15.10.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.14 4.39 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Juuse Saros (NSH) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,0%, odchytal 59:06
Philipp Grubauer (SEA) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 59:59

Tři hvězdy utkání

1. Alexander Wennberg (SEA) 1+1
2. Jared McCann (SEA) 1+1
3. Eeli Tolvanen (NSH) 1+0 (05:00:32)
Statistiky: Střely na bránu: 30-26; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 56%-44%; Hity: 16-22; Přesilové hry: 1/2-2/2; Trestné minuty: 11-11.

Hokejisté Seattlu dosáhli ve druhém zápase inaugurační sezóny na historicky první vítězství v NHL, když v závěru první třetiny střetnutí otočili vývoj skóre zásluhou dvou přesilových her, a přestože Roman Josi po přestávce vyrovnal, Krakenu vrátil vedení Alexander Wennberg. Brandon Tanev poté ještě skóroval do prázdné brány podruhé v zápase a ani gól v naděje v podání Mikaela Granlunda 40 sekund před koncem už vyrovnání ze strany Nashvillu nepřinesl. Konečný výsledek zápasu v městě hudby. Nashville Predators 3 Seattle Kraken 4.

59:20

59:20 Mikael GRANLUND - 3:4

59:20

Nashville právě vstřelil branku!
MIKAEL GRANLUND využil nepřehledné situace u levé tyče a dorazil puk za záda ležícího Philippa Grubauera při hře bez brankáře! Asistence: Alexandre Carrier a Filip Forsberg. (stav 3:4)

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:39

58:39 Brandon TANEV - 2:4

58:39

Tým Seattle právě vstřelil branku!
Mason Appleton z pravé strany minul prázdnou bránu, BRANDON TANEV ale poté využil zpětné přihrávky Jareda McCanna a z blízkosti přidal pojistku! Gól do prázdné brány a je to 2:4. Asistence: Jared McCann a Mason Appleton.

58:12

Juuse Saros je na střídačce. Hra bez brankáře!

56:50

56:50 Philipp Grubauer podržel Kraken úžasným zákrokem!

56:50

Eeli Tolvanen měl velkou šanci, když z mezikruží mířil těsně nad ledem k levé tyči do protipohybu Philippa Grubauera, jenže bývalý brankář Colorada vytáhl úžasný reflexivní zákrok a pravým betonem puk vykopl! Neskutečné!

56:01

Matt Duchene mohl vyrovnat u pravé tyče, kde vypálil z ostrého úhlu s příklepem, Philipp Grubauer ale kotouč vyrazil levým ramenem!

55:45

Nashville ve třetí třetině dominuje a měl minimálně dvě velké šance na vyrovnání, jenže pasivita ze strany hokejistů Seattlu zatím nebyla potrestána. Skóre 2:3.

55:45

Staňte se fanoušky NHL.cz!

55:17

Jakov Trenin teď mohl využít šťastného odrazu puku, do kterého se bez přípravy opřel v levém kruhu, jenže Philipp Grubauer sevřel betony a parádně ho tak vychytal! Komerční přestávka.

53:46

Ryan Johansen byl hodně blízko vyrovnávacího gólu, když po nahození z pravého křídla tečoval puk těsně vedle vzdálenější levé tyče! Stále 2:3!

3:4

Branky a nahrávky: 4. Tolvanen (Kunin, Mikael Granlund), 25. Josi (F. Forsberg, Duchene), 60. Mikael Granlund (A. Carrier, F. Forsberg) – 16. McCann (Giordano, Jordan Eberle), 18. B. Tanev (Wennberg, Donskoi), 30. Wennberg (Barre-Boulet), 59. B. Tanev (McCann, Appleton)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – A. Carrier, Josi (C), P. Myers, Ekholm (A), Fabbro, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Tomasino, C. Glass, Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin. Hlavní trenér: John Hynes.

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Giordano (C), Soucy, A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle, McCann, Schwartz (A) – Donskoi, Wennberg, Barre-Boulet – Appleton, Geekie, Donato – Bastian, Sheahan, B. Tanev. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Ian Walsh, Pierre Lambert. Čároví: CJ Murray, Libor Suchánek

Diváci: 17159

03:18 NSH 1:0 Tolvanen (Kunin, Mikael Granlund)
14:46 NSH 5+2 Trenin, bitka+hrubost