všetko čo mu stálo v ceste. Trafil to rovno do rohu.
Asistencia: Malina

40:56

Valent zle rozohral.

40:21

Kuru číhal na šancu, no puk sa k nemu nedostal.

40:03

Vhadzovanie ide na stranu Vojakov.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 14 minút.
Dnešné stretnutie sleduje 1000 divákov.
Dve tretiny sú za nami a podľa všetkého nás čaká ešte zaujímavé stretnutie. Tomuto zápasu už nič nechýba. Trenčania zvládli dôležité oslabenia v závere a navyše dorovnali. Spišiakov však hnajú dopredu diváci. Uvidíme, ako to dnes napokon dopadne a či sa previnenia mužov v pruhovaných dresoch budú riešiť.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Piskot na štadióne naberá na obrátkach. Trenčania už hrajú v plnom počte a majú puk na vlastných hokejkách.

39:03

Toto malo byť nešportové správanie, po tom čo domácemu hráčovi dal Beták po hlave. No rozhodca si to nevšimol hoci bola hra prerušená.

38:37

Petgrave minul, brána už bola odkrytá. Tlak Rysov trvá.

38:15

Hostia sa oslobodili, no nevystriedali celú formáciu.

37:01

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Krajč – 2 min., držanie).

36:45

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., údery).
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tyczynskí – 2 min., sekanie).

36:33

Trenčín dal gól!
Tlak hostí priniesol ovocie a na Spiší je vyrovnané zásluhou PAUKOUČEKA. (2:2)
Asistencia: Mykiska

35:56

Krajč ukázal dobrý prehľad v hre a pohotovo sa postavil pred bránu.

35:37

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Romaňák – 2 min., sekanie).

35:36

Ďalšia šarvátka pred Melicherčíkom.

35:28

Na striedačke Trenčína panuje nervozita. Tréner rázne dohovára svojím zverencom.

35:10

Beták sa nepresadil v strednom pásme cez Ordzovenského.

35:07

Oba celky striedajú počas hry.

34:29

Tieto chvíle patria Giľákovi, pekne sa presadil v pravom rohu.

33:45

Giľak netrafil bránu, hoci mal dostatok času i priestoru počas brejku.

32:06

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Lemcke – 2 min., držanie).

31:51

Domáci sú v plnom počte a striedajú.

31:21

Ščurko dostal puk do strednej tretiny.

31:16

Domáci hrajú vo štvorici, pred Melicherčíkom sa zrodila šarvátka.

31:02

Rysy sa oslobodili.

30:37

Nervozita na ľade stúpa, Dukla je rozostavená a kombinuje po obvode.

30:15

Melicherčík prerušil hru, pomohol svojím obrancom.

29:44

Na trestnú malí ísť i Trenčania. Nedovolené bránenie pred bránou bolo očividné, no hráme ďalej.

29:36

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vrábeľ – 2 min., nedovolené bránenie).

29:08

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Kuru – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

27:45

Puk je za Valentom, oba celky striedajú.

27:35

Domáci dostáli krídla a zrazu sú všade.

26:13

Domáci otáčajú skóre. Zásluhou kvalitnej práci Černého na modrej. Jeho puk do brány tečoval CHOVAN.

25:32

Nepríjemný stred pred bránou domácich, no hráme ďalej.

25:07

Urban nahodil puk do útočnej tretiny, no bez veľkej šanci.

25:06

Štrauch odzbrojil súpera v strednom pásme a odchádza striedať.

25:04

Tyczynskí napadá rozohrávku súpera veľmi vysoko.

23:42

Kudla to vpálil rovno do brankára, ktorý prerušil hru.

23:35

23:18

Tlak domácich trvá, oba celky striedajú.

23:05

Hostia v plnom počte.

22:42

22:12

Černý pálil od modrej, no puk bol vyrazený.

21:05

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Mikyska – 2 min., hákovanie).

21:05

Spišiaci mali teraz i šťastie. Zásah Mikysku bol neuznaný pre hákovanie.

20:44

Vyrovnané. ČERNY sa presadil z beckhendu, Nekompromisne zavesil do odkrytej brány. po tom čo ho v brejku podporil Atwal a vyšachovali brankára.
Asistencia Atwal.

20:29

20:02

Puk na hokejkách majú domáci, zakladajú útok od vlastnej tretiny.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 10 minút.
Trenčania sa na úvode druhej tretiny ešte budú brániť 26 sekúnd. Pomôže im vhadzovanie v strednom pásme. Oba celky mali lepšie i horšie chvíle v prvej tretine. Spišiaci sa trochu ťažšie rozbiehali, no postupne sa aktívnou hrou dokázali na súpera dotiahnuť. Trochu, im to škrípe v koncovke, no obaja brankári podávajú výborné a koncentrované výkony.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:55

Záverečný tlak Rysov, puk však preskočil cez hokejku obrancu a opúšťa pásmo.

19:49

Oba celky striedajú, v tejto tretine sa už toho asi veľa nestane.

19:00

Posledné dve minúty tejto tretiny.

18:27

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Rehuš – 2 min., nedovolené bránenie).

18:18

Domáci v plnom počte. Toto oslabenie ich však stalo množstvo síl.

17:17

16:40

Vojaci získali buly a kombinujú v pásme.

16:22

Romaňák sa nám už v tejto tretine asi nepredstaví a navyše domáci celok oslabil.

16:18

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Romaňák – 2 min., nedovolené bránenie).

16:18

Romaňák bol tvrdo odstavený a ostal na ľadovej ploche. Je zranený.

16:13

Vojaci sa oslobodili a striedajú.

15:13

Domáci momentálne otočili momentálne minúty na svoju stranu, no prvý zásah z ich strany to zatiaľ neprinieslo.

14:22

Kuru ukázal šikovnosť, no strela z bekhendu ostala na výstroji brankára.

14:02

Ani zo strely po osy sa domáci nepresadili, no ostávajú v pásme.

13:22

Hráme dlhý úsek bez prerušenia. Hrá sa rýchlo zľava doprava.

12:59

Melicherčík spracoval puk a rozohráva.

12:22

Tlak domáceho celku trvá, Valent pripravený.

12:02

Hamráček nahodil puk do útočnej tretiny a Rysy sa rozostavili.

11:40

Domáci sa trocha otriasli a pomaly zvyšujú obrátky. Oba celky striedajú.

11:27

Ščurko v šanci, zadovka na neho však bola veľmi prudká.

11:02

Hamala získal puk na dva krát a otáča hru.

10:59

Hamala to skúšal technicky na modrej čiare, no neuspel a bude sa vhadzovať.

10:28

Džugan sa uponáhľal a hra sa prerušila.

8:54

Štrauch to urobil šikovne a takmer skóroval, keď sa presadil hrou telom. Brankára však z blízkosti neprekonal.

8:09

Ďalšia nebezpečná strela na domácu stranu Kudla však pálil nepresne.

7:26

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vrábeľ – 2 min., hákovanie).

7:26

Sily na ľade sa nám vyrovnajú.

7:19

Vylúčenie v tíme HK Dukla Trenčín (Krajčovič – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

6:24

Halama vyprodukoval sľubnú šancu od modrej, puk však obrana zablokovala.

6:06

Česánek získal vhadzovanie v útočnej tretine a domáci ho zvládli.

5:54

Kuru dostal puk, len do stredného pásma.

5:37

Melicherčík sa momentálne v bráne nevie zastaviť, domáca obrana je veľmi preťažená.

4:37

Prvé minúty zápasu rozhodne patria Dukle, Spišiaci sa nevedia dostať z vlastnej tretiny.

3:35

Bezuch to skúsil okamžite po vhadzovaní. Strela bola zrazená a nemala potrebnú razanciu.

3:34

Vhadzovanie pred Valentom.

2:06

Mohlo byť vyrovnané, no domáci nevyužili ani druhú gólovú šancu z pravého bodu na vhadzovanie.

1:50

Prvá šanca na strane hostí okamžite po spomínanej domácej akcii sa skončila zásahom. Domáci sa nestihli včas vrátiť, čo využil JAKUB MINáRIK.

1:29

Olejník sa mohol presadiť hneď z prvej veľkej šanci. Protiútok domácich však bol zmazaný.

1:06

Oba celky striedajú, pri puku sú Vojaci.

0:26

Petgrave v strednom pásme otočil hru do útoku.

0:04

Prvé vhadzovanie v zápase zvládli hostia.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Stretnutie sa začne približne o 10 minút.
Domáci dnes nastúpia v bielych a hostia v bordových dresoch.
Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík, Surák- Atwal, Romaňák, Grec, Ordzovenský, (C) Petgrave, Malina, Česánek, Chovan-, Černý, Hamráček, Tyczynskí,- Giľák, (A), Olejník, Tomala,- Ščurko(A), Kuru, Štrauch,- Vrábeľ, Džugan, Halama,

HK Dukla Trenčín: Valent, (Bowns),- Lemcke, Crinon, Stránský, Urban, Starosta (C), Kudla, Nemčík (A), Švec. E.- Švec. J. (A), Tybor, Bezúch- Krajčovič, Minárik, Valach,- Mikyska, Honzek, Beták,- Krajč, Rehuš, Paukovček,

Rozhodca: Snášel, Výleta- Stanzel, Bogdaň, Gajan.
Pozdravujem zo Spiša, kde domácich "Rysov" takto na začiatku víkendu čaká zápas s Trenčínom.

Novovešťania naposledy hrali na Zemplíne
. Ich súper bol od začiatku strelecky aktívnejší. O tom hovorí i početnosť striel. "Rysy" ich za celé stretnutie vyslali na súpera, iba 19 krát. Zatiaľ, čo "Líšky" ich nazbierali 28, štatistiky vhadzovaní taktiež hovorili v prospech domáceho celku. Nováčik súťaže však dokázal ustáť všetky oslabenia a streliť kontaktný gól v presilovke. (2:1) Tak teda všetko bolo otvorené do poslednej chvíle.
Spečatenie výsledku prišlo zásahom do prázdnej brány, cez celé ihrisko. Na konto si ho pripísal fínsky golman Kaarlehto. Skúsil šťastie a vyšlo mu to na výbornú. Tento kuriózny gól, však nebol prvý v jeho kariére. Podarilo sa mu to i počas pôsobenia v druhej fínskej lige, pred tromi rokmi.
V našej najvyššej hokejovej súťaži sme takýto zásah naposledy zaznamenali v roku 2016. Zaslúžil sa o to Peter Kutej.
Treba však spomenúť i to, že v spomínanom zápase skúšali svoje šťastie obaja brankári. Surákov strelecký pokus, však bránu tesne minul. Michalovce mali teda i kúsok šťastia na základe ktorého dotiahli zápas do víťazného konca.
Podobný úvod mal i zápas "Vojakov" v Nových Zámkoch, kde domáci obstreľovali bránu súpera veľmi početne už v prvej tretine.
Jackson III. otvoril skóre v 11 minúte, na čo ešte dokázal odpovedať Mikyska o tri minúty neskôr. Jackson III. sa však presadil i v poslednej minúte prvej dvadsaťminútovky. (2:1)
Prostredné dejstvo prinieslo množstvo vylúčení na oboch stranách. Nové Zámky sa i v tejto tretine presadili tesne pred prestávkou zásluhou Števuliaka, ktorý využil presilovku o dvoch hráčov.
Dukla, však dokázala zdramatizovať zápas dvoma rýchlymi gólmi v prvých minútach tretej tretiny. (3:3) Tri body, však strhol na domácu stranu Holenda, keď potrestal podrazenie Šveca.
Trenčania sa teda naďalej výsledkovo trápia. Podarilo sa im, však odtrhnúť od dna tabuľky. Pred Prešovom poskočili, iba o lepšie celkové skóre.
Zápas medzi 9. a 11. tímom tabuľky sa dnes začne o 18:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

5:2

Branky a nahrávky: 21. Černý (Atwal), 27. Chovan (Černý), 42. Česánek (Malina), 54. Kuru, 57. Halama – 2. Minárik, 37. Paukouček (Mykiska)

HK DUKLA Trenčín: Valent, (Bowns),- Lemcke, Crinon, Stránský, Urban, Starosta (C), Kudla, Nemčík (A), Švec. E.- Švec. J. (A), Tybor, Bezúch- Krajčovič, Minárik, Valach,- Mikyska, Honzek, Beták,- Krajč, Rehuš, Paukovček,

Rozhodčí: Snášel, Výleta- Stanzel, Bogdaň, Gajan