Extraliga dorostu

BK Mladá Boleslav – HC Hvězda Praha

4:0

konec (2:0, 1:0, 1:0)

02.10.2021, 12:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • Skupina Západ • Tomáš Taybner (@TTaybner)

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím a přeji vám hezký zbytek sobotního odpoledne. (14:32:59)
Je dobojováno. Domácí potvrdili svoji výhru čtvrtým gólem, který zařídil v 55. minutě Hasman. Bruslaři berou tři body, Hvězda se domů vrací s nulou.

59:10

Icing domácích.

58:57

Hora ještě jednou musel zasahovat proti pokusu Ivanoviče.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:05

Šindelář v pokleku minul hostující svatyni.

55:56

Hradec z pravého kruhu orazítkoval tyč!

55:12

Hrabák kryje příklep Skoka.

54:24

Hvězda se po delší době dostala před Horu, jenže domácí brankář nemusel zasahovat.

53:10

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Vochvest projel s pukem k levé tyči, odkud adresoval svou přihrávku k pravé tyči, kde uklidil puk do odkryté klece DOMINIK HASMAN. Asistence: Vochvest.

52:07

Bruslaři tlačí Pražany před jejich brankou, ale k přesnému zakončení jejich snaha zatím nevede.

50:10

Po střele Kubaty kotouč po mantinelu vyjel až do obranného pásma Hvězdy.

49:04

Bruslaři hrají v plném počtu.

48:24

Hvězda se v přesilovce vůbec nedostala k ohrožení domácí klece.

47:32

Další osvobození domácím přinesl Vítek.

47:14

Kubíček se zmocnil volného kotouč a vyhodil.

47:04

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vochvest – 2 min., držení).

46:44

Pražané vyhazovali puk na icing, jenže jeden z domácích hráčů se provinil proti pravidlům, když zahrál letící kotouč vysokou holí.

45:54

Steklý útočil na hattrick, když střílel přes obránce hostů. Hrabák byl však připraven a schoval jeho střelu ve své lapačce.

45:20

Icing Bruslařů.

44:56

Roule se mohl dostat do šance, jenže na poslední chvíli ho v mezikruží domácí obránci zastavili.

44:20

Bruslaři napadají rozehrávku Hvězdy, ale Niederhafner přesto dokázal vyvézt puk.

42:58

Šindelář nahazoval kotouč ještě před červenou čarou a rozhodčí pískají icing.

42:37

41:58

Hora si připisuje zákrok proti střele Spěváčka.

41:20

Pražané projeli do útočného pásma, kde však puk okamžitě ztratili a budou muset začít znovu.

40:40

Král se položil do střely Richtra a domácí se osvobozují.

40:37

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Kubíček – 2 min., podrážení).

40:01

Bruslaři ve druhé části tlačili na branku Hrabáka, jenže hostující gólman se činil a v 33. minutě dokonce vychytal trestné střílení Krále. Pražané stejně jako v prvním dějství kapitulovali v poslední minutě, kdy se trefil Gron.
Další třetina začne přibližně v 14:03.

40:00

39:49

Tak přeci jen se ve druhé části mění skóre. Domácí útočník Steklý střílel z vrcholku kruhů, načež jeho střelu do branky dorazil STANISLAV GRON. Asistence: Steklý.

38:32

Další zákrok si hostující gólman připisuje proti Hlinskému.

37:39

Král ujížděl po pravé straně, odkud zkoušel prověřit Hrabáka.

37:24

Steklý nedostihl přihrávku Vochvesta a máme tu zakázané uvolnění.

36:31

Vítek mířil s pukem do mezikruží, jenže obrana Hvězdy ho do zakončení nepustila.

35:32

Hosté se musí bránit, neboť Bruslaři komibinují v útočném pásmu.

34:53

Ofsajd Bruslařů.
Oddechový čas pro domácí.

33:25

Hora teď podržel Bruslaře, protože hned několikrát zasahovat. Hostující hráči teď na domácí branku vyslali hned několik střel.

32:52

Hvězda mohla snížit, když po několika odrazech kotouč projel kolem pravé tyčky.

32:23

Král nic nevymýšlel a zakončoval, jenže Hrabák byl připraven.

32:23

Nejprve však bude muset být napraveno postavení branky.

32:23

Gron přihrál na Krále, který byl ve vyložené šanci faulován Bartheldym a domácí forvard si svůj nájezd může zopakovat.

30:48

Hostující obránce Mrázek vyhodil kotouč přes všechny čáry, přičemž svou prudkou ranou téměř trefil hlavního arbitra.

30:19

Kubíček střílel od modré a Hradec clonil před gólmanem Pražanů. Ten si však kotouč našel a drží ho pod lapačkou.

30:03

Snahu domácích zastavilo postavení mimo hru.

30:00

První polovina základní hrací doby je za námi.
Dnešní utkání sleduje 137 diváků.

28:59

Hrabák teď nadvakrát vychytal Moyseyeva, který se zjevil volný před brankou.

28:43

Hosté mohou vystřídat, neboť Bruslaři se provinili ofsajdem.

27:50

Křivánek po ledě prostřelil bránící hráče hostů a Hrabák se znovu musel vložit do hry.

26:06

Hradec najel do brankoviště z pravé strany a tlačil se k zakončení, jenže byl moc blízko a Hrabák kotouč dokázal udržet před brankovou čarou.

26:01

Dohnal při přechodu modré čáry upadl a projel do pásma rychleji, než jeho spoluhráč s pukem – ofsajd.

25:20

Vochvest zablokoval střelu Jarabka.

23:58

Ivanovič ujížděl po levé straně a prověřil Horu, který jeho pokus na vzdálenější tyčku vytáhl levým betonem.

23:05

Další zákrok pro hostujícího gólmana. Tentokrát pálil Vochvest.

22:47

Hrabák vyráží střelu Křivánka.

22:05

Šachl hledal před brankou hostů Moyseyeva, jenže kotouč se k němu nedostal.

21:39

Poprvé ve druhém dějství musel zasahovat Hora, který podržel střelu Dohnala.

20:58

Sypeckého pokus lehce tečoval Šachl, ale Hrabák byl připraven.

20:23

Domácí se chtěli dostat do útočného pásma, jenže kotouč skončil na jejich střídačce. Bude se vhazovat.

20:01

Středočeši v první periodě šli do vedení po gólu Steklého. Stejný hráč navíc ve 20. minutě zvýšil na 2:0. Hvězda bude muset přidat na důrazu a hlavně častěji střílet, neboť domácí brankář Hora zatím moc práce neměl.
Další třetina začne přibližně v 13:17.

20:00

19:30

Bruslaři vedou o dvě branky. Tentokrát domácí Král zmátl obranu hostí a předložil puk před prázdnou klec Hvězdy, kde byl dobře postavený VOJTĚCH STEKLÝ. Asistence: Král.

19:11

Hrabák nakonec musel zasahovat proti střele Lislera.

19:00

Minuta do konce první periody. Bruslaři kombinují v blízkosti branky Pražanů.

17:43

Moyeseyev se dostal k zakončení po dobré práci Šindeláře, ale trefil jen boční síť branky Hvězdy.

17:05

Hlinskému se od modré nepodařilo prostřelit klubko clonících hráčů.

16:35

Skok se snažil projet do útočného pásma, avšak Hasman projel rychleji a vystavil svého spoluhráče do postavení mimo hru.

15:51

Steklý protečoval prudký pas od Vochvesta až do útočné třetiny.

14:54

Lislerův pokus od modré obětavě zastavil Richtr.

14:10

Niederhafner dokázal kotouč dostat z vlastního pásma a nahodit. Hosté mohou konečně vystřídat.

13:39

Hosté by potřebovali vystřídat, jenže se píská další icing.

13:27

Hvězda se po ztrátě domácích v útočném pásmu dostala k puku, jenže ten skončil až na zakázaném uvolnění.

12:48

Steklý teď přejel modrou čáru rychleji, než jeho spoluhráč Král, jenž v tu chvíli držel kotouč. Píská se ofsajd.

12:01

Lisler střílel z pravého kruhu.

11:11

Bruslaři se po vstřelené brance tlačí do útoku a Hvězda musí jejich opakované pokusy zastavovat.

10:22

Hrabák musel zasahovat až po konci domácí přesilovky, kdy jej prověřil Moyseyev.

10:11

09:56

Niederhafner osvobozuje hosty.

08:58

Hvězda zatím úspěšně ruší tlak domácích, kterým se v úvodní přesilovce nedaří kombinovat.

08:11

Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Topol – 2 min., hákování).

08:06

Bruslaři se prosazují jako první. Střelu Křivánka od modré Hrabánek neudržel a VOJTĚCH STEKLÝ dorazil puk za jeho záda – 1:0. Asistence: Křivánek.

07:47

Hostující Spěváček nyní odvolal signalizovaný trest. Skvělé gesto fairplay.

06:54

Hrabák opět skvěle zasáhl, když se stihl přesunout proti střele Hradce.

06:23

Tentokrát hostující gólman lapil také pokus Hurta.

06:11

Moyeseyvův pokus kryje Hrabák.

05:02

Janoušek už je na ošetřovně a zápas může pokračovat.

05:01

Jeho spoluhráči mu pomáhají na nohy.

05:01

Hostující forvard dovezl puk před branku, kde nekontrolovaně padl na mantinel.

04:50

Steklý nestihl vypálit, neboť mu kotouč odebral Janoušek.

04:00

Hvězda se dostala na malou chvíli před Horu, ale kotouč už mají ve své moci domácí.

02:15

Na druhé straně Hrabák podržel střelu Moyseyeva.

01:50

Roule nahodil na Horu a hosté mohou vystřídat.

01:00

Kotouč se po střele Vochvesta dostal před branku Hvězdy, kde však Hrabák nemusel zasahovat.

00:10

Janoušek se chtěl probít do pásma, jenže Hlinský mu to nedovolil.

00:01

Bruslaře přivádí na led gólman Hora.
Rozhodčí jsou na ledě a už se k nim přidávají hosté.

BK Mladá Boleslav: Hora (Vystrčil) – Hlinský, Kubíček, Vochvest "C", Křivánek, Sypecký, Skok – Vítek, Hradec "A", Lisler, Gron, Hasman "A", Šachl, Steklý, Král, Šindelář, Moyseyev, Hurt

HC Hvězda Praha: Hrabák (Forst) – Kubata "C", Jarabko, Mrázek, Hulej, Richtr, Bartheldy – Spěváček "A", Dohnal, Janoušek, Ducháček, Niederhafner "A", Ivanovič, Roule, Topol, Netrh, Václavek

Rozhodčí: Raška – Serbus, Lauko.
Naposledy na sebe tyto celky narazily 10. října 2020 a bylo to zároveň poslední odehrané utkání loňské sezóny, kterou ukončil koronavir. Tehdy se hrálo v Praze, přičemž v polovině základní hrací doby bylo skóre vyrovnané – 1:1. Ještě v druhé periodě Bruslaři vykročili vstříc vítězství, když se trefil Polák a o pár minut později také Hruška. Ve třetí třetině navýšili vedení Středočechů Šachl a Vítek. Za domácí v samém závěru korigoval stav utkání Pírs. V brance Mladé Boleslavi tehdy stál současný gólman Hvězdy – Daniel Forst.
HC Hvězda Praha:

Hostující Hvězda ve čtvrtek vyrazila k souboji s Kladnem. Pražané začali výborně, neboť ve 45 sekundě vedli po brance Richtra. Rytíři srovnali stav utkání v 7. minutě, kdy se trefil Lev. V prostřední periodě přidali góly Šíma a Černý. V třetím dějství ještě dvakrát rozvlnil síť domácí Holub. Hvězda tak na Kladně prohrála 1:5.

Hokejistům z metropole patří 6. místo v tabulce skupiny Západ a celkově jsou Pražané na 15. příčce. Hvězda si drží vysoké procento úspěšnosti při hře v oslabení a zároveň patří mezi nejčastěji střílející týmy v rámci své skupiny.

Produktivitu Hvězdy táhne Vojtěch Spěváček (10+6), jenž je navíc na 3. místě v kanadském bodování celé soutěže. Druhý nejlépe bodující hráč v týmu je forvard Jiří Dohnal (1+8) a třetí pozici okupuje produktivní zadák Štěpán Kubata (0+8). Pražané do brankoviště už nasadili tři gólmany a nejvíce času zatím dostal Daniel Forst, jenž má za sebou dva roky v dorostu Mladé Boleslavi. V letošní sezóně má odchytáno 316 minut a jedno čisté konto.
BK Mladá Boleslav:

Začneme u domácích Bruslařů, kteří k poslednímu zápasu vyrazili do KV Arény. Skóre čtvrtečního duelu otevřeli Energetici, ale Středočeši ještě v první periodě vyrovnali. Rozhodla prostřední část, kde se prosadili Šindelář a Moyseyev. V poslední třetině už se trefil jen domácí Handl, takže Bruslaři vyhráli 3:2 a přivezli z Karlových Varů tři body.

Středočeši se v tabulce skupiny Západ drží na 3. pozici a v rámci celé ligy jim patří 4. místo. Ve své skupině Bruslaři disponují nejlepším oslabením, neboť jsou po Chomutově nejméně vylučovaným týmem.

Kanadském bodování týmu vede Oskar Lisler (3+9), kterého následují Vojtěch Hradec (1+7) a Vojtěch Steklý (6+1).
V brankovišti se šestkrát představil David Hora, jenž v zápase s Kladnem udržel čisté konto a drží si 89,34% úspěšnost zákroků.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 8. kola ELD-Západ. Utkání začíná v 12:30.

4:0

Branky a nahrávky: 9. Steklý (Křivánek), 20. Steklý (Král), 40. Gron (Steklý), 54. Hasman (Vochvest)

Rozhodčí: Raška – Serbus, Lauko